آموزش های ویدئوییتغذیه

چگونه میتوان پوست نارگیل را به راحتی جدا کرد؟
نارگیل ها بسیار خوشمزه، مفید و مقوی هستند، مخصوصا اگر بصورت تازه مصرف شوند. اما بسیاری از مردم به دلیل سختی جدا کردن پوست نارگیل و استفاده از آن، از خرید این میوه ی گرانبها امتناع می کنند. ما در اینجا سعی داریم تا با معرفی روش هایی ساده، و تنها با چند وسیله ی ساده ی آشپزخانه شما را یاری کرده تا به راحتی پوست نارگیل را جدا کرده و از خوردن آن لذت ببرید. پس با ما در فن تریکس همراه باشید.
یکی از این روش های ساده جدا کردن پوست نارگیل، حرارت دادن نارگیل درفر است. این کار کمک می کند نارگیل به اندازه ی کافی نرم شده و با یک ضربه روی سطحی سخت باز شود. اگر به فر دسترسی نداشتید نگران نباشید، با یک چکش ساده هم می توان به راحتی پوست نارگیل را باز کرد. بعد از باز شدن هم تنها به یک چاقو نیاز است تا نارگیل از پوست سخت جداشده و آماده ی خوردن شود. به همین راحتی!

تخلیه ی نارگیل

۱- سوراخی را بالای نارگیل ایجاد کنید. بر روی سر نارگیل سه چشم یا بعبارتی سه فرورفتگی وجود دارد. یکی از آن ها معمولا ضعیف تر است. با یک چاقوی تیز آن را بیابید و براحتی سوراخ کنید.

1 باز کردن نارگیل

۲- نارگیل را روی یک لیوان برگردانید تا سوراخ دقیقا روی لیوان قرار گیرد و آب درون نارگیل، در لیوان تخلیه شود. از ظرف دیگری مثل کاسه هم می توانید استفاده کنید اما سعی کنید ظرفی باشد که قطرش از قطر نارگیل کوچکتر بوده تا نارگیل روی ظرف ثابت بماند و درون ظرف نیافند و یا مجبور نباشید آن را با دست نگه دارید.

۳- اجازه دهید نارگیل به طور کامل خالی شود. بعد از این که نارگیل راروی لیوان برگرداندید باید چند دقیقه صبر کنید تا آب به طور کامل خالی شود. گاهی لازم است چندین بار آن را تکان داده تا کوچکترین قطرات باقی مانده های آب هم خارج شوند.

قبل از باز کردن نارگیل به چند نکته توجه کنید

• اگر قصد دارید برای بازکردن نارگیل از فر استفاده کنید به یاد داشته باشید که حتما باید آب آن را به طور کامل تخلیه کنید. چرا که در صورت تخلیه نشدن کامل، آب ممکن است در داخل فر منفجر شود.
• اگر می خواهید از چکش برای باز کردن نارگیل استفاده کنید لازم نیست حتما محتویات و آب آن را خالی کنید. اگرچه برای جلوگیری از ریخته شدن و از بین رفتن آب و کثیف شدن منزل بهتر است ابتدا این کار را انجام داده و بعد آن را باز کنید.
• یک نارگیل خوب تقریبا حدود ۱۱۸ تا ۱۷۷ میلی لیتر آب دارد.
• آب نارگیل های تازه و جوان باید شیرین باشد. اگر مایع غلیظ و چرب است، این نارگیل، نارگیل خوبی نیست و باید دور انداخته شود.

استفاده از فر برای باز کردن نارگیل

۱- فر را از قبل گرم کنید. به دلیل این که گرما کمک می کند تا پوست نارگیل باز شود، باید مطمئن شوید که فر به اندازه ی کافی گرم شده است و بعد نارگیل را در آن قرار دهید. درجه حرارت فر را روی ۳۷۵ درجه ی فارنهایت یا ۱۹۰ درجه ی سانتی گراد قرار داده و اجازه دهید تا کاملا گرم شود.

۲- نارگیل را روی سینی فر گذاشته و اجازه دهید تقریبا ۱۰ دقیقه یعنی تا زمانی که شکافی روی جلد آن ایجاد شود، داخل فر بماند.
اگر بعد از ده دقیقه شکاف ایجاد نشد بیشتر به آن فرصت دهید اما مدام حواستان باشد تا به محض ایجاد شکاف آن را خارج کرده تا نارگیل بیش از حد لزوم گرما نبیند.

اگر عجله دارید از ماکروویو هم می توانید استفاده کنید. نارگیل را روی ظرف مخصوص ماکروویو قرار داده و آن را با درجه حرارت متوسط روی بالا به مدت سه دقیقه حرارت دهید.
۳- به محض اینکه پوست نارگیل ترک خورد. سینی را بیرون آورده و اجازه دهید میوه دو تا سه دقیقه خنک شود و سپس آن را در حوله ای کوچک بپیچید.

4 باز کردن نارگیل

۴- سپس حوله حاوی نارگیل را در داخل یک کیسه ی پلاستیکی قرار داده و درب کیسه را ببندید و چندباری بر سطحی سخت ضربه زده تا زمانی که احساس کنید شکسته است. هرچه سطحی که نارگیل را روی آن می زنید سخت تر باشد، زودتر و راحت تر میشکند.

۵- زمانی که پوست نارگیل شکسته شد آن را از کیسه خارج کرده و حوله را باز کنید. قطعات را برداشته و چاقویی بین پوسته و گوشت سفید آن قرار داده و آن را به دقت جدا کنید.

اصلا لازم نیست از یک چاقوی تیز برای این کار استفاده کنید. چاقوی کره هم این کار را به راحتی انجام خواهد داد.
۶- پوست قهوه ای رنگ (فیبر) که روی گوشته ی نارگیل قرار دارد را نیز جدا کنید. از یک پوست کن برای جدا کردن این فیبر استفاده کنید. و درست همان طور که سیب زمینی را پوست می کنید پوست نارگیل را نیز جدا کنید.

اکنون نارگیل شما آماده ی خوردن و یا طبخ در غذاهای خوشمزه تان می باشد.

باز کردن نارگیل با استفاده از چکش

۱- بعد از این که آب نارگیل را به طور کامل خالی کردید آن را روی یک حوله قرار داده و حوله را به دورش بپیچید و آن را برگردانید. حالا نارگیل را روی سطح سختی قرار داده و به آن ضربه بزنید. به هر حال باید به هر روشی که برایتان راحت تر است آن را بشکنید.

۲- با چکش روی دورتادور آن، ضربه بزنید تا کاملا خرد شود.
چکشی فلزی و سنگین برای این کار مناسب تر است.

اگر چکش نداشتید از گوشت کوب یا هاون دستی آشپزخانه هم می توانید استفاده کنید.
۳- حال نارگیل را از حوله درآورید و شکاف های ایجاد شده را با انگشت باز کنید و تکه های آن را روی همان حوله قرا دهید. اگر به راحتی تکه ها از هم جدا نمی شوند دوباره همین مرحله را تکرار کنید.

۴- اکنون روی تکه های نارگیل که روی حوله قرار داده اید با چکش به آرامی ضربه های مداومی زده تا گوشته از پوسته ی سخت راحتتر جدا شود. توجه داشته باشید که این کار را باید روی تمام نقاط تکه های نارگیل انجام دهید تا تمامی قسمت ها ضربه دیده و به راحتی جدا شوند.

بهتر است زمانی که بر پوست سخت ضربه می زنید، قطعات، باز هم به تکه های کوچکتری تقسیم شوند چرا که در این حالت پوست سخت راحتتر جدا می شود.
۵- بعد از اتمام کار ضربه، چاقوی کره را بین گوشته و پوست سخت نارگیل قرار دهید و با یک حرکت به راحتی آن دو را از هم جدا کنید. بهتر است از چاقوی کره که تیز نیست استفاده کنید که امکان مانور روی تمام قسمت ها را داشته و گوشته را به صورت کامل جدا کنید.

۶- پوسته ی فیبری روی گوشته ی نارگیل را با یک پوست کن جدا کنید تا فقط گوشته ی سفید آن باقی بماند.

اکنون نارگیل شما آماده ی سرو است. نوش جان.

🌟5-4-3-2-1🌟 به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟
[تعداد: 4    میانگین: 4.5/5]

hashie-fantricks

فقط با آموزش و یادگیری می تونیم آینده رو بسازیم.

پس اگه مطلب مفیدی در رابطه با این مقاله دارید، حتما در قسمت نظرات با دوستان خودتون در میون بذارید.

hashie-fantricks-2
منبع
wikihow
برچسب هادیدگاه 2

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock را غیر فعال کنید.

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود، لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید.