مراقب باشید...


برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا تنها کافی است بهداشت فردی را رعایت کنید.


در خانه بمانید. مسافرت نکنید. به روش صحیح ماسک بزنید. با دیگران دست ندهید و روبوسی نکنید. به دفعات دست و روی خود را بخوبی بشویید.


تنها باید زنجیره انتقال را قطع کنیم.


لپ تاپ و کامپیوتر

نحوه غیرفعال یا پاک کردن لیست اسناد و فایل های اخیر 2016 Word

نحوه غیرفعال یا پاک کردن لیست اسناد و فایل های اخیر Word 2016

هنگامی که نرم افزار مایکروسافت ورد را باز می کنید، لیستی از اسناد و فایل های تازه باز شده در سمت چپِ صفحه نمایش ظاهر می شوند. شما می توانید همه یا برخی از این فایل ها را پاک کنید یا اگر دوست ندارید این لیست پس از هر بار باز کردن ورد، ظاهر شود، آن را کلاً غیرفعال کنید.

زمانی که شما یک نرم افزار ورد را باز می کنید و از داخل نرم افزار، گزینه “Open” را انتخاب می نمایید، نیز لیست اسناد و فایل های ورد اخیر، روی لیست پرش یا جامپ لیست (jump list)، نمایش داده می شوند. پاک کردن این لیست، فایل ها و اسناد را از دو محل در ورد، حذف می کند، اما از لیست پرش حذف نمی شوند.

1 پاک کردن اسناد اخیر در Word

بنابراین شما باید لیست پرش را به طور جداگانه پاک کنید. غیرفعال کردن نمایش اسناد و فایل های اخیر، مانع از نمایش این اسناد و فایل ها در هر یک از این قسمت ها می شود. برای یادگیری ادامه مقاله را حتماً بخوانید.

پاک کردن لیست اسناد و فایل های اخیر

این کار بسیار ساده است؛ چه شما یک فایل ورد را باز کرده باشید و این لیست ظاهر شده باشد و چه اینکه از یک فایل وردِ باز شده، گزینه Open را انتخاب کرده باشید و فایل، باز شده باشد. به هر حال، روی یکی از اسناد موجود در لیست باز شده، راست کلیک کنید و گزینه Clear Unpinned Documents را انتخاب نمایید.

2 پاک کردن اسناد اخیر در Word

در باکس هشدار ظاهر شده، کلید Yes را بزنید.

3 پاک کردن اسناد اخیر در Word

با این کار، تمام اسناد و فایل های وردِ اخیر، پاک می شوند.

اگر می خواهید تنها یکی از اسناد را پاک کنید، روی سند مورد نظر راست کلیک کرده و گزینه Remove From List را انتخاب کنید. با این کار، فقط همان سندی که روی آن راست کلیک کرده اید از لیست، حذف خواهد شد.

 4 پاک کردن اسناد اخیر در Word

غیرفعال کردن لیست اسناد و فایل های اخیر

این کار نیز مانند مرحله قبل بسیار ساده است. اگر شما در صفحه تازه باز شده ی ورد هستید، در قسمت پایینِ سمت چپ، روی لینک Open Other Documents کلیک کنید.

5 پاک کردن اسناد اخیر در Word

اگر از قبل یک سند باز کرده اید، روی منوی File کلیک کنید.

6 پاک کردن اسناد اخیر در Word

حال، از قسمت پایینِ سمت چپ، گزینه Options را انتخاب نمایید.

7 پاک کردن اسناد اخیر در Word

در منوی باز شده ی Word Options، به قسمت Advanced بروید.

8 پاک کردن اسناد اخیر در Word

به پایینِ صفحه بروید و از سمت راست آن، گزینه Display را پیدا کنید. با تغییر عدد روبرویی Show this number of Recent Documents به صفر، نمایش لیست اخیر را غیرفعال نمایید. در آخر روی کلید OK کلیک کنید.

9 پاک کردن اسناد اخیر در Word

اکنون، هنگامی که شما یک صفحه از ورد را باز می کنید یا از داخل نرم افزار ورد از دستور Open استفاده می کنید، لیست اسناد و فایل های اخیرِ ورد باید خالی باشد. همچنین از آن به بعد، نباید هیچ گونه سند جدیدی در لیست پرش ورد مشاهده کنید.

10 پاک کردن اسناد اخیر در Word

اگر دوباره تمایل داشتید که نمایش لیست اسناد و فایل های اخیر را فعال کنید، باز هم مانند مسیر قبلی و طبق همان دستور، به پنجره Word Options بروید. سپس در قسمت Show this number of Recent Documents، تعداد اسنادی را که می خواهید در لیست، نمایش داده شوند را وارد کنید. عدد 50 به صورت پیش فرض در این قسمت داده شده است، اما شما می توانید هر تعدادی را که دوست داشتید از 0 تا 50 در این قسمت وارد نمایید. فقط توجه داشته باشید، هنگامی که آن را مجدداً فعال می کنید، هر سندی که قبلاً نمایش داده شده بود، دوباره ظاهر می شود.

در پایان با مطالعه مقالات “تفاوت نسخه های مختلف Microsoft Office” و “نحوه استفاده از تکمیل خودکار کلمات در نرم افزار LibreOffice Writer” در وب سایت فن تریکس اطلاعات بیشتری کسب کنید.

hashie-fantricks

فقط با آموزش و یادگیری می تونیم آینده رو بسازیم.

پس اگه مطلب مفیدی در رابطه با این مقاله دارید، حتما در قسمت نظرات با دوستان خودتون در میون بذارید.

hashie-fantricks-2
منبع
howtogeek
برچسب ها

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن

لطفا Adblock را غیر فعال کنید.

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید