زیباییسرگرمی و اوقات فراغت

چگونه در خانه کلاه گیس درست کنیم؟
کلاه گیس هایی که تمامی سطح سر را پوشش می دهند از انواع دیگر طبیعی تر به نظر می رسند. چرا که در تداخل با موهای اصلی قرار نگرفته و تضادی به وجود نمی آورند. از آن جایی که تهیه ی این کلاه گیس ها کمی دشوار بوده و نیاز به حوصله و مهارت دارد اغلب افراد تهیه آن ها از بازار را به ساختنشان در منزل ترجیح می دهند. اما به دلیل این که قیمت نسبتا بالایی دارند، تهیه کردن آن ها در خانه مقرون به صرفه تر می باشد. پس با فن تریکس همراه باشید تا طریقه ی ساخت آن را بیاموزید.

آماده سازی قالب سر

1- دور سر را اندازه بگیرید.

برای اندازه گیری دور سر، متر را باید دقیقاً در محلی که می خواهید خط رویش موهایتان (موهای کلاه گیس) باشد، به دور سر پیچیده و اندازه بزنید. سپس فاصله ی بین دو گوش را نیز اندازه بگیرید. یعنی سر متر را بالای یکی از گوش ها و روی محل رویش مو گذاشته و متر را از روی سر عبور داده و تا بالای گوش دیگر اندازه بگیرید.

– برای حصول نتیجه ی بهتر، موهای سر باید کاملا به کف سر چسبیده بوده و سر کاملا مسطح باشد. بهتر است موها را خیس کرده و به سمت پایین شانه کنید و به مسطح ترین شکل ممکن درآورید.

1 نحوه ساخت کلاه گیس

2- الگو بسازید.

با استفاده از اندازه ها، مقدار مناسبی پلاستیک سلفون برداشته و با آن کل قسمت سر، که می خواهید کلاه گیس باشد را پوشش دهید. سلفون را روی سر انداخته محکم به سمت پایین بکشید تا کاملا روی کف سر چسبیده و تا جایی که ممکن است با سر فیت شود. خطوط رویش مو را با ماژیک روی سلفون مشخص کنید. حال روی کل پلاستیک چند لایه چسب نواری فایبر گلاس زده و کل پلاستیک را با چسب پوشش دهید تا الگوی اولیه به دست آید. بعد از اتمام کار خط رویش مو روی پیشانی، پشت گوش ها و گردن را روی چسب مشخص کنید.

2 نحوه ساخت کلاه گیس

3- برای انجام مراحل بعدی باید الگو را از روی سر برداشته و بر روی سر مانکن بگذارید. سپس آن را با سوزن ته گرد روی سر مانکن ثابت کنید.

3 نحوه ساخت کلاه گیس

4- حال به مقداری توری احتیاج دارید.

با استفاده از الگو، مقدار آن را مشخص کنید. البته به یاد داشته باشید که توری همیشه باید مقداری از الگو بیشتر باشد. یعنی وقتی آن را روی کار پهن می کنید باید از اطراف به اندازه چند سانتی متری از الگو بزرگ تر باشد. پس دقیقا توری را هم اندازه ی الگو نبرید.

5- توری را روی الگو انداخته و آن را با استفاده از سوزن ته گرد در امتداد خطوط رویش مو روی الگو ثابت کنید.

– دقت کنید که توری نباید حین کار چروک شده و خراب شود و باید کاملا صاف و محکم و بدون کوچکترین تا شدگی روی الگو ثابت شود.

– از جلوی سر شروع کرده و هنگامی که توری را روی خط رویش محکم کردید با دقت و به آرامی آن را صاف کرده و به عقب حرکت کنید تا تمام سطح الگو را فرا گیرد.

4 نحوه ساخت کلاه گیس

اکنون الگوی شما که از سلفون، چسب و توری می باشد، آماده شده است. پس مراحل بعدی را دنبال کنید.

ساخت کلاه گیس

1- حال باید موها را به توری بدوزید.

برای این کار نیاز به سوزن های مخصوص این کار دارید. این سوزن ها که برای اکستنشن مو هم استفاده می شود دارای نوکی قلابی شکل بوده که مو را گرفته و از بافت توری رد می کنند. آن ها را به راحتی می توانید از خرازی ها یا فروشگاه های لوازم آرایشی تهیه کنید. سایز سوزن ها متفاوت بوده و هر چه نوک قلاب کلفت تر باشد حجم موی بیشتری را گرفته و از توری عبور می دهد.

5 نحوه ساخت کلاه گیس

2- سوزن را در یک دست و رشته ای از مو را در دست دیگر بگیرید.

حلقه ای را روی مو ایجاد کرده و سوزن را از یک سوراخ توری عبور دهید. حالا با نوک قلابی سوزن، حلقه ی مو را گرفته و از درون بافت توری رد کنید. قبل از رها کردن مو، سوزن را به دور مو حلقه زده و مو را از درون حلقه رد کنید. سپس آن را کشیده تا مو روی توری گره بخورد. اکنون می توانید سوزن را رها کنید. مشاهده می کنید که رشته ی مو روی توری ثابت شده است. فقط دقت داشته باشید که همه ی رشته ی مویی که در این قسمت در دست دارید، نمی تواند از توری رد شود و سوزن فقط به اندازه ی قلابش مو را گرفته و رد می کند.

– از پیشانی شروع کرده، به صورت ردیفی توری را با مو پر کنید و به عقب بروید. این کار بسیار وقت گیر بوده و ممکن است چندین ساعت و یا چند روز طول بکشد. صبور باشید و کار را با دقت و ظرافت انجام دهید.

6 نحوه ساخت کلاه گیس

3- بعد از این که کار تمام شد کلاه گیس را روی سر گذاشته و چک کنید که خط رویش مو در پیشانی، پشت گوش ها و گردن دقیقا همانی باشد که می خواهید.

اگر خط موی کلاه گیس بالاتر از خط رویش موهای خودتان بود، باید چند ردیف اضافه کرده و آن را تنظیم کنید و یا بالعکس.

7 نحوه ساخت کلاه گیس

4- زمانی که تنظیمات انجام شد و همه چیز مرتب و طبق خواسته تان بود، کلاه گیس را روی سر گذاشته و با دقت هر چه تمام تر توری اضافه ی خط مو را قیچی کنید.

اکنون کلاه گیس شما آماده است. آن را روی سر گذاشته و لذت ببرید.

8 نحوه ساخت کلاه گیس

🌟5-4-3-2-1🌟 به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟
[تعداد: 2    میانگین: 4/5]

hashie-fantricks

فقط با آموزش و یادگیری می تونیم آینده رو بسازیم.

پس اگه مطلب مفیدی در رابطه با این مقاله دارید، حتما در قسمت نظرات با دوستان خودتون در میون بذارید.

hashie-fantricks-2
منبع
wikihow
برچسب هادیدگاه 11

    1. سلام. فرقی نداره، فقط دقت داشته باشید که از بافت محکم، مناسب و یکنواختی برخوردار باشد. نه زیاد درشت و نه زیاد ریز باشد.

    1. باید عمر نوح و صبر ایوب داشت تا کلاه گیس درست بشه.. بعدش از کجا مو گیر بیاریم

      1. افرادی هستن که موهای طبیعیشونو میفروشن یا میتونین از موی مصنوعی استفاده کنین

  1. چیز جالبی بود خوشم اومد
    خیلی خوب بود فقط مو از کجا بیاریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock را غیر فعال کنید.

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود، لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید.