مراقب باشید...


برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا تنها کافی است بهداشت فردی را رعایت کنید.


در خانه بمانید. مسافرت نکنید. به روش صحیح ماسک بزنید. با دیگران دست ندهید و روبوسی نکنید. به دفعات دست و روی خود را بخوبی بشویید.


تنها باید زنجیره انتقال را قطع کنیم.


موبایل و تبلت

نوع موبایل شما چه چیزهایی درباره شخصیت تان می گوید؟

رابطه نوع گوشی و شخصیت

آیا شما ترجیح می دهید اندروید داشته باشید یا آیفون؟!!!

1 رابطه نوع گوشی و شخصیت

نوع گوشی هوشمندی که شما استفاده می کنید ممکن است بر آنچه که دیگران در مورد شما فکر می کنند، تأثیر بگذارد و به نوعی شخصیت شما را بازگو کند.

در مطالعه ای که در کنفرانس سالانه انجمن روانشناسی انگلستان برگزار شد، نتایج حاکی از آن بود که افرادی که از اندروید استفاده می کنند، دارای سطوح عالی تری از صداقت، تواضع و فروتنی، توافق پذیری و مقبولیت و گشودگی، نسبت به کاربران آیفون هستند. در حالی که کاربران آیفون برون گراتر می باشند.

هنگامی که محققان روی هر دو گروه کاربران اندروید و آیفون، ارزیابی های شخصیتی انجام دادند، همه نتایج به دست آمده درست نبود، اما به هر حال، کاربران اندروید، رتبه بالاتری در صداقت و تواضع و فروتنی گرفتند. سرپرستی این پژوهش بر عهده دکتر Heather Shaw بود. او می گوید اگر چه اندروید و آیفون بیش از 95% گوشی های فروخته شده جهان را تشکیل می دهند، اما تفاوت بین کاربران این دو گوشی هیچ وقت بررسی نشده است.

او و همکارانش دو تحقیق انجام دادند؛ ابتدا از 240 شرکت کننده خواستند به سؤالاتی درباره ویژگی های مرتبط با کاربران هر برند گوشی هوشمند پاسخ دهند. سپس، پرسشنامه های شخصیتی 530 کاربر آیفون و اندروید را تحلیل کردند.

علاوه بر تفاوت در میزان صداقت و فروتنی، این محققان دریافتند که زنان دو برابر بیشتر از مردان، آیفون را به عنوان موبایل انتخاب می کنند. افرادی که در “اجتناب از تشابه” یعنی آن هایی که دوست ندارند همان چیزهایی را بخرند که دیگران هم مشابهش را دارند، امتیاز بالایی گرفتند، بیشتر احتمال داشت اندروید داشته باشند، در حالی که افرادی که ترجیح می دادند گوشی با کیفیت تری داشته باشند، احتمالاً آیفون را انتخاب کرده بودند.

دکتر شاو اظهار کرد: من از این تفاوت ها بین دو کاربر اندروید و آیفون اصلاً تعجب نکردم. گوشی های هوشمند آیفون و اندروید هر کدام برنامه های مختلف، مشخصات فنی متفاوت، و عملکردهای مختلفی دارند و کاربران، با توجه به آن ها گوشی مورد نظر خود را انتخاب می نمایند.

وی اظهار داشت انتخاب مارک گوشی، پایه ای ترین انتخاب است و مطالعات او نشان داد که می توان با این انتخاب، سرنخ هایی از ویژگی شخصیتی فرد پیدا کرد. علاوه بر مارک، ویژگی هایی زیاد دیگری هم هستند که می توانند به نوعی شخصیت افراد را بازگو کنند؛ مانند رنگ، موزیک، عکس ها، آهنگ زنگ تلفن و… . او می گوید: بسیاری از ما دوست نداریم که افراد دیگر از گوشی های ما استفاده کنند. چرا که ممکن است خیلی از اسرار شخصی ما فاش شود.

اما برای دستیابی به جزئیات بیشتر و دقیق تر، لازم است تحقیقات بیشتری صورت گیرد. مطالعات می توانند روش های دیگری که گوشی های هوشمند در مورد شخصیت کاربران می گویند را کشف کنند. مثلاً پژوهش در مورد نوع اپلیکیشن های خاصی که افراد در گوشی های هوشمند خود دانلود می کنند، نوع بازی هایی که در گوشی دارند و… .

البته طبق عقیده شاو، اصلاً منصفانه نیست که بخواهید شخصیت فردی را براساس نوع گوشی او قضاوت کنید!

🌟5-4-3-2-1🌟 به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟
[تعداد: 3   میانگین: 4.7/5]

hashie-fantricks

فقط با آموزش و یادگیری می تونیم آینده رو بسازیم.

پس اگه مطلب مفیدی در رابطه با این مقاله دارید، حتما در قسمت نظرات با دوستان خودتون در میون بذارید.

hashie-fantricks-2
منبع
realsimple
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن

لطفا Adblock را غیر فعال کنید.

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید