تغذیهراهنمای خریدرپورتاژ آگهیورزش

نظر کارشناسان درباره مصرف همزمان پروتئین وی ایزوله و کراتین

برنامه غذایی حرفه ای بخشی جدا نشدنی از ورزشکارانی است که به صورت حرفه ای تمرینات خود را انجام می‌دهند. هر چند تایم کمی ازثبت نام شما در باشگاه گذشته باشد مطمئنا اسم مکمل های ورزشی از قبیل پروتئین وی، کراتین و … را شنیده اید و با آن ها آشنا شده اید.

درواقع شناخت و مصرف مکمل‌های ورزشی برای جبران خلا غذایی و نیازهای ضروری بدن به منظور ساخت عضلات قوی میان ورزشکاران مرسوم است. ورزشکاران برای بهبود عملکرد خود (استقامت، قدرت، سرعت، تمرکز) یا تغییر ظاهر خود (کاهش یا افزایش وزن، کاهش چربی، افزایش عضلات) مکمل مصرف می‌کنند.

خرید مکمل پروتئین وی

در دنیای مکمل‌های ورزشی، می‌توان به نام‌های بسیاری اشاره کرد که هرکدام به منظور خاصی مورد مصرف قرار می‌گیرند. بااین‌حال پروتئین و کراتین از نمونه‌های پر طرفداری هستند که اغلب ورزشکاران برای تأمین انرژی خود به مصرف آن‌ها روی می‌آورند. بد نیست به یک سؤال که در این‌باره اغلب مطرح می‌شود بپردازیم. زمانبندی مصرف مکمل‌ها چه تأثیری بر یکدیگر دارد؟ در این مطلب درباره مصرف همزمان پروتئین و کراتین، و اطلاعات تکمیلی موردنیاز شما صحبت شده است. پس با فن تریکس همراه باشید.

درست ترین روش مصرف پروتئین وی ایزوله و کراتین

قبل از هر چیزی باید بدانید پروتئین وی ایزوله چیست؟ این نوع پروتئین بالاترین درصد پروتئین را دارد. که در آن ترکیباتی مثل لاکتوز، کربوهیدرات و چربی حذف شده است. پروتئین وی ایزوله برای افرادی که نسبت به لاکتوز حساسیت دارند بهترین پروتئین است.

تصور کنید شما آن ورزشکاری باشید که مربیتان برای رسیدن به هدف مشخصی، رعایت صحیح برنامه‌ی غذایی را در کنار داشتن برنامه‌ای منظم و حساب‌شده برای مصرف مکمل‌ها الزام کرده‌است. هر روز صبح که چشم باز می‌کنید به‌ناچار باید چندین مکمل غذایی را همزمان مصرف کنید. در این لحظه است که سؤالات درباره میزان اثربخشی مکمل‌ها و تداخل آن‌ها با هم شروع می‌شود. سؤالات زیادی حول نحوه‌ی صحیح مصرف مکمل‌های پروتئین و کراتین وجود دارد و ورزشکارانی چون شما نگران کاهش اثربخشی مصرف همزمان این دو مکمل هستند. اینکه چه میزان از این نگرانی درست است نیاز به صرف زمان بیشتر و خواندن ادامه‌ی مطلب دارد.

مقاله زیر را از دست ندهید…

چگونگی ساخت پودر پروتئین نخود در خانه

خرید مکمل پروتئین وی از داروخانه ها

ویژگی های پروتئین وی چیست؟

از اصلی‌ترین عناصر سازنده‌ی بدن پروتئین‌ها هستند. از پروتئین‌ها برای ساختن مواردی چون اندام‌های بدن، تاندون‌ها، هورمون، آنزیم، انتقال‌دهنده‌های عصبی، پوست و مولکول‌های مختلف استفاده می‌شود. از طرفی پروتئین‌ها در ساخت عناصر انقباضی عضلات نقش دارند. یکی از انواع پروتئین‌ها که از قضا نقش خوبی در ساخت عضلات دارند پروتئین وی نام دارد.

اگر به شما گفته شود مکمل‌های پروتئینی، مثل انواع سبزیجات، گوشت، تخم مرغ یا منابع دیگر، نوعی غذا محسوب می‌شوند، پاسخ خیلی از سوالاتتان را خواهید گرفت. اغلب افراد از مکمل‌های پروتئینی تصور دیگری دارند. اما برخورد بدن شما با این مکمل‌ها مثل هر غذای پروتئینی دیگر است. به همین دلیل هم باید انگیزه اصلی برای مصرف این مکمل‌ها، برطرف‌کردن نیاز تغذیه‌ای و سطح انرژی بدن باشد. بنابراین واقعاً فرقی ندارد که شما اول صبح به‌عنوان صبحانه، بعد از تمرین برای ریکاوری توان ازدست‌رفته یا قبل خواب برای حفظ روند سنتر ماهیچه در طول خواب، یک نوشیدنی پروتئینی مصرف کنید.

نکته‌ی اصلی این است که «واقعاً هیچ زمانی برای خوردن مکمل پروتئین و شیک پروتئینی اشتباه نیست.» انتخاب زمان مصرف پروتئین بستگی به نوع هدف و انتظار شما از مصرف مکمل دارد.

مکمل کراتین چه ویژگی هایی دارد؟

شما باید به کراتین به‌عنوان یک منبع تأمین انرژی در زمان موردنیاز بدن نگاه کنید. و تفاوت کراتین با پروتئین وی در این است که کراتین درشت مغذی نیست و کسی توصیه نمی‌کند این مکمل را روزانه مصرف کنید. زمانی که ورزشکاران مشغول فعالیت‌های شدید در بازه زمانی کوتاهی می‌شوند، بدن آن‌ها از ترکیبی به نام فسفو کراتین برای تأمین انرژی سریع بدن استفاده می‌کند. این ترکیب انرژی زیادی را در مدت‌زمان کوتاهی به بدن وارد می‌کند. اما متأسفانه طول عمر کوتاه فسفو کراتین باعث محدود شدن کارایی آن برای بدن می‌شود. در این مرحله است که مکمل کراتین به کمک بدن می‌آید. این مکمل با افزایش میزان فسفو کراتین در عضله، به تأمین انرژی موردنیاز بدن برای انجام کار‌هایی مثل بلندکردن وزنه‌های سنگین و غلبه بر افت فسفو کراتین کمک می‌کند.

قطعاً میزان مصرف مکمل کراتین ورزشکاری که خود را برای مسابقات آماده می‌کند با میزان مصرف همان ورزشکار در روز‌های عادی متفاوت است. اینکه در چه زمانی بهتر است کراتین را مصرف کنید کاملاً بستگی به هدف شما از تأمین فسفو کراتین برای عضلات دارد. با رعایت دو پروتکل می‌توانید میزان ذخایر فسفو کراتین عضلات خود را طی چند روز یا چند هفته اشباع کنید. تفاوت اصلی در این است که شما یک ورزشکار عادی هستید یا ورزشکاری که در سطح حرفه‌ای فعالیت دارد.

یک فرد عادی با مصرف 3 تا 5 گرم کراتین در روز به مرحله اشباع ذخایر عضلانی می‌رسد، اما کسانی که برای رسیدن به نقطه اشباع ذخایر عجله دارند باید پروتکل دیگری را پیش بگیرند. طبق این پروتکل، بدن فرد باید در هفته اول بین 20 تا 25 گرم کراتین دریافت کند و سپس آن را با مصرف روزی 3 تا 5 گرم حفظ کند.

چرا متخصصان دیدگاه مثبتی به مصرف همزمان کراتین و پروتئین وی دارند؟

از آنجا که مصرف این دو مکمل اهداف متفاوتی را در بدن دنبال می‌کنند؛ این مهمترین دلیل عدم تداخل مصرف همزمان مکمل‌های پروتئین و کراتین است. مصرف کراتین با هدف تأمین انرژی در زمان‌هایی است که فعالیت بدنی شدت بالایی دارد. درحالی‌که مصرف مکمل پروتئین عکس هدف مصرف کراتین بوده و با هدف تأمین آمینواسید‌های ساختاری بدن مصرف شده و به‌ندرت با هدف تأمین انرژی بدن استفاده می‌شود.

بنابراین، اساساً فرقی ندارد که این دو مکمل را جدا یا باهم مصرف کنید. در واقع، اگر همین الان 5 گرم کراتین را با شیک پروتئینی خود مخلوط کرده و با هم بنوشید، حتی مزه آن را تشخیص نخواهید داد. توصیه ما این است که با ترکیب این دو مکمل اهداف تغذیه‌ای خود را به طور همزمان پوشش دهید. خوردن شیک ترکیبی پروتئین و کراتین نه‌تنها نیاز بدن شما را به پروتئین برطرف می‌کند، بلکه همزمان در مسیر رسیدن به نقطه اشباع کراتین عضلات خود قرار گرفته‌اید.

پیشنهاد می کنیم مقاله زیر را حتما مطالعه کنید…

معرفی بهترین پودرهای پروتئینی برای ریکاوری و بازیابی ورزشکاران

خرید مکمل پروتئین وی از داروخانه های آنلاین

بهترین راه خرید مکمل های ورزشی

تشخیص مکمل‌های اصلی از انواع تقلبی آن یک دغدغه‌ی جدی به ویژه برای کاربران عادی است. چراکه این گروه اغلب ناتوان از راستی‌آزمایی در این حوزه هستند. این موضوع برای ورزشکاران از اهمیت بالایی برخوردار است. چراکه به دلیل خرید مکمل‌های تقلبی می‌توانند متحمل هزینه‌های مالی و آسیب‌های فیزیکی شوند. بنابراین مکمل های ورزشی را از مراکز معتبری مانند داروخانه‌ها خرید کنید. شرایط نگهداری مکمل‌ها در یک داروخانه تحت کنترل است و مهمتر از آن بر اصالت کالا نظارت وجود دارد. بهترین راه برای خرید پروتئین وی انتخاب یک داروخانه معتبر و یا خرید از داروخانه های اینترنتی معتبر در سراسر کشور می باشد.

“سلب‌ مسئولیت: فن تریکس در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.”

🌟5-4-3-2-1🌟 به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

hashie-fantricks دیدگاه نامه فن تریکس (کلیک کنید)

* وارد بحث شوید و دیدگاه هایتان را به اشتراک بگذارید.
* پس از تایید دیدگاه، ارسال پاسخ توسط دیگران، و یا ثبت دیدگاه جدید توسط سایر کاربران در مطالب مورد علاقه خود، ایمیل اطلاع رسانی دریافت کنید.
* با دریافت لایک از سایر کاربران دیدگاه خود را به جایگاه های بالاتر برسانید.
* با ثبت دیدگاه سازنده و مفید، نظر نویسنده مطلب را جهت پین کردن دیدگاهتان جلب کنید.
* تنها با آموزش و یادگیری می توان آینده را ساخت. پس اگر مطلب یا دیدگاه مفیدی در رابطه با این مقاله دارید، حتما در قسمت دیدگاه ها با دوستان خود در میان بگذارید.

hashie-fantricks-2 سلب مسئولیت! مقالات مربوط به بخش سلامتی، پزشکی، زیبایی، روانشناسی، تناسب اندام و ... تنها برای آموزش و افزایش اطلاعات کاربران فارسی زبان گرد آوری شده و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند و مسئولیت صحت توصیه های نقل شده در مطالب بر عهده تیم فن تریکس نمی باشد. اطلاعات بیشتر hashie-fantricks-2
منبع
roshapharmacy.com
دیدگاه ها

اشتراک در اطلاعیه دیدگاه ها (کلیک کنید)
اطلاع از
guest
آدرس ایمیل شما نزد ما محفوظ بوده و منتشر نخواهد شد.
زنگوله را بزنید تا از تایید دیدگاه خود مطلع شوید.
0 دیدگاه
بازخوردهای درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا