زیبایی

روش های ساده برای تیره کردن کرم پودر های خیلی روشن


فن تریکس در شبکه های اجتماعی

fantricks-soroush-50 fantricks-instagram-50 fantricks-telegram-50 fantricks-aparat-50-png
🌟5-4-3-2-1🌟 به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟
[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

تیره کردن کرم پودرهای خیلی روشن

تقریباً برای همه ی خانم ها حداقل یک بار پیش آمده که بعد از مراجعه به فروشگاه و انتخاب کرم پودر مناسب پوستشان، زمانی که به خانه برمی گردند و آن را چند باری روی پوست استفاده می کنند متوجه می شوند که رنگ آن بسیار روشن تر از تن رنگ صورتشان است و اصلًا کرم پودر مناسب صورتشان نیست. اینجاست که واقعاً سر در گم می شوند که چه باید بکنند. بسته بندی کرم، باز شده و از آن چندباری استفاده شده است و نمی توان آن را به فروشگاه پس داد. از طرفی رنگ آن برای صورت بسیار روشن بوده و برای آرایش هم نمی توان استفاده کرد. با توجه به اینکه کرم پودرها هم نسبتاً قیمت بالایی دارند دور انداختن آن نیز معقولانه به نظر نمی رسد. پس چه باید کرد؟

1 طرز تیره کردن کرم پودر روشن

خوشبختانه چند راه حل بسیار آسان برای تغییر رنگ کرم پودر و تیره کردن آن جهت هماهنگ ساختن با رنگ صورت وجود دارد. با ما همراه باشید تا آنها را بیاموزید.

1- استفاده از پودر برنزه

اگر تن رنگ صورتتان قهوه ای است، کرم پودر را با پودر برنزه ای با تن رنگی عکس زیر مخلوط کنید.

2 طرز تیره کردن کرم پودر روشن

یک راه عالی برای ملایم و تیره کردن رنگ کرم پودر بسیار روشن، مخلوط کردن پودر برنزه در آن است. زیرا از آنجایی که پودر برنزه مناسب رنگ دادن به پوست می باشد زمانی که با کرم پودر مخلوط می شود نیز رنگ طبیعی و تیره تری ایجاد کرده و از کیفیت کرم پودر نمی کاهد. گویی آن را به همان رنگ خریده باشید. میزان استفاده از پودر بستگی به خودتان دارد که تا چه حد می خواهید کرم تیره شود. اما در حالت کلی این روش برای افرادی با پوست برنزه و قهوه ای مناسب است.


همچنین می توانید برای تیره تر کردن پوست از اسپری های برنزه کننده پوست استفاده کنید. با مراجعه به لینک زیر با روش های افزایش ماندگاری اسپری های برنزه کننده بیشتر آشنا شوید.

>>> روش های افزایش ماندگاری اسپری های برنزه کننده <<<


2- استفاده از کرم پودر تیره تر

3 طرز تیره کردن کرم پودر روشن

اگر قبلاً کرم پودری خریده اید که برای پوستتان بسیار تیره بوده و از آن هم نتوانستید استفاده کنید، اکنون وقت آن است که این دو را با هم مخلوط کرده و رنگ مناسب و میانه ای را که همرنگ پوستتان است به وجود آورید. در صورتی که دوستان و آشنایان هم از کرم پودرهای تیره استفاده می کنند می توانید مقداری از آنها گرفته و کم کم با کرمتان مخلوط کنید تا رنگ دلخواهتان به دست آید.

3- زردچوبه

برای افرادی که تن رنگ صورتشان به زرد می خورد زردچوبه بهترین انتخاب است.

زمینه یا تن رنگی صورت ها با هم متفاوت است. برخی رنگ پوستشان تیره بوده برخی قهوه ای، برخی سفید، برخی زرد و برخی صورتی یا قرمز و آبی می باشند. اگر جزو افرادی هستید که زمینه ی رنگ پوست صورتتان زرد است برای متناسب کردن کرم پودر روشن، باید از زردچوبه استفاده کنید. اما همانطور که می دانید رنگ دهی زردچوبه بسیار بالاست و حتماً تجربه کرده اید که مقدار بسیار کمی از آن می تواند کل دست و ناخن ها را رنگی کند. پس برای این روش تنها مقدار بسیار کمی زردچوبه را با کرم پودر مخلوط کنید. بهتر است از آنجایی که این روش بسیار حساس بوده این کار را زمانی انجام دهید که اولاً نور طبیعی روز وجود داشته باشد. زیرا لامپ های زرد رنگ پوست را متفاوت می کنند و ثانیاً وقت کافی برای انجام این کار را داشته باشید.

توصیه می کنیم که ابتدا مقدار کمی کرم برداشته و زردچوبه را کم کم اضافه کنید و زمانی که با هر بار تست مقدار مناسب زردچوبه دستتان آمد، همه ی کرم را با زردچوبه مخلوط کنید.

4- رژ گونه

برای افرادی که زمینه ی رنگی پوستشان به قرمز و صورتی می زند برای اصلاح رنگ کرم پودر روشن باید از رژ گونه استفاده کنند.

4 طرز تیره کردن کرم پودر روشن

برای این کار مقداری رژ گونه را روی دست زده و مقداری کرم روی آن بزنید. اگر رنگ حاصله هم رنگ پوست صورتتان بود، این عمل را روی صورت تکرار کنید. در غیر این صورت مقدار رژ گونه را آنقدری کم و زیاد کنید تا رنگ مناسب کرم به دست آید. سپس مقدار مناسب رژ گونه را روی صورت زده و روی آن کرم پودر بزنید تا با مخلوطشان رنگ مناسب پوستتان ایجاد شود.

5- کانسیلر

5 طرز تیره کردن کرم پودر روشن

اگر کانسیلری در منزل دارید که رنگ آن تیره تر از رنگ کرم پودر است مخلوط کردن آن با کرم پودر دقیقاً همان رنگ تیره ی کرم پودرهای موجود در بازار را به وجود می آورد. در استفاده از کانسیلر بسیار دقت داشته باشید که کانسیلر را کم کم اضافه کنید تا مقدار مناسب آن دستتان آید. زیرا اگر کانسیلر به مقدار زیادی استفاده شود کرم پودر بسیار روشن را بسیار تیره می کند.


می توانید کانسیلر های طبیعی را نیز در خانه تهیه کنید. برای اطلاع از نحوه ساخت کانسیلر و هایلایتر طبیعی در منزل به لینک زیر از وب سایت فن تریکس مراجعه کنید.

>>> نحوه ساخت کانسیلر طبیعی در منزل <<<


6- پنکیک آرایشی

6 طرز تیره کردن کرم پودر روشن

اگر پنکیکی دارید که رنگ آن تیره تر از رنگ کرم پودر است از آن هم می توانید برای تغییر رنگ کرم پودر استفاده کنید. بعد از زدن کرم پودر به صورت، پنکیک تیره تر را روی کرم پودر اعمال کنید.

7- کرم پودر را برای زمستان نگه دارید.

بیشتر اوقات رنگ زمینه ی پوست به فصلی که در آن قرار داریم نیز بستگی دارد. تابستان گرم و زمستان بسیار سرد باعث می شود پوست در زمستان برعکس تابستان سفید تر و خشک تر بوده و صورت رنگ پریده باشد. در این صورت می توان از کرم رنگ روشن در این ایام استفاده کرد.

hashie-fantricks

فقط با آموزش و یادگیری می تونیم آینده رو بسازیم.

پس اگه مطلب مفیدی در رابطه با این مقاله دارید، حتما در قسمت نظرات با دوستان خودتون در میون بذارید.

hashie-fantricks-2
برچسب هادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock را غیر فعال کنید.

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود، لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید.