خانه و کاشانه

آشنایی با کاربردهای جالب و متفاوت پنبه در خانه داری

کاربرد های جالب پنبه

بوهای خانگی، واقعیت زندگی هستند! اما با یک راه حل ساده در عرض چند ثانیه می توانید فضای خانه خود را خوشبو کنید. برای این کار از پنبه های توپی معطر یا پنبه های ساده استفاده کنید. اگر دوست دارید کاربردهای مختلف پنبه را بدانید، با ما همراه باشید.

1 کاربرد پنبه در خانه داری

کاربرد اول: حذف بوهای نامطبوع از یخچال

گاهی اوقات، در یخچال بوهایی مثل لازانیای مانده یا پنیر فاسد شده می پیچد. برای رفع این بو، لازم نیست یخچال را از برق درآورید و بعد آن را کاملاً تمیز کنید. با یک پاک کننده چند منظوره، قفسه های آن را تمیز کنید تا مطمئن شوید هیچ خرده غذایی در یخچال باقی نمانده، سپس یک تکه پنبه را به مقداری وانیل آغشته کنید و آن را درون ظرف کوچکی قرار داده و در یکی از قفسه ها بگذارید. بوی وانیل تا زمانی که پنبه خشک شود در تمام یخچال خواهد پیچید. پس از خشک شدن پنبه، آن را با یک پنبه جدید عوض کنید.


برای آگاهی از نحوه از بین بردن بوی بد ماهی از یخچال اینجا کلیک کنید.


کاربرد دوم: بوگیر زباله

گاهی اوقات پیش می آید که سطل زباله را تازه خالی کرده و یک کیسه جدید در آن قرار داده اید. اما با چند تکه آشغال، بوی نامطبوعی از آن بلند می شود؛ در حالی که سطل زباله نسبتاً خالی است. اگر بخواهید آن را مجدداً خالی کنید، هم کیسه زباله را هدر داده و هم اینکه آسیب های زیست محیطی را افزایش داده اید؛ چرا که چندین سال طول می کشد تا پلاستیک در محیط تجزیه شود. به جای این کار، یک پنبه توپی یا ساده را به چند قطره اسانس دلخواه آغشته کرده و آن را بین کیسه زباله و سطل زباله قرار دهید. این عطر، جذب کیسه زباله می شود و بو های نامطبوع زباله را برطرف می کند.

کاربرد سوم: حذف جلبک ها و کپک های حمام و دستشویی

حتماً شما هم دیده اید که کپک ها در فضای بین کاشی ها، و سوراخ های دیوار رشد می کنند. برای تمیز کردن آن ها، لازم نیست تمام کاشی ها را تک به تک پاک کنید. بلکه فقط کافی است یک پنبه توپی را به مایع سفید کننده یا کمی جوهر نمک آغشته کرده و آن ها را روی قسمت های مورد نظر بکشید. سپس پنبه ها را در چند نقطه حمام در قسمت های بالا قرار دهید. پس از چند ساعت می بینید که تمام کپک ها نرم یا حذف شده اند. در نهایت قسمت های مورد نظر را با آب گرم بشویید.

کاربرد چهارم: خوشبو کردن محیط خانه

در اینجا شما دو راه حل پیش رو دارید:

1) اگر جاروبرقی شما دارای کیسه است، یک تکه پنبه را به اسانس مورد علاقه آغشته کرده و آن را درون کیسه جاروبرقی قرار دهید. با روشن کردن جارو، عطر پنبه در تمام فضای خانه، پراکنده خواهد شد.

2) اگر جاروبرقی بدون کیسه است، یک پنبه توپی بزرگ را به اسانس آغشته کرده و آن را چند قسمت کنید و در چند جایِ اتاق قرار دهید. زمانی که جاروبرقی را روی آن ها می گیرید تا آن ها را جارو کنید، بوی آن ها در فضای اتاق و خانه پخش خواهد شد.


برای اطلاع بیشتر در رابطه با خوشبو کردن محیط خانه و حذف بوی نامطبوع از خانه به لینک زیر از وب سایت فن تریکس مراجعه کنید.

>>> روش های رفع بوی نامطبوع خانه <<<


کاربرد پنجم: حذف بقایای برچسب از سطوح

اگر می خواهید تکه های باقی مانده برچسب را از برخی سطوح سخت جدا کنید، لازم نیست با چاقو یا کارد به جان آنها بیافتید! پنبه آغشته به اسانس را (مثل اسانس اکالیپتوس) روی تکه های برچسب بمالید تا به راحتی پاک شوند.

همچنین می توانید برای آشنایی با نحوه از بین بردن و کندن برچسب ها از ظروف نو و استیل به لینک های زیر از وب سایت فن تریکس مراجعه کنید.

>>> نحوه کندن برچسب از ظروف نو <<<

>>> نحوه کندن برچسب از ظروف استیل <<<

🌟5-4-3-2-1🌟 به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

hashie-fantricks دیدگاه نامه فن تریکس (کلیک کنید)

* وارد بحث شوید و دیدگاه هایتان را به اشتراک بگذارید.
* پس از تایید دیدگاه، ارسال پاسخ توسط دیگران، و یا ثبت دیدگاه جدید توسط سایر کاربران در مطالب مورد علاقه خود، ایمیل اطلاع رسانی دریافت کنید.
* با دریافت لایک از سایر کاربران دیدگاه خود را به جایگاه های بالاتر برسانید.
* با ثبت دیدگاه سازنده و مفید، نظر نویسنده مطلب را جهت پین کردن دیدگاهتان جلب کنید.
* تنها با آموزش و یادگیری می توان آینده را ساخت. پس اگر مطلب یا دیدگاه مفیدی در رابطه با این مقاله دارید، حتما در قسمت دیدگاه ها با دوستان خود در میان بگذارید.

hashie-fantricks-2 سلب مسئولیت! مقالات مربوط به بخش سلامتی، پزشکی، زیبایی، روانشناسی، تناسب اندام و ... تنها برای آموزش و افزایش اطلاعات کاربران فارسی زبان گرد آوری شده و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند و مسئولیت صحت توصیه های نقل شده در مطالب بر عهده تیم فن تریکس نمی باشد. اطلاعات بیشتر hashie-fantricks-2
منبع
realsimple
دیدگاه ها

اشتراک در اطلاعیه دیدگاه ها (کلیک کنید)
اطلاع از
guest
آدرس ایمیل شما نزد ما محفوظ بوده و منتشر نخواهد شد.
زنگوله را بزنید تا از تایید دیدگاه خود مطلع شوید.
0 دیدگاه
بازخوردهای درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا