حیوانات و جانورانخانه و کاشانه

چگونه گربه ها را از خانه دور کنیم؟

گربه ها موجودات زیبا، دوست داشتنی و بی آزاری هستند. از زمان های قدیم گربه ها در نزدیکی انسان ها زندگی کرده و بسیاری از افراد نیز بویژه در فصول سرد سال، از آن ها نگهداری و مراقبت می کنند.

امروزه تعداد زیادی از شما از حیوانات خانگی مثل سگ و یا گربه در منزل خود نگهداری می کنید. از آن ها مراقبت کرده و از زندگی با آن ها لذت می برید. تمامی حیوانات آفریده خدا بوده و بسیار دوست داشتنی هستند. هیچ یک از این حیوانات آزاردهنده نیستند و در اغلب موارد مشکلی برای ما انسان ها پیش نمی آورند. بویژه حیواناتی مانند سگ و گربه که زندگی مسالمت آمیزی را با انسان ها در پیش گرفته اند. بسیار از شما نیز از این حیوانات در فصول سرد سال نگهداری کرده و جای خواب و غذای آن ها را تامین می کنید که این کار بسیار زیبا و خداپسندانه است.

 

اما اگر از افرادی هستید که به هر دلیلی از حضور گربه ها در محیط زندگی خود ناراحت بوده و وحشت دارید و یا گربه ی مریضی که ممکن است ناقل بیماری باشد، به محل زندگی شما وارد شده است، چه خواهید کرد؟

اکثر مواقع گربه ها هیچ مشکلی برای افراد خانه ایجاد نخواهند کرد. اما در برخی از موارد گربه ها ممکن است با حضور خود در خانه و حیاط، افراد را ناراحت کرده و مشکل ساز شوند. مخصوصاً زمانی که گربه ها باعث ترس افراد خانه شده و یا باعث کثیف شدن محیط زندگیشان شوند. گاهاً نیز ممکن است در انبار یا حیاط منزل تولید مثل کرده که در این صورت رهایی و بیرون کردن آن ها از خانه بسیار مشکل خواهد بود. همچنین برخی از گربه ها از سلامت برخوردار نبوده و ممکن است ناقل برخی از بیماری ها باشند.

قبل از هر چیزی بهتر است تا جای ممکن با حیوانات مدارا کرده و آن ها را دوست بداریم، اما اگر با حضور گربه ها در محیط زندگی خود موافق نیستید، می توانید با روش های زیر آن ها را از خانه و حیاط خود دور کنید. همچنین به یاد داشته باشید که هیچ گاه با حیوانات با خشونت رفتار نکنید.

روش های ذکر شده در این مقاله کاملا مطابق با حمایت از حقوق حیوانات و بدور از هرگونه آسیب رساندن و خشونت بوده و پیشنهاد می شود تنها در مواقع ضروری از آنها استفاده شود.

روش های دور کردن گربه از خانه

در درجه ی اول مواد غذایی، سطل زباله و مکان هایی از منزل که ممکن است به پناهگاهی برای آن ها تبدیل شود را پاکسازی کرده و مسدود کنید.

1- تغذیه ی گربه ها در یک مکان نه تنها باعث می شود که گربه همیشه منزل شما را به عنوان مکان تغذیه ی خود بداند، بلکه دیگر گربه ها را نیز به منزل شما آورده و همه ی آن ها به مکان عادت می کنند.

اگر گربه به یک مکانی عادت کرد، آن مکان را تا زمان به دنیا آوردن فرزند خود امن دانسته و در آن مکان تولید مثل می کند. بچه گربه ها نیز بقیه ی گربه ها را به آن مکان دعوت کرده و جمعیتی از گربه ها در منزل تشکیل می شود. پس اگر مخالف حضور آن ها در محیط زندگی خود هستید، به هیچ وجه به آن ها در محیط زندگی خود غذا ندهید. از کسانی که در نزدیکی محل زندگی شما هستند نیز بخواهید این کار را انجام ندهند. چرا که اگر گربه به آن مکان عادت کند حتماً به خانه ی شما نیز رفت و آمد خواهد داشت.

• در صورتی که بخواهید به گربه ها غذا دهید، غذای گربه را به دور از محل زندگیتان منتقل کنید.

1 دور کردن گربه از خانه

2- سایر منابع غذایی را دور کنید.

گربه ها نمی توانند در یک مکان ثابت باشند. به همین دلیل اگر به محل زندگیتان عادت کنند به خانه ی شما نیز رفت و آمد خواهند داشت. پس منابع غذایی اطراف خانه ی خود را نیز مسدود و یا پاکسازی کنید. درب سطل زباله های خود، خیابان و همسایه های خود را کاملاً محکم ببندید؛ تا گربه ها هیچ گونه غذایی را در اطراف محل زندگی شما نیافته و مجبور به رفتن از آنجا شوند.

2 دور کردن گربه از خانه

3- گربه ها همیشه به دنبال مکانی گرم و خشک برای سکونت هستند، که اگر آن را بیابند برای همیشه در آن سکنی می گزینند. در این صورت بیرون کردنشان بسیار دشوار است.

مکان هایی مانند انبارها، زیر پله ها و مشابه آن در منزل خود، که گربه ها دوست دارند را بیابید و حدالامکان ببندید تا از ورود گربه به آنجا جلوگیری کنید. حتی سوراخ ها و ورودی های بسیار کوچک را نیز پر کنید. گربه به دلیل بدن بسیار منعطفی که دارد می تواند از کوچک ترین مدخل هم عبور کند.

3 دور کردن گربه از خانه

روش های طبیعی

1- گربه را بترسانید.

اگر هر زمان که گربه را می بینید با صدای سگ او را بترسانید، گربه فکر می کند که همیشه در این مکان سگی وجود دارد. بنابراین ترسیده و از رفت و آمد به آن مکان خودداری می کند.

4 دور کردن گربه از خانه

2- در حیاط خانه فواره بگذارید.

حتماً می دانید که گربه از پاشیده شدن آب به بدنش متنفر است. بنابراین هیچ گاه در مکانی که آب وجود داشته باشد نخواهد رفت. می توانید برای باغچه ی منزل خود یک فواره طراحی کنید و با یک تیر دو نشان بزنید.

5 دور کردن گربه از خانه

3- فلفل بزنید.

قبل از هر چیزی باید بگوییم که فلفل هیچ آسیبی به گربه ها وارد نکرده و تنها آن ها را از محل دور می کند. پس دور تا دور حیاط و محل رفت و آمد گربه را فلفل بریزید. حتماً دیده اید که گربه ها با استفاده از پنجه هایشان خود را خارانده و تمیز می کنند. حال اگر پنجه هایشان فلفلی باشد همانند انسان ها به آن حساسیت مختصری پیدا خواهند کرد. چندین بار این کار را تکرار کنید تا گربه بفهمد حیاط منزل فلفلی بوده و دیگر به آنجا وارد نشود. فقط یادتان باشد که فلفل را در هر جایی که گربه وارد می شود بپاشید.

6 دور کردن گربه از خانه

4- گربه را به دام انداخته و از محل دور و مناسبی منتقل کنید.

بیشتر موارد گفته شده در بالا تا حد زیادی اثر کرده و گربه ها را از محل دور می کند. اما اگر متوجه شدید که گربه به هیچ وجه از حیاط منزل دور نمی شود، باید آن را بدون هیچ گونه خشونت و آسیبی به دام انداخته و خودتان گربه را از محل دور کنید. برای این کار قفسی را در محل رفت و آمد گربه قرار داده و غذایی درون آن بگذارید؛ بهتر است روی قفس پتویی بیندازید تا هنگام نزدیک شدن برای بستن درب قفس شما را نبینند و یا درب قفس را با طنابی از دور کنترل کنید تا به محض اینکه گربه وارد قفس شد، درب را بسته و آن را به دام اندازید. زیرا ممکن است گربه شما را نبیند، اما وجودتان را حس کند. زمانی که گربه به دام افتاد آن را به محلی دور برده و در آنجا رها کنید.

7 دور کردن گربه از خانه

فن تریکس مطالعه مقالات “دور کردن و فراری دادن راسو و راکون از باغ و باغچه“، “فراری دادن و دور کردن زنبور ها از اطراف خانه” و “دور کردن کلاغ ها از اطراف خانه و باغ” را به شما پیشنهاد می دهد.

🌟5-4-3-2-1🌟 به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

hashie-fantricks دیدگاه نامه فن تریکس (کلیک کنید)

* وارد بحث شوید و دیدگاه هایتان را به اشتراک بگذارید.
* پس از تایید دیدگاه، ارسال پاسخ توسط دیگران، و یا ثبت دیدگاه جدید توسط سایر کاربران در مطالب مورد علاقه خود، ایمیل اطلاع رسانی دریافت کنید.
* با دریافت لایک از سایر کاربران دیدگاه خود را به جایگاه های بالاتر برسانید.
* با ثبت دیدگاه سازنده و مفید، نظر نویسنده مطلب را جهت پین کردن دیدگاهتان جلب کنید.
* تنها با آموزش و یادگیری می توان آینده را ساخت. پس اگر مطلب یا دیدگاه مفیدی در رابطه با این مقاله دارید، حتما در قسمت دیدگاه ها با دوستان خود در میان بگذارید.

hashie-fantricks-2 سلب مسئولیت! مقالات مربوط به بخش سلامتی، پزشکی، زیبایی، روانشناسی، تناسب اندام و ... تنها برای آموزش و افزایش اطلاعات کاربران فارسی زبان گرد آوری شده و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند و مسئولیت صحت توصیه های نقل شده در مطالب بر عهده تیم فن تریکس نمی باشد. اطلاعات بیشتر hashie-fantricks-2
منبع
wikihow

اشتراک در اطلاعیه دیدگاه ها (کلیک کنید)
اطلاع از
guest
203 دیدگاه
محبوب ترین ها
تازه‌ترین ها قدیمی ترین ها
بازخوردهای درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
Afsoon.sh

خوب بفرمایید اگر این گربه بیچاره که شما در تله انداختید و بردید جای دیگه رها کردید مادر چهار تا بچه گربه بود چی؟ خداروخوش میاد سند مرگشونو امضا کنید…آدم باید کمی خرد داشته باشه تا سایر موجودات از دستش در امان باشن….

مهری

کارمای گربه خیلی قویه، همسایه ما یه بچه گربه رو برد گذاشت سر کوچه . من خیلی دلم سوخت تا یه هفته میرفتم سر خیابون صداش میکردم و غذا براش میبردم. ولی بعدش دیگه پیداش نکردم هر چی گشتم نبود ، بعد از اون جریان خیلی بلا سر همسایه مون… بیشتر بخوانید

سکینه

شمایی ک فقط حرف میزنین اگه نصفه شب شوهرتون شیفت باشه گربه به در خونه بزنه از خواب بپرید ببینم دیگه خوشتون میاد این تازه یکی از مشکلاتیه ک درست میکنن

Sevil

از گربه میترسید؟؟! اون ها باید از شما بترسن دیگه شمایی که اگه شوهرتون خونه نباشه از صدای جوجه هم بترسید مشکل خودتونه که ترسوئید بعدش هم شما به اندازه کافی بالغ نیستید که بدون کسی نترسید؟؟ این مشکل شماست که خودتون رو ضعیف کردید که حتما یکی با شما… بیشتر بخوانید

نگار صادقی

کاش اول بالغ میشدید بعد ازدواج میکردید خخخ

محسن

من از مهر ماه امسال یه گربه به سرپرستی قبول کردم و واکسن و کارهای پزشکیشو انجام دادم . از وقتی این بچه اومده تو زندگیم ، مریضی ها و افسردگیها م دور شدن . هر سال کلی سرما خوردگی داشتم ، امسال هیچ موردی نبود. حیوون خونگی مزایای زیادی… بیشتر بخوانید

لیلا

مردم کشور ما به اندازه ی کافی نامهربون و خشن هستند شما میتونید با مطالب مفید تر فرهنگ سازی کنید در این راستا نه با گذاشتن این مطالب مردم رو با حیوانات دشمن تر کنید.

عنایت

اولا این مطلب اصلا دشمنی با حیوانات رو یاد نمیده. معلومه متن رو نمیخونیا. فقط نظر میدی. اتفاقا این مقاله جوری نوشته شده که بدون رسوندن آسیب به حیوانات میتونی اونها رو از خونه زندگیت دور کنی. اول مقاله هم گفته که با حیوونا مهربون باشید… دوما اگه شما هم… بیشتر بخوانید

سعید

لایک داری اقا عنایت خدایی بیچاره شدم از دست گربه ها در یخچال را باز میکنن

کیان

از کی تاحالا ما انقدر مدافع حیوانات شدیم که هر مطلب آموزنده ای رو راجع به حیوانات مینویسن، فوری یه عده حامی حقوق حیوانات پیداشون میشه و از حیوانات دفاع میکنن!!! این آدما اگه یه روز دندان گربه بعنوان گردن آویز مُد بشه اولین نفر اون گردن آویز رو میخرن… بیشتر بخوانید

ثریا

گربه ها هم مخلوقات خدا هستند گناه دارن این چه کاریه آخه

پرتو

یه گربه تو حیاطمون چهار تا بچه گربه بدنیا اورد ، ایتقدر بهشون غذا دادییم که باهامون دوست شدن و بغلی شدن ، در بالکن رو که باز میکنیم میاد واسه خودش تو اتاق میگرده و میره بیرون .. ولی میترسم موندگار بشن..‌ چون بابام به شدت مخالفه ، اگه… بیشتر بخوانید

ملیکا

با سلام. گربه ها و سگها تو زندگی ماانسانها اهلی شدن.یه جوری در پیج نوشتین بدتراز داعش بود. به جز تنفراز انسانیت چیزی عایدم نشد. گربه از ادم میترسه خانمهایهم که میترسن دیگه واقعا شورشو دراوردن.اینا همونایی هستن که از سوسک میترسن. متاسفم برای نوشتن این پیجت اموزنده شما! متاسفم… بیشتر بخوانید

شریفی

شما دوست داری گربه نگهدار. کسی جلوتو نگرفته. کسی قرار نیست گربه ها رو اذیت کنه. این روش ها که گربه ازاری نبود. فقط جلوگیری میکنه از ورود گربه ها

فافا

همین بود…

کریم

گربه ها حیوانات خانگی هستند باید کمکشان کنیم و برایشان جا و مکان زندگی تهیه کنیم و اگر دوست نداریم زادولد بکنن عقیم سازی بکنیم اما نگهداری از حیوانات اهلی وظیفه هر انسانی هست من تو حیاط خونم یک گربه ماده و دو تا بچه هاش که خیلی دوستشون داریم… بیشتر بخوانید

کاربر ناشناس

سلام من ۴ تا جوجه خریدم یکی از اونا از اول مریض بود اون که مرد ۳تای دیگه بودن اونا را بیرون میکردم (رو حیاط) تا آفتاب بگیرن و یکم آزاد باشند ما حیاطمون پارکینگ هست و یه نردبان برای بالا رفتن به پشت بام . بعد یکم بزرگ شدند… بیشتر بخوانید

Ar

آخی چه بد ایشالله غم آخرت باشه و گربه ها از اونجا برن☹

سعید

این گربه وکلن حیوانات فقط از رو قریزشون کاری انجام میدن.حیچ نیت بدی ندارن.از برخورد انسانها با حیوانات میشه خیلی چیزا درمورد اون افراد فهنید

حسین

ما هم هیچ نیت بدی نداریم فقط طبق غریزمون میخواهیم آرامش داشته باشیم تنها راه بیرون کردن گربه ها : مسدود کردن مسیر های ورودی به حیات خونس اگر هم وارد خونه شد بهش غذا ندید که موندگار میشه اگه هم بازم نرفت یک عدد جارو وردارید و به ردش… بیشتر بخوانید

Mary

اگه نیت بدی نداری پس چرا بهش فحش میدی این حیوان بی آزارم کاری ندارن به ما انسانها حتما کاریش کرده بودی گربه که نمیاد بی دلیل این کار هارو بکنه/:

رهارسولیان

چراگربه هارو اینجوری کنیم اپاش بزنیم اب بزنیم براشون حیوانن گناه دارن ماچندتا گربه داریم اهلی هستشون از بچگی تو حیاط ما بزرگ شدن الان کمی بزرگن‌‌‌ولی بازهم کوچیکن به اینجا عادت کردن وهمیشه تو حیاط میمونن خیلی گناه دارن وقتی گرسنه میشن به هشون غذا نمیدیم میان دم در… بیشتر بخوانید

حمیده

سلام رها جان
خیلی درست میگی افرین

رومینا

آخی شما لطف کن به جا غذا دادن ببر عقیمشون کن… اینطوری میان می ایستند جلو پنجره خونه بلند و یک صدا میگن ممنون !:

کاربر ناشناس

بله من دوبار بهشون غذا دادن وارد خونه میشن زمانم نمیشناسن ساعت دو شب میان داخل خونه

ایلیا

عزیزم این مقاله مال کساییه که مث من با گربه مشکل دارن به خاطر یه سری دلایل مثلا من کبوتر دارم تو خونه گربه حتی اگه کبوترام رو نکشه ولی بازم میترسونتشون یا مثلا یه سریا هستن که حساسیت دارن به گربه دلیل نمیشه چون دوست ندارن گربه تو محل… بیشتر بخوانید

کاربر ناشناس

با احترام مشکل ما حیوان آزاری یا آزار دیدن از حیوانات نیست مشکل اینجاست که بدون درک و تجربه شرایط و احساسات و علاقه های متفاوت، فقط می خواهیم با توسل به دین، تحصیلات، و…. هر چیز دیگه ای تفکر خودمون بهتر و بالاتر از دیگران ارائه بدیم در صورتی… بیشتر بخوانید

م ی

عجب از این کامنتها یه سری به خونه های اروپاییها بزنید بد نیست اهای اقای دکتر که نظر دادید کدوم جنگل پزشکی گرفتی این برا دکترات بود یا تفکر پوکیدتت اونای که میگن روشنفکر اشتباه میکنید فکر خدا گونه فکر کردن هست چون سگ گربه سوسک نیستند خیلی چیزها بهتر… بیشتر بخوانید

Maryam

ما ی گربه داشتیم تو حیاط ک همیشه بهش غذا میدادیم و تقریبا خونگی شده بود حالا ۲تا گربه چندروزه میان حیاط و اونم بشدت ازشون میترسه و فرار کرد و ازدیروز نیومده اون ۲ تا گربه ام همچنان میان و شب تا صبح صدا درمیارن و نمیذارن بخوابیم وسط… بیشتر بخوانید

حدیث

سلام.یه گربه ماده بچه هاشو آورده تراس ما. ما هم ازشون مواظبت می کنیم.چند روزه یه گربه نر میاد میخواد بچه ها رو ببره هی دعواش میکنیم.نمیره. چیکار کنیم. قرار هست چند روز بریم سفر خیلی نگران بچه ها هستم. کسی میتونه راهنمایی کنه؟اگه راه هارو ببندیم مامانشون نمیتونه بیاد… بیشتر بخوانید

فراز

یک لونه یا سرپناه که فقط یک خروجی کوچیک داشته باشه بزارید و اگر سخته ورودیش یقط برای بچه گربه باشه که دست نر بهش نرسه. بقیش مادره خودش حواسش هست. لونه بزارید حتما وگرنه گربه نر به بچه آسیب میرسونه و گربه نر با هرچی شده بترسونید فراری بشه

کاربر ناشناس

نه دیگه چیکار غریزه حیوانات دارید شما خود گربه ها میدونن چیکار دارن میکنن آدما نباید فضولی کنن

غزل

اگه شفا پیدا کردین خبر بدین خوشحال میشم این حرفا همه از رو بیکاری چه کاریه آخه واقعا خجالت بکشید ولی دم اون گربه ها گرم که حالتونو می گیرن بابای

سلین

عزیزم ما بیکاریم شما که از ما بیکار ترین میشنین نظر های مارو میخونید

رضا

گربه ها خیلی مزاحمند.

همونی ک مواظب حیووناس

داداش چی میگی؟:/کجاشون مزاحمن

احسان

انقدر میرن رو ماشین دزدگیر میزنه تا دیگه فاتحش خونده بشه.چیکار کنم مجبورم فراریشون بدم.

.....

بس کنین بابا . ارامش به خاطر گربه وجود نداره (( باز سگ قابل تحمل تره )) گربه ها که همه دزد و موزی هستن هرکس باید برگرده سر جی خودش . گربه ها هم باید برگردن به جنگل ، جایی که بهش تعلق دارند . آن ها نمیتوانند تو… بیشتر بخوانید

نیلوفر

شماهم برگرد به زندگی غار نشینی جایی که بهش تعلق داری!

مهدثه

آفرین

Ar

ببخشید اما انسان ها در مکان زندگی اونا خونه ساختن خیلی سال پیش همه جا جنگل بود که انسان ها تصمیم گرفتن خونه بسازن 😐
و اینکه مردمی که گربه ها رو کتک میزنن از لحاظ عقلی مشکل دارن اونا تنها چیزی که نیاز دارن غذا و محبته😍

فرخنده

میخام دورشون کنم ولی نمیشه ماشین خط خطی میکنند پارکینگ کثیف – پرنده شکار میکنند می یارن اونجا میخورن بوی گند میده ساختمان از شکارشون هر چی کیسه تو سطل زباله است می یارن با خودشون تو پارکینگ – راه پله ها جیش میکنند گلدانهارو میندازن و خاکشو میریزن اب… بیشتر بخوانید

صالح

خانم فرخنده خانم، بنظرم نگاه تون به این مساله عوض کنین شاید درست بشه… کار شما مثل اینه که با یه همسایه تون مشکل دارین و هی برای هم دام میذارین… طبیعتا این نبرد پیروزی نداره… گربه ها معمولا هرجایی دستشویی نمی کنن… یکبار به جای اینکه باهاشون مقابله منفی… بیشتر بخوانید

دکتر رها رسولیان

داود رقّی گفت: نزد امام صادق(ع) بودم که کبوتری را دیدم که از زیر تخت بیرون آمد، به ایشان گفتم: جانم فدای شما! پرنده‌ای را که می‌خواند به شما هدیه دهم؟ حضرت(ع) فرمود: آن پرندگان مسخ شده‌اند، اگر می‌خواهی پرنده‌ای داشته باشی،‌ مانند این را که از کبوتران حضرت اسماعیل(ع)… بیشتر بخوانید

دکتر ریحانه زمانی

سلام من دکتر ریحانه زمانی هستم
خانم دکتر رها رسولیان خیلی درست گفته من اگر جای اون بودم منم اون و پیشنهاد میکردم
خیلی ممنون خانم رها رسولیان

reza

من یه گربه خیابانی پیداکردم بچه هنوز میخوام بدونم چجوری براش خانه درست کنم

bhhiovk

با یه کارتون یا چوب

م.و

سند خونه تون رو بزن به اسمش چون دیگه بیرون نمیره

فرشاد

سلام دوستان ممنون میشم کمک و راهنمایی کنید بچه گربه ای روی دیوار خانمه مان 3 روز است گیر کرده و همش میو میو میکند با وجود بلندی دیوار بالای دیوار رفتم ولی تا به گربه نزدیک میشوم فرار میکند و به قسمتی میرود که عملا خودم نمیتوانم بروم در… بیشتر بخوانید

فراز

یک ققس مثل تله درست کنید غذا بگذارید توش. رفت غذا بخوره در قفس بسته بشه بمونه تو قفس و بیاریدش پایین. این بهترین راهه

کاربر ناشناس

خسته نباشید خدا نگهت داره برا خانوادت مغز متفکر

وحدتی

خروس موقع سحر بخونه خوابتون خراب میشه صدای اذان بیاد جنایت شده اما گربه تا صبح زوزه عاشقی سر بکشه عیب نداره

نگین

بابا جمع کنین این مسخره بازیها رو …گربه گربه حیوان آزاری… الان من شدیدا از گربه میترسم و اینکه گلدونهای من رو با ادارشون نابود کردن حالا الان برم روانشناس و برم هزار و یک وقت بزارم که گربه صدمه نبینه؟ مگه وقت و فرصت رو از سر راه اوردم… بیشتر بخوانید

شیدا

معلومه تا افراد نادانی امثال شما وجود داره همیشه اندر خم یک کوچه هستیم

محدثه

سلام یک گربه امده توخونمون رفته تو شوفاژمون اصلا بیرون نمیاد

احمد

سلام گولش بزنید برای اینکار روی روزنامه دور از شوفاژ کمی گوشت ماهی بریزید تا آمد بیرون پیش پیش کنید بیاد بیرون

کاربر ناشناس

سلام گربه کوچیک هست یا بزرگ

Amir

سلام وقت بخیر دو بچه گربه و یک گربه بزرگ اومده حیاط و پارکینگ اپارتمان ما من پودر فلفل ریختم همه جای حیاط هیچ اتفاقی نیافتاد و اب هم ریختم روشون هیچ اتفاقی هم نیافتاد و ما هم که اصلا بهش غذا نمی دادیم یکی از بچه گربه ها رو… بیشتر بخوانید

Sevil

شما باید از خودتون خجالت بکشید واقعا متاسفم براتون که این کارا رو با اون بی زبونا کردید

دلبر طهماسبی

سلام آترین هستم من یک گربه دارم یکم سوسیس نشونش بده میاد بیرون بعد بهش سوسیس نده ببرش بیرون به هوای سوسیس در را باز کن گردنش رو بگیر ببرش بیرون مامانشون اینجوری میگیرنشون

دیبا

با سلام ، گربه ای دو سالی هست ک ب پشت بام ما می آید. از آنجایی ک پنجره خانه ما بروی پشت‌بام باز می شود و مدام باز است، همچنین کل روی پشت بام پوشیده شده از سنگ های ب اندازه گردو می باشد، این گربه وقتی مدفوع و… بیشتر بخوانید

Lona

سلام خیلی ممنون ، خیلی آموزنده بود من یه مدت به یه گربه خیابونی غذا میدادم ( زمستون امسال )… اما الان که بزرگ تر شده و بهار شده می‌خوام که دیگه نیاد تو حیاط … یک چون باغچه رو خراب می‌کنه دو چون حیاط رو کثیف می‌کنه ( سه… بیشتر بخوانید

جهانشاه

اگه گربه حتی بچه هم باشه و وارد منزل شد و یا روی دیوار گیر کرد یا تو حیاط خلوت افتاد و مخفی شد ، در هر صورت به اتشنشانی زنگ بزنید و مشکل رو بگید تا وسایل مورد نیاز این کار رو بیارن و مطمین باشید بشما کمک خواهند… بیشتر بخوانید

پردیس

من ۲ تا جوجه مرغ داشتم همسایمون هم یه گربه داره هی سرک میکشه و حالا دوتاییشون هم خورده چیکار کنم

کاربر ناشناس

سلام

محمد

گربه از طریق پنجره وارد خونه شده ایا خونه کثیف میشه ،،،،،

محسن

خانومم‌ ازگربه میترسه خداکنه راهکارهاتون عملی باشه

Mmmm

خوب پیشش کنی میره

جاوید

یه همسر پیدا کن که از گربه نترسه

کاربر ناشناس

🤣🤣🤣🤣

مینا

میگن نگه داشتن گربه ومرغ وخروس تو حیاط برکت میاره ولی من از حیوونا متنفرم

کاربر ناشناس

کسی نگفته واجبه! برکت مگه فقط به ایناست؟!!!
چرا تنفر؟! همه مخلوق های خدا حکمت دارن. البته هر کدام هم باید در جای مناسب خودشون زندگی کنن. نه مثل یه عده که حیوون آزاری می کنن! نه مثل یه عده که حیوون رو مقدم بر آدم می کنن؟!

ایران

دمتون گرم.
فلفل عالی بود،
فردا چند کیلو میخرم تمام حیاطو فلفلی میکنم. خخخخخخخخ

نیلوفر

خیلی کار وقیحانه ای میکنید!

آیناز

منم میخوام همین کارو کنم چون من میخوام اردک بخرم هی گربه اه میاد میترسم بخورش

حسین

وقتی تو یک خونه ای که درخت میوه باشه هی گربه رفت و امد بکنه اتفاقات خیلی بدی میفته من چند سال تو خونمون گربه بود همشم بچه هاشونو تو خونمون میاوردن ما هم بهشون غذا میدادیم چند سری درختامون بدجوری آفت گرفت میدونی چرا ؟ چون گربه ها گنجشک… بیشتر بخوانید

رضا

بهترین را برای دور کردن گربه تله هست گربه بگیرید چند تا کوچه بالاتر آزاد کنید یک بار بترسه دیگه نزدیک اون خونه نمیاد

کاربر ناشناس

ما را هم عاصی کردن سه تا گربه میان تو کف پارکینک دستویی می کنن یه وضعی شده فلفل هم پاشیدم دو روز نیومدن ولی الان میان رو فلفلها کارشون را انجام میدناز خیار هم نمی ترسند هفته ای دوبار با ید پارکنیک بشوریم . قدیما م یگفتم گربه رو… بیشتر بخوانید

مهری

گربه هاتون دارن علامتگذاری میکنن که قلمروشون رو مشخص کنن. قهوه رو توی آب حل کنید و به تمام پارکینگ اسپری کنید یا سرکه رو همین کار رو بکنید

Nazanin

اون دوستانی که نظر دادن رو بهشون احترام میذارم ولی خودتون جای من بذارید الان یه گربه تو سقف خونه من اومده بالای آشپزخونه کنار کولر،جایی که هیچ جای دسترسی نداره،حتی آتش نشانی هم نتونست بره بالا،تازه گفت با زور هم بیاریمش جاشو پیدا کرده بازم میره،منم قراردادم مونده خونه… بیشتر بخوانید

rahman

نمیدونم چرا یه عد روشنفکر نما هی تز حمایت از حیوانات میدن…الان گربه ها هم مثل موشها برای شهر خطرناک شدن..شهرداری هم از ترس این همشهریان مدافع حیوان..جمع اوریشون نمیکنه…اینا رو باید از سطح شهر جمع کنن….جایی ببرن اینقدر تولید مثل نکنن

کاربر ناشناس

کاش از تولید مثل آدما جلوگیری بشه که گند زدن به همه چی مخصوصا امثال تو که چشم دیدن موجود دیگه ای جز خودت رو نداری

شیدا

فعلا که انسان های با تمدن بیشتر خطر دارن تا این حیوونای بی آزار

Maryam

سلام یه بچه گربه س همش میخوادبیادتوخونمون منم به طرزوحشتناکی ازگربه هامیترسم چی کارش کنیم دیگه نیاد

ملیکا

سلام.به عقلتان رجوع کنید. اول ازهمه بدانید ازار هرموجودی پسندیده نیست. دوم اینکه واقعا ترس داره؟!!!!نداره.زیادفوبی دارید به روانشناس مراجعه کنید.من خودم وحشت داشتم. اما 5ساله به سی گربه غذامیدم وحتی سگهای سرابی

عنایت

کسی با گربه ها دشمن نیست. هر چیزی جای خودش. منم حیووناتو دوس دارم. اما توی حیاط امانم رو بریدن. منم دنبال راهی هستم که بدون آزار به گربه ها اونا رو از حیاطم بیرون کنن.

حسين

سلام
آقا ما خونمون سقف كاذبه همش بعد يه گربه از نورگير بالا پشت بام رفته تو سقف كاذب و بچه آورده و شب و روز نداريم از سروصداشون هركاري كردم نرفتن نزديك نيم كيلو فلفل ريختم تو راهشون ولي فايده نداشت
تورو خدا راهكار بديد كه شبي راحت بخوابيم

سهیل

یا خدا این مدلیشا دیگه ندیده بودیم. خونه رو عوض کن داداش فایده نداره دیگه!

علیرضا

سلام .روی سنگ مرمر کف بالکن مدفع دیدم گربه دوسالی هست که میاد تو بالکن ولی دستشوی تو باغچه میکنن خیلی ببخشید مدفع توی بالکن شل هست امکان داره گربه نباشه لطفا راهنمایی کنید.

میترا ف

گربه ها معمولا توی خاک ادرار یا مدفوع رو دفع میکنن من گربه دارم توی حیاط فقط توی باغچه دستشویی میکنه خعلیم تمیزه

نسیم

ما باغچه نداشتیم کلی هزینه کردم گلدون بزرگ با گل خریدم برای روحیه وفضای سبز بخاطر مشکل قلبی همسرم گفتم حالا که تو خونه ایم استفاده کنیم این چند باره تا چیزی نکاشتم گربه ها نمی روند توی گلدونها بمحض کاشتن گل و گیاه توالت گربه ها میشه تا ریشه… بیشتر بخوانید

ناشناس

من فقد از کثیفی
کربها بدم میاد
بعد هزار بیماری
دیگه بیماریای
امروزه که دیگه
نگو

bhhiovk

ما خدمون فعلا به اندازه کافی به اونا بیماری میدیم

شبنم

من دو ساله ی گربه توی حیاط دارم توی این دوسال سه بار بچه اورده تا چهار پنج ماه بچه هاشم بزرگ کردم ولی خودشون رفتن حالا مادرشون خیلی حیاطو بهم میریزه و پدر مادرم خسته شدن چند بار گربه رو سوار ماشین کردمو بردمش ی جای دور ولی ب… بیشتر بخوانید

علی

سلام گربه بخاطر حافظه قوی ، بایستی حداقل 40 کیلومتر دورتر از مکان اصلی برده شده و رها گردد در مورد سگ 100 الی 140 کیلومتر بایستی اعمال گردد.

مرتضی

سلام باید از اول عادتش نمی دادید ببرید یه شهر دیگه رهاش کنید نکنه حیوونکی رو تو بیابون و … ول کنید منم اعصابم مریضه و از خوندن یاکریمها ( در واقع قمری خانگی ) اذیت میشم نمی دونم چیکار کنم متاسفانه مردم هم دوستشون دارن و نمیشه هر اقدامی… بیشتر بخوانید

سارا

گربه های بیچاره تو سطل آشغالها که دیگه چیزی پیدا نمیکنن چون وضع اقتصاد هم بد شده و آشغال گوشت و هیچی واسشون پیدا نمیشه .اگه هم چیزی باشه آشغال جمع کن ها اون یه ذره هم برمیدارن و برای گربه ها چیزی نمیمونه . مردم هم که چیزی بهشون… بیشتر بخوانید

آرش

ما پول میدیم پرنده میخریم
غریزشه؟ شکارچیه؟ بره گنجشک شکار کنه نه پرنده ای ک ما بابتش پول دادیم

کاربر ناشناس

اون که نمیدونه گنجشک مجانیه پرنده شما پول بابتش داده شده. عجب

حمید رضا

بعضیا کلا روانی هستن . آقا خانم نمیخاد غذا بدید آزار چرا میدین حیوون را . از اولش نه غذا بده نه راهش بده خونه که بعدش مجبور میشی دربدرشون کنید . خودتون به روانپزشک نشون بدید . خیلی از انسانها هم حق زندگی کردن ندارن خودخواهی میکنن اکسیژن هدر… بیشتر بخوانید

رها

خوبه خوشحالم که درکتون بالاست ، بعضیا همش میگن گربه اینجور و اونجوره بده و … در صورتیکه حتی بی حیا و بی چشم و رو بودن هم صفت ذاتیه گربست برای بقای این حیوون توی طبیعت . اتفاقا خیلی هم حیوون دوست داشتنی و خوبیه ، بخدا همین سگ… بیشتر بخوانید

بهار

مدیتیشن کنید و آرامش بگیرید و شاکر باشید که شنوایی رو دارید که صدا به این زیبایی رو میشنوید یه لحظه فکر کنید که ناشنوایید اونموقع همه صداها براتون آرامبخشه

کاربر ناشناس

من خودم دلم سوخت به یه گربه که تازه زایمان کرده بود پناه دادم و تغذیه ش کردم الان خونه شده کاروانسرای گربه ها شب و روز از دستشون آسایش نداریم چی میگی واس خودت؟

کاربر ناشناس

راه بی دردسر اینه شما اعصابت قوی کنی و حتما با چند مشاور خبره صحبت کنی.

الی

جقدر جای دور؟ تو رو خدا گربه منم برمیگرده؟خرگوش همسایه را خورده بود، تقریبا شش کیلومتر دورتر رها کردیم. ممکنه برگرده؟

حسام

سلام ما تو آپارتمانیم طبقه ی اخر که فاصله ما با پشت بوم یه پاگرد . توی پاگرد بین طبقه ما و پشت بوم گلدون گل نگهمیداریم .الان حدود یکماه که سرو کله یه گربه ماده که معلومه تازه زایمان کرده پیدا شده ولی بچه ای نداره حالا بماند که… بیشتر بخوانید

Sevil

احتمالا اونجا بچه هاش رو به دنیا آورده و می‌ترسه که بهشون آسیب برسونین نترسید یکم بچه هاش بزگ شه میرن حتی گربه ها عادت دارن جای بچه هاشونو عوض میکنن یکم بهشون غذا بدید بعدا میرن

ابی

کامنت هارو که میخونم، این حجم از شرافت و انسانیت هموطن هامون درک ناپذیر هست… امیدوارم بدتر از کرونا سرمون بیاد، چون لایقش هستیم.

ناشناس

ایشالا سر خودت بیاد😒

جانان

برای همه اتون متایفم چون کلا مشکلات همو نمیدونید اینجور افتادید به جون هم.یکی با تحصیلاتش داره مخ همه رو میخوره یکی با مشکلی که داره به اون یکی توهین میکنه چون ناراحت شده. دوست عزیز پزشک ،روانشناس یا هر چی،توی شرایط طرف مقابل نیستی چرا اظهار نظر میکنی خوبه… بیشتر بخوانید

کاربر ناشناس

عالی

Nazanin

گربه رفته تو سقف کاذب خونه زنگ زدم آتش نشانی گفتن نمیتونیم دسترسی نداره،دو روزه نخوابیدم نمیدونم چیکار کنم،دوبار میو کرد پیشش کردم که بره ولی میدونم همون بالا پیش کولراست نمیدونم چیکار کنم،راه دسترسی نداره،خودش اومده بقیه رو هم میاره،همش اون بالا صدا میده،واقعا کلافه شدم،اینجا هم خونه من… بیشتر بخوانید

PANA

اول اینکه گربه ها در اکثر مواقع توی خاک دستشویی و اینکه اگر این اتفاق افتاد به احتمال زیاد مشکلی داره یا نمیتونه به خاک دسترسی پیدا کنه. و اره من و مادرم که خیلی الژی بدی دارند و خیلی از دوستان دیگه می تونیم تحمل کنیم . دوم چرا… بیشتر بخوانید

G

درک میکنم یه گربه توی پارکینگ ما هست هی میپره روی ماشین خش میندازه ،ماشینم نصف شب آژیر میزنه
من‌ خودم کلافه شدم هر شب وقتی میاد صدای سگ میزارم فرار میکنه

میثم

واقا بعضی ها چرا نمی خوان بفهمن بابا گربه ها برای بعضی ها واقا آزار دهنده هستن ‌. به قرآن تا بحال سه تا کبوتر دویست هزار تومنی منو خوردن . مگه کبوترا حیوان نیستن . من صرفا میخوام دشمن کبوترام رو دور کنم و از اونا مواظبت کنم .… بیشتر بخوانید

کاربر ناشناس

آقا خب محیط کبوتراتو امن کن، تو مگه میتونی جلوی همه ی گربه هارو بگیری؟؟ چقدر بی منطقی

ایلیا

خوب اونم سعی داره با دور کردن گربه محیط رو امن بکنه نمیشه که کبوترا همش تو قفس باشن اونا هم به هوا خوری نیاز دارن گربه هم تو این فاصله میاد و میکشتشون

pedram

بابا تو حیاط ما یک گربه سیاه هست که هی میاد راه پله و خانمان. خیلی نازه ولی دیدی هی میاد و ما هم نمیتونیم در خانه بگذاریم. بالاخره یه گربه بیرونی نمیدونم چه مریضی هایی داره. به یه قوطی گذاشتیم و جلوی یک غذاخوری دور رها کردیم. سعی کنین… بیشتر بخوانید

سارا

از گربه ها مرضی منتقل نمیشه اینو مطمئن باشید ..مگر اینکه بخواید مدفوع گربه بخورید که اونم از محالاته ! با حیوانات مهربان باشید

سلین

اصلا وارد نمیشه شب و روز تو اشغال ها لجن ها پرسه میزنن بعد هیچ ویروسی نیست که به اونا بچسبه واقعا خیلی باهوشید

زهرا

آخ آخ منم دوتا کبوتر دارم همش میترسم گربه ها بخورنشون یا اذیتشون کنن چیکار کنم؟
به نظرت چقدر فلفل بریزم رو دیوار دیگه نمیان

ناشناس

گربه اومده توخونه همه جاروب گندکشیده لعنتی

یونا

من نامتمدنم من انسانی هستم که گیر گربه ها افتادم وسالهاس که از طرف گربه ها مورد اذیت وازار قرار گرفتم به هرچیزی متوسل شدم الا این دو مورد صدای سگ وفلفل که صدای سگ باعث شد بچه گربه ها دیگه نیان طرفم وفلفل هم اقا وخانم گربه رو از… بیشتر بخوانید

کاربر ناشناس

خدا بهت رحم کرد که نزدی. آدم تقاص پس میده بعد از هر شقاوتی

ناشناس

من خودم گربه خونگی دارم ، خیلی بی آزاره ،ولی گربه های توی کوچه تو پله وجلو درب آسانسور مدفوع میکنن مجبوریم فلفل بریزیم که دیگه نیان

افشین مومنی

از این شرکتای که توی کار سم پاشی منازل برای از بین بردن سوسک و موجودات موزی و این چیزا هستن پرسیدم. گفتن از فلفل استفاده کنید. فکر کنم همین مطلبو خوندن 😉 خب چه کاری ما توی این وضعیت اقتصادی هی پول خرج کنیم. توی همه کار ها یه… بیشتر بخوانید

دکمه بازگشت به بالا