کار و تجارت

چگونه یک مدیر پروژه عالی و موفق باشیم؟

مدیر پروژه بودن و یا در دست گرفتن بخشی از مدیریت یک پروژه، به معنای جستجوی مداوم راه های به کار گرفتن اصول، قواعد و روش های جدید برای دستیابی هر چه بهتر به اهداف یا استفاده از ابزارهای جدید جهت افزایش بازدهی کار، بهبودی و هر چه بهتر شدن کارها و پروسه های شرکت است.

وظیفه شما به عنوان گرداننده ی اصلی پروژه، تلاش برای انجام شدن پروژه به صورت یکپارچه است. چرا که خروجی بسیار بد و فاجعه آمیز، می تواند به شرکت زیان وارد کند.

پس اگر مایلید مدیر پروژه ی کارآمد و موفق تری باشید، با ما در فن تریکس همراه شوید تا بتوانید با برنامه ها و مهارت های جدیدی که به شما معرفی می کنیم موفقیت تیمتان را رقم بزنید.

برنامه و مهارت های جدید برای موفقیت در پروژه

1 مدیریت پروژه موفق

1- دوره های آموزشی مربوط به مدیریت را بگذرانید.

از اغلب کارمندانی که در جستجوی مدیریت پروژه هستند، انتظار می رود دوره های مربوط به آن را گذرانده و دانشی را در مورد اصول و قواعد یک پروژه و نحوه ی مدیریت آن داشته باشند. معمولاً این دوره ها که دوره های آموزشی مدیریت صنعتی نامیده می شود، 102 ساعت (بستگی به نوع دوره) بوده که به فرد کمک می کند تا برای مدیریت پروژه های مهم آماده شود. گذارندن این دوره ها برای تبدیل شدن به مدیری موفق بسیار اهمیت دارد. زیرا هر چیزی را از هر جهت آموزش داده و مثلاً نحوه ی هدایت هر فرد در زمان و مسیر خودش برای رسیدن به هدفی مشترک را در اختیارتان می گذارد.

2- متد “Agile” را فرا بگیرید.

متد “Agile” متدی برای تحویل یک خروجی سریع تر و سیستماتیک تر از پروژه است. اما معتقد است که این خروجی سریع، باید در کنار افزایش رشد و پیشرفت روزافزون باشد و نه فقط انجام سریع پروژه. شرکت های بسیار بزرگی مثل IBM، مایکروسافت وAT&T از این متد استفاده می کنند و به همین خاطر است که تا این حد موفق می باشند. بنابراین توصیه می کنیم برای موفقیت در کارتان، دانش خود را در مورد این متد افزایش داده و آن را در کار تیمی و پروژه خود تزریق کنید. همچنین کتاب ها و بسته های آموزشی این متد در بازار موجود است که می تواند اصول اصلی آن را آموزش دهد و چگونگی اجرا کردن آن ها در پروژه های گوناگون را بیان کند. به علاوه روش های مختلف مدیریت پروژه و تکنیک های ایجاد انگیزش در تیم را نیز فرا می گیرید.

3- استفاده از نرم افزارها برای ساخت طرح جامع پروژه

قبل از این که حتی یک پروژه شروع به کار کند، مدیر پروژه باید طرحی جامع ارائه دهد که به عنوان طرح کلی پروژه جهت پیشبرد اهداف استفاده شود. برای این کار توصیه می کنیم از نرم افزارهایی که مخصوص ساخت برنامه ی جامع پروژه است، استفاده کرده و با دیگر مدیرها در ارتباط باشید تا از نظرات، پیشنهادات و رمز موفقیتشان استفاده کنید.

4- جدول زمانی طراحی کنید.

تک تک کارهایی که در طول پروژه انجام می شود چه کارهای بسیار بزرگ و چه کارهای بسیار کوچک و جزئی، باید در تایم لاینی مشخص طرح ریزی شود. در واقع ثانیه به ثانیه ی انجام پروژه باید در دستتان باشد، چرا که پروژه ی شما زمانی موفق خواهد بود که در کنار طرحی کلی که از آن ارائه می دهید، زمان انجام هر قسمت از کار را نیز دقیقاً مشخص کنید و بعد پروژه را دقیقاً طبق جدول زمانی پیش ببرید.

در پایان یاد آور می شویم که انجام هر کار بزرگی مثل مدیریت یک پروژه، نیازمند داشتن همت و تلاشی بزرگ است. بنابراین بسنده کردن به موارد گفته شده کافی نیست و شما نیاز دارید مطالعات، تحقیقات و البته تجارب بیشتری در این زمینه به دست آورید. ما تنها سعی کردیم نکاتی که بیشترین و موثرین کمک را در فرآیند انجام پروژه به شما خواهد کرد را یاد آور شویم. امیدواریم برایتان مثمر ثمر واقع شود.

همچنین می توانید در لینک های زیر از وب سایت آموزشی فن تریکس مقالات مربوط به مدیران پروژه را مطالعه کرده و مدیریتی موفق و عالی داشته باشید.

>>> ایجاد طرح مدیریت ریسک پروژه <<<

>>> ترفندهایی برای کارایی بهتر مدیریت پروژه <<<

🌟5-4-3-2-1🌟 به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

hashie-fantricks دیدگاه نامه فن تریکس (کلیک کنید)

* وارد بحث شوید و دیدگاه هایتان را به اشتراک بگذارید.
* پس از تایید دیدگاه، ارسال پاسخ توسط دیگران، و یا ثبت دیدگاه جدید توسط سایر کاربران در مطالب مورد علاقه خود، ایمیل اطلاع رسانی دریافت کنید.
* با دریافت لایک از سایر کاربران دیدگاه خود را به جایگاه های بالاتر برسانید.
* با ثبت دیدگاه سازنده و مفید، نظر نویسنده مطلب را جهت پین کردن دیدگاهتان جلب کنید.
* تنها با آموزش و یادگیری می توان آینده را ساخت. پس اگر مطلب یا دیدگاه مفیدی در رابطه با این مقاله دارید، حتما در قسمت دیدگاه ها با دوستان خود در میان بگذارید.

hashie-fantricks-2 سلب مسئولیت! مقالات مربوط به بخش سلامتی، پزشکی، زیبایی، روانشناسی، تناسب اندام و ... تنها برای آموزش و افزایش اطلاعات کاربران فارسی زبان گرد آوری شده و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند و مسئولیت صحت توصیه های نقل شده در مطالب بر عهده تیم فن تریکس نمی باشد. اطلاعات بیشتر hashie-fantricks-2
منبع
popularmechanics
دیدگاه ها

اشتراک در اطلاعیه دیدگاه ها (کلیک کنید)
اطلاع از
guest
آدرس ایمیل شما نزد ما محفوظ بوده و منتشر نخواهد شد.
زنگوله را بزنید تا از تایید دیدگاه خود مطلع شوید.
0 دیدگاه
بازخوردهای درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا