وب سایت fantricks.com بفروش می رسد...


قیمت پیشنهادی خود را از طریق صفحه "ارتباط با ما" برای ما ارسال کنید


آموزش های ویدئوییتغذیه

چگونه رسیده یا کال بودن آووکادو را تشخیص دهیم؟

اگر قصد خرید آووکادو را دارید یا قبلاً آن را خریداری کرده و تلخ بودن آن را تجربه کرده اید و واقعاً نمی توانید کال یا رسیده بودن آن را تشخیص دهید، اصلاً نگران نباشید. با ما در فن تریکس همراه بوده تا بتوانید بهترین آن را انتخاب کنید.

ترفندهای زیادی وجود دارد که به شما در انتخاب بهترین نوع آووکادو کمک کرده تا بتوانید از طعم دلچسب آن نهایت لذت را ببرید.

آسان ترین و راحت ترین راه برای اینکه بدانید یک آووکادو رسیده است یا نه این است که سعی کنید ساقه ی آن را بکنید. اگر ساقه به آسانی و بدون کوچکترین زحمتی کنده شد، یعنی آووکادو رسیده است و اگر جدا کردن ساقه ی آووکادو فقط با چاقو ممکن است، یعنی کال می باشد. برخی آووکادوها بیش از حد رسیده اند و چون عمر کمتری دارند بهتر است خریداری نشوند. برای تشخیص این آووکادوها نیز آن را برداشته و فشار دهید. اگر بافتی نرم و خمیری دارد یعنی بیش از حد رسیده است. البته ترفندهای دیگری نیز وجود دارد که توصیه می کنیم با ما در فن تریکس همراه بوده و از آن ها استفاده کنید.

ابتدا ظاهر آووکادوها را بررسی کنید.

1- بدانید که آووکادوها دارای تنوع می باشند.

سایز، رنگ و شکل انواع آووکادوها با هم فرق می کند و در واقع شکل ظاهری آووکادو براساس نوع آن است. بنابراین تشخیص رسیده یا نرسیده بودن آووکادو از روی ظاهر کمی سخت و تقریباً غیر ممکن است. مگر برای کسی که با تمامی انواع این میوه آشنایی کامل داشته باشد.

1 تشخیص آووکادوی رسیده

2- زمان خرید آووکادو را در نظر داشته باشید.

آووکادو معمولاً در هر فصلی از سال موجود است. اما نوبر این میوه در پاییز می باشد که تقریباً از اوایل پاییز تا اواخر آن است. آووکادوهایی که ماه مهر و اوایل پاییز به فروش می رسند، رسیده تر بوده و کیفیت بهتری دارند.

3- رنگ آووکادو

همان طور که گفته شد تشخیص از روی ظاهر کمی مشکل می باشد. زیرا تنوع زیاد است. اما بیشتر آووکادوهای رسیده، رنگی تیره دارند. یعنی در کنار در نظر گرفتن دیگر معیارهای گفته شده، آووکادوهای سبز تیره را انتخاب کنید.

4- دقت داشته باشید که لکه های تیره رنگ روی پوست آووکادو نباشد.

لکه های سیاه نشانه ی له شدگی یا بیش از حد رسیدن آووکادو است که از کیفیت آن می کاهد.

3 تشخیص آووکادوی رسیده

5- آووکادو را در دست گرفته و کمی فشار دهید.

اگر آووکادو له بوده و با فشار دادن متوجه بافت خمیری آن می شوید، یعنی بیش از حد رسیده است. اگر فشار می دهید و بسیار سفت است، به گونه ای که هیچ اثری از فشار انگشتتان روی سطح آن دیده نمی شود، یعنی آووکادو بسیار کال است. یک آووکادوی خوب و رسیده را زمانی که فشار می دهید، باید کمی نرم بوده و اثر انگشتانتان روی سطح آن دیده شود.

6- نقاط مختلف آووکادو را فشار دهید.

مرحله ی قبل را روی تمام سطح آووکادو با فشاری یکسان تکرار کنید. نتیجه باید روی تمام سطح آووکادو یکسان باشد.

7- آووکادو را در کنار گوشتان تکان دهید.

اگر صدای تکان خوردن چیزی به گوشتان خورد یعنی آووکادو بیش از حد رسیده است و هسته درون آن جدا شده است. این آووکادو کیفیت خوبی ندارد، آن را انتخاب نکنید.

8- در پایان همان طور که گفته شد آسان ترین راه تست کردن از طریق ساقه ی آووکادو است که اگر به راحتی جدا شد، یعنی آووکادو رسیده است.

درصورتی که آووکادو را خریداری کرده و متوجه کال بودن آن شدید به لینک زیر مراجعه کنید تا با روش هایی برای رسیدن آووکادوی کال آشنا شوید.

>>> روش تسریع در رسیدن آووکادوی کال <<<

🌟5-4-3-2-1🌟 به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟
[تعداد: 7   میانگین: 3.7/5]

hashie-fantricks

فقط با آموزش و یادگیری می تونیم آینده رو بسازیم.

پس اگه مطلب مفیدی در رابطه با این مقاله دارید، حتما در قسمت نظرات با دوستان خودتون در میون بذارید.

hashie-fantricks-2
منبع
wikihow
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن

لطفا Adblock را غیر فعال کنید.

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید