حیوانات و جانورانخانه و کاشانه

چگونه گربه ها را از خانه دور کنیم؟

گربه ها موجودات زیبا، دوست داشتنی و بی آزاری هستند. از زمان های قدیم گربه ها در نزدیکی انسان ها زندگی کرده و بسیاری از افراد نیز بویژه در فصول سرد سال، از آن ها نگهداری و مراقبت می کنند.

امروزه تعداد زیادی از شما از حیوانات خانگی مثل سگ و یا گربه در منزل خود نگهداری می کنید. از آن ها مراقبت کرده و از زندگی با آن ها لذت می برید. تمامی حیوانات آفریده خدا بوده و بسیار دوست داشتنی هستند. هیچ یک از این حیوانات آزاردهنده نیستند و در اغلب موارد مشکلی برای ما انسان ها پیش نمی آورند. بویژه حیواناتی مانند سگ و گربه که زندگی مسالمت آمیزی را با انسان ها در پیش گرفته اند. بسیار از شما نیز از این حیوانات در فصول سرد سال نگهداری کرده و جای خواب و غذای آن ها را تامین می کنید که این کار بسیار زیبا و خداپسندانه است.

 

اما اگر از افرادی هستید که به هر دلیلی از حضور گربه ها در محیط زندگی خود ناراحت بوده و وحشت دارید و یا گربه ی مریضی که ممکن است ناقل بیماری باشد، به محل زندگی شما وارد شده است، چه خواهید کرد؟

اکثر مواقع گربه ها هیچ مشکلی برای افراد خانه ایجاد نخواهند کرد. اما در برخی از موارد گربه ها ممکن است با حضور خود در خانه و حیاط، افراد را ناراحت کرده و مشکل ساز شوند. مخصوصاً زمانی که گربه ها باعث ترس افراد خانه شده و یا باعث کثیف شدن محیط زندگیشان شوند. گاهاً نیز ممکن است در انبار یا حیاط منزل تولید مثل کرده که در این صورت رهایی و بیرون کردن آن ها از خانه بسیار مشکل خواهد بود. همچنین برخی از گربه ها از سلامت برخوردار نبوده و ممکن است ناقل برخی از بیماری ها باشند.

قبل از هر چیزی بهتر است تا جای ممکن با حیوانات مدارا کرده و آن ها را دوست بداریم، اما اگر با حضور گربه ها در محیط زندگی خود موافق نیستید، می توانید با روش های زیر آن ها را از خانه و حیاط خود دور کنید. همچنین به یاد داشته باشید که هیچ گاه با حیوانات با خشونت رفتار نکنید.

روش های ذکر شده در این مقاله کاملا مطابق با حمایت از حقوق حیوانات و بدور از هرگونه آسیب رساندن و خشونت بوده و پیشنهاد می شود تنها در مواقع ضروری از آنها استفاده شود.

روش های دور کردن گربه از خانه

در درجه ی اول مواد غذایی، سطل زباله و مکان هایی از منزل که ممکن است به پناهگاهی برای آن ها تبدیل شود را پاکسازی کرده و مسدود کنید.

1- تغذیه ی گربه ها در یک مکان نه تنها باعث می شود که گربه همیشه منزل شما را به عنوان مکان تغذیه ی خود بداند، بلکه دیگر گربه ها را نیز به منزل شما آورده و همه ی آن ها به مکان عادت می کنند.

اگر گربه به یک مکانی عادت کرد، آن مکان را تا زمان به دنیا آوردن فرزند خود امن دانسته و در آن مکان تولید مثل می کند. بچه گربه ها نیز بقیه ی گربه ها را به آن مکان دعوت کرده و جمعیتی از گربه ها در منزل تشکیل می شود. پس اگر مخالف حضور آن ها در محیط زندگی خود هستید، به هیچ وجه به آن ها در محیط زندگی خود غذا ندهید. از کسانی که در نزدیکی محل زندگی شما هستند نیز بخواهید این کار را انجام ندهند. چرا که اگر گربه به آن مکان عادت کند حتماً به خانه ی شما نیز رفت و آمد خواهد داشت.

• در صورتی که بخواهید به گربه ها غذا دهید، غذای گربه را به دور از محل زندگیتان منتقل کنید.

1 دور کردن گربه از خانه

2- سایر منابع غذایی را دور کنید.

گربه ها نمی توانند در یک مکان ثابت باشند. به همین دلیل اگر به محل زندگیتان عادت کنند به خانه ی شما نیز رفت و آمد خواهند داشت. پس منابع غذایی اطراف خانه ی خود را نیز مسدود و یا پاکسازی کنید. درب سطل زباله های خود، خیابان و همسایه های خود را کاملاً محکم ببندید؛ تا گربه ها هیچ گونه غذایی را در اطراف محل زندگی شما نیافته و مجبور به رفتن از آنجا شوند.

2 دور کردن گربه از خانه

3- گربه ها همیشه به دنبال مکانی گرم و خشک برای سکونت هستند، که اگر آن را بیابند برای همیشه در آن سکنی می گزینند. در این صورت بیرون کردنشان بسیار دشوار است.

مکان هایی مانند انبارها، زیر پله ها و مشابه آن در منزل خود، که گربه ها دوست دارند را بیابید و حدالامکان ببندید تا از ورود گربه به آنجا جلوگیری کنید. حتی سوراخ ها و ورودی های بسیار کوچک را نیز پر کنید. گربه به دلیل بدن بسیار منعطفی که دارد می تواند از کوچک ترین مدخل هم عبور کند.

3 دور کردن گربه از خانه

روش های طبیعی

1- گربه را بترسانید.

اگر هر زمان که گربه را می بینید با صدای سگ او را بترسانید، گربه فکر می کند که همیشه در این مکان سگی وجود دارد. بنابراین ترسیده و از رفت و آمد به آن مکان خودداری می کند.

4 دور کردن گربه از خانه

2- در حیاط خانه فواره بگذارید.

حتماً می دانید که گربه از پاشیده شدن آب به بدنش متنفر است. بنابراین هیچ گاه در مکانی که آب وجود داشته باشد نخواهد رفت. می توانید برای باغچه ی منزل خود یک فواره طراحی کنید و با یک تیر دو نشان بزنید.

5 دور کردن گربه از خانه

3- فلفل بزنید.

قبل از هر چیزی باید بگوییم که فلفل هیچ آسیبی به گربه ها وارد نکرده و تنها آن ها را از محل دور می کند. پس دور تا دور حیاط و محل رفت و آمد گربه را فلفل بریزید. حتماً دیده اید که گربه ها با استفاده از پنجه هایشان خود را خارانده و تمیز می کنند. حال اگر پنجه هایشان فلفلی باشد همانند انسان ها به آن حساسیت مختصری پیدا خواهند کرد. چندین بار این کار را تکرار کنید تا گربه بفهمد حیاط منزل فلفلی بوده و دیگر به آنجا وارد نشود. فقط یادتان باشد که فلفل را در هر جایی که گربه وارد می شود بپاشید.

6 دور کردن گربه از خانه

4- گربه را به دام انداخته و از محل دور و مناسبی منتقل کنید.

بیشتر موارد گفته شده در بالا تا حد زیادی اثر کرده و گربه ها را از محل دور می کند. اما اگر متوجه شدید که گربه به هیچ وجه از حیاط منزل دور نمی شود، باید آن را بدون هیچ گونه خشونت و آسیبی به دام انداخته و خودتان گربه را از محل دور کنید. برای این کار قفسی را در محل رفت و آمد گربه قرار داده و غذایی درون آن بگذارید؛ بهتر است روی قفس پتویی بیندازید تا هنگام نزدیک شدن برای بستن درب قفس شما را نبینند و یا درب قفس را با طنابی از دور کنترل کنید تا به محض اینکه گربه وارد قفس شد، درب را بسته و آن را به دام اندازید. زیرا ممکن است گربه شما را نبیند، اما وجودتان را حس کند. زمانی که گربه به دام افتاد آن را به محلی دور برده و در آنجا رها کنید.

7 دور کردن گربه از خانه

فن تریکس مطالعه مقالات “دور کردن و فراری دادن راسو و راکون از باغ و باغچه“، “فراری دادن و دور کردن زنبور ها از اطراف خانه” و “دور کردن کلاغ ها از اطراف خانه و باغ” را به شما پیشنهاد می دهد.

🌟5-4-3-2-1🌟 به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

hashie-fantricks دیدگاه نامه فن تریکس (کلیک کنید)

* وارد بحث شوید و دیدگاه هایتان را به اشتراک بگذارید.
* پس از تایید دیدگاه، ارسال پاسخ توسط دیگران، و یا ثبت دیدگاه جدید توسط سایر کاربران در مطالب مورد علاقه خود، ایمیل اطلاع رسانی دریافت کنید.
* با دریافت لایک از سایر کاربران دیدگاه خود را به جایگاه های بالاتر برسانید.
* با ثبت دیدگاه سازنده و مفید، نظر نویسنده مطلب را جهت پین کردن دیدگاهتان جلب کنید.
* تنها با آموزش و یادگیری می توان آینده را ساخت. پس اگر مطلب یا دیدگاه مفیدی در رابطه با این مقاله دارید، حتما در قسمت دیدگاه ها با دوستان خود در میان بگذارید.

hashie-fantricks-2 سلب مسئولیت! مقالات مربوط به بخش سلامتی، پزشکی، زیبایی، روانشناسی، تناسب اندام و ... تنها برای آموزش و افزایش اطلاعات کاربران فارسی زبان گرد آوری شده و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند و مسئولیت صحت توصیه های نقل شده در مطالب بر عهده تیم فن تریکس نمی باشد. اطلاعات بیشتر hashie-fantricks-2
منبع
wikihow

لینک کوتاه پست:اشتراک در اطلاعیه دیدگاه ها (کلیک کنید)
اطلاع از
guest
آدرس ایمیل شما نزد ما محفوظ بوده و منتشر نخواهد شد.
زنگوله را بزنید تا از تایید دیدگاه خود مطلع شوید.
251 دیدگاه
محبوب ترین ها
تازه‌ترین ها قدیمی ترین ها
بازخوردهای درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
Afsoon.sh

خوب بفرمایید اگر این گربه بیچاره که شما در تله انداختید و بردید جای دیگه رها کردید مادر چهار تا بچه گربه بود چی؟ خداروخوش میاد سند مرگشونو امضا کنید…آدم باید کمی خرد داشته باشه تا سایر موجودات از دستش در امان باشن….

مسعود

شما اگه خرد داشتی میدونستی گربه خیابونی هستن هاچ‌و مادرش نیستن،گربه خیابونی با بچه خودشم بزرگ میشه امیزش میکنه،خیلی قشنگه با خرد نه؟؟؟؟ بعدم شما دوس داری خودش و بچه هاش و ببر تو تخت خوابت من سر و صدای گربه دوس ندارم خردمند

نغمه

خوب تو برو بیابون اونجا هم مار و مارمولک هست بی صدان شعور که نیست تیر آهن درک و مرامش از شماها بیشتره

مهری

کارمای گربه خیلی قویه، همسایه ما یه بچه گربه رو برد گذاشت سر کوچه . من خیلی دلم سوخت تا یه هفته میرفتم سر خیابون صداش میکردم و غذا براش میبردم. ولی بعدش دیگه پیداش نکردم هر چی گشتم نبود ، بعد از اون جریان خیلی بلا سر همسایه مون… بیشتر بخوانید.

سکینه

شمایی ک فقط حرف میزنین اگه نصفه شب شوهرتون شیفت باشه گربه به در خونه بزنه از خواب بپرید ببینم دیگه خوشتون میاد این تازه یکی از مشکلاتیه ک درست میکنن

Sevil

از گربه میترسید؟؟! اون ها باید از شما بترسن دیگه شمایی که اگه شوهرتون خونه نباشه از صدای جوجه هم بترسید مشکل خودتونه که ترسوئید بعدش هم شما به اندازه کافی بالغ نیستید که بدون کسی نترسید؟؟ این مشکل شماست که خودتون رو ضعیف کردید که حتما یکی با شما… بیشتر بخوانید.

آسمان

تفاوتهای فردی رو درنظر بگیرید منم ازهیچی نمیترسم ولی یه همسایه بی فکر داریم که خونش شده پرورشگاه گربه های ولگرد که حالا پررو شدن خونه ماهم میان! من ازگدبه به شدت متنفرم آلودگیش بجای خود که همه جا میره بعدمیاد توخونه 🤢🤮🤢🤮🤧🤧🤧

نگار صادقی

کاش اول بالغ میشدید بعد ازدواج میکردید خخخ

پریسا

کاش تو اینقد بالغ میشدی که ترس بقیه رو مسخره نکنی :/

الهه

نترس آدم تا حالا نخورده گربه

نبات

جمع کن بابا توهم

ساغر

ولشون کنید فقط کافیه سگ پاچشونا بگیره اون موقع تا عمر دارن یادشون میره هویتشون چی بود.. لابد فک کردن تا میگن وا گوگولی پیشی ناز ما حس میکنیم اینا روشن فکرن ولی نمیدونن چی راجبشون فکر میکنیم

نغمه

تو اگه فکر کن بودی فکری به حال خودت و زندگیت میکردی

مادر

خودخواه نباش ما از آدمهابیشتر آسیب میبینیم تا از حیوانات .چند نفر از خانواده شما رو سگ آزار داده ؟در عوض چند انسان به شما آزار رسوندن ؟ولی چون زورتون به افراد زورگو نمیرسه حکمی هم نمیدین ولی به حیوانات بدبخت حکم به گم و گور شدن همه شون رو… بیشتر بخوانید.

نگین

بابا جمع کنین این مسخره بازیها رو …گربه گربه حیوان آزاری… الان من شدیدا از گربه میترسم و اینکه گلدونهای من رو با ادارشون نابود کردن حالا الان برم روانشناس و برم هزار و یک وقت بزارم که گربه صدمه نبینه؟ مگه وقت و فرصت رو از سر راه اوردم… بیشتر بخوانید.

شیدا

معلومه تا افراد نادانی امثال شما وجود داره همیشه اندر خم یک کوچه هستیم

سارا

شما خودت نمونه یه بشری هستی که مهربانی کردن با حیوونها برات پیش پا افتادست. امثال شماها هستید که بی فرهنگی و حیوان ستیزی رو زیاد کردین… آخه شما چه میدونی مهربونی چیه… با امثال شما واقعا آدم از آدم بودنش شرمسار میشه… البته که نتیجه کارهات رو میبینی مطمئنم..

محسن

من از مهر ماه امسال یه گربه به سرپرستی قبول کردم و واکسن و کارهای پزشکیشو انجام دادم . از وقتی این بچه اومده تو زندگیم ، مریضی ها و افسردگیها م دور شدن . هر سال کلی سرما خوردگی داشتم ، امسال هیچ موردی نبود. حیوون خونگی مزایای زیادی… بیشتر بخوانید.

ایرانی مسلمان

بهتره یه یتیم را به سرپرستی بگیرید
خدا همه کارهاتون را جور میکنه
گربه ها از پس زندگی خودشون بر می آیند

مادر

بله دقیقا همینطوره .دختر من احتمال سندرم براش دادن همون موقع گربه مادر با بچه اش اومد و ما بهش آب دادیم و پناه دادیم .جالبه آزمایش دخترم بعد سه بار بار آخر مقدار کورتیزولش پایین اومده بود و من اونو نتیجه اینکارم دونستم .هر کار خیری که خدا سر… بیشتر بخوانید.

کاربر ناشناس

سلام من ۴ تا جوجه خریدم یکی از اونا از اول مریض بود اون که مرد ۳تای دیگه بودن اونا را بیرون میکردم (رو حیاط) تا آفتاب بگیرن و یکم آزاد باشند ما حیاطمون پارکینگ هست و یه نردبان برای بالا رفتن به پشت بام . بعد یکم بزرگ شدند… بیشتر بخوانید.

Ar

آخی چه بد ایشالله غم آخرت باشه و گربه ها از اونجا برن☹

لیلا

مردم کشور ما به اندازه ی کافی نامهربون و خشن هستند شما میتونید با مطالب مفید تر فرهنگ سازی کنید در این راستا نه با گذاشتن این مطالب مردم رو با حیوانات دشمن تر کنید.

عنایت

اولا این مطلب اصلا دشمنی با حیوانات رو یاد نمیده. معلومه متن رو نمیخونیا. فقط نظر میدی. اتفاقا این مقاله جوری نوشته شده که بدون رسوندن آسیب به حیوانات میتونی اونها رو از خونه زندگیت دور کنی. اول مقاله هم گفته که با حیوونا مهربون باشید… دوما اگه شما هم… بیشتر بخوانید.

سعید

لایک داری اقا عنایت خدایی بیچاره شدم از دست گربه ها در یخچال را باز میکنن

کیان

از کی تاحالا ما انقدر مدافع حیوانات شدیم که هر مطلب آموزنده ای رو راجع به حیوانات مینویسن، فوری یه عده حامی حقوق حیوانات پیداشون میشه و از حیوانات دفاع میکنن!!! این آدما اگه یه روز دندان گربه بعنوان گردن آویز مُد بشه اولین نفر اون گردن آویز رو میخرن… بیشتر بخوانید.

آسمان

واقعا اینهایی که اینقدر سنگ گربه هاروبه سینه میزنن مگه قورباغه ومارمولک حیوون نیستند؟ چرا قورباغه رو بغل نمیکنند؟؟؟ به همون دلیلی که بعضیها از قورباغه چندششون میشه ماهم از گربه خوشمون نمیاد حالا اسمشو هرچی میخواید بزارید شما مدافع حقوق حیوانات ما بد😁

دریا

مشکل ما اینجاست که فکر می‌کنیم . اوکی ،کره زمین به کل تام الاختیار برای ما ادماست . نخیر خانوم محترم همین گربه اگه تو محل کم شه تعداد موش زیاد میشه به خصوص در آپارتمان ؛ حتی میتونه منجر به شیوع طاعون تو محله بشه . من خودم از… بیشتر بخوانید.

نازنین

والا اینقدر که این گربه ها حامی و هوادار پیدا کردن دیگه گربه ها عارشون میشه موس بخورن فقط گوشت و کنسروهای مخصوص . تازه از موش ها هم میترسن 😂😂 . اصل زیاد شدن موشا اینه . البته تعجب میکنم چرا حامی گربه هستید ولی حامی موشا نیستید. موشا… بیشتر بخوانید.

سعید

این گربه وکلن حیوانات فقط از رو قریزشون کاری انجام میدن.حیچ نیت بدی ندارن.از برخورد انسانها با حیوانات میشه خیلی چیزا درمورد اون افراد فهنید

حسین

ما هم هیچ نیت بدی نداریم فقط طبق غریزمون میخواهیم آرامش داشته باشیم تنها راه بیرون کردن گربه ها : مسدود کردن مسیر های ورودی به حیات خونس اگر هم وارد خونه شد بهش غذا ندید که موندگار میشه اگه هم بازم نرفت یک عدد جارو وردارید و به ردش… بیشتر بخوانید.

Mary

اگه نیت بدی نداری پس چرا بهش فحش میدی این حیوان بی آزارم کاری ندارن به ما انسانها حتما کاریش کرده بودی گربه که نمیاد بی دلیل این کار هارو بکنه/:

arash

اره تو فکر کن بی دلیل نمیکنه گربه نگهدار خودت میفهمی نداری که اینجوری حرف میزنی دوست داشتنی خخ

فرح بانو

دقیقن مشکل منم همینه‌ تا قبل ازینکه گربه بیاد حیاطمون، باغچه پر از گل داشتم. دور تا دور حیاط گلدونای قشنگ پر از گل، تا اینکه بهار سال گذشته به یک گربه حامله رحم کردم توی حیاط خونم ازش پذیرایی کردم پنج تا بچه آورد تا همین امروز دارم روزی… بیشتر بخوانید.

فرزان

سلام آخرش چیکارشون کردین؟ منتقل شدن؟منم همین مشکلو دارم

نازنین

دقیقا ما هم همین مشکل رو داریم . شهریور امسال یه مامان گربه با بچه هاش اومدن تو حیاطمون ما هم از روی دلرحمی که بهمون پناه آورده بودن غذا دادیم ولی موندگار شدن چنتاشون رفتن ولی یکیش هم خودش برگشت هم یکی دیگه هم آورد . باغچه مون کلا… بیشتر بخوانید.

arash

دقیقا همینطوره منم امتحان کردم ولی الان یه چشم ندارم بچشو انداخته بود تو خیابون میو میو میکرد سرم درد گرفته بود رفتم گرفتمش خواستم بدم بهش صورتمو داغون کرد از اون به بعد تار میبینم

الهه

آفت درخت چه ربطی به گربه داره حرفهای خیلی بی منطقی زدی بهتره به حای چرت و پرت نوشتن بری از داروخانه کشاورزی سم مربوط به آفت درختت را بکیری

ثریا

گربه ها هم مخلوقات خدا هستند گناه دارن این چه کاریه آخه

هادی

گربه ها پیام آور صلح و دوستی بدون کینه در کنار بعضی از انسانهای کم خرد در حال زیستن هستن. یادبگیریم چطور رفتار کنیم با این موجودات دوست داشتنی اون زمان که یادگرفتیم با یه حیوان چطور درست رفتار کنیم با ادمیزاد هم درست رفتار میکنیم

پرتو

یه گربه تو حیاطمون چهار تا بچه گربه بدنیا اورد ، ایتقدر بهشون غذا دادییم که باهامون دوست شدن و بغلی شدن ، در بالکن رو که باز میکنیم میاد واسه خودش تو اتاق میگرده و میره بیرون .. ولی میترسم موندگار بشن..‌ چون بابام به شدت مخالفه ، اگه… بیشتر بخوانید.

ملیکا

با سلام. گربه ها و سگها تو زندگی ماانسانها اهلی شدن.یه جوری در پیج نوشتین بدتراز داعش بود. به جز تنفراز انسانیت چیزی عایدم نشد. گربه از ادم میترسه خانمهایهم که میترسن دیگه واقعا شورشو دراوردن.اینا همونایی هستن که از سوسک میترسن. متاسفم برای نوشتن این پیجت اموزنده شما! متاسفم… بیشتر بخوانید.

شریفی

شما دوست داری گربه نگهدار. کسی جلوتو نگرفته. کسی قرار نیست گربه ها رو اذیت کنه. این روش ها که گربه ازاری نبود. فقط جلوگیری میکنه از ورود گربه ها

فافا

همین بود…

هستی

سلام ما چند ساله یه گربه تو حیاطمون هست هر دوبار حامله میشه و چندتا بچه میاره خیلی آزار و اذیت میشیم همه حیاط پراز مو های گربه شده شبها میاد از راه پله بالا و روی کفشهامون تمام موی گربه می‌چسبه حالمون ازش بهم میخوره چجوری باید از خونمون… بیشتر بخوانید.

جهانشاه

اگه گربه حتی بچه هم باشه و وارد منزل شد و یا روی دیوار گیر کرد یا تو حیاط خلوت افتاد و مخفی شد ، در هر صورت به اتشنشانی زنگ بزنید و مشکل رو بگید تا وسایل مورد نیاز این کار رو بیارن و مطمین باشید بشما کمک خواهند… بیشتر بخوانید.

فرخنده

میخام دورشون کنم ولی نمیشه ماشین خط خطی میکنند پارکینگ کثیف – پرنده شکار میکنند می یارن اونجا میخورن بوی گند میده ساختمان از شکارشون هر چی کیسه تو سطل زباله است می یارن با خودشون تو پارکینگ – راه پله ها جیش میکنند گلدانهارو میندازن و خاکشو میریزن اب… بیشتر بخوانید.

صالح

خانم فرخنده خانم، بنظرم نگاه تون به این مساله عوض کنین شاید درست بشه… کار شما مثل اینه که با یه همسایه تون مشکل دارین و هی برای هم دام میذارین… طبیعتا این نبرد پیروزی نداره… گربه ها معمولا هرجایی دستشویی نمی کنن… یکبار به جای اینکه باهاشون مقابله منفی… بیشتر بخوانید.

کاربر ناشناس

با احترام مشکل ما حیوان آزاری یا آزار دیدن از حیوانات نیست مشکل اینجاست که بدون درک و تجربه شرایط و احساسات و علاقه های متفاوت، فقط می خواهیم با توسل به دین، تحصیلات، و…. هر چیز دیگه ای تفکر خودمون بهتر و بالاتر از دیگران ارائه بدیم در صورتی… بیشتر بخوانید.

عصبی هستم(درخشش)

مشکل من اینه من ۱۳ سالمه عموم کبوتر داره دوتا گربه غذا دادم کسی نمیدوست بعد حالا فهمیدن همه عصبی شدن به من چه که خانوادم حیوون ازارن😐 آه من ی حیوون دوستم ولی تو خانوادم همه از حیوونا متنفرن اینطوریه که سگ نجسه گربه کثیفه نوک خروس هاتو نزدیک… بیشتر بخوانید.

حدیث

سلام.یه گربه ماده بچه هاشو آورده تراس ما. ما هم ازشون مواظبت می کنیم.چند روزه یه گربه نر میاد میخواد بچه ها رو ببره هی دعواش میکنیم.نمیره. چیکار کنیم. قرار هست چند روز بریم سفر خیلی نگران بچه ها هستم. کسی میتونه راهنمایی کنه؟اگه راه هارو ببندیم مامانشون نمیتونه بیاد… بیشتر بخوانید.

فراز

یک لونه یا سرپناه که فقط یک خروجی کوچیک داشته باشه بزارید و اگر سخته ورودیش یقط برای بچه گربه باشه که دست نر بهش نرسه. بقیش مادره خودش حواسش هست. لونه بزارید حتما وگرنه گربه نر به بچه آسیب میرسونه و گربه نر با هرچی شده بترسونید فراری بشه

کاربر ناشناس

نه دیگه چیکار غریزه حیوانات دارید شما خود گربه ها میدونن چیکار دارن میکنن آدما نباید فضولی کنن

عصبی هستم(درخشش)

چی بگم میتونی گربه رو که دیدی بترسونی البته من حیوون آزار نیستم چون اگه به گوشت فلفل بزنی شاید بچه گربه یا مادرش بخورن

کریم

گربه ها حیوانات خانگی هستند باید کمکشان کنیم و برایشان جا و مکان زندگی تهیه کنیم و اگر دوست نداریم زادولد بکنن عقیم سازی بکنیم اما نگهداری از حیوانات اهلی وظیفه هر انسانی هست من تو حیاط خونم یک گربه ماده و دو تا بچه هاش که خیلی دوستشون داریم… بیشتر بخوانید.

آخرین ویرایش 1 سال قبل توسط کریم
م ی

عجب از این کامنتها یه سری به خونه های اروپاییها بزنید بد نیست اهای اقای دکتر که نظر دادید کدوم جنگل پزشکی گرفتی این برا دکترات بود یا تفکر پوکیدتت اونای که میگن روشنفکر اشتباه میکنید فکر خدا گونه فکر کردن هست چون سگ گربه سوسک نیستند خیلی چیزها بهتر… بیشتر بخوانید.

Maryam

ما ی گربه داشتیم تو حیاط ک همیشه بهش غذا میدادیم و تقریبا خونگی شده بود حالا ۲تا گربه چندروزه میان حیاط و اونم بشدت ازشون میترسه و فرار کرد و ازدیروز نیومده اون ۲ تا گربه ام همچنان میان و شب تا صبح صدا درمیارن و نمیذارن بخوابیم وسط… بیشتر بخوانید.

دکتر رها رسولیان

داود رقّی گفت: نزد امام صادق(ع) بودم که کبوتری را دیدم که از زیر تخت بیرون آمد، به ایشان گفتم: جانم فدای شما! پرنده‌ای را که می‌خواند به شما هدیه دهم؟ حضرت(ع) فرمود: آن پرندگان مسخ شده‌اند، اگر می‌خواهی پرنده‌ای داشته باشی،‌ مانند این را که از کبوتران حضرت اسماعیل(ع)… بیشتر بخوانید.

دکتر ریحانه زمانی

سلام من دکتر ریحانه زمانی هستم
خانم دکتر رها رسولیان خیلی درست گفته من اگر جای اون بودم منم اون و پیشنهاد میکردم
خیلی ممنون خانم رها رسولیان

رهارسولیان

چراگربه هارو اینجوری کنیم اپاش بزنیم اب بزنیم براشون حیوانن گناه دارن ماچندتا گربه داریم اهلی هستشون از بچگی تو حیاط ما بزرگ شدن الان کمی بزرگن‌‌‌ولی بازهم کوچیکن به اینجا عادت کردن وهمیشه تو حیاط میمونن خیلی گناه دارن وقتی گرسنه میشن به هشون غذا نمیدیم میان دم در… بیشتر بخوانید.

حمیده

سلام رها جان
خیلی درست میگی افرین

رومینا

آخی شما لطف کن به جا غذا دادن ببر عقیمشون کن… اینطوری میان می ایستند جلو پنجره خونه بلند و یک صدا میگن ممنون !:

کاربر ناشناس

بله من دوبار بهشون غذا دادن وارد خونه میشن زمانم نمیشناسن ساعت دو شب میان داخل خونه

ایلیا

عزیزم این مقاله مال کساییه که مث من با گربه مشکل دارن به خاطر یه سری دلایل مثلا من کبوتر دارم تو خونه گربه حتی اگه کبوترام رو نکشه ولی بازم میترسونتشون یا مثلا یه سریا هستن که حساسیت دارن به گربه دلیل نمیشه چون دوست ندارن گربه تو محل… بیشتر بخوانید.

مهدی

سگ وگربه رو باید از محل زندگی دورکرد موجودات بسیار کثیفی هستند ،اون دسته که تو خونه وزندگی شون میارن فکر میکنن همین دوتا حیوونن دیگه حیوون نیست براش دل بسوزونن اینا فقط چشمشون به غرب هست

مسعود

صد بار به چشم دیدم باعث دردسر شدن گربه ها،میاری تو کوچه ته ماکارونی و قیمه و استخون مرغی که تا مغزش لیس زدید و‌میدید گربه فکر کردید خیلی خَیر و مهربونید افرین ولی چرا در خونه خودتون غذا نمیدید،شما هم دقت کنید اکثر اینایی که مدعی حقوق حیواناتن غذاشونو… بیشتر بخوانید.

:)

حمایت از حقوق حیوانات نه، باید بنویسید حمایت از حقوق سگ و گربه ولگرد. پس چرا این حمایت از گاو و گوسفند و مرغ که سلاخی میشن، ماهی و حیوانات دریایی که صید میشن، موش و بقیه حیوانات انجام نمیشه مگه اینا حیوون نیستن؟

جانان

برای همه اتون متایفم چون کلا مشکلات همو نمیدونید اینجور افتادید به جون هم.یکی با تحصیلاتش داره مخ همه رو میخوره یکی با مشکلی که داره به اون یکی توهین میکنه چون ناراحت شده. دوست عزیز پزشک ،روانشناس یا هر چی،توی شرایط طرف مقابل نیستی چرا اظهار نظر میکنی خوبه… بیشتر بخوانید.

کاربر ناشناس

عالی

Nazanin

گربه رفته تو سقف کاذب خونه زنگ زدم آتش نشانی گفتن نمیتونیم دسترسی نداره،دو روزه نخوابیدم نمیدونم چیکار کنم،دوبار میو کرد پیشش کردم که بره ولی میدونم همون بالا پیش کولراست نمیدونم چیکار کنم،راه دسترسی نداره،خودش اومده بقیه رو هم میاره،همش اون بالا صدا میده،واقعا کلافه شدم،اینجا هم خونه من… بیشتر بخوانید.

PANA

اول اینکه گربه ها در اکثر مواقع توی خاک دستشویی و اینکه اگر این اتفاق افتاد به احتمال زیاد مشکلی داره یا نمیتونه به خاک دسترسی پیدا کنه. و اره من و مادرم که خیلی الژی بدی دارند و خیلی از دوستان دیگه می تونیم تحمل کنیم . دوم چرا… بیشتر بخوانید.

G

درک میکنم یه گربه توی پارکینگ ما هست هی میپره روی ماشین خش میندازه ،ماشینم نصف شب آژیر میزنه
من‌ خودم کلافه شدم هر شب وقتی میاد صدای سگ میزارم فرار میکنه

فرشاد

سلام دوستان ممنون میشم کمک و راهنمایی کنید بچه گربه ای روی دیوار خانمه مان 3 روز است گیر کرده و همش میو میو میکند با وجود بلندی دیوار بالای دیوار رفتم ولی تا به گربه نزدیک میشوم فرار میکند و به قسمتی میرود که عملا خودم نمیتوانم بروم در… بیشتر بخوانید.

فراز

یک ققس مثل تله درست کنید غذا بگذارید توش. رفت غذا بخوره در قفس بسته بشه بمونه تو قفس و بیاریدش پایین. این بهترین راهه

کاربر ناشناس

خسته نباشید خدا نگهت داره برا خانوادت مغز متفکر

وحدتی

خروس موقع سحر بخونه خوابتون خراب میشه صدای اذان بیاد جنایت شده اما گربه تا صبح زوزه عاشقی سر بکشه عیب نداره

غزل

اگه شفا پیدا کردین خبر بدین خوشحال میشم این حرفا همه از رو بیکاری چه کاریه آخه واقعا خجالت بکشید ولی دم اون گربه ها گرم که حالتونو می گیرن بابای

سلین

عزیزم ما بیکاریم شما که از ما بیکار ترین میشنین نظر های مارو میخونید

میثم

واقا بعضی ها چرا نمی خوان بفهمن بابا گربه ها برای بعضی ها واقا آزار دهنده هستن ‌. به قرآن تا بحال سه تا کبوتر دویست هزار تومنی منو خوردن . مگه کبوترا حیوان نیستن . من صرفا میخوام دشمن کبوترام رو دور کنم و از اونا مواظبت کنم .… بیشتر بخوانید.

کاربر ناشناس

آقا خب محیط کبوتراتو امن کن، تو مگه میتونی جلوی همه ی گربه هارو بگیری؟؟ چقدر بی منطقی

ایلیا

خوب اونم سعی داره با دور کردن گربه محیط رو امن بکنه نمیشه که کبوترا همش تو قفس باشن اونا هم به هوا خوری نیاز دارن گربه هم تو این فاصله میاد و میکشتشون

علی

چهارتا گربه رفته بودن روسقف ارایشگاه زنانه سقف ریخته بود. من کارم سقف کاذبه . خیلی هم بی پول بودم . طرف زنگ زد رفتم سقف رو درست کردم و یه پولی خدا رسوند.‌یه بارم از گربه خیر رسید به من

.....

بس کنین بابا . ارامش به خاطر گربه وجود نداره (( باز سگ قابل تحمل تره )) گربه ها که همه دزد و موزی هستن هرکس باید برگرده سر جی خودش . گربه ها هم باید برگردن به جنگل ، جایی که بهش تعلق دارند . آن ها نمیتوانند تو… بیشتر بخوانید.

نیلوفر

شماهم برگرد به زندگی غار نشینی جایی که بهش تعلق داری!

مهدثه

آفرین

آسمان

نتیجه همنشینی با گربه ها اینطور حرف زدنه؟؟؟؟؟

Ar

ببخشید اما انسان ها در مکان زندگی اونا خونه ساختن خیلی سال پیش همه جا جنگل بود که انسان ها تصمیم گرفتن خونه بسازن 😐
و اینکه مردمی که گربه ها رو کتک میزنن از لحاظ عقلی مشکل دارن اونا تنها چیزی که نیاز دارن غذا و محبته😍

الهه

گربه شهری جاش جنگله …یه کم کتاب بخون ..اطلاعاتت زیاد بشه

احسان

انقدر میرن رو ماشین دزدگیر میزنه تا دیگه فاتحش خونده بشه.چیکار کنم مجبورم فراریشون بدم.

محدثه

سلام یک گربه امده توخونمون رفته تو شوفاژمون اصلا بیرون نمیاد

احمد

سلام گولش بزنید برای اینکار روی روزنامه دور از شوفاژ کمی گوشت ماهی بریزید تا آمد بیرون پیش پیش کنید بیاد بیرون

محمد

ملت نمیبینن گوشت مرغ بخورند حالا ماهی واسه گربه بزارن؟!🤣🤣

کاربر ناشناس

سلام گربه کوچیک هست یا بزرگ

Amir

سلام وقت بخیر دو بچه گربه و یک گربه بزرگ اومده حیاط و پارکینگ اپارتمان ما من پودر فلفل ریختم همه جای حیاط هیچ اتفاقی نیافتاد و اب هم ریختم روشون هیچ اتفاقی هم نیافتاد و ما هم که اصلا بهش غذا نمی دادیم یکی از بچه گربه ها رو… بیشتر بخوانید.

Sevil

شما باید از خودتون خجالت بکشید واقعا متاسفم براتون که این کارا رو با اون بی زبونا کردید

دلبر طهماسبی

سلام آترین هستم من یک گربه دارم یکم سوسیس نشونش بده میاد بیرون بعد بهش سوسیس نده ببرش بیرون به هوای سوسیس در را باز کن گردنش رو بگیر ببرش بیرون مامانشون اینجوری میگیرنشون

:)

تمامی حیوانات آفریده خدا بوده و بسیار دوست داشتنی هستند مخصوصا حشرات هیچ یک از این حیوانات آزار دهنده نیستند مخصوصا حشرات به یاد داشته باشید که هیچ گاه با حیوانات با خشونت رفتار نکنید آهای ملت با حشرات با خشونت رفتار نکنید. آنها را نکشید، استفاده از مگس کش… بیشتر بخوانید.

دیبا

با سلام ، گربه ای دو سالی هست ک ب پشت بام ما می آید. از آنجایی ک پنجره خانه ما بروی پشت‌بام باز می شود و مدام باز است، همچنین کل روی پشت بام پوشیده شده از سنگ های ب اندازه گردو می باشد، این گربه وقتی مدفوع و… بیشتر بخوانید.

پردیس

من ۲ تا جوجه مرغ داشتم همسایمون هم یه گربه داره هی سرک میکشه و حالا دوتاییشون هم خورده چیکار کنم

کاربر ناشناس

سلام

reza

من یه گربه خیابانی پیداکردم بچه هنوز میخوام بدونم چجوری براش خانه درست کنم

bhhiovk

با یه کارتون یا چوب

م.و

سند خونه تون رو بزن به اسمش چون دیگه بیرون نمیره

رضا

گربه ها خیلی مزاحمند.

همونی ک مواظب حیووناس

داداش چی میگی؟:/کجاشون مزاحمن

محمد

والا تو دین اسلامم حمایت از گربه ها مطرح شده پیامبر گربه ای به نام معزه داشته که بخاطرش بدون عبا رفته مسجد چون نخواسته اوتو که روی عبا خوابیده بیدار کنه با آب خورده شده اش وضو گرفته…این چه مسلمونی ای هست…گربه ها انرژی مثبت منازل هستن و همچنین… بیشتر بخوانید.

جرثقیل کریمی

حقوق حیوانات سر جای خود ولی وقتی من ساعت کاریم شب و نصف شب و صبح اول وقت و…. نداره و از سر کار میام خونه با یه بچه هشت ماهه که تو خونه داریم و سه تا گربه هر وقت و بی وقتی تو حیاط خونه ما جیق و… بیشتر بخوانید.

متنفر از گربه

با سلام شمایی که میگید گربه کاملا بی آزار هست من خودم جوجه مرغ پرورش میدادم روزی یکیشون سهم گربه ها بود و جوجه اردک هم نگهداری میکردم که از بیست تا جوجه شاید پنج تاش بزرگ میشدن این ولش اومدم کبوتر نگهداری کنم کبوتر پرواز میکرد و گربه دستش… بیشتر بخوانید.

مهدی

من نمیدونم اخه فقط سگ وگربه حیونن ،که هم سگ خودش نجسه وهم مدفوع گربه وبسیار کثیف وتوی زندگی ، حال بقیه حیونا اگه حلال وخراکی وپاک باشن حیوون نیستن .بدبختی شما همینه که نگاه احمقانه به غرب میکنین وفکر میکنین متمدنید این حمایت از حیوانات همه بهونست فقط پرستش… بیشتر بخوانید.

عصبی هستم(درخشش)

ما کبوتر داریم منم به گربه ها غذا دادم حالا عادت کردن حالا فهمیدن الان هی صدا در میارن تاگربه ها برن فقط دوتا گربه هستن منم مواظب بودم سمت کبوتر ها نرن

فهیم

ما یک بچه گربه خیابونی رو از مادرش جدا کردیم بزرگش کردیم. خیلی بهمون وابسته بود و ازبیرون میترسید. اما خیلی خطرناک شده بود. پرده چشم داداشم خش انداخت. چشم منم ضخمی کرد. کلی واکسن زدیم. بردمش سر کوچه ولش کردم. شب برگشت. بازامروز بردمش توی فضای سبز اون طرف… بیشتر بخوانید.

نیستانک

بنظر بنده یک گربه حتما باید در حریم خانه وجود داشته باشد. پس اگر تصمیم به راندن آنها گرفته اید حتما به محیط اطراف خود دقت کنید.

سعید ایرانمهر

حیوانات خانگی و حیوانات حیات وحش جدا ازهم زندگی می کنند در کار و زندگیشان دخالت نکنید من متاسفم از کسانیکه این گربه و سگ بيچاره را برای خوشگزرانی خوشون میارند داخل خونه هاشون فرهنگ کثیف را جا انداختن انسان باید بلند اندیش باشه اینقدر فلک زدگی بخاطر نداستن درست… بیشتر بخوانید.

غفاری

آخ گل های قشنگ من که دیشب گربه همه را نابود کرد طوری عصبانی شدم یه جارو تازه خریده بودم زدم خورد به لوله چارو هم شکست خلاصه رفت بالای درخت صدای میو میو ………تازه طرف داره حیون ها هم هستم ولی گربه ها دارن صدمه می زنند …حالا میخوام… بیشتر بخوانید.

امیر

ساعت ۲شب پنجره باز بود یه گربه اومد صورتمو لیس زد فک کنم دهن ولب هم لیس زده فک کنم گرفته چیکار کنم

شبنم

من دو ساله ی گربه توی حیاط دارم توی این دوسال سه بار بچه اورده تا چهار پنج ماه بچه هاشم بزرگ کردم ولی خودشون رفتن حالا مادرشون خیلی حیاطو بهم میریزه و پدر مادرم خسته شدن چند بار گربه رو سوار ماشین کردمو بردمش ی جای دور ولی ب… بیشتر بخوانید.

علی

سلام گربه بخاطر حافظه قوی ، بایستی حداقل 40 کیلومتر دورتر از مکان اصلی برده شده و رها گردد در مورد سگ 100 الی 140 کیلومتر بایستی اعمال گردد.

مرتضی

سلام باید از اول عادتش نمی دادید ببرید یه شهر دیگه رهاش کنید نکنه حیوونکی رو تو بیابون و … ول کنید منم اعصابم مریضه و از خوندن یاکریمها ( در واقع قمری خانگی ) اذیت میشم نمی دونم چیکار کنم متاسفانه مردم هم دوستشون دارن و نمیشه هر اقدامی… بیشتر بخوانید.

سارا

گربه های بیچاره تو سطل آشغالها که دیگه چیزی پیدا نمیکنن چون وضع اقتصاد هم بد شده و آشغال گوشت و هیچی واسشون پیدا نمیشه .اگه هم چیزی باشه آشغال جمع کن ها اون یه ذره هم برمیدارن و برای گربه ها چیزی نمیمونه . مردم هم که چیزی بهشون… بیشتر بخوانید.

آرش

ما پول میدیم پرنده میخریم
غریزشه؟ شکارچیه؟ بره گنجشک شکار کنه نه پرنده ای ک ما بابتش پول دادیم

کاربر ناشناس

اون که نمیدونه گنجشک مجانیه پرنده شما پول بابتش داده شده. عجب

حمید رضا

بعضیا کلا روانی هستن . آقا خانم نمیخاد غذا بدید آزار چرا میدین حیوون را . از اولش نه غذا بده نه راهش بده خونه که بعدش مجبور میشی دربدرشون کنید . خودتون به روانپزشک نشون بدید . خیلی از انسانها هم حق زندگی کردن ندارن خودخواهی میکنن اکسیژن هدر… بیشتر بخوانید.

رها

خوبه خوشحالم که درکتون بالاست ، بعضیا همش میگن گربه اینجور و اونجوره بده و … در صورتیکه حتی بی حیا و بی چشم و رو بودن هم صفت ذاتیه گربست برای بقای این حیوون توی طبیعت . اتفاقا خیلی هم حیوون دوست داشتنی و خوبیه ، بخدا همین سگ… بیشتر بخوانید.

بهار

مدیتیشن کنید و آرامش بگیرید و شاکر باشید که شنوایی رو دارید که صدا به این زیبایی رو میشنوید یه لحظه فکر کنید که ناشنوایید اونموقع همه صداها براتون آرامبخشه

کاربر ناشناس

من خودم دلم سوخت به یه گربه که تازه زایمان کرده بود پناه دادم و تغذیه ش کردم الان خونه شده کاروانسرای گربه ها شب و روز از دستشون آسایش نداریم چی میگی واس خودت؟

کاربر ناشناس

راه بی دردسر اینه شما اعصابت قوی کنی و حتما با چند مشاور خبره صحبت کنی.

الی

جقدر جای دور؟ تو رو خدا گربه منم برمیگرده؟خرگوش همسایه را خورده بود، تقریبا شش کیلومتر دورتر رها کردیم. ممکنه برگرده؟

sara

سلام دوستان.3 تا گربه هست که از بچگی ما بهشون غذا دادیم و بزرگشون کردیم,ولی 2 تا از این گربه ها هی میان داخل خونه,خسته شدم از دستشون.هم کثیف هستن و هم کنه دارن(خودم کنه ها رو دیدم و دیدم با این که بهشون غذا میدم بازم میرن و آشغال… بیشتر بخوانید.

Lona

سلام خیلی ممنون ، خیلی آموزنده بود من یه مدت به یه گربه خیابونی غذا میدادم ( زمستون امسال )… اما الان که بزرگ تر شده و بهار شده می‌خوام که دیگه نیاد تو حیاط … یک چون باغچه رو خراب می‌کنه دو چون حیاط رو کثیف می‌کنه ( سه… بیشتر بخوانید.

pedram

بابا تو حیاط ما یک گربه سیاه هست که هی میاد راه پله و خانمان. خیلی نازه ولی دیدی هی میاد و ما هم نمیتونیم در خانه بگذاریم. بالاخره یه گربه بیرونی نمیدونم چه مریضی هایی داره. به یه قوطی گذاشتیم و جلوی یک غذاخوری دور رها کردیم. سعی کنین… بیشتر بخوانید.

سارا

از گربه ها مرضی منتقل نمیشه اینو مطمئن باشید ..مگر اینکه بخواید مدفوع گربه بخورید که اونم از محالاته ! با حیوانات مهربان باشید

سلین

اصلا وارد نمیشه شب و روز تو اشغال ها لجن ها پرسه میزنن بعد هیچ ویروسی نیست که به اونا بچسبه واقعا خیلی باهوشید

زهرا

آخ آخ منم دوتا کبوتر دارم همش میترسم گربه ها بخورنشون یا اذیتشون کنن چیکار کنم؟
به نظرت چقدر فلفل بریزم رو دیوار دیگه نمیان

صدف

فلفل ینی چی؟؟؟؟ مگ ما حیوان ازاریم. بیان داخل صدتا بیماری هم بدن بهمون بهتره تا فلفل بریزیم یا انقدری بترسونیمشون ک از صد فرسخی از ادما بترسن

کاربر ناشناس

چ ربطی به حیوان آزاری داره بعضی ها زود میخوان تز روشنفکری بدن

کاربر ناشناس

اخخخخ که گل گفتی

لیلا

این تز روشن فکری نیست ، این عین حیوان آزاری ، ما انسانها فقط حق زندگی نداریم تمام موجودات زنده حق زندگی دارند ما انقدر پیشروی کردیم که به محیط اونها هم دست درازی کردیم و وارد حریمشون شدیم چرا نباید انعطاف به خرج بدیم و بتونیم باهاشون زندگی کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ط

پس لطفا دیگه سوسک و موشها رو هم از اتاق خوابتون دور نکنید آخه در اصل زندگی اونجاس شما گزفتید

الهه

شما که انقدر منعطفی بیا یک ساعت تو خونه من ببینم میتونی باز هم انعطاف به خرج بدی ما ۱ دقیقه ارامش نداریم جرات نداریم یک ثانیه در رو باز بزاریم یک بار درو باز گذاشتم دیدم رفته توی تختخوابم گربه ولگرد توی خیابون که همش توی سطل اشغاله روی… بیشتر بخوانید.

اناهیتا

خانم محترم حیوان ازاری و کشتن حیوانات و تمایل به نابودیشون از نشانه های بیماریهای روانی شدید سادیسم و ضداحتماعی و سلوک هستش من یک روانشناس هستم به دنبال تغییر رفتار خود باشید نه نابودی حیوانات افرادی که در زندگی محبت ندیده اند محبت نمیکنن چون بلد نیستن

کاربر ناشناس

پس تکلیف من و امثال من که میترسند چیه ؟ به نفع حیوونا بریم کنار

سینا

خانم محترم این حیوون خیلی غلط میکنه وارد خونه مردم میشه و توش کثافتکاری و اذیت و ازار میکنه.بچه هایی که به خاطر این کار این جونور مریض میشند چه گناهی کردند.به جای ادعای روشنفکر بودنتون یه کم مغزتونو به کار بندازید.همین شماها هستید که با غذا دادن بهشون تعدادشونو… بیشتر بخوانید.

محمد

احسنت

سلین

معذرت از این که گربه ها تو خونه زندگی میکنی بچه میارن گند میزنن به زندگی بعد ما وارد حریمش شدیم

کاربر ناشناس

دقیقااا

کاربر ناشناس

دقیقا! نوع رفتار با حیوانات نشان دهندۀ تمدّن آدم است. خودخواهانه است که بگوییم همه بمیرند تا ما زنده بمانیم

کاربر ناشناس

برو بابا تو هم با اين كلاس گذاشتنت ، اگه راست ميگي نسبت به آدمهاي گرسنه سطح شهرت توجه كن نه به گربه ها .

کاربر ناشناس

ای لاو یو داری

سمیرا

ادمهای گرسته شهرم هزینه بالایی میخاد که سیرشون کرد ولی رسیدگی به گربه هزینش کمتره…

حجت

تو راست میگی جیگر ولی گربه الان دستشویی کرده تو حیاط و منم بچه کوچیک دارم جان یه گربه بخطر بیافته بهتر از اینکه بلایی سر بچه بیاد حیوانات جاشون تو باغ وحش هست نه داخل خونه ای که انسان زندگی میکنه در ثانی کسی نمیخواد بکشه میخاییم از یه… بیشتر بخوانید.

کاربر ناشناس

احسنت منم با شما موافقم

ebi

درود بر شما که گل گفتی

bhhiovk

من 3تا گربه خونگیدارمکه از خیابون اوردمشون تو خونه

سروش

خانوم ناقل بیماری های ناباروری و غیره هستند اگر شما مایلید من ادرس بدم گربه های محل ماهم بردارید ببرید

کاربر ناشناس

این یک باور غلط هست که گربه نا باروری میاره یه کم تحقیق و مطالعه کنید متوجه می شید که گربه باعث نا باروری نمیشه

کاربر ناشناس

گربه واکسینه نشده به راحتی باعث ناباروری و تولد نوزاد بیمار میشه چون ناقل توکسوپلاسمز هست که متاسفانه با ادرار و مدفوع و بزاق به انسان و گربه سالم منتقل میکنه
می تونید سرچ کنید راحت مطالعه بفرمایید .
من میکروبیولوژیست هستم و بدون اطلاع هم عرض نکردم

کاربر ناشناس

توکسوپلاسمز از گوشت خام منتقل میشه چه شما به گوشت خام دست بزنید یا به مدفوع گربه ای که گوشت خام خورده در هر صورت باید دستتان را بشویید. گناه را گردن گربه نیاندازید.

ناشناس

تا زمانی که مدفوع گربه ی مبتلا به توکسو وارد دهان انسان نشه انسان مبتلا نمیشه و طبیعتا هیچ ادمی مدفوع گربه رو نمیزاره دهنش،بعدشم باعث ناباروری نمیشه اگه مدفوع حاوی توکسو رو کسی وارد دهانش کنه و حامله باشه امکان سقط جنین وجود داره. همه رو باهم اشتباه نگیرید… بیشتر بخوانید.

نگار صادقی

کجا مدرکت رو گرفتی که نمیدونی توکسو انگله و با قرص انگل حل میشه نه با واکسن.احتمالا همش به خاطر آلودگی هوا تعطیل بودی خخخ

سینا

خانم با سواد گربه ناباروری نمیاره اما انگلی به اسم توکسوپلاسما دفع میکنه که باعث ناهنجاری جنین و سقط جنین میشه.شما خودت برو یه کم مطالعه کن.

مهدی

دمت گرم ناموسا چه حرفی زدی سنگین بود

ناشناس

یکم اطلاعاتو ببر بالا،چرا چیزی و نمیدونید بعد کامنتم میزارید؟
گربه باعث ناباروری نمیشه

bhhiovk

واقعا

عرفان

بدید من میام میبرم انگار اون حوون بیزبون چیکارتون داره

کاربر ناشناس

فعلا که گربه ها آدم آزارن

رها

اگه به اونا ازار ندیم بهمون ازار نمیدن

یونا

شما استفاده نکن احتمالا تا الان گربه انسان ازار گیرنداده بهت ما که گیر حیوان انسان ازار افتادیم استفاده میکنیم با رضایت کامل هم استفاده میکنیم اصلا میرم سگ میارم یه مدت میبندم توحیاط شش ساله از دست گربه امان نداریم

کاربر ناشناس

چقدر قاطی هستی، گربه چیکارت داره، میاد و میره دیگه، عجبا

الهه

هرکی حامی حیوانات یا هرچی دوستان روشنفکر من یه گربه توی حیاط دارم بیایید ببرید ازش نگه داری کنید .چون دیگه خون جلوی چشمامو گرفته همین امروز فرداست که واقعا بکشمش

مهشید

موضوع روشن فکری نیست عزیزم موضوع انسانیت به تفکر که وظیفه من انسان چیه ایا این که خداوند سگ و گربه نزدیک انسانها افرید کنار انها باشند باید اینطور رفتار ناپسندانه داشته باشیم انها هیچ مشکلی برای ما ندارند اگر درست فرهنگ سازی بشه مثل غربیها یه خورده مهربانی را… بیشتر بخوانید.

bhhiovk

ولا

کاربر ناشناس

بله بعضی وقتا لازمه چطور وقتی گربه میتونه کفتر های یک میلیونی ما رو جلو چشمانمون خم خم بخوره ما چطور تحمل کنیم دیگه کار به جایی رسیده بود که میخواستیم با شکاری بزنی نشون

کاربر ناشناس

چه ربطی داره یعنی خودتو خانوادت صد تا مریضی بگیرید و تلف بشید بهتره تا اینکه گربه رو از محیط خونتون با فلفل دور کنید؟خوب تو که گربه رو بیشتر از اعضای خانوادت و انسانها دوست داری کلا برو تو اجتماع گربه ها زندگی کن

کاربر ناشناس

چه بیماری ای از گربه به انسان منتقل میشه؟ لطفا یکی از این صد مرض را اسم ببرید

کاربر ناشناس

دکتر بازرگان هستم
از گربه ها خطرناک ترین بیماریها به کودکان انتقال پیدا میکند، بیماربهایی که برای رشد کودک بسیار خطرناک هستند

نگار صادقی

متاسفم برای دانشگاهی که درس خوندی

کاربر ناشناس

چرا انقدر دعوا دارید دوستان؟ ما که نگفتیم میخوام بکشیمشون,ما فقط میخوایم از خونه خودمون دورشون کنیم اونم با روش های درست و انسانی,ولی اگه مثلا فقط بیاد داخل حیاط و غذاشو بگیره و بره تمومه و مشکلی نیست ولی شب از هر روشی شده میاد داخل خونه و کل… بیشتر بخوانید.

دکمه بازگشت به بالا