جوانانروانشناسی

چگونه با معلم آزار دهنده وسخت گیر کنار بیاییم؟

در یک دنیای ایده آل و کامل، معلم هیچ وقت فامیلی شما را اشتباه صدا نخواهد زد، وقتی حواستان نیست شما را با تیکه و کنایه به خود نخواهد آورد یا دقیقاً روز بعد از تعطیلات از شما آزمون نخواهد گرفت. اگرچه که در دنیای واقعی باید با برخی معلم های آزار دهنده سر کنیم.

دلیل آزار دهنده و اذیت کن بودن یک معلم ممکن است شروع بد شما و رفتار اولیه تان با او باشد و یا فقط معلمتان یک شخصیت مشاجره جو و ایراد گیر داشته باشد. در هر حال پیدا کردن راه چاره و کنار آمدن با این گونه معلم ها می تواند بخشی از استرس های دوران مدرسه تان را کم کند.

برای کنار آمدن با این معلم‌ ها

1- از آن ها بپرسید چه خواسته هایی دارند.

اگر معلمتان از آن معلم هایی است که به سختی نمره می دهد، زمانی که تحقیق یا تکلیفی به شما واگذار کرد، از او بخواهید دقیق توضیح بدهد به دنبال چه چیزی می گردد و چه نکته ای در انجام تکالیف مد نظرش است.

1 کنار آمدن با معلم آزار دهنده

2- زمانی که داستان تعریف می کنند به آن ها گوش دهید.

ممکن است معلمتان از آن دسته آدم هایی باشد که بی ربط به موضوع درس، شروع به گفتن یک داستان طولانی می کند. در این مواقع، با بی حوصلگی به معلم نگاه نکنید و نسبتاً با اشتیاق منتظر بمانید تا حرف های معلم تمام شود.

3- برای امتحان های ناگهانی آماده باشید.

برخی از معلم ها دوست دارند وقتی دانش آموزان کمترین آمادگی ممکن را دارند، از آن ها امتحان بگیرند. برای کم نیاوردن در این امتحان ها سعی کنید بفهمید معلمتان بیشتر در چه روزهایی احتمال دارد از شما امتحان بگیرد.

– برخی از معلم ها بعد از اینکه تحقیقی یا تکلیفی مبنی بر خواندن متن کتاب به شما داده اند، ممکن است امتحان بگیرند.

– اگر چند هفته ای است که امتحان و تستی نداشته اید، آماده یک آزمون ناگهانی باشید.

– برخی از معلم ها برای تنبیه یک کلاس شلوغ کار آزمون های ناگهانی می گیرند. اگر هر جلسه احساس می کنید صبر معلم درحال تمام شدن است، برای امتحان پیش خوانی کنید.

کاری کنید که یک معلم سخت گیر نسبت به شما علاقه بیشتری پیدا کند.

1- مهربان باشید.

یک جمله معروف می گوید “همیشه با دشمنانت بیش از حد مهربون باش، چرا که هیچ چیز برای آن ها آزار دهنده تر از این نیست”. سعی کنید تا جای ممکن در کلاس با ادب باشید. اگر معلم به دنبال یک سوتی و بی ادبی از شما می گردد، مراقب باشید تا دُم به تله ندهید. در نهایت این کارها باعث می شوند تا معلم بیخیال شما شود یا حداقل کاری می کنید که از اینکه معلم نمی تواند هیچ کاری با شما بکند ناراحت شود.

2- ببینید بقیه دانش آموزان چگونه با او برخورد می کنند.

به رفتار دانش آموزانی نگاه کنید که معلم بهترین رفتار را با آن ها دارد و سعی کنید مثل آن ها رفتار کنید.

3- همیشه جوری به نظر برسید که انگار به معلم توجه می کنید.

حتی اگر واقعاً این کار را نمی کنید، تظاهر به انجام این کار کنید. مثلاً حین حرف زدن معلم در دفترتان یک داستان یا یک شعر بنویسید و یا حتی لیست کارهای امروزتان را برنامه ریزی کنید. این گونه معلم فکر می کند مشغول نکته برداری از حرف های او هستید.

– از نقاشی کشیدن و کشیدن کاریکاتور معلم اجتناب کنید. چون حتی از سر میز معلم هم معلوم می شود که مشغول نوشتن چیزی نیستید.

4- برای آن ها هدیه بخرید.

اگر خجالتی هستید و نمی خواهید رو در رو هدیه را به معلم بدهید. هدیه را با یک یادداشت و اسمتان روی میز او بگذارید.

– می توانید برای همه بچه های کلاس شیرینی بخرید و بخشی از آن را هم به معلم خود بدهید. با این کار نشان می دهید که فقط برای معلتمان پاچه خواری نکرده اید.

5- تکلیف های اضافه به عهده بگیرید.

اگر نمره های کلاسیتان وضعیت چندان جالبی ندارند، از معلم بخواهید تحقیق و یا نوشتن مقاله ای راجع به موضوع های درسی را به شما پیشنهاد دهد تا بتوانید نمره هایتان را بالا ببرید. این کار به احتمال زیاد معلم را تحت تاثیر قرار داده و کاری می کند که رفتار او با شما بهتر شود.

6- اوضاع را بدتر نکنید.

مثلاً ببینید آیا دیر به کلاس او می روید یا مثلاً موقع توضیح دادن درس وسط حرف او می پرید. سعی کنید این کارها را اصلاح کنید.

روش های کنار آمدن با معلم سخت گیر

1- با معلم خود صحبت کنید.

اگر احساس می کنید معلمتان با شما متفاوت تر از سایر دانش آموزان رفتار می کند، مستقیماً با خود او صحبت کنید. شاید لازم باشد شما یا معلمتان نحوه برخورد خود را تغییر دهید.

– زمانی که هر دو سرتان شلوغ است، معلم عجله دارد و یا صفی از بچه ها منتظر هستند تا بعد از شما درباره نمره های امتحانشان با معلم بحث کنند، با او صحبت نکنید.

2- والدینتان را وارد قضیه کنید.

اگر معلمتان رفتاری دارد که می دانید مورد تایید مدرسه و والدینتان نیست، با خانواده خود راجع به آن صحبت کنید.

– مثلاً ممکن است معلم کل کلاس را به خاطر شلوغ کاری چند نفر تنبیه کند و یا به نژاد، قومیت، مذهب یا جنسیت شما توهین کند.

3- از شروع بحث جلوگیری کنید.

غر زدن برای دوستانتان یک کار عادی است، اما اگر این کار افزایش پیدا کند ممکن است معلم متوجه شود و این موضوع برای شما و دوستانتان عواقب خوبی ندارد.

2 کنار آمدن با معلم آزار دهنده

4- با احترم برخورد کنید.

چرخاندن چشم ها، آه کشیدن یا قطع کردن مکالمه بین شما و معلم حین صحبت می تواند اوضاع را بدتر کند.

در پایان با مطالعه مقاله زیر در وب سایت فن تریکس با نحوه برقراری رابطه صمیمی با استاد یا معلم خود آشنا شوید.

>>> چگونه با استاد یا معلم رابطه صمیمی داشته باشیم؟ <<<

🌟5-4-3-2-1🌟 به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

hashie-fantricks دیدگاه نامه فن تریکس (کلیک کنید)

* وارد بحث شوید و دیدگاه هایتان را به اشتراک بگذارید.
* پس از تایید دیدگاه، ارسال پاسخ توسط دیگران، و یا ثبت دیدگاه جدید توسط سایر کاربران در مطالب مورد علاقه خود، ایمیل اطلاع رسانی دریافت کنید.
* با دریافت لایک از سایر کاربران دیدگاه خود را به جایگاه های بالاتر برسانید.
* با ثبت دیدگاه سازنده و مفید، نظر نویسنده مطلب را جهت پین کردن دیدگاهتان جلب کنید.
* تنها با آموزش و یادگیری می توان آینده را ساخت. پس اگر مطلب یا دیدگاه مفیدی در رابطه با این مقاله دارید، حتما در قسمت دیدگاه ها با دوستان خود در میان بگذارید.

hashie-fantricks-2 سلب مسئولیت! مقالات مربوط به بخش سلامتی، پزشکی، زیبایی، روانشناسی، تناسب اندام و ... تنها برای آموزش و افزایش اطلاعات کاربران فارسی زبان گرد آوری شده و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند و مسئولیت صحت توصیه های نقل شده در مطالب بر عهده تیم فن تریکس نمی باشد. اطلاعات بیشتر hashie-fantricks-2
منبع
wikihow
دیدگاه ها

اشتراک در اطلاعیه دیدگاه ها (کلیک کنید)
اطلاع از
guest
آدرس ایمیل شما نزد ما محفوظ بوده و منتشر نخواهد شد.
زنگوله را بزنید تا از تایید دیدگاه خود مطلع شوید.
4 دیدگاه
محبوب ترین ها
تازه‌ترین ها قدیمی ترین ها
بازخوردهای درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
یک انسان

معلمان هم باید از لحاظ روانی تست بدن تا مشخص بشه صلاحیت پرورش بچه ها رو دارند یا نه .همه چی که درس نیست

ناشناس

اگر این کار رو هم کنیم جواب نمیده

مهبد

به نظر من بعضی معلمها عقده های درونی و کمبودهای کودکی و جوانی زیادی دارند و همین باگهای روانی باعث میشه با بچه های مردم هم بدرفتاری کنند. واقعا جای تاسفه. اگر اموزش و پرورش از معلمها تست روان بگیره قطعا ۷۰ درصد معلمها نباید سرکلاس حضور داشته باشند.

الهام

دقیقا مثل معلم بچه من. بچه من نیاز به توجه داشت خودم هم بامعلم حرف زدم که پسرم اینطوری هست وقتی میاد خونه ناراحتو عصبیه لطفا بیشتر توجه کن. اما چون یه فرد لجباز بود بچه من که یکم در کلاس شیطونی میکرد دستشو جلو همه میگرفت پیش معاون می… بیشتر بخوانید.

دکمه بازگشت به بالا