کودک

چگونه کارتون و انیمیشن های مناسبی برای کودکان انتخاب کنیم؟
کارتون ها و انیمیشن ها جزء سرگرمی های پر طرفدار و دوست داشتنی کودکان می باشند. اما اگر والدین در انتخاب کارتون ها برای کودکانشان دقت نداشته باشند، کارتون علاوه بر سرگرم کردن کودکان می تواند تاثیراتی روی آن ها داشته باشد. بنابراین یادگیری چگونگی انتخاب کارتون و انیمیشنی که از نظر محتوایی کاملا مناسب کودک باشد، باعث می شود که کودکان شاد و ایمن بمانند.

برای انتخاب انیمیشن و کارتون مناسب برای کودکتان نکات زیر را در نظر داشته باشید.

1- سن کودک

قبل از تهیه ی انیمیشن توجه به سن کودک و مناسب بودن کارتون برای سن او بسیار مهم است. معمولا کارتون هایی که در بازار به فروش می رسند، رده ی سنی مناسبِ تماشای آن را روی دی وی دی ثبت می کنند. برای آن دسته از انیمیشن هایی هم که در تلوزیون پخش شده و رده ی سنی مناسب را نمی دانید، به راحتی با جستجو در اینترنت، می توانید اطلاعات مربوط به آن از جمله رده ی سنی را بیابید. پس این مورد را حتما در نظر داشته باشید.

1 انیمیشن و کارتون مناسب کودکان

2- اطلاعات مربوط به انیمیشن را نیز مطالعه کنید.

والدین کودکان را به شیوه های مختلفی تربیت می کنند. بنابراین برایشان مهم است که بدانند کودک در معرض چه عواملی قرار می گیرد. ممکن است کارتونی از نظر سنی مناسب کودکتان باشد، اما از نظر محتوایی با ارزش های تربیتی شما متناسب نباشد. پس بهتر است علاوه بر بررسی رده ی سنی انیمیشن، اطلاعات مربوط به آن را نیز مطالعه کنید.

3- همیشه قبل از این که کودک کارتون را ببیند، خودتان آن را تماشا کرده و سالم و ایمن بودن کارتون را از هر نظر برای فرزندتان تائید کنید.

4- به دنبال انیمیشن هایی باشید که علائق کودکتان را بازتاب می کند.

در مورد چیزهایی که کودکتان دوست دارد و با آن ها حالش خوب است بیشتر دانسته و کارتون هایی را انتخاب کنید که محتوای آن مشابه علائق کودکتان است. مثلا اگر فرزندتان قهرمانی و قهرمان شدن را دوست دارد، انیمیشن هایی که مربوط به مسابقه است برایش بسیار جذاب خواهد بود.

2 انیمیشن و کارتون مناسب کودکان

5- گاهی به نظر کودکان هم باید احترام گذاشته و از آن ها در مورد کارتون ها و انیمیشن هایی که دوست دارند بپرسید و سپس درخواستشان را بررسی کرده تا در صورتی که مناسب سنشان بود، و محتوای آن مشکلی نداشت، آن ها را تهیه کنید.

اگر کارتون پیشنهادی کودک مناسب نبود و نتوانستید آن را تهیه کنید، بهتر است، کارتونی را بیابید که مشابه درخواستشان باشد.

6- برای نوجوانان بازی های انیمیشنی را نیز در نظر داشته باشید. بازی های کامپیوتری برای رشد مهارت های اجتماعی و ترغیب کردن کودکان و به خصوص نوجوانان برای فعالیت های اجتماعی بسیار مفید است.

پس برای نوجوانان خود در کنار کارتون و انیمیشن، چند بازی کامپیوتری هم تهیه کنید.

3 انیمیشن و کارتون مناسب کودکان

7- کارتون ها را در کنار کودکان به صورت خانوادگی تماشا کنید.

معمولا بیشتر انیمیشن ها برای بزرگسالان نیز جذاب بوده و والدین هم تماشای آن ها را دوست دارند. نشستن در کنار کودک و تماشای دسته جمعی انیمیشن به کودک احساس آرامش و امنیت و اعتماد به نفس می دهد.

4 انیمیشن و کارتون مناسب کودکان

8- در خرید کارتون و انیمیشن دقت داشته باشید که حتما آن ها را از فروشگاه های معتبر تهیه کنید.

 حتما دی وی دی ها دارای هولوگرام باشند. اگر هم قصد دانلود یا خرید اینترنتی دارید، حتما سایت های معتبر و مشهور را برای این کار انتخاب کنید.

🌟5-4-3-2-1🌟 به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟
[تعداد: 2    میانگین: 2.5/5]

hashie-fantricks

فقط با آموزش و یادگیری می تونیم آینده رو بسازیم.

پس اگه مطلب مفیدی در رابطه با این مقاله دارید، حتما در قسمت نظرات با دوستان خودتون در میون بذارید.

hashie-fantricks-2
منبع
wikihow
برچسب هادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock را غیر فعال کنید.

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود، لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید.