حیوانات و جانورانخانه و کاشانه

چگونه گربه ها را از خانه دور کنیم؟

گربه ها موجودات زیبا، دوست داشتنی و بی آزاری هستند. از زمان های قدیم گربه ها در نزدیکی انسان ها زندگی کرده و بسیاری از افراد نیز از آن ها نگهداری و مراقبت می کنند.

امروزه تعداد زیادی از شما از حیوانات خانگی مثل سگ و یا گربه در منزل خود نگهداری می کنید. از آن ها مراقبت کرده و از زندگی با آن ها لذت می برید. تمامی حیوانات آفریده خدا بوده و بسیار دوست داشتنی هستند. هیچ یک از این حیوانات آزاردهنده نیستند و در اغلب موارد مشکلی برای ما انسان ها پیش نمی آورند. اما اگر از افرادی هستید که به هر دلیلی از حضور گربه ها در محیط زندگی خود ناراحت بوده و وحشت دارید و یا گربه ی مریضی که ممکن است ناقل بیماری باشد، به محل زندگی شما وارد شده است، چه خواهید کرد؟

اکثر مواقع گربه ها هیچ مشکلی برای افراد خانه ایجاد نخواهند کرد. اما در برخی از موارد گربه ها ممکن است با حضور خود در خانه و حیاط، افراد را ناراحت کرده و مشکل ساز شوند. مخصوصاً زمانی که گربه ها باعث ترس افراد خانه شده و یا باعث کثیف شدن محیط زندگیشان شوند. گاهاً نیز ممکن است در انبار یا حیاط منزل تولید مثل کرده که در این صورت رهایی و بیرون کردن آن ها از خانه بسیار مشکل خواهد بود. همچنین برخی از گربه ها از سلامت برخوردار نبوده و ممکن است ناقل برخی از بیماری ها باشند.

قبل از هر چیزی بهتر است تا جای ممکن با حیوانات مدارا کرده و آن ها را دوست بداریم، اما اگر با حضور گربه ها در محیط زندگی خود موافق نیستید، می توانید با روش های زیر آن ها را از خانه و حیاط خود دور کنید. همچنین به یاد داشته باشید که هیچ گاه با حیوانات با خشونت رفتار نکنید.

روش های دور کردن گربه از خانه

در درجه ی اول مواد غذایی، سطل زباله و مکان هایی از منزل که ممکن است به پناهگاهی برای آن ها تبدیل شود را پاکسازی کرده و مسدود کنید.

1- تغذیه ی گربه ها در یک مکان نه تنها باعث می شود که گربه همیشه منزل شما را به عنوان مکان تغذیه ی خود بداند، بلکه دیگر گربه ها را نیز به منزل شما آورده و همه ی آن ها به مکان عادت می کنند.

اگر گربه به یک مکانی عادت کرد، آن مکان را تا زمان به دنیا آوردن فرزند خود امن دانسته و در آن مکان تولید مثل می کند. بچه گربه ها نیز بقیه ی گربه ها را به آن مکان دعوت کرده و جمعیتی از گربه ها در منزل تشکیل می شود. پس اگر مخالف حضور آن ها در محیط زندگی خود هستید، به هیچ وجه به آن ها در محیط زندگی خود غذا ندهید. از کسانی که در نزدیکی محل زندگی شما هستند نیز بخواهید این کار را انجام ندهند. چرا که اگر گربه به آن مکان عادت کند حتماً به خانه ی شما نیز رفت و آمد خواهد داشت.

• در صورتی که بخواهید به گربه ها غذا دهید، غذای گربه را به دور از محل زندگیتان منتقل کنید.

1 دور کردن گربه از خانه

2- سایر منابع غذایی را دور کنید.

گربه ها نمی توانند در یک مکان ثابت باشند. به همین دلیل اگر به محل زندگیتان عادت کنند به خانه ی شما نیز رفت و آمد خواهند داشت. پس منابع غذایی اطراف خانه ی خود را نیز مسدود و یا پاکسازی کنید. درب سطل زباله های خود، خیابان و همسایه های خود را کاملاً محکم ببندید؛ تا گربه ها هیچ گونه غذایی را در اطراف محل زندگی شما نیافته و مجبور به رفتن از آنجا شوند.

2 دور کردن گربه از خانه

3- گربه ها همیشه به دنبال مکانی گرم و خشک برای سکونت هستند، که اگر آن را بیابند برای همیشه در آن سکنی می گزینند. در این صورت بیرون کردنشان بسیار دشوار است.

مکان هایی مانند انبارها، زیر پله ها و مشابه آن در منزل خود، که گربه ها دوست دارند را بیابید و حدالامکان ببندید تا از ورود گربه به آنجا جلوگیری کنید. حتی سوراخ ها و ورودی های بسیار کوچک را نیز پر کنید. گربه به دلیل بدن بسیار منعطفی که دارد می تواند از کوچک ترین مدخل هم عبور کند.

3 دور کردن گربه از خانه

روش های طبیعی

1- گربه را بترسانید.

اگر هر زمان که گربه را می بینید با صدای سگ او را بترسانید، گربه فکر می کند که همیشه در این مکان سگی وجود دارد. بنابراین ترسیده و از رفت و آمد به آن مکان خودداری می کند.

4 دور کردن گربه از خانه

2- در حیاط خانه فواره بگذارید.

حتماً می دانید که گربه از پاشیده شدن آب به بدنش متنفر است. بنابراین هیچ گاه در مکانی که آب وجود داشته باشد نخواهد رفت. می توانید برای باغچه ی منزل خود یک فواره طراحی کنید و با یک تیر دو نشان بزنید.

5 دور کردن گربه از خانه

3- فلفل بزنید.

قبل از هر چیزی باید بگوییم که فلفل هیچ آسیبی به گربه ها وارد نکرده و تنها آن ها را از محل دور می کند. پس دور تا دور حیاط و محل رفت و آمد گربه را فلفل بریزید. حتماً دیده اید که گربه ها با استفاده از پنجه هایشان خود را خارانده و تمیز می کنند. حال اگر پنجه هایشان فلفلی باشد همانند انسان ها به آن حساسیت مختصری پیدا خواهند کرد. چندین بار این کار را تکرار کنید تا گربه بفهمد حیاط منزل فلفلی بوده و دیگر به آنجا وارد نشود. فقط یادتان باشد که فلفل را در هر جایی که گربه وارد می شود بپاشید.

6 دور کردن گربه از خانه

4- گربه را به دام بیندازید.

بیشتر موارد گفته شده در بالا تا حد زیادی اثر کرده و گربه ها را از محل دور می کند. اما اگر متوجه شدید که گربه به هیچ وجه از حیاط منزل دور نمی شود، باید آن را به دام انداخته و خودتان گربه را از محل دور کنید. برای این کار قفسی را در محل رفت و آمد گربه قرار داده و غذایی درون آن بگذارید؛ بهتر است روی قفس پتویی بیندازید تا هنگام نزدیک شدن برای بستن درب قفس شما را نبینند و یا درب قفس را با طنابی از دور کنترل کنید تا به محض اینکه گربه وارد قفس شد، درب را بسته و آن را به دام اندازید. زیرا ممکن است گربه شما را نبیند، اما وجودتان را حس کند. زمانی که گربه به دام افتاد آن را به محلی دور برده و در آنجا رها کنید.

7 دور کردن گربه از خانه

فن تریکس مطالعه مقالات “دور کردن و فراری دادن راسو و راکون از باغ و باغچه“، “فراری دادن و دور کردن زنبور ها از اطراف خانه” و “دور کردن کلاغ ها از اطراف خانه و باغ” را به شما پیشنهاد می دهد.

hashie-fantricks

فقط با آموزش و یادگیری می تونیم آینده رو بسازیم.

پس اگه مطلب مفیدی در رابطه با این مقاله دارید، حتما در قسمت نظرات با دوستان خودتون در میون بذارید.

hashie-fantricks-2
منبع
wikihow
برچسب ها

دیدگاه 95

 1. سلام یک گربه امده توخونمون رفته تو شوفاژمون اصلا بیرون نمیاد

  1. سلام گولش بزنید برای اینکار روی روزنامه دور از شوفاژ کمی گوشت ماهی بریزید تا آمد بیرون پیش پیش کنید بیاد بیرون

 2. دمتون گرم.
  فلفل عالی بود،
  فردا چند کیلو میخرم تمام حیاطو فلفلی میکنم. خخخخخخخخ

 3. گربه به قفس کبوترم اومد یک کبوتر ۲۰۰تومنی ازم خورد…خودتون بگیید چیکارش کنم…

  1. سلام.ذاتش همینه.همونطور که ما ماهی رومیخوریم.گوسفند بدبختو با شکنجه سرمیبریم.زندگی روالش همینه

  2. اون طفلک غریزش اینه من خودم عاشق پرنده هام پرنده هم داشتم گربه خورد ولی چیکار میشه کرد غریزشون هستش از بدخواهی که این کار رو نمیکنن

   1. فقط نگفتین چقدر از خانه دور بشه؟؟ من یه گربه رو تقریبا 5 کیلومتر دورتر بردم ولی بعد دو هفته دوباره برگشت فکر کنم باید حداقل پنجاه کیلومتر دورتر برد 😁 گرفتاری شدیم

  3. پدرم گربه ای داشت در جوانی و کفتر بازی کفتر هایش را گربه خورده بود و انداخت گردن گربه پدرم و او را در گونی خفه کرد و بعد از مدتی معتاد و اعدام شد از هر دستی بدی از همون پس خواهی گرفت اون حیوان غریزشه اونم بچه داره باید سیرشون کنه

 4. من دو ساله ی گربه توی حیاط دارم توی این دوسال سه بار بچه اورده تا چهار پنج ماه بچه هاشم بزرگ کردم ولی خودشون رفتن حالا مادرشون خیلی حیاطو بهم میریزه و پدر مادرم خسته شدن چند بار گربه رو سوار ماشین کردمو بردمش ی جای دور ولی ب ده ساعت نکشیده برگشته

  1. سلام گربه بخاطر حافظه قوی ، بایستی حداقل 40 کیلومتر دورتر از مکان اصلی برده شده و رها گردد در مورد سگ 100 الی 140 کیلومتر بایستی اعمال گردد.

  2. سلام
   باید از اول عادتش نمی دادید
   ببرید یه شهر دیگه رهاش کنید
   نکنه حیوونکی رو تو بیابون و … ول کنید
   منم اعصابم مریضه و از خوندن یاکریمها ( در واقع قمری خانگی ) اذیت میشم نمی دونم چیکار کنم متاسفانه مردم هم دوستشون دارن و نمیشه هر اقدامی علیهشون انجام داد
   کسی راه مناسب و بی دردسری سراغ داره؟
   ممنونم

   1. گربه های بیچاره تو سطل آشغالها که دیگه چیزی پیدا نمیکنن چون وضع اقتصاد هم بد شده و آشغال گوشت و هیچی واسشون پیدا نمیشه .اگه هم چیزی باشه آشغال جمع کن ها اون یه ذره هم برمیدارن و برای گربه ها چیزی نمیمونه . مردم هم که چیزی بهشون نمیدن پس این طفلکها تنها یه راه براشون میمونه اونم اینکه بر طبق غریزه شون شکار کنن .این یه حق هم ما بخوایم ازشون بگیریم ظلمه بخدا ..اونها هم باید سیر بشن زبون بسته ها .منم خیلی پرنده ها رو دوس دارم اما این قانون طبیعته دیگه گربه ها همیشه شکارچی بودن .وقتی منبع غذایی دیگه ندارن مجبورن اینکار رو بکنن .

    1. ما پول میدیم پرنده میخریم
     غریزشه؟ شکارچیه؟ بره گنجشک شکار کنه نه پرنده ای ک ما بابتش پول دادیم

 5. فلفل ینی چی؟؟؟؟ مگ ما حیوان ازاریم. بیان داخل صدتا بیماری هم بدن بهمون بهتره تا فلفل بریزیم یا انقدری بترسونیمشون ک از صد فرسخی از ادما بترسن

  1. چ ربطی به حیوان آزاری داره بعضی ها زود میخوان تز روشنفکری بدن

   1. این تز روشن فکری نیست ، این عین حیوان آزاری ، ما انسانها فقط حق زندگی نداریم تمام موجودات زنده حق زندگی دارند ما انقدر پیشروی کردیم که به محیط اونها هم دست درازی کردیم و وارد حریمشون شدیم چرا نباید انعطاف به خرج بدیم و بتونیم باهاشون زندگی کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    1. پس لطفا دیگه سوسک و موشها رو هم از اتاق خوابتون دور نکنید آخه در اصل زندگی اونجاس شما گزفتید

    2. شما که انقدر منعطفی بیا یک ساعت تو خونه من ببینم میتونی باز هم انعطاف به خرج بدی ما ۱ دقیقه ارامش نداریم جرات نداریم یک ثانیه در رو باز بزاریم یک بار درو باز گذاشتم دیدم رفته توی تختخوابم گربه ولگرد توی خیابون که همش توی سطل اشغاله روی تختم خوابیده بود یا میره تو اشپزخونه روی میز خودشو همه جا میماله یک دونه از مو هاش بره توی دهنت مریضی پوستی بگیری انعطاف از یادت میره

     1. خانم محترم حیوان ازاری و کشتن حیوانات و تمایل به نابودیشون از نشانه های بیماریهای روانی شدید سادیسم و ضداحتماعی و سلوک هستش من یک روانشناس هستم به دنبال تغییر رفتار خود باشید نه نابودی حیوانات افرادی که در زندگی محبت ندیده اند محبت نمیکنن چون بلد نیستن

    3. پس تکلیف من و امثال من که میترسند چیه ؟ به نفع حیوونا بریم کنار

    4. خانم محترم این حیوون خیلی غلط میکنه وارد خونه مردم میشه و توش کثافتکاری و اذیت و ازار میکنه.بچه هایی که به خاطر این کار این جونور مریض میشند چه گناهی کردند.به جای ادعای روشنفکر بودنتون یه کم مغزتونو به کار بندازید.همین شماها هستید که با غذا دادن بهشون تعدادشونو بی رویه زیاد کردید و پررو شون کردید که میاند تو خونه هاو مغازه های مردم و هیچ جوره هم نمیرند.

  2. دقیقا! نوع رفتار با حیوانات نشان دهندۀ تمدّن آدم است. خودخواهانه است که بگوییم همه بمیرند تا ما زنده بمانیم

   1. برو بابا تو هم با اين كلاس گذاشتنت ، اگه راست ميگي نسبت به آدمهاي گرسنه سطح شهرت توجه كن نه به گربه ها .

    1. ادمهای گرسته شهرم هزینه بالایی میخاد که سیرشون کرد ولی رسیدگی به گربه هزینش کمتره…

     1. تو راست میگی جیگر ولی گربه الان دستشویی کرده تو حیاط و منم بچه کوچیک دارم جان یه گربه بخطر بیافته بهتر از اینکه بلایی سر بچه بیاد حیوانات جاشون تو باغ وحش هست نه داخل خونه ای که انسان زندگی میکنه در ثانی کسی نمیخواد بکشه میخاییم از یه محل دور کنیم

  3. خانوم ناقل بیماری های ناباروری و غیره هستند اگر شما مایلید من ادرس بدم گربه های محل ماهم بردارید ببرید

   1. این یک باور غلط هست که گربه نا باروری میاره یه کم تحقیق و مطالعه کنید متوجه می شید که گربه باعث نا باروری نمیشه

    1. گربه واکسینه نشده به راحتی باعث ناباروری و تولد نوزاد بیمار میشه چون ناقل توکسوپلاسمز هست که متاسفانه با ادرار و مدفوع و بزاق به انسان و گربه سالم منتقل میکنه
     می تونید سرچ کنید راحت مطالعه بفرمایید .
     من میکروبیولوژیست هستم و بدون اطلاع هم عرض نکردم

     1. توکسوپلاسمز از گوشت خام منتقل میشه چه شما به گوشت خام دست بزنید یا به مدفوع گربه ای که گوشت خام خورده در هر صورت باید دستتان را بشویید. گناه را گردن گربه نیاندازید.

     2. تا زمانی که مدفوع گربه ی مبتلا به توکسو وارد دهان انسان نشه انسان مبتلا نمیشه و طبیعتا هیچ ادمی مدفوع گربه رو نمیزاره دهنش،بعدشم باعث ناباروری نمیشه اگه مدفوع حاوی توکسو رو کسی وارد دهانش کنه و حامله باشه امکان سقط جنین وجود داره.
      همه رو باهم اشتباه نگیرید لطفا،نازایی و اینا همش یه مشت مزخرفه

    2. خانم با سواد گربه ناباروری نمیاره اما انگلی به اسم توکسوپلاسما دفع میکنه که باعث ناهنجاری جنین و سقط جنین میشه.شما خودت برو یه کم مطالعه کن.

   2. یکم اطلاعاتو ببر بالا،چرا چیزی و نمیدونید بعد کامنتم میزارید؟
    گربه باعث ناباروری نمیشه

  4. شما استفاده نکن احتمالا تا الان گربه انسان ازار گیرنداده بهت ما که گیر حیوان انسان ازار افتادیم استفاده میکنیم با رضایت کامل هم استفاده میکنیم اصلا میرم سگ میارم یه مدت میبندم توحیاط شش ساله از دست گربه امان نداریم

   1. چقدر قاطی هستی، گربه چیکارت داره، میاد و میره دیگه، عجبا

    1. هرکی حامی حیوانات یا هرچی دوستان روشنفکر من یه گربه توی حیاط دارم بیایید ببرید ازش نگه داری کنید .چون دیگه خون جلوی چشمامو گرفته همین امروز فرداست که واقعا بکشمش

     1. موضوع روشن فکری نیست عزیزم موضوع انسانیت به تفکر که وظیفه من انسان چیه ایا این که خداوند سگ و گربه نزدیک انسانها افرید کنار انها باشند باید اینطور رفتار ناپسندانه داشته باشیم انها هیچ مشکلی برای ما ندارند اگر درست فرهنگ سازی بشه مثل غربیها یه خورده مهربانی را یاد بگیریم نسبت به حیوانات بد نیست …..

  5. بله بعضی وقتا لازمه چطور وقتی گربه میتونه کفتر های یک میلیونی ما رو جلو چشمانمون خم خم بخوره ما چطور تحمل کنیم دیگه کار به جایی رسیده بود که میخواستیم با شکاری بزنی نشون

  6. چه ربطی داره یعنی خودتو خانوادت صد تا مریضی بگیرید و تلف بشید بهتره تا اینکه گربه رو از محیط خونتون با فلفل دور کنید؟خوب تو که گربه رو بیشتر از اعضای خانوادت و انسانها دوست داری کلا برو تو اجتماع گربه ها زندگی کن

   1. چه بیماری ای از گربه به انسان منتقل میشه؟ لطفا یکی از این صد مرض را اسم ببرید

    1. دکتر بازرگان هستم
     از گربه ها خطرناک ترین بیماریها به کودکان انتقال پیدا میکند، بیماربهایی که برای رشد کودک بسیار خطرناک هستند

 6. من فقد از کثیفی
  کربها بدم میاد
  بعد هزار بیماری
  دیگه بیماریای
  امروزه که دیگه
  نگو

 7. انقدر میرن رو ماشین دزدگیر میزنه تا دیگه فاتحش خونده بشه.چیکار کنم مجبورم فراریشون بدم.

 8. از این شرکتای که توی کار سم پاشی منازل برای از بین بردن سوسک و موجودات موزی و این چیزا هستن پرسیدم. گفتن از فلفل استفاده کنید. فکر کنم همین مطلبو خوندن 😉
  خب چه کاری ما توی این وضعیت اقتصادی هی پول خرج کنیم. توی همه کار ها یه ذره به خودمون زحمت بدیم و مطالعه کنیم اغلب کارها رو میتونیم انجام بدیم و پولم خرج نکنیم

 9. من خودم گربه خونگی دارم ، خیلی بی آزاره ،ولی گربه های توی کوچه تو پله وجلو درب آسانسور مدفوع میکنن مجبوریم فلفل بریزیم که دیگه نیان

 10. این حق حیواناته که در کنار ما از آرامش وتغذیه بهره مند بشن ولی خب گاهی زیادی به آدم نزدیک میشن و این مطلوب همه نیست که بخوان مثلا گربه ای بهشون عادت کنه…

 11. سلام .روی سنگ مرمر کف بالکن مدفع دیدم گربه دوسالی هست که میاد تو بالکن ولی دستشوی تو باغچه میکنن خیلی ببخشید مدفع توی بالکن شل هست امکان داره گربه نباشه لطفا راهنمایی کنید.

  1. گربه ها معمولا توی خاک ادرار یا مدفوع رو دفع میکنن من گربه دارم توی حیاط فقط توی باغچه دستشویی میکنه خعلیم تمیزه

 12. من نامتمدنم من انسانی هستم که گیر گربه ها افتادم وسالهاس که از طرف گربه ها مورد اذیت وازار قرار گرفتم به هرچیزی متوسل شدم الا این دو مورد صدای سگ وفلفل که صدای سگ باعث شد بچه گربه ها دیگه نیان طرفم وفلفل هم اقا وخانم گربه رو از میهمانی دائمی فراری داد ازتون ممنونم که راهکار گذاشتید بخدا تفنگ بادی خریدم که بزنمشون اما دلم نیومد ولی این راه صدای سگ بدجور جواب میده ممنون ومتشکرم

 13. سلام
  آقا ما خونمون سقف كاذبه همش بعد يه گربه از نورگير بالا پشت بام رفته تو سقف كاذب و بچه آورده و شب و روز نداريم از سروصداشون هركاري كردم نرفتن نزديك نيم كيلو فلفل ريختم تو راهشون ولي فايده نداشت
  تورو خدا راهكار بديد كه شبي راحت بخوابيم

  1. یا خدا این مدلیشا دیگه ندیده بودیم. خونه رو عوض کن داداش فایده نداره دیگه!

 14. سلام یه بچه گربه س همش میخوادبیادتوخونمون منم به طرزوحشتناکی ازگربه هامیترسم چی کارش کنیم دیگه نیاد

  1. سلام.به عقلتان رجوع کنید. اول ازهمه بدانید ازار هرموجودی پسندیده نیست. دوم اینکه واقعا ترس داره؟!!!!نداره.زیادفوبی دارید به روانشناس مراجعه کنید.من خودم وحشت داشتم. اما 5ساله به سی گربه غذامیدم وحتی سگهای سرابی

   1. کسی با گربه ها دشمن نیست. هر چیزی جای خودش. منم حیووناتو دوس دارم. اما توی حیاط امانم رو بریدن. منم دنبال راهی هستم که بدون آزار به گربه ها اونا رو از حیاطم بیرون کنن.

 15. با سلام. گربه ها و سگها تو زندگی ماانسانها اهلی شدن.یه جوری در پیج نوشتین بدتراز داعش بود.
  به جز تنفراز انسانیت چیزی عایدم نشد.
  گربه از ادم میترسه خانمهایهم که میترسن دیگه واقعا شورشو دراوردن.اینا همونایی هستن که از سوسک میترسن.
  متاسفم برای نوشتن این پیجت اموزنده شما!
  متاسفم برای ملت کشورم که روزبه روز هم ترسوتر میشن هم خشن تر!!!

  1. شما دوست داری گربه نگهدار. کسی جلوتو نگرفته. کسی قرار نیست گربه ها رو اذیت کنه. این روش ها که گربه ازاری نبود. فقط جلوگیری میکنه از ورود گربه ها

 16. نمیدونم چرا یه عد روشنفکر نما هی تز حمایت از حیوانات میدن…الان گربه ها هم مثل موشها برای شهر خطرناک شدن..شهرداری هم از ترس این همشهریان مدافع حیوان..جمع اوریشون نمیکنه…اینا رو باید از سطح شهر جمع کنن….جایی ببرن اینقدر تولید مثل نکنن

 17. مردم کشور ما به اندازه ی کافی نامهربون و خشن هستند شما میتونید با مطالب مفید تر فرهنگ سازی کنید در این راستا نه با گذاشتن این مطالب مردم رو با حیوانات دشمن تر کنید.

  1. اولا این مطلب اصلا دشمنی با حیوانات رو یاد نمیده. معلومه متن رو نمیخونیا. فقط نظر میدی. اتفاقا این مقاله جوری نوشته شده که بدون رسوندن آسیب به حیوانات میتونی اونها رو از خونه زندگیت دور کنی. اول مقاله هم گفته که با حیوونا مهربون باشید…
   دوما اگه شما هم مثل ما دنبال دور کردن گربه ها از خونه زندگیت نبودی، چرا اصلا اومدی این مقاله رو بخونی. اصلا چرا سرچ کردی…

 18. سلام ۳تا بچ گربه رو بزرگ کردم ولی از منزل ننیرن من هم بهش غذا میدم دیروز یکی از انها را بردم تو ی محله دیگه رها سازی کردم فقط میخوام بدونم میتونه غذای خود را بدست بیاره یا گرسنگی میکش

  1. گربه رو از بچگی دستی کردید نه نمیتونه غذا تهیه کنه آه گربه زود میگیره گناه دارن

 19. خوب بفرمایید اگر این گربه بیچاره که شما در تله انداختید و بردید جای دیگه رها کردید مادر چهار تا بچه گربه بود چی؟ خداروخوش میاد سند مرگشونو امضا کنید…آدم باید کمی خرد داشته باشه تا سایر موجودات از دستش در امان باشن….

 20. بابا تو حیاط ما یک گربه سیاه هست که هی میاد راه پله و خانمان. خیلی نازه ولی دیدی هی میاد و ما هم نمیتونیم در خانه بگذاریم. بالاخره یه گربه بیرونی نمیدونم چه مریضی هایی داره. به یه قوطی گذاشتیم و جلوی یک غذاخوری دور رها کردیم. سعی کنین با حیوانات مهربان باشید.

  1. از گربه ها مرضی منتقل نمیشه اینو مطمئن باشید ..مگر اینکه بخواید مدفوع گربه بخورید که اونم از محالاته ! با حیوانات مهربان باشید

 21. واقا بعضی ها چرا نمی خوان بفهمن بابا گربه ها برای بعضی ها واقا آزار دهنده هستن ‌. به قرآن تا بحال سه تا کبوتر دویست هزار تومنی منو خوردن . مگه کبوترا حیوان نیستن . من صرفا میخوام دشمن کبوترام رو دور کنم و از اونا مواظبت کنم . این کجاش حیوان آزاریه . خانم محترم

  1. آقا خب محیط کبوتراتو امن کن، تو مگه میتونی جلوی همه ی گربه هارو بگیری؟؟ چقدر بی منطقی

 22. این گربه وکلن حیوانات فقط از رو قریزشون کاری انجام میدن.حیچ نیت بدی ندارن.از برخورد انسانها با حیوانات میشه خیلی چیزا درمورد اون افراد فهنید

 23. سلام.یه گربه ماده بچه هاشو آورده تراس ما. ما هم ازشون مواظبت می کنیم.چند روزه یه گربه نر میاد میخواد بچه ها رو ببره هی دعواش میکنیم.نمیره. چیکار کنیم. قرار هست چند روز بریم سفر خیلی نگران بچه ها هستم. کسی میتونه راهنمایی کنه؟اگه راه هارو ببندیم مامانشون نمیتونه بیاد بره!

  1. یک لونه یا سرپناه که فقط یک خروجی کوچیک داشته باشه بزارید و اگر سخته ورودیش یقط برای بچه گربه باشه که دست نر بهش نرسه. بقیش مادره خودش حواسش هست. لونه بزارید حتما وگرنه گربه نر به بچه آسیب میرسونه و گربه نر با هرچی شده بترسونید فراری بشه

   1. نه دیگه چیکار غریزه حیوانات دارید شما خود گربه ها میدونن چیکار دارن میکنن آدما نباید فضولی کنن

 24. سلام.گربه ها را از خانه دور کنید واگر دلتان می سوزد در خیابان و مکان دورتر به انها غذا دهید موهای گربه مانند چسب می ماند و راحت از لباس و فرش پاک نمی شود/اگر به یک گربه یک هفته غذا دهید انتظار نداشته باشید راحت از سر راهتان کنار برود.گربه مانند انسان نیست که خجالت بکشد.او فکر میکند شما عاشقش هستید و میخواهید صاحبش باشید.در خیابان علف کش نریزید زیرا گربه ها ممکن است اسیب ببینند. گربه ها همه جا رفت و امد می کنند و برای منزل وحیاط الوده هستند. معلوم نیست در خانه کسی که گربه ای در اتاق دارد چه چیزی تمیز است .

 25. سلام،چندوقت گربه داخل پارکینگ توی انباری لونه کرده بچه گذاشته روزی چندبار ماشینم وتمیزمیکنم ولی بازم ازروی ماشین برای رفتن توی لونش استفاده میگنه به خدا گند زده به همه چی هر وقت سوار ماشینم میشم میبینم روی شیشه ادرار کرده خشک شده یعنی حالتون بهم میخوره اگر ببینید بهخدا اسیر شدیم ازدستشون همش بری کارواش 20تومان بدی

 26. گربه اومده خونه مون یه لحظه در باز نمی زاریم چه کار کنم

 27. بابا جمع کنین این مسخره بازیها رو …گربه گربه حیوان آزاری…
  الان من شدیدا از گربه میترسم و اینکه گلدونهای من رو با ادارشون نابود کردن
  حالا الان برم روانشناس و برم هزار و یک وقت بزارم که گربه صدمه نبینه؟
  مگه وقت و فرصت رو از سر راه اوردم که به این مسایل پیش پا افتاده برسم؟ که به گربه ها برسم؟
  از فرهنگ و تمدن فقط گربه هاش به شما رسید دیگه؟
  جامعه پر از بی فرهنگی و خلا هست که در اولویته
  نمونه اش کسانی هستند ک مطالب رو نخونده جواب میدن صرفا برای اینکه دم از روشنفکری بزنن….

  عزیز من ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم….

 28. اگه شفا پیدا کردین خبر بدین خوشحال میشم این حرفا همه از رو بیکاری چه کاریه آخه واقعا خجالت بکشید ولی دم اون گربه ها گرم که حالتونو می گیرن بابای

 29. سلام دوستان ممنون میشم کمک و راهنمایی کنید بچه گربه ای روی دیوار خانمه مان 3 روز است گیر کرده و همش میو میو میکند با وجود بلندی دیوار بالای دیوار رفتم ولی تا به گربه نزدیک میشوم فرار میکند و به قسمتی میرود که عملا خودم نمیتوانم بروم در این 3 روز من و یکی از همسایه ها برایش فقط توانستیم آب و غذا بیاوریم جالب اینکه مادر گربهه هم اهلیه با دو تا تولش میاد ما که میخوایم بریم گربه هرو نجات بدیم نگاه میکنه ولی خودش هیچ تلاشی نمیکنه دوستان چجوری این گربرو بیاریم پایین؟به آتش نشانی زنگ بزنم در ضمن انگار یکی از چشماش هم عفونت کردهراهنمایی کنید لطفا

  1. یک ققس مثل تله درست کنید غذا بگذارید توش. رفت غذا بخوره در قفس بسته بشه بمونه تو قفس و بیاریدش پایین. این بهترین راهه

 30. من یه گربه خیابانی پیداکردم بچه هنوز میخوام بدونم چجوری براش خانه درست کنم

 31. عجب از این کامنتها یه سری به خونه های اروپاییها بزنید بد نیست اهای اقای دکتر که نظر دادید کدوم جنگل پزشکی گرفتی این برا دکترات بود یا تفکر پوکیدتت اونای که میگن روشنفکر اشتباه میکنید فکر خدا گونه فکر کردن هست چون سگ گربه سوسک نیستند خیلی چیزها بهتر ازمن شما حالیشونه بد موجود روی زمین ادمیزاده اگر به انسانیت نرسه جهان را کنفو یکان میکنه اندکی تفکر ….

 32. برای همه اتون متایفم چون کلا مشکلات همو نمیدونید اینجور افتادید به جون هم.یکی با تحصیلاتش داره مخ همه رو میخوره یکی با مشکلی که داره به اون یکی توهین میکنه چون ناراحت شده. دوست عزیز پزشک ،روانشناس یا هر چی،توی شرایط طرف مقابل نیستی چرا اظهار نظر میکنی خوبه گربه بیاد دم در اپارتمانت توی راه پله مدفوع کنه؟ میتونی تحمل کنی؟ که دم از حیوان ازاری میزنی؟ مشکلات ادما حساسیتاشون براشون مهمه شما نمیتونی بهش بگی چطور زندگی کنه.جای این حرفا اگر مکانی میشناسی که گربه هارو نگهداری کنن معرفی کن مشکلشون حل بشه.فقط بلدید تحصیلات به رخ بکشید.در مورد اروپایی ها هم لازم نکرده بگی که فقط از دور ی چیزی دیدی.اینجا ایرانه مشکلاتشم فراوون.ای بابا

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن

لطفا Adblock را غیر فعال کنید.

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید