موبایل و تبلت

چگونه در نبود شارژر، گوشی خود را با یک باتری ساده شارژ کنیم؟

حتماً برای شما هم پیش آمده است که دقیقاً در همان زمان‌هایی که شارژر در دسترس ندارید به آن احتیاج پیدا می‌کنید. اغلب شارژها سیم کوتاهی دارند و به دلیل استفاده‌ی نادرست مثلاً استفاده از گوشی زمانی که در شارژ است، کابل آن‌ها بریده شده و برای شارژ گوشی ما را به دردسر می‌اندازند؛ در چنین مواقعی حتماً باید تا تهیه‌ی یک شارژر فکر چاره کرد. چرا که بیشتر ما اصلاً نمی‌توانیم اجازه دهیم گوشی برای مدتی خاموش باشد آن هم به دلیل نبود شارژر.! پس چه باید کرد؟ آیا راهی موقتی برای شارژ کردن گوشی تا زمانی که بتوان یک شارژر خریداری کرد وجود دارد؟ بله. ما اکنون راه حلی پیدا کرده‌ایم که قصد داریم در این مقاله به شما آموزش دهیم که حتی با نبود شارژر بتوانید گوشی را شارژ کرده و آن را روشن نگه دارید.


برای اطلاع از نحوه ساخت استند و پایه نگهدارنده موبایل و تبلت به لینک زیر از وب سایت فن تریکس مراجعه کنید.

>>> نحوه ساخت استند و پایه نگهدارنده موبایل و تبلت <<<


– دقت داشته باشید که این روش یک روش کاملاً موقتی و اضطراری بوده و پیشنهاد می شود تنها در مواقع واقعاً ضروری از آن استفاده کنید. همچنین این روش شارژ گوشی ممکن است با تمامی گوشی ها سازگار نبوده و به گوشی شما آسیب بزند. شایان ذکر است وب سایت فن تریکس هیچ مسئولیتی در قبال آسیب های احتمالی برای گوشی های موبایل شما با این روش شارژ موبایل نداشته و این آموزش تنها یک روش شارژ موقت و اضطراری می باشد.

وسایلی که در این روش به آنها احتیاج دارید:

در این روش شما به یک باتری 9 ولتی، یک کابل otg، یک سر باتری کتابی و یک رگولاتور یا تنظیم کننده‌ی ولتاژ مدل (IC 7805) احتیاج دارید. البته این وسایل برای ساخت شارژر است برای اتصال سیم‌ها به یکدیگر، به یک هویه و مقداری سیم لحیم نیاز دارید. پس آن ها را هم تهیه کنید.

5 ساخت شارژر موبایل با باتری

پایه‌های ولتاژ ورودی رگولاتور و ولتاژ خروجی رگولاتور را به سر باتری لحیم کنید. سر یو‌اس‌بی کابل otg را بریده و مقداری از آن را لخت کنید سپس پایه‌ی وسطی رگولاتور یا آی‌سی را به سیم مثبت کابل otg لحیم کرده و پایه‌ی چپ رگولاتور را به سیم منفی کابل otg لحیم کنید. (پایه‌ی سمت چپ رگولاتور، قطب منفی است.)

سر باتری را به باتری وصل کنید. اکنون شارژر آماده است، کابل otg را نیز به گوشی متصل کنید و گوشی را به راحتی شارژ کنید. البته قابل ذکر است که این روش موقتی بوده و به عنوان یک شارژر همیشگی نمی‌توان روی آن حساب کرد پس حتماً به فکر خرید شارژر باشید.

بد نیست مقاله زیر را نیز در وب سایت فن تریکس مطالعه نمایید.

>>> اقدامات لازم بعد از خیس شدن موبایل <<<

🌟5-4-3-2-1🌟 به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

hashie-fantricks

فقط با آموزش و یادگیری می تونیم آینده رو بسازیم.

پس اگه مطلب مفیدی در رابطه با این مقاله دارید، حتما در قسمت نظرات با دوستان خودتون در میون بذارید.

hashie-fantricks-2
منبع
instructables
برچسب ها

دیدگاه 3

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن

لطفا Adblock را غیر فعال کنید.

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید