جوانانزیبایی

چگونه شاداب و با طراوت به نظر برسیم؟


فن تریکس در شبکه های اجتماعی

fantricks-soroush-50 fantricks-instagram-50 fantricks-telegram-50 fantricks-aparat-50-png
🌟5-4-3-2-1🌟 به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

اگر بخواهیم در قالب یک جمله ساده تعریفی از شاداب و باطراوت بودن ارائه دهیم، می توان گفت که شاداب بودن یعنی در بهترین حالت ممکن به نظر رسیدن. افراد، زمانی به بهترین شکل خود ظاهر می شوند که تا حد زیادی استراحت کرده و سرشار از انرژی باشند. ما هم تصمیم گرفتیم راه کارهایی را معرفی کنیم که با کمترین امکانات و ساده ترین روش ها بسیار خوب و عالی و باطراوت به نظر برسید. شاداب به نظر رسیدن قسمت مهمی از خوب بودن حالِ انسان است. حتی اگر وقت انجام روش های اصولی برای این هدف را ندارید هم نگران نباشید و تا پایان مقاله با ما همراه شوید.

از بدن خود مراقبت کنید.

1- به اندازه ی کافی بخوابید.

یکی از مهم ترین فاکتورهای شاداب و با طراوت به نظر رسیدن، خواب کافی می باشد. افرادی که روزانه 8 ساعت استراحت می کنند، جذاب تر و با طراوت تر به نظر می رسند. صحیح و به اندازه کافی استراحت نکردن، اثرات منفی زیادی در طولانی مدت خواهد داشت. گودی و کبودی زیر چشم و چهره ای قرمز و برافروخته کمترین اثری است که بر اثر کم خوابی به وجود می آید.

• حتی اگر شب تا صبح نمی توانید 8 ساعت استراحت کنید، با خوابیدن در طول شبانه روز، کمبود خواب را تکمیل کنید.

• زیاد خوابیدن خطرناک نیست، اما در طولانی مدت باعث عادت شده و در صورتی که این کار را تکرار نکنید و ساعت های طولانی استراحت نکنید، همانند کم خوابی احساس خستگی و بی حالی خواهید داشت.

2- موهای خود را مرتباً بشویید.

شاداب به نظر رسیدن رابطه ی مستقیمی با ظاهر موهای شما دارد. موهای چرب ظاهر هر کسی را به صورت بسیار بدی جلوه می دهد. دوش صبحگاهی در سرحال و شاداب کردن انسان در طول روز بسیار مؤثر است. سعی کنید در صورت امکان صبح ها قبل از بیرون رفتن از خانه دوشی که اصلاً نیازی هم به شامپو ندارد (زیرا استفاده ی زیاد از شامپو باعث از بین رفتن چربی طبیعی پوست و ایجاد ظاهری بد می شود) گرفته و شاداب شوید.

3- تغذیه ی مناسب

تغذیه ی مناسب چیزی است که همه ی افراد ملزم به رعایت کردن آن هستند، اما متأسفانه مورد توجه کمتر کسی قرار می گیرد. اگر شما هم تصمیم گرفته اید شاداب و با طراوت به نظر برسید، این مورد را در اولویت قرار دهید. تغذیه ی سالم بر روی تمام اجزای بدن از جمله پوست، مو و اعضای داخلی تأثیر گذار است. تغذیه سالم با فواصل زمانی و حجم مناسب نیز تأثیر مثبتی بر روی چشم، روح و خلقیات افراد می گذارد. پس خوراکی های بدون کالری مانند نوشابه را به طور کامل حذف کنید.

1 شاداب و سرحال بودن

4- ورزش منظم

ورزش هایی مانند دو و شنا که باعث تقویت عملکرد قلب و شش ها می شوند، فواید بسیار زیادی دارند. از جمله این فواید می توان به قوی تر شدن قلب و شش ها، کشیده شدن و زیبایی پوست، و متعادل سازی وزن اشاره کرد که همه ی این عوامل در شاداب بودن نقش بسزایی دارند.

شادابی به کمک آرایش

1- خط چشم سفید بزنید.

اگر چه خط چشم مشکی حالت و فرم خاصی به چشم ها می دهد، اما خط چشم سفید باعث باز تر شدن چشم و در نتیجه شادابی آن می شود. کشیدن یک خط نازک سفید در زیر چشم، خستگی و خواب آلودگی را از چشم گرفته و ظاهر شما را با طراوت می کند.

2 شاداب و سرحال بودن

2- مرطوب کننده بزنید.

مرطوب کننده ها به نفس کشیدن پوست کمک می کنند. استفاده ی مرتب از مرطوب کننده خصوصاً اگر خواب کافی نداشته باشید، اثرات زیادی بر روی پوست خواهد گذاشت. زیرا خواب کافی باعث آبرسانی و هیدراته کردن بدن و پوست می شود. از مرطوب کننده به صورت روزانه استفاده کرده تا تأثیر مثبت آن را در شاداب کردن پوست ببینید. در صورتی که بخواهید بر شادابی چهره خود بیفزایید، از کرم های دور چشم استفاده کنید.

3- مانیکور و پدیکور کنید.

گاهی لازم است خودتان هم تلنگری زده و در کنار ظاهر شاداب، درون و روحیات خود را نیز شاداب کنید. از یکنواختی در آمده و مثلاً اگر دست ها و پاهایتان خسته کننده به نظر می رسد و منجر به افسردگی شما شده، با یک مانیکور و پدیکورِ ساده تغییر بزرگی در ظاهر و خلقیات خود ایجاد کنید. انجام این کار اعتماد به نفستان را افزایش می دهد و طبعاً شما را شاد می کند.

راه های دیگری نیز برای افزایش اعتماد به نفس خصوصا در جوانان وجود دارد برای اطلاع از این راه و روش ها به لینک زیر از وب سایت فن تریکس مراجعه کنید.

>>> راه های افزایش اعتماد به نفس در جوانان <<<

3 شاداب و سرحال بودن

4- مژه هایتان را فر کنید.

چشم ها اولین چیزی هستند که در هنگام خستگی حس کسلی را در شما به نمایش می گذارند. بنابراین تغییر و آرایش کوچک چشم ها تأثیر زیادی در شادابی و دور کردن حس خستگی دارد. همانطور که خط چشم سفید باعث باز شدن چشم و دور کردن خستگی می شود، فر کردن مژه ها و باز کردن چشم ها بدین وسیله نیز همین کار را کرده و با دور کردن خستگی شما را شاداب نشان می دهد. ریمل زدن چشم نیز تأثیری فوق العاده خواهد داشت.

4 شاداب و سرحال بودن

5- سایه چشم

سایه ی چشم روشن در کنار خط چشم سفید و مژه های فر شده ی ریمل زده چشمانی سر زنده و شاداب را به شما خواهد داد. اگر چه ممکن است سایه ی چشم مانند ریمل و فر مژه مناسب هر مکان و موقعیتی نباشد، اما اگر واقعا می خواهید شاداب به نظر برسید حتما انجام این کار را در نظر بگیرید.

5 شاداب و سرحال بودن

6- پنکک یا کرم پودر روشن

یک پنکک روشن به دلیل این که منجر به متمرکز شدن نور در چهره و مورد توجه واقع شدن می شود، شادابی بیشتری به چهره می دهد.

شادابی با کمک لباس

1- لباسهایتان را مرتباً شسته و تمیز نگه دارید.

حتی با وجود خواب کافی، دوش صبحگاهی و آرایش، اگر لباس هایتان تمیز و مرتب نباشد، شاداب و با طراوت به نظر نمی رسید. همیشه لباس های شسته و اتو کرده داشته باشید و هیچ گاه اجازه ندهید بدن و لباس هایتان بو بگیرند. برای شادابی بیشتر لباس ها را به صورت تصادفی عوض کنید و همیشه از لباس های تکراری استفاده نکنید.

رختخواب نیز در ایجاد بوی لباس و بدن بسیار تأثیر دارد. ممکن است هر روز حمام کرده و لباس تمیز بپوشید. اما اگر رخت خوابتان کثیف باشد لباس و بدنتان بو می گیرد. پس به نظافت رختخواب نیز توجه داشته باشید.

2- به روز لباس بپوشید.

به روز بودن بدین معنا نیست که هر روز دنباله رو مد باشید. اما لباس های شیکی که مطابق با عرف جامعه بوده بپوشید و در لحظه زندگی کنید که در شاداب به نظر رسیدن بسیار تأثیر گذار است.

3- لباس متناسب سایزتان بپوشید.

هر چه لباس روی بدنتان فیت و اندازه باشد شادابی چهره تان بیشتر است.

6 شاداب و سرحال بودن

hashie-fantricks

فقط با آموزش و یادگیری می تونیم آینده رو بسازیم.

پس اگه مطلب مفیدی در رابطه با این مقاله دارید، حتما در قسمت نظرات با دوستان خودتون در میون بذارید.

hashie-fantricks-2
برچسب هادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock را غیر فعال کنید.

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود، لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید.