مراقب باشید...


برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا تنها کافی است بهداشت فردی را رعایت کنید.


در خانه بمانید. مسافرت نکنید. به روش صحیح ماسک بزنید. با دیگران دست ندهید و روبوسی نکنید. به دفعات دست و روی خود را بخوبی بشویید.


تنها باید زنجیره انتقال را قطع کنیم.


تغذیهسلامت

چگونه برای میوه و سبزیجات شوینده ارگانیک خانگی بسازیم؟

تهیه شوینده ارگانیک و طبیعی برای شستن میوه، صیفی جات و سبزیجات

همه ی ما تلاش می کنیم تا بهترین میوه و سبزیجاتی که سالم و تازه بوده و به صورت ارگانیک تهیه شده اند را خریداری کنیم. اما بیشتر اوقات موفق به انجام این کار نمی شویم و بسیاری از ما فکر می کنیم میوه ها و سبزیجات بسته بندی شده که به اصطلاح پاک و شسته شده هستند، بهتر از انواع دیگر بوده و سالم، تازه و ارگانیک می باشند. به همین دلیل گاهی وسوسه شده و آن ها را تهیه می کنیم و بسته بندی بودن آن ها باعث می شود در شستن و ضد عفونی کردنشان چندان جدیتی به خرج ندهیم. باید بگوییم که اگر چه بسیاری از این بسته بندی ها و مخصوصاً آن هایی که به صورت صنعتی و توسط کارخانه ها عرضه می شوند، کاملاً بهداشتی بوده و تحت نظارت وزارت بهداشت می باشد. اما دلیلی نمی شود که آن ها را ارگانیک و کاملاً بهداشتی دانسته و دقتی در ضدعفونی کردن آن ها نکنیم. چرا که ممکن است در فرآیند تهیه ی این بسته بندی ها از مواد شیمیایی استفاده شده باشد که بسیار مضر است.

1 شوینده ارگانیک میوه و سبزیجات

از آنجایی که میوه ها و سبزیجات چه بسته بندی و پاک شده و چه پاک نشده ها از زمان برداشت تا زمانی که به دست ما برسند در حجم بالایی دست به دست شده و از مکان های مختلفی عبور می کنند، گاهی ممکن است حامل آلودگی ها، بیماری ها و انگل هایی باشند. بنابراین لازم است در شستن و ضد عفونی کردن میوه ها و سبزیجات، حتی انواع بسته بندی شده دقت بسیار بالایی داشت. به خصوص امروزه که استفاده از مواد شیمیایی و کودها و آفت کش های شیمیایی بسیار افزایش یافته، ضد عفونی کردن میوه ها و سبزیجات با مواد ضدعفونی کننده ی طبیعی و ارگانیک بسیار ضروری است.

توصیه می کنیم این شوینده های طبیعی را خودتان تهیه کنید تا از نظر سلامت و ارگانیک بودن و همچنین قدرت از بین بردن آلودگی ها، آفت کش ها و باکتری هایی که ممکن است در فرآیند عرضه، آن ها را در بر گرفته باشد، مطمئن باشید.

اکثر مردم برای شستن و ضدعفونی کردن میوه ها و سبزیجات از سرکه خالص به عنوان ضدعفونی کننده استفاده می کنند. باید بگوییم سرکه به عنوان ضد عفونی کننده ی رسمی ثبت نشده و باکتری های خطرناکی مثل استافیلوکوک ها را از بین نمی برد. اما اسیدی است که بهترین خاصیت پاک کنندگی و تمیز کنندگی را دارد.
در ادامه دو دستور تهیه ی شوینده های طبیعی را آموزش می دهیم که یکی از آن ها برای میوه ها و صیفی جات و دیگری برای سبزیجات برگ دار می باشد.

چگونه شوینده ای طبیعی و ارگانیک برای شستن میوه و صیفی جات تهیه کنیم؟

برای شستن میوه ها و صیفی جات به مواد زیر نیاز دارید:

– بطری اسپری
– قاشق و پیمانه ی اندازه گیری
– آبکش
– سرکه ی سفید
– آب
– آبلیمو
– فرچه
– دستمال کاغذی حوله ای

1- محلول را بسازید.

برای شستشوی بیشتر میوه ها و صیفی جات، 1 پیمانه سرکه را با 4 پیمانه آب، در بطری اسپری مخلوط کنید. سپس یک قاشق چایخوری آبلیمو به آن اضافه کرده و بطری را خوب تکان دهید تا مخلوط شوند.

2 شوینده ارگانیک میوه و سبزیجات

2- محلول را اسپری کنید.

میوه ها و صیفی جات را در آبکشی ریخته و آن را در ظرفشویی بگذارید. محلول را روی تمامی مواد اسپری کنید. اجازه دهید محلول به مدت 2 تا 5 دقیقه روی میوه ها باقی بماند.

3 شوینده ارگانیک میوه و سبزیجات

3- آب بکشید.

آبکش را زیر شیر آب سرد گرفته و آب بکشید. میوه ها و صیفی جاتی که تنها با آب کشیدن آلودگی هایشان بر طرف نمی شود را باید حین آبکشی فرچه کشیده و خوب تمیز کنید.

4 شوینده ارگانیک میوه و سبزیجات

4- خشک کنید.

با استفاده از دستمال کاغذی حوله ای میوه ها را خشک کنید.

5 شوینده ارگانیک میوه و سبزیجات

چگونه شوینده ای طبیعی و ارگانیک برای شستن سبزیجات تهیه کنیم؟

مواد زیر را تهیه کنید:

– یک کاسه ی شیشه ای یا فلزی
– قاشق و پیمانه ی اندازه گیری
– سرکه ی سفید
– آب
– نمک
– آبکش
– دستمال کاغذی حوله ای

1- محلول را بسازید.

همه ی سبزیجاتی که می خواهید بشویید را در یک کاسه ی شیشه ای یا فلزی بریزید. سپس کاسه را با یک پیمانه سرکه و 4 پیمانه آب پر کرده و یک قاشق چایخوری نمک به آن اضافه کنید.

6 شوینده ارگانیک میوه و سبزیجات

2- سبزی ها را بخیسانید.

اجازه دهید سبزی ها 5 دقیقه در محلول خیس خورده و سپس آن ها را در آورید.

7 شوینده ارگانیک میوه و سبزیجات

3- آب بکشید.

سبزی ها را درون آبکش ریخته و با آب سرد آب بکشید.

8 شوینده ارگانیک میوه و سبزیجات

4- خشک کنید.

سبزی ها را روی کاغذ حوله ای پهن کنید تا کاملاً خشک شوند. سپس آن ها را به یخچال منتقل کرده و قبل از این که رطوبتشان گرفته شود به صورت تازه مصرف کنید.

9 شوینده ارگانیک میوه و سبزیجات

hashie-fantricks

فقط با آموزش و یادگیری می تونیم آینده رو بسازیم.

پس اگه مطلب مفیدی در رابطه با این مقاله دارید، حتما در قسمت نظرات با دوستان خودتون در میون بذارید.

hashie-fantricks-2
منبع
thekitchn
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن

لطفا Adblock را غیر فعال کنید.

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید