آموزش های ویدئوییورزش

چگونه به صورت طبیعی و در منزل ساق پاها را لاغر کنیم؟


فن تریکس در شبکه های اجتماعی

fantricks-soroush-50 fantricks-instagram-50 fantricks-telegram-50 fantricks-aparat-50-png
🌟5-4-3-2-1🌟 به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟
[تعداد: 7    میانگین: 3.9/5]

اگر ساق پاهایتان چاق و بدفرم هستند و امکان عمل جراحی یا رفتن به باشگاه را ندارید و در عین حال از این حالت ناراضی هستید، ناراحت نباشید، چاره‌ی کار با ماست. در حالی که کاهش وزن و کاهش سایز در یک نقطه از بدن امکان پذیر نیست، اما با کاهش وزن، و انجام دادن چندین حرکت، سایز ساق پاها تا حدی کم می‌شود. ورزش یکی از مؤثرترین راه‌ها برای داشتن عضله‌های خوش فرم است. مخصوصا اگر اضافه وزن و چربی اضافی دارید یکی از بزرگترین شانس‌ها برای خوش فرم کردن عضلات ساق پا، کاهش چربی بدن است. البته کاهش چربی و وزن فقط سایز ماهیچه‌های ساق پا را کاهش نمی‌دهد و روی کل بدن اثر می‌گذارد. همان طور که تغذیه سالم و متناسب با کاهش وزن نیز همین کار را انجام می‌دهد و تاثیر مثبتی را روی کل بدن و از جمله ساق پاها دارد. مهارت‌ها و ترفندهای دیگری هم وجود دارد که به کاهش سایز ساق پاها کمک می‌کند که دانستن آن‌ها خالی از لطف نیست.

پس با فن تریکس همراه شوید تا در این باره اطلاعات بیشتری کسب کنید…

کاهش سایز ساق پا با انجام ورزش های متناسب با این کار در منزل

۱- یک برنامه‌ی ورزشی روتین ترتیب دهید: اگر چربی بدنتان زیاد است، یک ورزش قلبی-عروقی با شدت متوسط تا بالا را هفته‌ای دو الی سه بار به مدت ۶ دقیقه انجام دهید. این کار کل بدن و از جمله عضلات ساق پا را درگیر کرده و آن‌ها را لاغر می‌کند. ورزش‌های زیر برای این کار بسیار موثر هستند:

– پیاده روی طولانی در سطحی مسطح

– دو با سرعت یکنواخت در سطحی مسطح

– شنا

– دوچرخه سواری در سطحی مسطح با یک دوچرخه معمولی و نه توان بالا

– استفاده از دستگاه پله نوردی

۲- از وزنه‌های کوچک استفاده کنید: اگر مشکلتان فرم ساق پاهایتان است، استفاده از وزنه در خوش فرمی آن‌ها بسیار مؤثر است. پس به هیچ وجه این گزینه را از دست ندهید. بافت‌های ماهیچه‌ای نسبت به بافت‌های‌ چربی کالری بیشتری می‌سوزانند و درپی این عمل خوش فرم می‌شوند پس باید کاری کنید که ماهیچه‌ها درگیر شده و به حالت مناسب برسند. ساده‌ترین راه برای این کار استفاده از وزنه‌های سبک طبق فیلم است.

– اگر این روش تأثیر گذار بود، بعد از مدتی وزنه‌ها را کمی سنگین کنید.

۳- انجام حرکت اسکوات: سرپا ایستاده و دستانتان را روی ران‌ها گذاشته یا مانند تصویر در هم قفل کنید و زانوها را خم کنید (کامل ننشینید) و بلند شوید. این کار روی ران‌ها و ساق پاهایتان فشار وارد کرده و آن‌ها را سفت می‌کند. برای این که فشار، بیشتر روی ساق پاها باشد، سعی کنید وزنتان را روی پاشنه‌ی پاها بیاندازید با این کار چربی‌های بیشتری را در قسمت ساق پا می‌سوزانید. در هر حرکت دو تا سه ثانیه زانوها را خم کنید و بلند شوید. هر دفعه ۱۰ تا ۱۵ بار این کار را انجام دهید.

– برای افزایش تعادل، دو دست خود را به صورت هماهنگ با خم و راست کردن زانوها خم و راست کنید.

– این روش را به صورت مداوم و روتین انجام دهید چراکه به کاهش کالری و چربی سوزی کمک می‌کند و باعث تقویت ماهیچه‌ها می‌شود.

۴- روی پنجه‌ی پاها بلند شوید: سر پا ایستاده و پاهایتان را با فاصله از هم باز کنید و چندبار روی پنچه‌های پا بلند شده و مجددا به حالت عادی برگردید. زمانی که روی پنجه می‌ایستید سعی کنید یک ثانیه به همان حالت بوده و بعد برگردید. هر بار بیست دفعه این کار را انجام دهید تا زمانی که در ساق پاها احساس سفتی و کشیدگی کنید.

۵- انجام ضربات فوتبالی: برای انجام این حرکت در جایی روبروی یک سکو بایستید و دستانتان را روی کمر گذاشته روی سکو ضربدری بپرید به طوری که انگشتان پا سطحی که ضربه می‌زنید را کاملا حس کنند. این کار را تا جایی ادامه دهید که در ماهیچه‌های پشت ساق پا چربی سوزی را حس کنید.

۶- از انجام ورزش‌هایی که بیش از حد به ساق پا فشار می‌آورند اجتناب کنید: اگر قبلا به باشگاه می‌رفتید و روی ساق پاها کار کرده و به قول معروف آن‌ها را ساخته‌اید و اکنون به دلیل وقفه، ساق پاهایتان شکل خود را از دست داده است. اکنون انجام ورزش‌های سنگین و فشار آوردن روی آن‌ها، نتیجه‌ی عکس دارد و باعث بزرگتر شدن این ماهیچه‌ها می‌شود. پس از انجام ورزش‌های زیر که به عضله فشار زیادی وارد می‌کند دوری کنید.

– دو و پیاده روی روی تپه و مناطق شیب دار: اگرچه این ورزش‌ها برای فرم دادن عضلات ساق پا بسیار مفید هستند اما شما نباید هر دو را با هم انجام دهید. یا پیاده روی یا دو آن هم در سطحی صاف و بدون شیب.

– بالا رفتن از کوه یا پله‌ها را کم کرده و تا حد امکان از آسانسور استفاده کنید.

– طناب زنی یکی از ورزش‌های قلبی عروقی بسیار عالی است اما در موقعیت شما باعث بزرگتر شدن ساق پا می‌شود.در موقعیت شما بلند شدن روی انگشتان پا باعث افزایش سایز ساق پا می‌شود.

– دو سرعت هم به شدت باعث افزایش سایز پاهایتان می‌شود.

6 لاغری ساق پا

تغییر سبک زندگی

۱- تا جایی که می‌توانید در راه رفتن تمام سطح پا را روی زمین بگذارید: اگر به گونه‌ای گام برمیدارید که به ماهیچه‌ی ساق پا فشار وارد می‌شود. مثلا اگر هنگام راه رفتن به جای این که کل کف پا روی زمین بیاید بیشتر روی انگشتان یا سینه‌ی پا قدم برمیدارید، سعی کنید ابتدا پاشه‌ی پا و سپس سینه و انگشتان پا روی زمین بیاید.

– اغلب مردم متوجه نوع و سبک راه رفتنشان نیستند. پس از دیگران بخواهید نحوه‌ی قدم برداشتنتان را مشخص کنند.

7 لاغری ساق پا

۲- کفش پاشنه بلند نپوشید: اگر دائما کفش پاشنه بلند می‌پوشید عضلات پاهایتان دچار نامتقارنی شده و فرم بدی به خود می‌گیرند. پس حداقل تا زمانی که عضلات پا به حالت طبیعی و زیبای خود برگردند از پوشیدن کفش‌های پاشنه بلند خودداری کنید.

– ورزش‌هایی مثل لانگز و اسکات در ترمیم عضلات نامتقارن بسیار مؤثر هستند.

8 لاغری ساق پا

۳- کشیدگی پاها: اگرچه کشیدگی پاها باعث لاغر شدن آن‌ها نمی‌شود اما می‌تواند به داشتن هماهنگی بین عضلات و خوش فرم شدنشان کمک کند. برخی از این گونه تمرینات عبارت‌اند از:

– روی زمین نشسته پاهای خود را دراز کنید و به سمت جلو خم شوید به گونه‌ای که دستانتان انگشتان پاها را لمس کنند. این کار را به صورت ایستاده هم میتوانید انجام دهید. فقط باید آنقدری به سمت جلو خم شوید تا در قسمت ساق پاها کشیدگی را حس کنید. ۱۵ ثانیه این حالت را حفظ کنید.

– سرپا ایستاده و یک پای خود را جلو و پای دیگر را عقب بگذارید و تا جایی که می‌توانید پاها را از هم باز کنید. حال پایی که جلو است را از زانو خم کرده اما پای عقب باید باز باشد و کشیده شود. جهت بدن و نگاهتان باید به سمت پای خم شده باشد. ۱۵ ثانیه به این حالت بمانید تا در قسمت ماهیچه‌های ساق پا احساس کشیدگی کنید.

– روبروی یک سطح بلند که مثل پله باشد ایستاده یک پا را روی زمین و پای دیگر را بالا برده و روی آن بگذارید تا پاهایتان بیشترین کشیدگی را داشته باشد. وقتی حس کشش را در ساق پاها حس کردید ۱۵ تا ۲۰ پانیه به همان حالت بمانید.

– حرکت سگ با صورت پایین انجام دهید و ۲۵ تا ۳۰ ثانیه این حالت را حفظ کرده تا فشار را روی پاها حس کنید.

hashie-fantricks

فقط با آموزش و یادگیری می تونیم آینده رو بسازیم.

پس اگه مطلب مفیدی در رابطه با این مقاله دارید، حتما در قسمت نظرات با دوستان خودتون در میون بذارید.

hashie-fantricks-2
برچسب هادیدگاه 14

  1. با سلام. قابلیت دانلود این گونه کلیپ های چندثانیه ای کوتاه فعال نبوده و شما میتوانید به صورت آنلاین کلیپ های چندثانیه ای کوتاه را در وب سایت تماشا کنید. موفق باشید.

 1. سلام
  من پنجه پام بزرگ هست و نمیتوانم کفشهایی که پنجه آن کوچک هست رو بپوشم.شیوه ای طبیعی برای کوچک شدن پنجه هست؟

 2. سلام
  من این حرکات رو انجام دادم، ساق پاهام درد میکنه طبیعیه؟

  1. نگران نباش. احتمالا اصلا ورزش نمیکنی، برا همین با شروع ورزش عضلاتت یه مقدار درد گرفته. دو روز بگذره خوب میشه

 3. Salam man laghram ta hadi ama saghe paham kaje raftam dr goft zanohat kaj nistan kaj va bozorge sagam mixam kochik shan saghe pam che varzeshi xobe???t

  1. با سلام دوست عزیز همین ورزش هایی که در مقاله ما هست را به طور مرتب انجام بدید می تونید ساق پاتون رو لاغر کنید.

 4. سلام با عرض وخسته نباشی من دور پایم را تمام چربی های زاۓد و یورو ندم ولی این گوشت اضافه در دور ساق پاهایم چکار کنم ممنون

 5. سلام
  من روزی 10 دیقه طناب میزنم برای لاغری..
  ولی نمخام ساق پام چاق شه…چیکا کنممم
  ..(بهترین ورزش لاغریم طناب زدنه)

 6. سلام من برای لاغری ساق پا الان نزدیک یه ساله که طناب میزنم روی پنجه بلند میشم و … اما شما وقتی گفتید کسایی ک ساق قوی دارن این ورزشارو نکنن من تازه متوجه دلیل کوچک نشدن ساق پاهام طی این یه سال پس من الان باید چیکار کنم؟؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock را غیر فعال کنید.

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود، لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید.