زیبایی

چگونه بینی خود را در منزل پیرسینگ کنیم؟

Digikala

فن تریکس در شبکه های اجتماعی

fantricks-soroush-50 fantricks-instagram-50 fantricks-telegram-50 fantricks-aparat-50-png
🌟5-4-3-2-1🌟 به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟
[تعداد: 5    میانگین: 4.4/5]

پیرسینگ تخصصی بینی، ممکن است گران باشد. شما می توانید این کار را خودتان در خانه انجام دهید، البته قبل از آن به کمی اطلاعات نیاز دارید. شما باید از نحوه مراقبت و دردهای آن باخبر باشید. به خاطر داشته باشید که اگر چه این امکان وجود دارد که پیرسینگ بینی را کاملاً بدون خطر در خانه انجام دهید، اما انجام آن توسط یک متخصص قطعاً بهتر خواهد بود.

البته اگه تحمل سوراخ کردن بینی خود را ندارید ولی این از پیرسینگ بینی خوشتان می آید می توانید خودتان حلقه یا پیرسینگ فیک بینی بسازید.

تصمیم برای انجام پیرسینگ

1- تصور کنید که پیرسینگ انجام داده اید.

سبک های مختلف پیرسینگ بینی را جستجو کنید و تصمیم بگیرید کدام یک را دوست دارید انجام دهید. برای شروع پیرسینگ بینی در خانه، از یک رینگ ساده یا یک گل میخ استفاده کنید. قبل از انجام هر کاری باید دقیقاً بدانید که چه می خواهید.

• فکر کنید که یک پیرسنگ حرفه ای بینی انجام داده اید. نوع تخصصی آن معمولاً بدون خطر، تمیزتر و بی درد است. اما انجام آن در خانه احتمال خونریزی، عفونت یا از شکل افتادن بینی را به همراه دارد.

2- حلقه موردنظر را خریداری کنید.

برای این منظور شما می توانید از جواهرفروشی ها حلقه یا گل میخ مورد نظر را تهیه کنید. اگر دقیقاً می دانید چه می خواهید، آن را آنلاین سرچ کنید. اطمینان حاصل کنید که چیزی که می خرید استریل بوده و دست دوم نباشد. حتماً اندازه، بزرگی و ضخامت آن را در نظر بگیرید. از حلقه، آویز یا هر چیز دیگری که قبلاً در مواردی استفاده شده، استفاده نکنید.

• برخی افراد به اجسام فلزی حساسیت دارند. اجسام نیکلی، رایج ترین اجسام در ایجاد حساسیت بوده و گاهی جوش ها و زخم های پوستی ایجاد می کنند. طلا، کبالت و کرومات نیز سبب بروز حساسیت می شوند. اگر پس از انجام پیرسینگ، پوست تان جوش یا تاول زد و یا حساسیت نشان داد، شما باید پیرسینگ را برداشته و به دکتر مراجعه کنید.

• از پیرسینگ های تیتانیومی یا استیل های رنگ ثابت یا هر چیزی که اکسید نمی شود استفاده کنید. از اجسامی استفاده کنید که نیکل نداشته باشند: مثل طلای زرد 24 عیار، نقره تمام عیار، مس یا پلاتینیوم.

3- پوست خود را تمیز کنید.

اگر بخواهید پیرسینگ را روی یک پوست آلوده انجام دهید، خطر ابتلا به عفونت، بسیار افزایش می یابد. بنابراین، اگر پوست شما جوش یا لکه دارد، چند روز تا چند هفته اجازه دهید تا کاملاً برطرف شود. مرتباً صورت خود را بشویید و از اسکراب یا جرم گیرهای صورت استفاده کنید.

1 پیرسینگ بینی

4- سوزن را آماده کنید.

سوزنی را به کار ببرید که تا به حال از آن استفاده نشده است. نمی توان مطمئن بود سوزنی که قبلاً از بسته بندی خارج شده، تا به حال مورد استفاده قرار نگرفته است. استفاده از یک سوزن میان تهی مانند سرسوزن پزشکی می تواند بهتر و مؤثرتر باشد. قطر سوزنی که استفاده می کنید باید بین 81/0 تا 0/1 میلی متر باشد. قطر سوزن نباید از قطر حلقه پیرسینگ تان کوچکتر باشد. به استریل بودن سوزن قبل از استفاده از آن، دقت کنید. زمانی که آماده پیرسینگ بودید، سوزن را از بسته اش خارج کنید.

• استریل کردن سنجاق، سوزن ته گرد، یا سوزن خیاطی کار سختی است. از طرفی بکاربردن این وسایل برای سوراخ کردن بینی، احتمال بروز عفونت را بیشتر می کند. بنابراین بهتر است از آنها استفاده نشود.

• هر مکانی را برای پیرسینگ، انتخاب نکنید چون ممکن است آن منطقه آلوده باشد. یک سینی استریل و یک دستمال تمیز آماده کنید.

2 پیرسینگ بینی

5- همه چیز را استریل کنید.

هر وسیله ای که شما در طول پیرسینگ استفاده می کنید از جمله سوزن و حلقه را استریل کنید. سوزن را درون الکل قرار داده و سپس در آب داغ بجوشانید.

دستهای خود را با صابون آنتی باکتریال بشویید و سپس دستکش های لاتکس بپوشید. به هیچ چیز غیر استریل، دست نزنید.

• هر زمانی که با دستکش ها بینی تان را لمس کردید، آنها را تعویض کنید. قبل از شروع کار، چند جفت دستکش تمیز کنار دستتان بگذارید.

6- روی بینی تان علامت بزنید.

با یک مداد، نقطه ای را که می خواهید پیرسینگ کنید را یک علامت کوچک بزنید. این کار را در آینه انجام دهید تا از محل پیرسینگ مطمئن شوید. آنقدر نقاط مختلف را علامت بزنید تا یک نقطه کاملاً مناسب بیابید.

3 پیرسینگ بینی

پیرسینگ بینی

1- قبل از انجام پیرسینگ، محل را کاملاً تمیز کنید.

با یک پنبه آغشته به الکل، محل مورد نظر برای پیرسینگ را کاملاً تمیز کنید. مراقب چشمهای خود باشید؛ الکل باعث سوزش چشم ها می شود.

• با استفاده از یک قطعه یخ، محل را بی حس کنید. به مدت سه دقیقه، یخ را روی بینی نگه دارید تا جایی که در آن نقطه، چیزی احساس نکنید. این کار پوست تان را سفت کرده و پیرسینگ را خیلی سخت تر می کند.

4 پیرسینگ بینی

2- از یک گیره پیرسینگ استفاده کنید.

اگر شما گیره پیرسینگ دارید، آن را در نقطه مورد نظر، محکم کنید. اگر گیره ندارید حتماً قبل از شروع کار، آن را تهیه کنید.

5 پیرسینگ بینی

3- آرامش خود را حفظ کنید.

قبل از شروع، یک نفس عمیق بکشید. اگر ناآرام هستید، کمی ریلکس باشید و آرامش خود را بازیابید. با خود بگویید که: پیرسینگ بینی کار نسبتاً ساده ای است. در واقع چون بینی، پوست و چربی زیادی ندارد این برداشت درست است و پیرسینگ بینی کمترین درد را دارد.

4- بینی تان را سوراخ کنید.

در آینه نگاه کرده و سوزن را روی نقطه علامت زده شده در بینی، تنظیم کنید. یک نفس عمیق بکشید و کار را سریع انجام دهید. سوزن را بصورت عمودی در پوست فرو کنید، و مطمئن شوید که نمی لغزد. اکنون احساس درد می کنید، اما این درد موقتی و گذرا است.

• به یاد داشته باشید: هر چه سریع تر کار کنید، کارتان زودتر تمام می شود.

• اگر اطراف سوراخ بینی تان را پیرسینگ می کنید، سوزن را خیلی عمیق فرو نکنید، زیرا دردناک تر خواهد بود.

6 پیرسینگ بینی

5- فوراً حلقه یا آویز را وارد سوراخ کنید.

این کار را باید سریع انجام دهید. به محض اینکه سوزن را از پوست خارج می کنید، زخم شروع به خوب شدن و التیام می کند. اگر شما آرام کار کنید و کار را طول دهید، عملاً پیرسینگ تان خوب از آب در نمی آید.

7 پیرسینگ بینی

مراقبت از پیرسینگ بینی

1- پیرسینگ تان را دوبار در روز تمیز کنید.

از یک محلول نمکی استریل، یا محلول آب و صابون با نسبت 50/50، یا پراکسید هیدروژن (آب اکسیژنه) استفاده کنید. با استفاده از یک افشانه یا یک پنبه آغشته به محلول شستشو، محل پیرسینگ را برای چند دقیقه، مرطوب کنید. اگر برای پیرسینگ از رینگ یا حلقه استفاده کرده اید، هر بار که آن را پاک می کنید، کمی آن را بچرخانید.

• اگر شما نگران عفونی شدن پیرسینگ خود هستید، زود به زود آن را تمیز کنید. اما تمیز کردن خیلی زیاد آن هم می تواند مشکل ساز باشد، به ویژه اگر از محلول های شستشوی قوی استفاده کنید.

• این کار را هر روز تکرار کنید تا محل پیرسینگ کاملاً بهبود یابد. پس از پیرسینگ ممکن است تا چند روز بینی تان زخم یا متورم باشد. اما پس از یک هفته به حالت طبیعی خود باز می گردد. البته ممکن است 3 تا 4 ماه طول بکشد تا زخم پیرسینگ کاملاً بهبود یابد.

• پراکسید هیدروژن ممکن است بهبود زخم پیرسینگ را به تأخیر بیاندازد. اگر چه بسیاری از جراحان بینی و زیبایی استفاده از این ماده شیمیایی را برای شستشو توصیه می کنند، اما شما باید مراقب خطرات احتمالی آن باشید.

8 پیرسینگ بینی

2- از عفونی شدن پیرسینگ جلوگیری کنید.

قبل از شروع پیرسینگ دستانتان را حتماً بشویید و در طول انجام آن نیز، مرتباً آنها را تمیز کنید. اگر شما فردی حساس هستید و به تمیزی اهمیت می دهید، طوری که مراقبید همه تجهیزات کارتان تمیز باشد، نگران عفونت نباشید. با این حال، اگر پس از گذشت یک هفته، پیرسینگ شما هنوز قرمز و دردناک است، احتمال عفونت وجود دارد. بنابراین قبل از آنکه عفونت وخیم تر شود، دستورات پزشکی را در مورد آن انجام دهید.

• از آنتی بیوتیک هایی مثل نئوسپورین و صابون های آنتی باکتریال استفاده کنید. این مواد به میزان قابل توجهی احتمال بروز عفونت را کاهش می دهند. اگر شما مرتباً پیرسینگ تان را پاک نمی کنید، باید آنتی بیوتیک های قوی که معمولاً گران بوده و برای سلامتی تان مناسب نیستند، مصرف کنید.


همچنین می توانید با مراجعه به لینک زیر با روش های پیشگیری از عفونت سوراخ کردن گوش آشنا شوید.

>>> پیشگیری از عفونت سوراخ کردن گوش <<<


3- برای مدت طولانی پیرسینگ تان را خارج نکنید.

اگر پیرسینگ تان را بیشتر از چند ساعت خارج کنید، احتمال بسته شدن سوراخ پیرسینگ وجود دارد. زیرا پوست بینی زود بهبود پیدا می کند. در این صورت مجبور می شوید دوباره پیرسینگ انجام دهید.

9 پیرسینگ بینی

4- راهنمایی بخواهید و مشورت کنید.

اگر شما در مورد پیرسینگ سؤالاتی دارید، آن ها را از کسانی که پیرسینگ انجام داده اند بپرسید. احتمالاً آنها شما را کاملاً راهنمایی خواهند کرد. اما اگر سوال پزشکی در مورد پیرسینگ دارید، به دکتر مراجعه کنید.

hashie-fantricks

فقط با آموزش و یادگیری می تونیم آینده رو بسازیم.

پس اگه مطلب مفیدی در رابطه با این مقاله دارید، حتما در قسمت نظرات با دوستان خودتون در میون بذارید.

hashie-fantricks-2
برچسب هادیدگاه 9

 1. من پرسينگ بینی گذاشتم ولی سوراخش از تو بسته شده و از رو میاد بالا درستش اینه و طبیعیه یا باید از تو هم سوراخش باشه

  1. با سلام خدمت شما دوست عزیز.
   در پیرسینگ، سوراخ باید از دو طرف باز باشه تا حلقه یا هر چیزی براحتی ازش رد بشه و آزادانه و راحت بچرخه. دقیقا مانند سوراخ گوش.

   همچنین اگه نمی خواید بینی خودتون رو سوراخ کنید می تونید از پیرسینگ فیک (غیر واقعی) استفاده کنید.
   برای اطلاعات بیشتر درباره پیرسینگ فیک به لینک زیر مراجعه کنید.
   👇👇👇
   https://fantricks.com/?p=2797

 2. سلام میخواستم زیر لب بالاییم رو پرسینگ کنم ولی هیجچا اموزشش رو نزاشته چطور میتونم با انژیوکت این کارو بکنم؟ نیاز به کار خاصیه؟

  1. سلام. درخواست شما جهت پیگیری و آماده سازی مطلب درخواستی شما، به بخش تولید محتوا ارجاع داده شد.

   1. سلام ببخشید میتونید در مورد پرسینگ لپ هم چیزایی بگید ممنون میشم

    1. با سلام. درخواست شما به واحد تولید محتوا ارجاع داده شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock را غیر فعال کنید.

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود، لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید.