حیوانات و جانورانخانه و کاشانه

چگونه گربه ها را از خانه دور کنیم؟

گربه ها موجودات زیبا، دوست داشتنی و بی آزاری هستند. از زمان های قدیم گربه ها در نزدیکی انسان ها زندگی کرده و بسیاری از افراد نیز بویژه در فصول سرد سال، از آن ها نگهداری و مراقبت می کنند.

امروزه تعداد زیادی از شما از حیوانات خانگی مثل سگ و یا گربه در منزل خود نگهداری می کنید. از آن ها مراقبت کرده و از زندگی با آن ها لذت می برید. تمامی حیوانات آفریده خدا بوده و بسیار دوست داشتنی هستند. هیچ یک از این حیوانات آزاردهنده نیستند و در اغلب موارد مشکلی برای ما انسان ها پیش نمی آورند. بویژه حیواناتی مانند سگ و گربه که زندگی مسالمت آمیزی را با انسان ها در پیش گرفته اند. بسیار از شما نیز از این حیوانات در فصول سرد سال نگهداری کرده و جای خواب و غذای آن ها را تامین می کنید که این کار بسیار زیبا و خداپسندانه است.

 

اما اگر از افرادی هستید که به هر دلیلی از حضور گربه ها در محیط زندگی خود ناراحت بوده و وحشت دارید و یا گربه ی مریضی که ممکن است ناقل بیماری باشد، به محل زندگی شما وارد شده است، چه خواهید کرد؟

اکثر مواقع گربه ها هیچ مشکلی برای افراد خانه ایجاد نخواهند کرد. اما در برخی از موارد گربه ها ممکن است با حضور خود در خانه و حیاط، افراد را ناراحت کرده و مشکل ساز شوند. مخصوصاً زمانی که گربه ها باعث ترس افراد خانه شده و یا باعث کثیف شدن محیط زندگیشان شوند. گاهاً نیز ممکن است در انبار یا حیاط منزل تولید مثل کرده که در این صورت رهایی و بیرون کردن آن ها از خانه بسیار مشکل خواهد بود. همچنین برخی از گربه ها از سلامت برخوردار نبوده و ممکن است ناقل برخی از بیماری ها باشند.

قبل از هر چیزی بهتر است تا جای ممکن با حیوانات مدارا کرده و آن ها را دوست بداریم، اما اگر با حضور گربه ها در محیط زندگی خود موافق نیستید، می توانید با روش های زیر آن ها را از خانه و حیاط خود دور کنید. همچنین به یاد داشته باشید که هیچ گاه با حیوانات با خشونت رفتار نکنید.

روش های ذکر شده در این مقاله کاملا مطابق با حمایت از حقوق حیوانات و بدور از هرگونه آسیب رساندن و خشونت بوده و پیشنهاد می شود تنها در مواقع ضروری از آنها استفاده شود.

روش های دور کردن گربه از خانه

در درجه ی اول مواد غذایی، سطل زباله و مکان هایی از منزل که ممکن است به پناهگاهی برای آن ها تبدیل شود را پاکسازی کرده و مسدود کنید.

1- تغذیه ی گربه ها در یک مکان نه تنها باعث می شود که گربه همیشه منزل شما را به عنوان مکان تغذیه ی خود بداند، بلکه دیگر گربه ها را نیز به منزل شما آورده و همه ی آن ها به مکان عادت می کنند.

اگر گربه به یک مکانی عادت کرد، آن مکان را تا زمان به دنیا آوردن فرزند خود امن دانسته و در آن مکان تولید مثل می کند. بچه گربه ها نیز بقیه ی گربه ها را به آن مکان دعوت کرده و جمعیتی از گربه ها در منزل تشکیل می شود. پس اگر مخالف حضور آن ها در محیط زندگی خود هستید، به هیچ وجه به آن ها در محیط زندگی خود غذا ندهید. از کسانی که در نزدیکی محل زندگی شما هستند نیز بخواهید این کار را انجام ندهند. چرا که اگر گربه به آن مکان عادت کند حتماً به خانه ی شما نیز رفت و آمد خواهد داشت.

• در صورتی که بخواهید به گربه ها غذا دهید، غذای گربه را به دور از محل زندگیتان منتقل کنید.

1 دور کردن گربه از خانه

2- سایر منابع غذایی را دور کنید.

گربه ها نمی توانند در یک مکان ثابت باشند. به همین دلیل اگر به محل زندگیتان عادت کنند به خانه ی شما نیز رفت و آمد خواهند داشت. پس منابع غذایی اطراف خانه ی خود را نیز مسدود و یا پاکسازی کنید. درب سطل زباله های خود، خیابان و همسایه های خود را کاملاً محکم ببندید؛ تا گربه ها هیچ گونه غذایی را در اطراف محل زندگی شما نیافته و مجبور به رفتن از آنجا شوند.

2 دور کردن گربه از خانه

3- گربه ها همیشه به دنبال مکانی گرم و خشک برای سکونت هستند، که اگر آن را بیابند برای همیشه در آن سکنی می گزینند. در این صورت بیرون کردنشان بسیار دشوار است.

مکان هایی مانند انبارها، زیر پله ها و مشابه آن در منزل خود، که گربه ها دوست دارند را بیابید و حدالامکان ببندید تا از ورود گربه به آنجا جلوگیری کنید. حتی سوراخ ها و ورودی های بسیار کوچک را نیز پر کنید. گربه به دلیل بدن بسیار منعطفی که دارد می تواند از کوچک ترین مدخل هم عبور کند.

3 دور کردن گربه از خانه

روش های طبیعی

1- گربه را بترسانید.

اگر هر زمان که گربه را می بینید با صدای سگ او را بترسانید، گربه فکر می کند که همیشه در این مکان سگی وجود دارد. بنابراین ترسیده و از رفت و آمد به آن مکان خودداری می کند.

4 دور کردن گربه از خانه

2- در حیاط خانه فواره بگذارید.

حتماً می دانید که گربه از پاشیده شدن آب به بدنش متنفر است. بنابراین هیچ گاه در مکانی که آب وجود داشته باشد نخواهد رفت. می توانید برای باغچه ی منزل خود یک فواره طراحی کنید و با یک تیر دو نشان بزنید.

5 دور کردن گربه از خانه

3- فلفل بزنید.

قبل از هر چیزی باید بگوییم که فلفل هیچ آسیبی به گربه ها وارد نکرده و تنها آن ها را از محل دور می کند. پس دور تا دور حیاط و محل رفت و آمد گربه را فلفل بریزید. حتماً دیده اید که گربه ها با استفاده از پنجه هایشان خود را خارانده و تمیز می کنند. حال اگر پنجه هایشان فلفلی باشد همانند انسان ها به آن حساسیت مختصری پیدا خواهند کرد. چندین بار این کار را تکرار کنید تا گربه بفهمد حیاط منزل فلفلی بوده و دیگر به آنجا وارد نشود. فقط یادتان باشد که فلفل را در هر جایی که گربه وارد می شود بپاشید.

6 دور کردن گربه از خانه

4- گربه را به دام انداخته و از محل دور و مناسبی منتقل کنید.

بیشتر موارد گفته شده در بالا تا حد زیادی اثر کرده و گربه ها را از محل دور می کند. اما اگر متوجه شدید که گربه به هیچ وجه از حیاط منزل دور نمی شود، باید آن را بدون هیچ گونه خشونت و آسیبی به دام انداخته و خودتان گربه را از محل دور کنید. برای این کار قفسی را در محل رفت و آمد گربه قرار داده و غذایی درون آن بگذارید؛ بهتر است روی قفس پتویی بیندازید تا هنگام نزدیک شدن برای بستن درب قفس شما را نبینند و یا درب قفس را با طنابی از دور کنترل کنید تا به محض اینکه گربه وارد قفس شد، درب را بسته و آن را به دام اندازید. زیرا ممکن است گربه شما را نبیند، اما وجودتان را حس کند. زمانی که گربه به دام افتاد آن را به محلی دور برده و در آنجا رها کنید.

7 دور کردن گربه از خانه

فن تریکس مطالعه مقالات “دور کردن و فراری دادن راسو و راکون از باغ و باغچه“، “فراری دادن و دور کردن زنبور ها از اطراف خانه” و “دور کردن کلاغ ها از اطراف خانه و باغ” را به شما پیشنهاد می دهد.

🌟5-4-3-2-1🌟 به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

hashie-fantricks فقط با آموزش و یادگیری می تونیم آینده رو بسازیم.
پس اگه مطلب مفیدی در رابطه با این مقاله دارید، حتما در قسمت نظرات با دوستان خودتون در میون بذارید. hashie-fantricks-2 سلب مسئولیت! مقالات مربوط به بخش سلامتی، پزشکی، زیبایی، روانشناسی، تناسب اندام و ... تنها برای آموزش و افزایش اطلاعات کاربران فارسی زبان گرد آوری شده و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند و مسئولیت صحت توصیه های نقل شده در مطالب بر عهده تیم فن تریکس نمی باشد. اطلاعات بیشتر hashie-fantricks-2
منبع
wikihow

دیدگاه 183

 1. سلام ما تو آپارتمانیم طبقه ی اخر که فاصله ما با پشت بوم یه پاگرد . توی پاگرد بین طبقه ما و پشت بوم گلدون گل نگهمیداریم .الان حدود یکماه که سرو کله یه گربه ماده که معلومه تازه زایمان کرده پیدا شده ولی بچه ای نداره حالا بماند که چه بلایی سر بچه هاش اومده.اولاش که اومد گلدون هارو بهم میریخت که زیاد رو اعصاب نبود ولی بعد دوسه روز دیگه کلا میشینه رو پله ها واگه کسی بخواد بره پشت بوم بشدت حالت تهاجمی میگیره و دهنشو باز میکنه و دندوناش و نشون میده و خس خس میکنه حتی دو سه بارهم حمله ور شده که خدارو شکر در رفتم.هم فلفل رو امتحان کردم هم صدای سگ هیچکدوم جواب نداد .خواهش میکنم کسی راهکاری بلده بگه.دیگه کلافه شدم

  1. احتمالا اونجا بچه هاش رو به دنیا آورده و می‌ترسه که بهشون آسیب برسونین نترسید یکم بچه هاش بزگ شه میرن حتی گربه ها عادت دارن جای بچه هاشونو عوض میکنن یکم بهشون غذا بدید بعدا میرن

 2. من ۲ تا جوجه مرغ داشتم همسایمون هم یه گربه داره هی سرک میکشه و حالا دوتاییشون هم خورده چیکار کنم

 3. کارمای گربه خیلی قویه، همسایه ما یه بچه گربه رو برد گذاشت سر کوچه . من خیلی دلم سوخت تا یه هفته میرفتم سر خیابون صداش میکردم و غذا براش میبردم. ولی بعدش دیگه پیداش نکردم هر چی گشتم نبود ، بعد از اون جریان خیلی بلا سر همسایه مون و خانواده اش اومد. راستش زیاد ناراحت نشدم براشون چون بچه گربه هه خیلی کوچیک وضعیف بود. باهاشون مهربون باشین اگه غذا بهشون نمیدین لا اقل از محیط زندگی شون دور نکنید

  1. شمایی ک فقط حرف میزنین اگه نصفه شب شوهرتون شیفت باشه گربه به در خونه بزنه از خواب بپرید ببینم دیگه خوشتون میاد این تازه یکی از مشکلاتیه ک درست میکنن

   1. از گربه میترسید؟؟! اون ها باید از شما بترسن دیگه شمایی که اگه شوهرتون خونه نباشه از صدای جوجه هم بترسید مشکل خودتونه که ترسوئید بعدش هم شما به اندازه کافی بالغ نیستید که بدون کسی نترسید؟؟ این مشکل شماست که خودتون رو ضعیف کردید که حتما یکی با شما باشه که از هیچی نترسید

 4. من از مهر ماه امسال یه گربه به سرپرستی قبول کردم و واکسن و کارهای پزشکیشو انجام دادم . از وقتی این بچه اومده تو زندگیم ، مریضی ها و افسردگیها م دور شدن . هر سال کلی سرما خوردگی داشتم ، امسال هیچ موردی نبود. حیوون خونگی مزایای زیادی داره .

 5. بس کنین بابا . ارامش به خاطر گربه وجود نداره (( باز سگ قابل تحمل تره )) گربه ها که همه دزد و موزی هستن هرکس باید برگرده سر جی خودش . گربه ها هم باید برگردن به جنگل ، جایی که بهش تعلق دارند . آن ها نمیتوانند تو زندگی شهری زندگی کنن که . هم برای خودشون خوب نیست هم برای ما . ما که از ترس بیماری و الوده کردم شهر . گربه ها هم که از ترس کمبود غذا و کتک خوردن از مردم . به خاطر همین میگم هرکی بره سر جای خودش

  1. شماهم برگرد به زندگی غار نشینی جایی که بهش تعلق داری!

  2. ببخشید اما انسان ها در مکان زندگی اونا خونه ساختن خیلی سال پیش همه جا جنگل بود که انسان ها تصمیم گرفتن خونه بسازن 😐
   و اینکه مردمی که گربه ها رو کتک میزنن از لحاظ عقلی مشکل دارن اونا تنها چیزی که نیاز دارن غذا و محبته😍

 6. ما را هم عاصی کردن سه تا گربه میان تو کف پارکینک دستویی می کنن یه وضعی شده فلفل هم پاشیدم دو روز نیومدن ولی الان میان رو فلفلها کارشون را انجام میدناز خیار هم نمی ترسند هفته ای دوبار با ید پارکنیک بشوریم . قدیما م یگفتم گربه رو خاک کارشو انجام میده و روشو می پوشونه انگار اینها جهش یافته هستن رو سنگ پارکینک انجام میدن. واقعا اگر کسی راهی بلده بگه

  1. گربه هاتون دارن علامتگذاری میکنن که قلمروشون رو مشخص کنن. قهوه رو توی آب حل کنید و به تمام پارکینگ اسپری کنید یا سرکه رو همین کار رو بکنید

 7. میخام دورشون کنم ولی نمیشه ماشین خط خطی میکنند پارکینگ کثیف – پرنده شکار میکنند می یارن اونجا میخورن بوی گند میده ساختمان از شکارشون هر چی کیسه تو سطل زباله است می یارن با خودشون تو پارکینگ – راه پله ها جیش میکنند گلدانهارو میندازن و خاکشو میریزن اب ریختم روشون فرارا میکنند و.لی باز هم می یان تاثیر نداشت فلفل پاشیدم رو زمین تاثیر نداشت سرکه ریختم هم تاثیر نداشت

 8. سلام من ۴ تا جوجه خریدم یکی از اونا از اول مریض بود اون که مرد ۳تای دیگه بودن اونا را بیرون میکردم (رو حیاط) تا آفتاب بگیرن و یکم آزاد باشند ما حیاطمون پارکینگ هست و یه نردبان برای بالا رفتن به پشت بام . بعد یکم بزرگ شدند دم در آوردن خیلی ناز و بامزه بودن 🤗 ولی یه روز گربه اومد و ….😞😣و تا من اومدم دیدم گربه از نردبان رفت بالا موی گربه روی زمین بود خون روی نردبان 😖😖من دیدم جوجه هام نیستن و هیچ صدایی نمی‌آید پشت گلدونا رو گشتم و زدم زیر گریه و بعد مادرم اومد و نور چراغ قوه گرفت و دید صدای جیک جیک آرومی میاد گلدونا رو کشید کنار دید به جوجه هنوز زنده ولی دلش زخمی شده و خیلی درد داشت (جوجه ای که با گربه جنگیده !!!) من ناراحت اون رو برداشتم و در کارتون گذاشتم و نام آن را شجاع گذاشتم آخرین خاطره هاشون باهم دون می خوردن باهم میخوابیدن . و اون روز گذشت و من دیگه هیچ وقت اون رو بیرون نکردم 😞 ولی گربه دست بر نداشت هرروز می‌آمد تو حیاط پشت گلدونا میگشت اونم نه هر موقعی همون موقع ای که عزیزامو خورد یعنی غروب آفتاب حتی یه روز در باز بود اومد تو و مادرم را زهره ترک کرد

  من چه کنم

 9. یه گربه تو حیاطمون چهار تا بچه گربه بدنیا اورد ، ایتقدر بهشون غذا دادییم که باهامون دوست شدن و بغلی شدن ، در بالکن رو که باز میکنیم میاد واسه خودش تو اتاق میگرده و میره بیرون .. ولی میترسم موندگار بشن..‌ چون بابام به شدت مخالفه ، اگه بفهمه اومده تو خونه، همه کله منو میکنه هم کله گربه هه رو .. چیکار کنم 😐

 10. اون دوستانی که نظر دادن رو بهشون احترام میذارم ولی خودتون جای من بذارید الان یه گربه تو سقف خونه من اومده بالای آشپزخونه کنار کولر،جایی که هیچ جای دسترسی نداره،حتی آتش نشانی هم نتونست بره بالا،تازه گفت با زور هم بیاریمش جاشو پیدا کرده بازم میره،منم قراردادم مونده خونه خودم نیست،چیکار کنم واقعا از ترس نمیتونم بخوابم،اگه من خواب باشم وسط این کرونا بیاد تو خونه چی؟بچه هاشو بیاره چی؟

 11. با احترام
  مشکل ما حیوان آزاری یا آزار دیدن از حیوانات نیست
  مشکل اینجاست که بدون درک و تجربه شرایط و احساسات و علاقه های متفاوت، فقط می خواهیم با توسل به دین، تحصیلات، و…. هر چیز دیگه ای تفکر خودمون بهتر و بالاتر از دیگران ارائه بدیم
  در صورتی که همه ادما دلشون ترازوی عدالت رو داره
  و در شرایط نرمال و متفاوت رفتار مختلف با توجه به این ترازو میگیره
  باهم مهربون باشیم.

 12. کامنت هارو که میخونم، این حجم از شرافت و انسانیت هموطن هامون درک ناپذیر هست… امیدوارم بدتر از کرونا سرمون بیاد، چون لایقش هستیم.

 13. مطلب بسیار عالی.
  فلفل جواب بود امشب. هرجایی که میشینه یا از راهی وارد منزل میشه رو فلفل ریختم.
  انشاءالله دیگه به منزل ما نیاد.
  چیه فقط کثیفی و مریضی. اونم توی این وضعیت کرونا.

  1. تنها کاری که نتیجه میدهد سیستم اب پاش اتوماتیک میباشد همه کارها را انجام دادم بدون نتیجه بود تا ی سیستم اتوماتیک اب نصب کردم نتیجه گرفتم صد در صد

 14. داود رقّی گفت: نزد امام صادق(ع) بودم که کبوتری را دیدم که از زیر تخت بیرون آمد، به ایشان گفتم: جانم فدای شما! پرنده‌ای را که می‌خواند به شما هدیه دهم؟ حضرت(ع) فرمود: آن پرندگان مسخ شده‌اند، اگر می‌خواهی پرنده‌ای داشته باشی،‌ مانند این را که از کبوتران حضرت اسماعیل(ع) باقی مانده است، داشته باش.

  2. مردی به پیامبر(ع) از ترس خود شکایت نمود و چاره‌ای خواست، پیامبر(ص) فرمود: یک جفت کبوتر نگاهداری نما.

  3. امام علی(ع) فرمود: بال زدن کبوتران شیاطین را می‌راند.

  4. همچنین امام علی(ع) فرمود: از خدا بترسید در مورد بردگان، کنیزان و اموال بی‌زبانتان سوال کردند:‌ اموال بی‌زبان چیست؟ ایشان فرمود: گوسفند، کبوتر، گربه و مانند این‌ها.

  5. پیامبر (ص) فرمود: بودن گوسفند در خانه باعث می‌شود که هفتاد در فقر از بین برود.

  6. همچنین پیامبر (ع) فرمود: بودن گوسفند در خانه باعث برکت می‌شود و همچنین بودن گربه هم در خانه باعث برکت می‌شود. یک گوسفند، یک برکت دارد و دو گوسفند دو برکت دارد و سه گوسفند برکات زیادی دارد.

  7. همچنین ایشان فرمود: گوسفند از حیوانات بهشتی است.

  8. امام صادق(ع) فرمود: مؤمنی نیست که در خانه‌اش بزغاله‌ای نباشد و آن خانه مقدس و با برکت نشود و اگر دو بزغاله در این خانه باشد هر روز دو مرتبه این خانه مقدس می‌شود. مردی پرسید: چه‌گونه مقدس می‌شود؟ به آن‌ها گفته می‌شود تا هنگامی که سفره شما پاکیزه است برکت بر شماست.

  9. جعفری گفت: در خانه امام کاظم(ع) یک جفت کبوتر را دیدم که نر آن سبز و ماده آن، سیاه بود و ایشان را دیدم که برای آن‌ها نان خرد می‌کرد و می‌فرمود: این کبوتران در شب تحرک دارند و انس می‌گیرند ولی در شب بال نمی‌زنند، و هر انسانی که در خانه باشد از جانواران موذی در امان است.

  10. امام صادق(ع) فرمود: خانه پیامبری نبود که در‌ آن کبوتری نباشد، چرا که جن‌های احمق با کودکان آن خانه بازی می‌کردند ولی زمانی که کبوتری در خانه بود آن‌ها به کبوتران مشغول می‌شدند و مردم را ترک می‌نمودند.

  11. امام صادق (ع) فرمود: زنی به خاطر این که گربه‌ای را زندانی نمود و آن گربه از تشنگی مرد، مورد عذاب واقع شد.

  12. پیامبر (ص) فرمود: مانع کبوتران نشوید که در منازلتان لانه بسازند.

  13. همچنین ایشان فرمود: در هنگام شب به لانه پرندگان دست نزنید چون که آن‌ها در امنیت هستند و در سایه رحمت خداوند.

  14. پیامبر (ص) فرمود: حیواناتی را در خانه نگه‌داری کنید، تا شیاطین به جای این که به فرزندانتان مشغول شوند به آن‌ها مشغول شوند.

  15. امام باقر(ع) فرمود: هر کس که ما اهل بیت را دوست دارد، کبوتر را نیز دوست داشته باشد.

  16. امام کاظم (ع) فرمود: خانه‌تان را از سه چیز خالی نگه ندارید که آن‌ها خانه را آباد می‌نمایند: 1- گربه 2- کبوتر 3- خروس و اگر با خروس مونسی (مرغ) هم باشد، مانعی ندارد.

  17. امام رضا (ع) فرمود: خروس پنج خصلت از انبیا را دارد: 1- شناختن اوقات نماز 2- غیرت 3- شجاعت 4- بخشش زیاد 5- زیاد جماع نمودن.

  18. پیامبر (ص) فرمود: هرگاه صدای خروسی را شنیدید بدانید که او فرشته‌ای را دیده است، پس از خدا طلب حاجت نمایید و به او متوجه شوید و هنگامی که صدای الاغی را شنیدید، پناه ببرند به خدا از شرّ شیطان که آن الاغ، شیطانی را دیده است.

  19. پیامبر (ص) فرمود: خروس سفید، دوستم است و دشمن او دشمن خداست. او صاحب خود را و هفتاد خانه را محافظت می‌کند. پیامبر (ص) خروس را با خود نگاه می‌داشت.

  20. و نیز ایشان فرمود: به خروس حرف زشت مگویید که او شما را به اوقات نماز آشنا می‌کند.

  21. همچنین آن حضرت (ص) فرمود: به خروس  حرف زشت نزنید که او دوست من است و من هم دوست او هستم و نیز دشمن او دشمن من است. قسم به خداوند حقی که مرا مبعوث نمود که اگر بنی بشر بدانند چه فوایدی او دارد، پرها و گوشتش را با طلا و نقره می‌خرند و او جن‌های متمرّد را از خانه دور می‌کند.

  22. همچنین ایشان فرمود: کسی که خروس سفید را در خانه نگهداری نماید از سه شر در امان خواهد بود: 1- از کافر 2- از کاهن 3- از ساحر.

  23. امام باقر(ع) فرمود: خداوند تبارک و تعالی خروس سفید بزرگی را در زیر عرش آفریده که پاهایش در ریشه‌های زمین هفتم است و یک بالش در مشرق و بال دیگرش در مغرب است و هیچ خروسی در روی زمین نمی‌خواند مگر این که او بخواند، پس هنگامی که می‌خواند بال‌هایش را به هم می‌زند و می‌گوید: «پاک و منزه است خداوند بزرگی که همانندی ندارد». و خداوند هم جواب می‌دهد: «کسی که به دروغ قسم بخورد، به آن چه که گفته‌ای ایمان نیاورده است».

  1. سلام من دکتر ریحانه زمانی هستم
   خانم دکتر رها رسولیان خیلی درست گفته من اگر جای اون بودم منم اون و پیشنهاد میکردم
   خیلی ممنون خانم رها رسولیان

 15. چراگربه هارو اینجوری کنیم اپاش بزنیم اب بزنیم براشون حیوانن گناه دارن ماچندتا گربه داریم اهلی هستشون از بچگی تو حیاط ما بزرگ شدن الان کمی بزرگن‌‌‌ولی بازهم کوچیکن به اینجا عادت کردن وهمیشه تو حیاط میمونن خیلی گناه دارن وقتی گرسنه میشن به هشون غذا نمیدیم میان دم در می ایستند به خاطر همین اگه از خانه دوریشون کنیم خدا بالاست بهمون گناه مینویسه ولی وقتی بهشون عذامیدیم میان می ایستند روبه پنجره میگن ممنون

  1. آخی شما لطف کن به جا غذا دادن ببر عقیمشون کن… اینطوری میان می ایستند جلو پنجره خونه بلند و یک صدا میگن ممنون !:

  2. بله من دوبار بهشون غذا دادن وارد خونه میشن زمانم نمیشناسن ساعت دو شب میان داخل خونه

 16. برای همه اتون متایفم چون کلا مشکلات همو نمیدونید اینجور افتادید به جون هم.یکی با تحصیلاتش داره مخ همه رو میخوره یکی با مشکلی که داره به اون یکی توهین میکنه چون ناراحت شده. دوست عزیز پزشک ،روانشناس یا هر چی،توی شرایط طرف مقابل نیستی چرا اظهار نظر میکنی خوبه گربه بیاد دم در اپارتمانت توی راه پله مدفوع کنه؟ میتونی تحمل کنی؟ که دم از حیوان ازاری میزنی؟ مشکلات ادما حساسیتاشون براشون مهمه شما نمیتونی بهش بگی چطور زندگی کنه.جای این حرفا اگر مکانی میشناسی که گربه هارو نگهداری کنن معرفی کن مشکلشون حل بشه.فقط بلدید تحصیلات به رخ بکشید.در مورد اروپایی ها هم لازم نکرده بگی که فقط از دور ی چیزی دیدی.اینجا ایرانه مشکلاتشم فراوون.ای بابا

   1. گربه رفته تو سقف کاذب خونه زنگ زدم آتش نشانی گفتن نمیتونیم دسترسی نداره،دو روزه نخوابیدم نمیدونم چیکار کنم،دوبار میو کرد پیشش کردم که بره ولی میدونم همون بالا پیش کولراست نمیدونم چیکار کنم،راه دسترسی نداره،خودش اومده بقیه رو هم میاره،همش اون بالا صدا میده،واقعا کلافه شدم،اینجا هم خونه من نیست،یه دریچه است بالای آشپزخونه که راحت میتونه بیاد پایین

  1. اول اینکه گربه ها در اکثر مواقع توی خاک دستشویی و اینکه اگر این اتفاق افتاد به احتمال زیاد مشکلی داره یا نمیتونه به خاک دسترسی پیدا کنه. و اره من و مادرم که خیلی الژی بدی دارند و خیلی از دوستان دیگه می تونیم تحمل کنیم .
   دوم چرا اتفاقا دراین مواقع فقط می تونیم در مورد سبک زندگی ادما نظر بدیم چون انسان ها حق اینکه به حیوانات صدمه بزنند را ندارند و این به همه ی انسان ها ربط داره ولی سبک زندگی تا اونجایی که به موجود زنده هیچ آسیبی وارد نشده به خود ادم مربوط میشه و سوم اینکه چه فرقی میکنه ایرانی یا اوروپایی این بحث کشور ملیت نیست حتی بحث پول هم نیست بحث سر انسانیت و فرهنگ و مهربون بودنه
   درسته تو ایران خیلی مشکل هست خیلی حیوان ازاری است ولی بجاش انسانم داریم کسی کمک کنه هم داریم ولی ادمی هم داریم که مثل شما فکر میکنه نمی خوام توهین کنم ولی طرز فکر شما از یه جای کوچیکی به بعد به تک و توک درسته . و اگر شما بری توی پیج …… و خیلی پیج های دیگه توی اینستا گرام می فهمی که ما از چی حرف میزنیم و چرا نگرانیم چون وقتی ما میشنوییم که کسی گربه و بچه هاشو اتیش زده برای اینکه گربه فقط از رو غریزه شکار کرده و خودشو و بچه هاشو سیر کرده مجبوریم هشدار بدیم .

  2. درک میکنم یه گربه توی پارکینگ ما هست هی میپره روی ماشین خش میندازه ،ماشینم نصف شب آژیر میزنه
   من‌ خودم کلافه شدم هر شب وقتی میاد صدای سگ میزارم فرار میکنه

 17. عجب از این کامنتها یه سری به خونه های اروپاییها بزنید بد نیست اهای اقای دکتر که نظر دادید کدوم جنگل پزشکی گرفتی این برا دکترات بود یا تفکر پوکیدتت اونای که میگن روشنفکر اشتباه میکنید فکر خدا گونه فکر کردن هست چون سگ گربه سوسک نیستند خیلی چیزها بهتر ازمن شما حالیشونه بد موجود روی زمین ادمیزاده اگر به انسانیت نرسه جهان را کنفو یکان میکنه اندکی تفکر ….

 18. من یه گربه خیابانی پیداکردم بچه هنوز میخوام بدونم چجوری براش خانه درست کنم

 19. سلام دوستان ممنون میشم کمک و راهنمایی کنید بچه گربه ای روی دیوار خانمه مان 3 روز است گیر کرده و همش میو میو میکند با وجود بلندی دیوار بالای دیوار رفتم ولی تا به گربه نزدیک میشوم فرار میکند و به قسمتی میرود که عملا خودم نمیتوانم بروم در این 3 روز من و یکی از همسایه ها برایش فقط توانستیم آب و غذا بیاوریم جالب اینکه مادر گربهه هم اهلیه با دو تا تولش میاد ما که میخوایم بریم گربه هرو نجات بدیم نگاه میکنه ولی خودش هیچ تلاشی نمیکنه دوستان چجوری این گربرو بیاریم پایین؟به آتش نشانی زنگ بزنم در ضمن انگار یکی از چشماش هم عفونت کردهراهنمایی کنید لطفا

  1. یک ققس مثل تله درست کنید غذا بگذارید توش. رفت غذا بخوره در قفس بسته بشه بمونه تو قفس و بیاریدش پایین. این بهترین راهه

 20. اگه شفا پیدا کردین خبر بدین خوشحال میشم این حرفا همه از رو بیکاری چه کاریه آخه واقعا خجالت بکشید ولی دم اون گربه ها گرم که حالتونو می گیرن بابای

  1. عزیزم ما بیکاریم شما که از ما بیکار ترین میشنین نظر های مارو میخونید

 21. بابا جمع کنین این مسخره بازیها رو …گربه گربه حیوان آزاری…
  الان من شدیدا از گربه میترسم و اینکه گلدونهای من رو با ادارشون نابود کردن
  حالا الان برم روانشناس و برم هزار و یک وقت بزارم که گربه صدمه نبینه؟
  مگه وقت و فرصت رو از سر راه اوردم که به این مسایل پیش پا افتاده برسم؟ که به گربه ها برسم؟
  از فرهنگ و تمدن فقط گربه هاش به شما رسید دیگه؟
  جامعه پر از بی فرهنگی و خلا هست که در اولویته
  نمونه اش کسانی هستند ک مطالب رو نخونده جواب میدن صرفا برای اینکه دم از روشنفکری بزنن….

  عزیز من ما هنوز اندر خم یک کوچه ایم….

 22. گربه اومده خونه مون یه لحظه در باز نمی زاریم چه کار کنم

 23. سلام،چندوقت گربه داخل پارکینگ توی انباری لونه کرده بچه گذاشته روزی چندبار ماشینم وتمیزمیکنم ولی بازم ازروی ماشین برای رفتن توی لونش استفاده میگنه به خدا گند زده به همه چی هر وقت سوار ماشینم میشم میبینم روی شیشه ادرار کرده خشک شده یعنی حالتون بهم میخوره اگر ببینید بهخدا اسیر شدیم ازدستشون همش بری کارواش 20تومان بدی

   1. خسته نباشی با این هوشت! شستن ماشین که راحت تر از شستن چادره نابغه!

 24. سلام.گربه ها را از خانه دور کنید واگر دلتان می سوزد در خیابان و مکان دورتر به انها غذا دهید موهای گربه مانند چسب می ماند و راحت از لباس و فرش پاک نمی شود/اگر به یک گربه یک هفته غذا دهید انتظار نداشته باشید راحت از سر راهتان کنار برود.گربه مانند انسان نیست که خجالت بکشد.او فکر میکند شما عاشقش هستید و میخواهید صاحبش باشید.در خیابان علف کش نریزید زیرا گربه ها ممکن است اسیب ببینند. گربه ها همه جا رفت و امد می کنند و برای منزل وحیاط الوده هستند. معلوم نیست در خانه کسی که گربه ای در اتاق دارد چه چیزی تمیز است .

 25. سلام.یه گربه ماده بچه هاشو آورده تراس ما. ما هم ازشون مواظبت می کنیم.چند روزه یه گربه نر میاد میخواد بچه ها رو ببره هی دعواش میکنیم.نمیره. چیکار کنیم. قرار هست چند روز بریم سفر خیلی نگران بچه ها هستم. کسی میتونه راهنمایی کنه؟اگه راه هارو ببندیم مامانشون نمیتونه بیاد بره!

  1. یک لونه یا سرپناه که فقط یک خروجی کوچیک داشته باشه بزارید و اگر سخته ورودیش یقط برای بچه گربه باشه که دست نر بهش نرسه. بقیش مادره خودش حواسش هست. لونه بزارید حتما وگرنه گربه نر به بچه آسیب میرسونه و گربه نر با هرچی شده بترسونید فراری بشه

   1. نه دیگه چیکار غریزه حیوانات دارید شما خود گربه ها میدونن چیکار دارن میکنن آدما نباید فضولی کنن

 26. این گربه وکلن حیوانات فقط از رو قریزشون کاری انجام میدن.حیچ نیت بدی ندارن.از برخورد انسانها با حیوانات میشه خیلی چیزا درمورد اون افراد فهنید

  1. ما هم هیچ نیت بدی نداریم فقط طبق غریزمون میخواهیم آرامش داشته باشیم
   تنها راه بیرون کردن گربه ها :
   مسدود کردن مسیر های ورودی به حیات خونس اگر هم وارد خونه شد بهش غذا ندید که موندگار میشه اگه هم بازم نرفت یک عدد جارو وردارید و به ردش بزارید نمیخواد بهشون بزنید که گناه دارن فقط بترسونیدشون دو روز این کارو کنید دور خونه تون خط قرمز میکشن
   من ده ساله گربه داخل حیاتمون میاد و ما بهشون غذا دادیم هیچ حیوونی بی شرف تر و پلید تر و بد ذات تز از گربه نمیشناسم کل باغچمونو خراب کردن باعث شدن گنجشک ها برن و آفت های باغچمون زیاد بیاد خدا شاهده دو تا درخت زردالومونو پر افت کردن از پایین تا بالای درخت نزدیک به 5000 هزار تا حشره اومده که دقیقا نمیدونم چی هستن باعث شدن خیلی از درختامون خشک بشن و قطعشون بکنیم
   مدفوشون برای رشد درخت خوب نیست اون سالا که گربه نبود تو حیاطمون نزدیک 50 سبد زردالو و انگور از 3 تا درخت برداشت میکردیم الان دیگه نه انگور داریم نه زردالو فقط دو تا درخت انجیر واسمون مونده بعدشم خیلی هم لوس هستن تا به حال شده ساعت 3 شب با صدای جفت گیری دو تا گربه تو حیاتتون بیدار بشید ؟؟؟؟
   تا به حال شده وقتی بشون غذا میدید غذا نخورن و هی الکی میو میو کنن و اعصابتونو خورد کنن
   من دیگه صد سال سیاه هم نمیخوام بهشون غذا بدم تا برن خونه اونایی که فاز به اصطلاح روشنفکری ور میدارن و میگن زندگی و آرامشتون فدای یک تار موی گربه سطل آشغالی
   ببینم وقتی گربه همه این بلا را سر این به ظاهر روشنفکرا در میاره اون موقع چی میگن
   فرض کن گربه اومده صورت بچه 5 سالشو پر زخم کرده بعد به جای اینکه حساب گربه رو برسه بیاد بچشو دعوا کنه و سیر کتکش کنه که چرا رفتی آرامش اعلی حضرت پیشی ، را بر هم زدید که ایشان مجبور باشن با پنجه های مبارکشان نوازشت کنند

   1. اگه نیت بدی نداری پس چرا بهش فحش میدی این حیوان بی آزارم کاری ندارن به ما انسانها حتما کاریش کرده بودی گربه که نمیاد بی دلیل این کار هارو بکنه/:

 27. واقا بعضی ها چرا نمی خوان بفهمن بابا گربه ها برای بعضی ها واقا آزار دهنده هستن ‌. به قرآن تا بحال سه تا کبوتر دویست هزار تومنی منو خوردن . مگه کبوترا حیوان نیستن . من صرفا میخوام دشمن کبوترام رو دور کنم و از اونا مواظبت کنم . این کجاش حیوان آزاریه . خانم محترم

  1. آقا خب محیط کبوتراتو امن کن، تو مگه میتونی جلوی همه ی گربه هارو بگیری؟؟ چقدر بی منطقی

 28. بابا تو حیاط ما یک گربه سیاه هست که هی میاد راه پله و خانمان. خیلی نازه ولی دیدی هی میاد و ما هم نمیتونیم در خانه بگذاریم. بالاخره یه گربه بیرونی نمیدونم چه مریضی هایی داره. به یه قوطی گذاشتیم و جلوی یک غذاخوری دور رها کردیم. سعی کنین با حیوانات مهربان باشید.

  1. از گربه ها مرضی منتقل نمیشه اینو مطمئن باشید ..مگر اینکه بخواید مدفوع گربه بخورید که اونم از محالاته ! با حیوانات مهربان باشید

   1. اصلا وارد نمیشه شب و روز تو اشغال ها لجن ها پرسه میزنن بعد هیچ ویروسی نیست که به اونا بچسبه واقعا خیلی باهوشید

   2. آخ آخ منم دوتا کبوتر دارم همش میترسم گربه ها بخورنشون یا اذیتشون کنن چیکار کنم؟
    به نظرت چقدر فلفل بریزم رو دیوار دیگه نمیان

 29. خوب بفرمایید اگر این گربه بیچاره که شما در تله انداختید و بردید جای دیگه رها کردید مادر چهار تا بچه گربه بود چی؟ خداروخوش میاد سند مرگشونو امضا کنید…آدم باید کمی خرد داشته باشه تا سایر موجودات از دستش در امان باشن….

 30. گربه ها هم مخلوقات خدا هستند گناه دارن این چه کاریه آخه

 31. سلام ۳تا بچ گربه رو بزرگ کردم ولی از منزل ننیرن من هم بهش غذا میدم دیروز یکی از انها را بردم تو ی محله دیگه رها سازی کردم فقط میخوام بدونم میتونه غذای خود را بدست بیاره یا گرسنگی میکش

  1. گربه رو از بچگی دستی کردید نه نمیتونه غذا تهیه کنه آه گربه زود میگیره گناه دارن

 32. مردم کشور ما به اندازه ی کافی نامهربون و خشن هستند شما میتونید با مطالب مفید تر فرهنگ سازی کنید در این راستا نه با گذاشتن این مطالب مردم رو با حیوانات دشمن تر کنید.

  1. اولا این مطلب اصلا دشمنی با حیوانات رو یاد نمیده. معلومه متن رو نمیخونیا. فقط نظر میدی. اتفاقا این مقاله جوری نوشته شده که بدون رسوندن آسیب به حیوانات میتونی اونها رو از خونه زندگیت دور کنی. اول مقاله هم گفته که با حیوونا مهربون باشید…
   دوما اگه شما هم مثل ما دنبال دور کردن گربه ها از خونه زندگیت نبودی، چرا اصلا اومدی این مقاله رو بخونی. اصلا چرا سرچ کردی…

 33. نمیدونم چرا یه عد روشنفکر نما هی تز حمایت از حیوانات میدن…الان گربه ها هم مثل موشها برای شهر خطرناک شدن..شهرداری هم از ترس این همشهریان مدافع حیوان..جمع اوریشون نمیکنه…اینا رو باید از سطح شهر جمع کنن….جایی ببرن اینقدر تولید مثل نکنن

  1. کاش از تولید مثل آدما جلوگیری بشه که گند زدن به همه چی مخصوصا امثال تو که چشم دیدن موجود دیگه ای جز خودت رو نداری

 34. با سلام. گربه ها و سگها تو زندگی ماانسانها اهلی شدن.یه جوری در پیج نوشتین بدتراز داعش بود.
  به جز تنفراز انسانیت چیزی عایدم نشد.
  گربه از ادم میترسه خانمهایهم که میترسن دیگه واقعا شورشو دراوردن.اینا همونایی هستن که از سوسک میترسن.
  متاسفم برای نوشتن این پیجت اموزنده شما!
  متاسفم برای ملت کشورم که روزبه روز هم ترسوتر میشن هم خشن تر!!!

  1. شما دوست داری گربه نگهدار. کسی جلوتو نگرفته. کسی قرار نیست گربه ها رو اذیت کنه. این روش ها که گربه ازاری نبود. فقط جلوگیری میکنه از ورود گربه ها

 35. سلام یه بچه گربه س همش میخوادبیادتوخونمون منم به طرزوحشتناکی ازگربه هامیترسم چی کارش کنیم دیگه نیاد

  1. سلام.به عقلتان رجوع کنید. اول ازهمه بدانید ازار هرموجودی پسندیده نیست. دوم اینکه واقعا ترس داره؟!!!!نداره.زیادفوبی دارید به روانشناس مراجعه کنید.من خودم وحشت داشتم. اما 5ساله به سی گربه غذامیدم وحتی سگهای سرابی

   1. کسی با گربه ها دشمن نیست. هر چیزی جای خودش. منم حیووناتو دوس دارم. اما توی حیاط امانم رو بریدن. منم دنبال راهی هستم که بدون آزار به گربه ها اونا رو از حیاطم بیرون کنن.

 36. سلام
  آقا ما خونمون سقف كاذبه همش بعد يه گربه از نورگير بالا پشت بام رفته تو سقف كاذب و بچه آورده و شب و روز نداريم از سروصداشون هركاري كردم نرفتن نزديك نيم كيلو فلفل ريختم تو راهشون ولي فايده نداشت
  تورو خدا راهكار بديد كه شبي راحت بخوابيم

  1. یا خدا این مدلیشا دیگه ندیده بودیم. خونه رو عوض کن داداش فایده نداره دیگه!

 37. من نامتمدنم من انسانی هستم که گیر گربه ها افتادم وسالهاس که از طرف گربه ها مورد اذیت وازار قرار گرفتم به هرچیزی متوسل شدم الا این دو مورد صدای سگ وفلفل که صدای سگ باعث شد بچه گربه ها دیگه نیان طرفم وفلفل هم اقا وخانم گربه رو از میهمانی دائمی فراری داد ازتون ممنونم که راهکار گذاشتید بخدا تفنگ بادی خریدم که بزنمشون اما دلم نیومد ولی این راه صدای سگ بدجور جواب میده ممنون ومتشکرم

  1. خدا بهت رحم کرد که نزدی. آدم تقاص پس میده بعد از هر شقاوتی

 38. سلام .روی سنگ مرمر کف بالکن مدفع دیدم گربه دوسالی هست که میاد تو بالکن ولی دستشوی تو باغچه میکنن خیلی ببخشید مدفع توی بالکن شل هست امکان داره گربه نباشه لطفا راهنمایی کنید.

  1. گربه ها معمولا توی خاک ادرار یا مدفوع رو دفع میکنن من گربه دارم توی حیاط فقط توی باغچه دستشویی میکنه خعلیم تمیزه

   1. ما باغچه نداشتیم کلی هزینه کردم گلدون بزرگ با گل خریدم برای روحیه وفضای سبز بخاطر مشکل قلبی همسرم گفتم حالا که تو خونه ایم استفاده کنیم این چند باره تا چیزی نکاشتم گربه ها نمی روند توی گلدونها بمحض کاشتن گل و گیاه توالت گربه ها میشه تا ریشه کنشون نکنه ول کن نیست همه را خشک میکنه با ادرار ومدفوع غیر از اینکه خاکها را توی خونه پخش میکنه بجاش پر مدفوع میکنه کلافه شدم تورا خدا بگید چطوری از شرشون خلاص بشیم توری فازی هم روی گلدون ها کشیدم باز هم روی توری مدفوع میکنن

 39. این حق حیواناته که در کنار ما از آرامش وتغذیه بهره مند بشن ولی خب گاهی زیادی به آدم نزدیک میشن و این مطلوب همه نیست که بخوان مثلا گربه ای بهشون عادت کنه…

 40. من خودم گربه خونگی دارم ، خیلی بی آزاره ،ولی گربه های توی کوچه تو پله وجلو درب آسانسور مدفوع میکنن مجبوریم فلفل بریزیم که دیگه نیان

 41. گربه از طریق پنجره وارد خونه شده ایا خونه کثیف میشه ،،،،،

 42. از این شرکتای که توی کار سم پاشی منازل برای از بین بردن سوسک و موجودات موزی و این چیزا هستن پرسیدم. گفتن از فلفل استفاده کنید. فکر کنم همین مطلبو خوندن 😉
  خب چه کاری ما توی این وضعیت اقتصادی هی پول خرج کنیم. توی همه کار ها یه ذره به خودمون زحمت بدیم و مطالعه کنیم اغلب کارها رو میتونیم انجام بدیم و پولم خرج نکنیم

 43. انقدر میرن رو ماشین دزدگیر میزنه تا دیگه فاتحش خونده بشه.چیکار کنم مجبورم فراریشون بدم.

 44. من فقد از کثیفی
  کربها بدم میاد
  بعد هزار بیماری
  دیگه بیماریای
  امروزه که دیگه
  نگو

 45. فلفل ینی چی؟؟؟؟ مگ ما حیوان ازاریم. بیان داخل صدتا بیماری هم بدن بهمون بهتره تا فلفل بریزیم یا انقدری بترسونیمشون ک از صد فرسخی از ادما بترسن

  1. چ ربطی به حیوان آزاری داره بعضی ها زود میخوان تز روشنفکری بدن

   1. این تز روشن فکری نیست ، این عین حیوان آزاری ، ما انسانها فقط حق زندگی نداریم تمام موجودات زنده حق زندگی دارند ما انقدر پیشروی کردیم که به محیط اونها هم دست درازی کردیم و وارد حریمشون شدیم چرا نباید انعطاف به خرج بدیم و بتونیم باهاشون زندگی کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

    1. پس لطفا دیگه سوسک و موشها رو هم از اتاق خوابتون دور نکنید آخه در اصل زندگی اونجاس شما گزفتید

    2. شما که انقدر منعطفی بیا یک ساعت تو خونه من ببینم میتونی باز هم انعطاف به خرج بدی ما ۱ دقیقه ارامش نداریم جرات نداریم یک ثانیه در رو باز بزاریم یک بار درو باز گذاشتم دیدم رفته توی تختخوابم گربه ولگرد توی خیابون که همش توی سطل اشغاله روی تختم خوابیده بود یا میره تو اشپزخونه روی میز خودشو همه جا میماله یک دونه از مو هاش بره توی دهنت مریضی پوستی بگیری انعطاف از یادت میره

     1. خانم محترم حیوان ازاری و کشتن حیوانات و تمایل به نابودیشون از نشانه های بیماریهای روانی شدید سادیسم و ضداحتماعی و سلوک هستش من یک روانشناس هستم به دنبال تغییر رفتار خود باشید نه نابودی حیوانات افرادی که در زندگی محبت ندیده اند محبت نمیکنن چون بلد نیستن

    3. پس تکلیف من و امثال من که میترسند چیه ؟ به نفع حیوونا بریم کنار

    4. خانم محترم این حیوون خیلی غلط میکنه وارد خونه مردم میشه و توش کثافتکاری و اذیت و ازار میکنه.بچه هایی که به خاطر این کار این جونور مریض میشند چه گناهی کردند.به جای ادعای روشنفکر بودنتون یه کم مغزتونو به کار بندازید.همین شماها هستید که با غذا دادن بهشون تعدادشونو بی رویه زیاد کردید و پررو شون کردید که میاند تو خونه هاو مغازه های مردم و هیچ جوره هم نمیرند.

    5. معذرت از این که گربه ها تو خونه زندگی میکنی بچه میارن گند میزنن به زندگی بعد ما وارد حریمش شدیم

  2. دقیقا! نوع رفتار با حیوانات نشان دهندۀ تمدّن آدم است. خودخواهانه است که بگوییم همه بمیرند تا ما زنده بمانیم

   1. برو بابا تو هم با اين كلاس گذاشتنت ، اگه راست ميگي نسبت به آدمهاي گرسنه سطح شهرت توجه كن نه به گربه ها .

    1. ادمهای گرسته شهرم هزینه بالایی میخاد که سیرشون کرد ولی رسیدگی به گربه هزینش کمتره…

     1. تو راست میگی جیگر ولی گربه الان دستشویی کرده تو حیاط و منم بچه کوچیک دارم جان یه گربه بخطر بیافته بهتر از اینکه بلایی سر بچه بیاد حیوانات جاشون تو باغ وحش هست نه داخل خونه ای که انسان زندگی میکنه در ثانی کسی نمیخواد بکشه میخاییم از یه محل دور کنیم

  3. خانوم ناقل بیماری های ناباروری و غیره هستند اگر شما مایلید من ادرس بدم گربه های محل ماهم بردارید ببرید

   1. این یک باور غلط هست که گربه نا باروری میاره یه کم تحقیق و مطالعه کنید متوجه می شید که گربه باعث نا باروری نمیشه

    1. گربه واکسینه نشده به راحتی باعث ناباروری و تولد نوزاد بیمار میشه چون ناقل توکسوپلاسمز هست که متاسفانه با ادرار و مدفوع و بزاق به انسان و گربه سالم منتقل میکنه
     می تونید سرچ کنید راحت مطالعه بفرمایید .
     من میکروبیولوژیست هستم و بدون اطلاع هم عرض نکردم

     1. توکسوپلاسمز از گوشت خام منتقل میشه چه شما به گوشت خام دست بزنید یا به مدفوع گربه ای که گوشت خام خورده در هر صورت باید دستتان را بشویید. گناه را گردن گربه نیاندازید.

     2. تا زمانی که مدفوع گربه ی مبتلا به توکسو وارد دهان انسان نشه انسان مبتلا نمیشه و طبیعتا هیچ ادمی مدفوع گربه رو نمیزاره دهنش،بعدشم باعث ناباروری نمیشه اگه مدفوع حاوی توکسو رو کسی وارد دهانش کنه و حامله باشه امکان سقط جنین وجود داره.
      همه رو باهم اشتباه نگیرید لطفا،نازایی و اینا همش یه مشت مزخرفه

    2. خانم با سواد گربه ناباروری نمیاره اما انگلی به اسم توکسوپلاسما دفع میکنه که باعث ناهنجاری جنین و سقط جنین میشه.شما خودت برو یه کم مطالعه کن.

   2. یکم اطلاعاتو ببر بالا،چرا چیزی و نمیدونید بعد کامنتم میزارید؟
    گربه باعث ناباروری نمیشه

   3. بدید من میام میبرم انگار اون حوون بیزبون چیکارتون داره

  4. شما استفاده نکن احتمالا تا الان گربه انسان ازار گیرنداده بهت ما که گیر حیوان انسان ازار افتادیم استفاده میکنیم با رضایت کامل هم استفاده میکنیم اصلا میرم سگ میارم یه مدت میبندم توحیاط شش ساله از دست گربه امان نداریم

   1. چقدر قاطی هستی، گربه چیکارت داره، میاد و میره دیگه، عجبا

    1. هرکی حامی حیوانات یا هرچی دوستان روشنفکر من یه گربه توی حیاط دارم بیایید ببرید ازش نگه داری کنید .چون دیگه خون جلوی چشمامو گرفته همین امروز فرداست که واقعا بکشمش

     1. موضوع روشن فکری نیست عزیزم موضوع انسانیت به تفکر که وظیفه من انسان چیه ایا این که خداوند سگ و گربه نزدیک انسانها افرید کنار انها باشند باید اینطور رفتار ناپسندانه داشته باشیم انها هیچ مشکلی برای ما ندارند اگر درست فرهنگ سازی بشه مثل غربیها یه خورده مهربانی را یاد بگیریم نسبت به حیوانات بد نیست …..

  5. بله بعضی وقتا لازمه چطور وقتی گربه میتونه کفتر های یک میلیونی ما رو جلو چشمانمون خم خم بخوره ما چطور تحمل کنیم دیگه کار به جایی رسیده بود که میخواستیم با شکاری بزنی نشون

  6. چه ربطی داره یعنی خودتو خانوادت صد تا مریضی بگیرید و تلف بشید بهتره تا اینکه گربه رو از محیط خونتون با فلفل دور کنید؟خوب تو که گربه رو بیشتر از اعضای خانوادت و انسانها دوست داری کلا برو تو اجتماع گربه ها زندگی کن

   1. چه بیماری ای از گربه به انسان منتقل میشه؟ لطفا یکی از این صد مرض را اسم ببرید

    1. دکتر بازرگان هستم
     از گربه ها خطرناک ترین بیماریها به کودکان انتقال پیدا میکند، بیماربهایی که برای رشد کودک بسیار خطرناک هستند

 46. من دو ساله ی گربه توی حیاط دارم توی این دوسال سه بار بچه اورده تا چهار پنج ماه بچه هاشم بزرگ کردم ولی خودشون رفتن حالا مادرشون خیلی حیاطو بهم میریزه و پدر مادرم خسته شدن چند بار گربه رو سوار ماشین کردمو بردمش ی جای دور ولی ب ده ساعت نکشیده برگشته

  1. سلام گربه بخاطر حافظه قوی ، بایستی حداقل 40 کیلومتر دورتر از مکان اصلی برده شده و رها گردد در مورد سگ 100 الی 140 کیلومتر بایستی اعمال گردد.

  2. سلام
   باید از اول عادتش نمی دادید
   ببرید یه شهر دیگه رهاش کنید
   نکنه حیوونکی رو تو بیابون و … ول کنید
   منم اعصابم مریضه و از خوندن یاکریمها ( در واقع قمری خانگی ) اذیت میشم نمی دونم چیکار کنم متاسفانه مردم هم دوستشون دارن و نمیشه هر اقدامی علیهشون انجام داد
   کسی راه مناسب و بی دردسری سراغ داره؟
   ممنونم

   1. گربه های بیچاره تو سطل آشغالها که دیگه چیزی پیدا نمیکنن چون وضع اقتصاد هم بد شده و آشغال گوشت و هیچی واسشون پیدا نمیشه .اگه هم چیزی باشه آشغال جمع کن ها اون یه ذره هم برمیدارن و برای گربه ها چیزی نمیمونه . مردم هم که چیزی بهشون نمیدن پس این طفلکها تنها یه راه براشون میمونه اونم اینکه بر طبق غریزه شون شکار کنن .این یه حق هم ما بخوایم ازشون بگیریم ظلمه بخدا ..اونها هم باید سیر بشن زبون بسته ها .منم خیلی پرنده ها رو دوس دارم اما این قانون طبیعته دیگه گربه ها همیشه شکارچی بودن .وقتی منبع غذایی دیگه ندارن مجبورن اینکار رو بکنن .

    1. ما پول میدیم پرنده میخریم
     غریزشه؟ شکارچیه؟ بره گنجشک شکار کنه نه پرنده ای ک ما بابتش پول دادیم

     1. اون که نمیدونه گنجشک مجانیه پرنده شما پول بابتش داده شده. عجب

     2. بعضیا کلا روانی هستن . آقا خانم نمیخاد غذا بدید آزار چرا میدین حیوون را . از اولش نه غذا بده نه راهش بده خونه که بعدش مجبور میشی دربدرشون کنید . خودتون به روانپزشک نشون بدید . خیلی از انسانها هم حق زندگی کردن ندارن خودخواهی میکنن اکسیژن هدر میدن

    2. خوبه خوشحالم که درکتون بالاست ، بعضیا همش میگن گربه اینجور و اونجوره بده و … در صورتیکه حتی بی حیا و بی چشم و رو بودن هم صفت ذاتیه گربست برای بقای این حیوون توی طبیعت . اتفاقا خیلی هم حیوون دوست داشتنی و خوبیه ، بخدا همین سگ و گربه ها به انسان شرف دارن ، موجودات مظلوم و بی دفاع ، من خیلی بهشون کمک میکنم ، الان حیاط خونمون ۸ تا گربه دارم ، خیلی از گربه هامم بزرگ شدن رفتن ، گربه قدیمی که بیرونش کردم میاد اینارو بدجور میزنه زخمیشون میکنه ، میترسم بکشه یا کور کنه . برای دور کردن اون گربه ی مهاجم سرچ میکردم

   2. مدیتیشن کنید و آرامش بگیرید و شاکر باشید که شنوایی رو دارید که صدا به این زیبایی رو میشنوید یه لحظه فکر کنید که ناشنوایید اونموقع همه صداها براتون آرامبخشه

    1. من خودم دلم سوخت به یه گربه که تازه زایمان کرده بود پناه دادم و تغذیه ش کردم الان خونه شده کاروانسرای گربه ها شب و روز از دستشون آسایش نداریم چی میگی واس خودت؟

   3. راه بی دردسر اینه شما اعصابت قوی کنی و حتما با چند مشاور خبره صحبت کنی.

  3. جقدر جای دور؟ تو رو خدا گربه منم برمیگرده؟خرگوش همسایه را خورده بود، تقریبا شش کیلومتر دورتر رها کردیم. ممکنه برگرده؟

 47. خانومم‌ ازگربه میترسه خداکنه راهکارهاتون عملی باشه

  1. میگن نگه داشتن گربه ومرغ وخروس تو حیاط برکت میاره ولی من از حیوونا متنفرم

   1. کسی نگفته واجبه! برکت مگه فقط به ایناست؟!!!
    چرا تنفر؟! همه مخلوق های خدا حکمت دارن. البته هر کدام هم باید در جای مناسب خودشون زندگی کنن. نه مثل یه عده که حیوون آزاری می کنن! نه مثل یه عده که حیوون رو مقدم بر آدم می کنن؟!

 48. گربه به قفس کبوترم اومد یک کبوتر ۲۰۰تومنی ازم خورد…خودتون بگیید چیکارش کنم…

  1. سلام.ذاتش همینه.همونطور که ما ماهی رومیخوریم.گوسفند بدبختو با شکنجه سرمیبریم.زندگی روالش همینه

   1. سلام .گوسفندی که با ذبح اسلامی ذبح بشه به هیچ عنوان دردی رو احساس نمیکنه.

    1. اره تو راست میگی. اخه چه فرقی میکنه باهر شی برنده ای گلوی جانداری را ببری شدید اذیت میشه اسلامی و غیر اسلامی نداره

    2. جدی میگی
     پس احتمالا از سر خوشی دست و پا میزنه
     و خونش هم بخاطر زیادی بودن از بدنش بیرون میاد

     تا حالا ذبح گوسفند رو از اول تا آخر دیدی ؟؟؟

    3. در ذبح اسلامی میشه گفت به دوتا نکته دقت شده. یکی کم تر اذیت شدن حیوون دومی سالم بودن گوشت. ذبح شرعی فقط به بریدن چهار رگ پایین حنجرست( اگه اشتباه نکنم) نای، مری؛ سرخ رگ و سیاه رگ. که همشون زیر پوست قسمت جلویی گردن هستن. با یک حرکت همشون رو میشه برید. ولی متاسفانه بعضیا نمی دونم چرا دو سه دقیقه صبر نمی کنن! تا حیوون جون بده زود می خوان کل سر رو جدا کنن که از نظر شرعی هم مشکل ( کراهت) داره. اگه به احکام روجوع کنید میبینید چقدر دقت شده چه مستحباتی داره چه مکروهاتی. مثلا حیوونی که خودتون بزرگش کردید مکروهه خودتون بکشید…

     چون فشار خون شدیدن کاهش پیدا کرد مغز عملکرد عادیش رو از دست میده مغز فرمان افزایش ضربان رو می فرسته که خود همین باعث میشه خون بیشتری خارج بشه و گوشت کیفیت و سلامت مناسب رو پیدا کنه

  2. اون طفلک غریزش اینه من خودم عاشق پرنده هام پرنده هم داشتم گربه خورد ولی چیکار میشه کرد غریزشون هستش از بدخواهی که این کار رو نمیکنن

   1. فقط نگفتین چقدر از خانه دور بشه؟؟ من یه گربه رو تقریبا 5 کیلومتر دورتر بردم ولی بعد دو هفته دوباره برگشت فکر کنم باید حداقل پنجاه کیلومتر دورتر برد 😁 گرفتاری شدیم

    1. واقعا برگشت؟ ما گربه ای در حیاط داشتیم از بچه گی بهش غذا دادیم و جا براش درست کردیم، به خاطر اینکه خرگوش همسایه را شکار کرده بود بردیم پنج شش کیلومتر دورتر رها کردیم، الان پشیمون شدیم. ممکنه برگرده؟ رفتیم پیداش کنیم اما نبود.

  3. پدرم گربه ای داشت در جوانی و کفتر بازی کفتر هایش را گربه خورده بود و انداخت گردن گربه پدرم و او را در گونی خفه کرد و بعد از مدتی معتاد و اعدام شد از هر دستی بدی از همون پس خواهی گرفت اون حیوان غریزشه اونم بچه داره باید سیرشون کنه

   1. نه‌ تورو خدا گناه دارن دیگه گرسن چی میشه یه چیزی بدین بخورن من خودم هروز به دو بچه گربه جیگر میخرم میدم

    1. جگر براشون سم بعد چند وقت استخوناشون میشکنه هیچی بهشون ندین بهتر از جگره

   2. دوست عزیزم نکنه خیلی دوس داری شعر بگی
    میگی پدرم گربه ای داشت در جوانی
    خیلی باهال گفتی دمت گرم

  4. سلام ی گربه اومده تو بالکن پنج تا بچه به دنیا آورده بچه هاش از من بزرگ تر شدن از دیوار می بپرن. تا در بالکن باز میکنم همشون میان تو .
   از اینجا نمی رن میخواهم همرو بندازم تو پارک کارم درسته بچه هاش برا خودشون جفت میارن

  5. گربه تقصیری نداره از رو غریزه این کارو کرد. شما باید کبوتر تون از آسیب حفظ می کردید

 49. دمتون گرم.
  فلفل عالی بود،
  فردا چند کیلو میخرم تمام حیاطو فلفلی میکنم. خخخخخخخخ

   1. منم میخوام همین کارو کنم چون من میخوام اردک بخرم هی گربه اه میاد میترسم بخورش

   2. وقتی تو یک خونه ای که درخت میوه باشه هی گربه رفت و امد بکنه اتفاقات خیلی بدی میفته
    من چند سال تو خونمون گربه بود همشم بچه هاشونو تو خونمون میاوردن ما هم بهشون غذا میدادیم چند سری درختامون بدجوری آفت گرفت میدونی چرا ؟ چون گربه ها گنجشک ها را فراری میدادن و وقتی گنجشک تو خونه نباشه حیوونی نیست که بیاد آفاتو بخوره و درخت ها آفت ور میدارن و چندش آور تر از همه اینه که گربه خاک باغچمونه میکنه و توش خراب کاری میکنه آدم دیگه دلش نمیاد تو یک همچین باغچه ای بره و این کار گربه به درخت ها بدجور آسیب میرسونه
    همین که این آقا با فلفل میخواد دورش کنه و نمیخواد با تفنگ بادی از شرشون خلاص بشه کار خیلی انسان دوستانه ای میکنه

 50. سلام یک گربه امده توخونمون رفته تو شوفاژمون اصلا بیرون نمیاد

  1. سلام گولش بزنید برای اینکار روی روزنامه دور از شوفاژ کمی گوشت ماهی بریزید تا آمد بیرون پیش پیش کنید بیاد بیرون

  2. سلام وقت بخیر
   دو بچه گربه و یک گربه بزرگ اومده حیاط و پارکینگ اپارتمان ما
   من پودر فلفل ریختم همه جای حیاط هیچ اتفاقی نیافتاد و اب هم ریختم روشون هیچ اتفاقی هم نیافتاد و ما هم که اصلا بهش غذا نمی دادیم یکی از بچه گربه ها رو انداختیم جای دور اما مامان گربه اوردش. این گربه ها هر چی گل بیرون داشتیم رو خراب کرده و و روشون پی پی کرده . تروخدا بگید چکار کنیم؟ ؟ ؟

   1. شما باید از خودتون خجالت بکشید واقعا متاسفم براتون که این کارا رو با اون بی زبونا کردید

  3. سلام آترین هستم من یک گربه دارم یکم سوسیس نشونش بده میاد بیرون بعد بهش سوسیس نده ببرش بیرون به هوای سوسیس در را باز کن گردنش رو بگیر ببرش بیرون مامانشون اینجوری میگیرنشون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا