مراقب باشید...


برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا تنها کافی است بهداشت فردی را رعایت کنید.


در خانه بمانید. مسافرت نکنید. به روش صحیح ماسک بزنید. با دیگران دست ندهید و روبوسی نکنید. به دفعات دست و روی خود را بخوبی بشویید.


تنها باید زنجیره انتقال را قطع کنیم.


تغذیه

چگونه شکلات سفید را رنگی کنیم؟

برای رنگی کردن شکلات، ابتدا باید شکلات را آب کنید. آب کردن شکلات سفید کمی سخت تر از دیگر انواع شکلات ها است، چرا که شکلات سفید به راحتی می سوزد. پس برای این کار باید وقت و دقت بیشتری بگذارید. این مقاله را بخوانید و روش های گفته شده را ابتدا روی مقدار کمی شکلات سفید تست کنید تا قلق کار دستتان بیاید. بعد روی مقدار دلخواه شکلات، آن ها را انجام دهید.


برای اطلاع از طرز درست کردن رنگ غذای یا رنگ خوراکی آبی به لینک زیر از وب سایت فن تریکس مراجعه کنید.

>>> طرز درست کردن رنگ غذای آبی <<<


شروع کار

1- نوع شکلات سفید مورد نظرتان را انتخاب کنید.

بر چسب روی بسته شکلات سفید، نوع و کیفیت آن را نشان می دهد که شکلات شما از کره کاکائو ساخته شده یا به جای آن، یک روغن گیاهی ارزان و بی خاصیت به کار رفته است. شکلات های تقلبی غالباً از لحاظ طعم و مزه با شکلات های اصل فرق دارند. بهتر است از یک شکلات اصل با مارک خوب استفاده نمایید.

• از شکلات تازه استفاده کنید؛ طعم شکلات ها بعد از نگهداری طولانی مدت عوض می شود.

• برای نتیجه بهتر، از شکلات های تخته ای نازک یا پوششی استفاده کنید.

1 ذوب و رنگی کردن شکلات سفید

2- رنگ خوراکی خود را انتخاب کنید.

حتی یک قطره آب یا مایعات می تواند شکلات آب شده شما را گلوله گلوله کند. بنابراین، بهتر است به جای رنگ های مایع، رنگ های خوراکی پودری یا با پایه روغن تهیه کنید. البته در ادامه نیز روش هایی برای رنگ های خوراکی به کار می بریم که می توانید از آن ها استفاده کنید، اما کار خودتان سخت تر خواهد شد.

• برای رنگ های روشن بهتر است از رنگ های بر پایه روغن استفاده کنید. چرا که استفاده زیاد از این نوع رنگ های خوراکی، باعث تلخ شدن مزه شکلات شما می شود.

• رنگ های بر پایه روغن غلیظ تر از رنگ های مایع هستند، برای همین لکه آن ها به راحتی روی پوست، لباس و میز شما باقی خواهد ماند؛ پس مراقب باشید!

2 ذوب و رنگی کردن شکلات سفید

3- برای استفاده از رنگ های خوراکی با پایه روغن، ابتدا باید آن ها را گرم کنید.

اگر دمای رنگ خوراکی با دمای شکلات متفاوت باشد، سبب گلوله شدن شکلات می شود. برای همین، ابتدا باید رنگ خوراکی را با شکلات هم دما کنید.

برای گرم کردن رنگ خوراکی با پایه روغن، از این روش استفاده کنید:

• بطری حاوی رنگ خوراکی را با درب بسته درون یک نایلون قرار دهید. سعی کنید هوای درون نایلون را خالی کنید. سپس نایلون را محکم گره بزنید.

• نایلون حاوی بطری را به مدت 10 تا 15 دقیقه درون یک کاسه حاوی آب گرم قرار دهید. دقت کنید که آب باید گرم باشد نه داغ!

• در طول این مدت زمان، یک یا دو بار بطری حاوی رنگ را تکان دهید تا گرما در سراسر نقاط پخش شود. آب کاسه را نیز در صورت سرد شدن عوض کنید.

• پس از پایان مدت زمان مذکور، بطری را از نایلون در بیاورید و آن را کاملاً خشک کنید.

3 ذوب و رنگی کردن شکلات سفید

4- از یک آبجوش کن دو طبقه یا double boiler استفاده کنید.

اگر در خانه به double boiler دسترسی ندارید، از یک قابلمه یا تابه بزرگ و یک قابلمه کوچک یا کاسه پیرکس مقاوم در برابر گرما استفاده کنید. اندازه قابلمه کوچک یا ظرف پیرکس باید به گونه ای باشد که به راحتی در تابه بزرگ قرار بگیرند. درون تابه مقداری آب را به گونه ای بریزید که ارتفاع آبِ درون آن، به 2.5 تا 7.5 سانتی متر برسد. سپس تابه را روی شعله قرار دهید و آب آن را تا زمانی گرم کنید که آب شروع به جوشش کند.

• در مدت زمانی که منتظر هستید تا آب بجوشد، بخش درونی ظرف پیرکس و یک همزن پلاستیکی یا سیلیکونی را کاملاً خشک نمایید؛ حتی اگر مرطوب به نظر نرسند. استفاده از قاشق چوبی برای همزدن مناسب نیست، چرا که ممکن است دارای رطوبت جذب شده باشد.

4 ذوب و رنگی کردن شکلات سفید

ذوب کردن و رنگی کردن شکلات سفید

1- مشخص کنید که چه زمانی باید رنگ خوراکی را اضافه کنید.

این زمان، به نوع رنگ خوراکی مورد استفاده شما بستگی دارد. پیش از شروع، راهنمایی های زیر را مطالعه کنید. ممکن است لازم باشد ترتیب مراحل را تغییر دهید.

• رنگ خوراکی پودری را به محض اینکه شکلات شروع به ذوب شدن کرد، اضافه نمایید.

• رنگ خوراکی با پایه روغن را می توانید پس از ذوب شدن شکلات، اضافه کنید.

• رنگ های مایع باید قبل از ذوب شدن شکلات به آن اضافه شوند. برای همین نیازی به گرم کردن رنگ مایع از قبل نیست. اگر رنگ های خوراکی مایع را نیز به درستی به شکلات اضافه کنید، احتمال گلوله شدن شکلات کمتر می شود.

5 ذوب و رنگی کردن شکلات سفید

2- شکلات سفید را درون ظرف بالایی آب جوش کن بریزید.

اگر از تابه استفاده کرده اید، شکلات را درون ظرف پیرکس بریزید. درون تابه یک پایه فلزی کوتاه قرار دهید و ظرف پیرکس را روی آن بگذارید تا بخار حاصل از جوشیدن آبِ درون تابه، به ظرف پیرکس بخورد. این امر سبب ذوب شدن آرام شکلات شده و مانع از گلوله شدن آن می گردد.

• اگر از شکلات های تخته ای استفاده کردید، باید آن را به تکه های کوچک تر تقسیم کنید.

• در حین کار مطمئن شوید که دستان شما کاملاً خشک است؛ چرا که رطوبت، کار شما را خراب می کند.

6 ذوب و رنگی کردن شکلات سفید

3- شکلات سفید خیلی زود می سوزد.

بنابراین شعله گاز را روی پایین ترین درجه قرار دهید و با استفاده از یک همزن پلاستیکی به آرامی شکلات را هم بزنید تا نرم شود. پس از آب شدن، ظرف پیرکس را خارج و شعله را خاموش کنید.

• بهتر است دمای شکلات سفید حین ذوب شدن بین 37 تا 43 درجه سانتی گراد باشد و بیشتر از 46 درجه نشود. زیرا منجر به سوختن آن می شود.

7 ذوب و رنگی کردن شکلات سفید

4- رنگ خوراکی را اضافه کنید.

رنگ های پودری و با پایه روغن، غلیظ تر از نوع مایع هستند. برای همین، رنگ را کم کم به شکلات اضافه کرده، هم بزنید و آن را چک کنید تا خیلی پر رنگ نشود.

• قبل از اضافه کردن رنگ پودری، بطری حاوی پودر را تکان دهید.

• اگر شکلات گلوله گلوله شد، آن را از روی گرما بردارید و به اندازه یک قاشق به آن روغن گیاهی بدون طعم اضافه کنید. با این کار شکلات معمولاً نرم می شود، اما ممکن است طعم و مزه آن تحت تأثیر قرار بگیرد.

8 ذوب و رنگی کردن شکلات سفید

5- ممکن است شکلات سفید شما بیش از حد آب شده باشد. برای رفع این حالت، می توانید از این روش استفاده کنید:

• ظرف شکلات را از روی حرارت بردارید و دور آن یک دستمال بپیچانید. یک تکه شکلات خرد شده و ذوب نشده را با نسبت 1 به 2 (یک بخش شکلات ذوب نشده به دو بخش شکلات ذوب شده) به شکلات ذوب شده اضافه نمایید. شکلات ها را خوب هم بزنید تا تمام شکلات های خرد شده نیز ذوب شوند. با این کار، شکلاتی که بسیار ذوب شده بود غلیظ تر می شود.

9 ذوب و رنگی کردن شکلات سفید

6- می توانید شکلات رنگی خود را در دمای اتاق نگه دارید یا آن را به مدت 10 تا 20 دقیقه درون یخچال نگهداری کنید.

بهتر است در کنار ظرف شکلات رنگی درون یخچال، یک عدد دستمال کاغذی قرار دهید تا رطوبت را به خود جذب کند. حتی می توانید شکلات را درون قالب های شکلی بریزید تا شکلات های رنگی و شکلی زیبایی داشته باشید.

10 ذوب و رنگی کردن شکلات سفید

فن تریکس مطالعه مقاله “طرز تهیه شکلات با انواع شکل” را به شما پیشنهاد می دهد.

🌟5-4-3-2-1🌟 به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟
[تعداد: 9   میانگین: 3.7/5]

hashie-fantricks

فقط با آموزش و یادگیری می تونیم آینده رو بسازیم.

پس اگه مطلب مفیدی در رابطه با این مقاله دارید، حتما در قسمت نظرات با دوستان خودتون در میون بذارید.

hashie-fantricks-2
منبع
wikihow
برچسب ها

دیدگاه 5

  1. این رنگ های خوراکی ضرری ندارن؟ از کجا تشخیص بدیم رنگ خوراکی قلابی رو؟

  2. سلام من میخواهم روی شکلات ها روکش های رنگی براق بدم اما وقتی شکلات سرد شده را داخل شکلات اب شده بزنیم روکش ان دیگر شکل براقی خود را از دست میدهد چه باید کرد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن

لطفا Adblock را غیر فعال کنید.

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید