گل و گیاه

چگونه گل های طبیعی را در مایکروویو خشک کنیم؟

در مقاله های قبلی با روش خشک کردن گل در هوای آزاد آشنا شدیم و اینک در این مقاله خشک کردن گل ها را از طریق مایکروویو و ماده‌ی خشک کن بیان میکنیم.

خشک کردن گل در مایکروویو

مایکروویو برای گلهایی با تعداد گلبرگ زیاد و سطوح پرزدار و چسبناک مناسب است. گل‌های رز، آهاری و گل‌های جعفری بهترین گزینه‌ها برای این کار هستند. این گل‌ها را زمانی که نیمه باز بوده و قبل از این که گلبرگ‌ها شروع به ریختن کنند، بچینید.

در این روش ساقه‌ها را بسیار کوتاه کنید. حدود دو و نیم تا ۵ سانتی‌متر.

1 روش دیگر خشک کردن گل

۱- دور ساقه‌ها را سیم پیچی کنید: ساقه‌ها بعد از خارج شدن از مایکروویو انعطاف پذیر نخواهند بود. بنابراین اگر می‌خواهید ساقه ی گل‌ها حالت خاصی داشته، خمیده شده و طبیعی‌ تر به نظر برسند، سیم درجه‌ ی ۲۰ یا ۲۴ گلسازی را به صورت مارپیچ به دور ساقه بپیچید. اگرچه بهتر است از فلز در مایکروویو استفاده نکنید.

2 روش دیگر خشک کردن گل

۲- در یک ظرف مناسب برای مایکروویو مخلوط خشک کننده بریزید: ماده‌ی خشک کننده، ماده‌ ای است که رطوبت را جذب می‌ کند. ژل سیلیکا بهترین گزینه برای گلبرگ‌های ظریف و رنگارنگ است. همچنین می‌توانید از خاک بستر گربه با مخلوط ۵۰/۵۰ بوراکس و آرد ذرت نیز استفاده کنید. ظرف را به عمق ۲ و نیم تا ۵ سانتی‌ متر پر کنید.

۳- گل‌ ها را در ماده‌ ی خشک کن دفن کنید: گل‌ها را با دقت از گوشه‌ی بالایی سمت راست ظرف با فاصله‌های ۲ سانتی‌ متری از هم قرار دهید و به آرامی از ماده‌ ی خشک کننده روی آنها به طوری که گل‌ ها دفن شوند، بریزید. اگر گلبرگ‌ها تا شدند یا شکل طبیعی خود را از دست دادند از یک خلال دندان برای درست کردن آن‌ها استفاده کنید. ابتدا با یک یا دو گل شروع کنید تا روند کار را یاد گرفته و بفهمید که برای هر گل چه میزان حرارت و زمان لازم است.

۴- یک فنجان آب هم در مایکروویو قرار دهید: یک فنجان آب جداگانه و کم عمق، برخی از انرژی مایکروویو را جذب می‌ کند. این کار از سوختن تصادفی یا خشک شدن بیش از حد گل‌ ها جلوگیری می‌ کند.

5 روش دیگر خشک کردن گل

۵- ظرف را در مایکروویو قرار داده و برای دو دقیقه به آن گرما دهید: با یک خلال دندان مواد خشک کننده آن‌ ها را بررسی کنید. اگر نمی‌توانید این کار را بکنید، ظرف را برای یک دقیقه حرارت داده و سپس چک کنید. اگر لازم بود مجددا آن را در فر بگذارید. فقط یادتان باشد یک دقیقه به یک دقیقه آن را چک کنید تا بیش از حد خشک نشود.

این روش دارای آزمایش و خطای بسیاری است. زیرا تنوع زیادی بین گل‌ها و مایکروویوها وجود دارد. بعضی از گل‌های آفتابگردان در این روش با تنظیمات کم مایکروویو بسیار عالی می‌شوند. توجه کنید که برای خشک کردن گل‌ های مختلف درجه حرارت‌های مختلفی لازم است.

۶- اجازه دهید یک روز کامل سرد شوند: ظرف را از مایکروویو خارج کرده و درب ظرف را بپوشانید و فقط یک درز کوچک روی درب ظرف ایجاد کنید و آن را ۲۴ ساعت به حال خود بگذارید. ماده‌ی خشک کن به ویژه ژل سیلیکا مدت زمان بیشتری را برای خنک شدن نیاز دارد. گل کوکب، بنفشه‌ ی دورگه و گل صدتومانی به ۳۶ ساعت زمان نیاز دارند. گل‌ های بزرگتر و ضخیم‌ تر مانند رز، میخک قرنفلی ممکن است ۱۰ ساعت زمان هم برایشان کافی باشد.

7 روش دیگر خشک کردن گل

۷- ماده‌ی خشک کن را از روی گل‌ ها پاک کنید: بعد از اینکه ماده سرد شد، گل‌ها را با ظرافت و به آرامی از آن خارج کنید. پایین گل‌ها را گرفته و آن‌ها را از زیر بیرون بکشید و با یک فرچه روی گل‌ها را به آرامی تمیز کنید. در صورت تمایل آن‌ها را با یک اسپری مو یا اسپری مخصوص گل محافظت کنید. توجه داشته باشید ماده‌ی خشک کن را دور از دسترس کودکان قرار دهید.

🌟5-4-3-2-1🌟 به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

hashie-fantricks دیدگاه نامه فن تریکس (کلیک کنید)

* وارد بحث شوید و دیدگاه هایتان را به اشتراک بگذارید.
* پس از تایید دیدگاه، ارسال پاسخ توسط دیگران، و یا ثبت دیدگاه جدید توسط سایر کاربران در مطالب مورد علاقه خود، ایمیل اطلاع رسانی دریافت کنید.
* با دریافت لایک از سایر کاربران دیدگاه خود را به جایگاه های بالاتر برسانید.
* با ثبت دیدگاه سازنده و مفید، نظر نویسنده مطلب را جهت پین کردن دیدگاهتان جلب کنید.
* تنها با آموزش و یادگیری می توان آینده را ساخت. پس اگر مطلب یا دیدگاه مفیدی در رابطه با این مقاله دارید، حتما در قسمت دیدگاه ها با دوستان خود در میان بگذارید.

hashie-fantricks-2 سلب مسئولیت! مقالات مربوط به بخش سلامتی، پزشکی، زیبایی، روانشناسی، تناسب اندام و ... تنها برای آموزش و افزایش اطلاعات کاربران فارسی زبان گرد آوری شده و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند و مسئولیت صحت توصیه های نقل شده در مطالب بر عهده تیم فن تریکس نمی باشد. اطلاعات بیشتر hashie-fantricks-2
منبع
wikihow

اشتراک در اطلاعیه دیدگاه ها (کلیک کنید)
اطلاع از
guest
1 دیدگاه
محبوب ترین ها
تازه‌ترین ها قدیمی ترین ها
بازخوردهای درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
کاربر ناشناس

این ماده خشک کننده چی هست؟ از کجا باید بخریم؟

دکمه بازگشت به بالا