سرگرمی و اوقات فراغت

چگونه ظرف هایی جذاب و اشتها آور برای کودکان بسازیم؟

چه کسی است که طالب زیبایی و جذابیت نباشد؟ و چه کسی خلاقیت و نوآوری را دوست ندارد؟ همه ی ما انسان ها با خلاقیت و نوآوری به هدف هایمان رسیده ایم. حال چه خلاقیت و نوآوری بسیار بزرگی بوده باشد و چه نوآوری بسیار کوچک. مهم این است که ما را به هدفمان برساند. مثل همین کاری که هم اکنون قصد انجام آن را داریم. تهیه ی ظرفی جذاب و زیبا برای کودکان بی اشتها. بشقاب یا سینی هایی به شکل برش میوه در رنگ های مختلف که نه تنها برای کودکان بلکه برای بزرگ تر ها نیز بسیار زیبا و جالب توجه است. تهیه ی این ظرف بسیار آسان است. پس توصیه می کنیم اگر از آن خوشتان آمده و به خصوص اگر بچه ای بد غذا و بی اشتها دارید از این ترفند استفاده کرده و غذایش را در این ظرف های جذاب سرو کنید. حسن ساخت این سینی یا بشقاب این است که برای بزرگتر ها هم زیبا به نظر می رسد پس می توانید با یک تیر دو نشان بزنید!

وسایل لازم برای تهیه ی سینی به شکل برش پرتقال، لیمو یا لیمو شیرین

– یک تکه تخته ی دایره ای شکل که ابعاد آن کاملاً دلخواه و سلیقه ای است.
– رنگ های اکرلیک سفید، سبز کم رنگ و پر رنگ
– فرچه و قلمو
– نوار چسب کاغذی
– دو عدد دسته ی کابینت کوچک به همراه پیچ و مهره هایش
– رزین

1 ساخت ظروف اشتها آور کودکان

در مرحله ی اول باید چوب دایره ای را سفید رنگ کنید.

یافتن یک چوب دایره ای شکل اصلاً کار سختی نیست. از مواد دور ریختنی یا در انبارتان هم می توانید آن را یافته و با کمی سنباده زدن و مسطح کردن، آن را آماده ی استفاده کنید. تخته ی دایره ای شکل ما در این جا تقریباً نیم متر است. اما شما می توانید آن را کوچکتر یا بزرگتر هم در نظر بگیرید. سپس رنگ اکرلیک سفید را با فرچه روی چوب و کناره های آن بزنید. تقریباً 3 تا 4 لایه رنگ در این مرحله نیاز است تا بافت چوب به طور کامل پنهان شود. پس با زدن هر لایه رنگ، اجازه دهید خشک شده و بعد لایه ی بعدی را بزنید.

2 ساخت ظروف اشتها آور کودکان

حال باید طرح میوه را روی آن نقاشی کنید.

بعد از این که لایه رنگ سفید کاملاً خشک شد، از پوسته ی برش میوه شروع می کنیم. در این جا باید از رنگ سبز پر رنگ استفاده کنیم. (می توانید از رنگ نارنجی یا زرد پر رنگ نیز برای خلق طرح هایی مثل برش پرتقال یا لیمو شیرین نیز استفاده کنید.)

دور تا دور و کناره های چوب سفید را رنگ سبز پر رنگ بزنید.

3 ساخت ظروف اشتها آور کودکان

سپس سبز کم رنگ (نارنجی یا زرد کم رنگ) را آماده کرده و لیوانی را دقیقاً در مرکز دایره چوب سفید گذاشته و دور تا دور آن را 6 تا 8 مثلث با رنگ سبز کم رنگ بکشید. می توانید برای خراب نشدن و دقیق درآمدن طراحی تان، ابتدا مثلث ها را با مداد، بسیار کم رنگ کشیده و سپس با قلم موی رنگی پر رنگ تر کنید. فقط دقت داشته باشید که هر چه مثلث ها را نامنظم تر کشیده، خطوط کناری آن صاف و یک دست نبوده و اندازه ی مثلث ها هم مساوی نباشد، بهتر است و به یک برش طبیعی میوه شبیه تر است. بهتر است لیوان را هم کوچک انتخاب کرده تا فضای سفید بزرگی در مرکز باقی نمانده و برش میوه غیر طبیعی به نظر نرسد.

4 ساخت ظروف اشتها آور کودکان

وقتی که همه ی مثلث ها را دور تا دور لیوان کشیده و طرح شما تکمیل شد، با قلموی آغشته به رنگ سفید خطوطی را روی مثلث ها به صورت رندوم و نامنظم بکشید تا برش میوه کمی طبیعی تر و آبدارتر به نظر برسد.

5 ساخت ظروف اشتها آور کودکان

در مرحله ی سوم باید دسته های سینی را روی آن نصب کنید.

دو عدد دسته که به راحتی از ابزار فروشی ها می توانید تهیه کنید را روی کناره های سینی گذاشته و در چوب پیچ و مهره کنید. فقط هنگام خرید دسته ها توجه داشته باشید که پیچ های آن به اندازه ای بلند باشد که بتواند از ضخامت چوب عبور کرده و دسته را محکم کند.

6 ساخت ظروف اشتها آور کودکان

اکنون باید چوب را برگردانده و زیر آن را چسب کاغذی بزنید.

قبل از زدن لایه ی رزین روی کار باید زیر کار را با دقت چسب کاری کرده تا لایه رزین به زیر کار نفوذ نکرده و اگر به زیر کار رسید روی چسب ریخته شده و چوب را کثیف نکند. پس دور تا دور زیر کار را به اندازه ی 7 سانتی متر مانند تصویر زیر چسب بزنید.

7 ساخت ظروف اشتها آور کودکان

سپس چسب های اضافی دور تا دور چوب را با قیچی بچینید.

8 ساخت ظروف اشتها آور کودکان

در مرحله ی پنجم باید رزین را روی کار بریزید.

رزین را می توانید از فروشگاه های تزئینی یا به طور آنلاین خریداری کنید. رزین جلوه ای شفاف مانند شیشه به کار می دهد که مانند یک سینی واقعی و بازاری آن را قابل شستشو می کند. بسته ی رزین شامل یک بطری رزین و یک بطری هاردنر (سخت کننده) است و استفاده و کار کردن با آن بسیار آسان است.

قبل از استفاده از رزین دستوالعمل ثبت شده روی آن را مطالعه کنید. اما معمولاً دستورالعمل اکثر رزین ها بدین گونه است که باید به نسبت مساوی رزین و هاردنر را در لیوانی یک بار مصرف مخلوط کرده و به مدت دو دقیقه با یک چوب بستنی هم زده و خوب مخلوط کنید. سپس آن را در یک لیوان دیگر ریخته و مجدداً یک دقیقه ی دیگر نیز هم بزنید. اکنون رزین شما آماده ی استفاده است. فقط یادتان باشد که هنگام کار با رزین حتماً از دستکش استفاده کنید.

9 ساخت ظروف اشتها آور کودکان

زیر چوب یک لایه پلاستیک پهن کرده و زیر سینی چیزی بگذارید تا بالا آمده و چند سانتی متر از زمین فاصله داشته باشد. مثلاً در اینجا یک حلقه چسب پنج سانتی زیر سینی گذاشتیم. سپس رزین را روی کل سطح سینی بریزید. به یاد داشته باشید که رزین باید به صورت یک لایه روی سینی ریخته شود و هرگز نباید از فرچه یا قلمو برای پوشش دادن رزین روی سینی استفاده کرد.

10 ساخت ظروف اشتها آور کودکان

رزین خودش پخش شده و در نهایت به یک لایه ی مسطح تبدیل می شود. اما با این حال می توانید با قسمت پهن یک چوب بستنی به پخش و یک دست شدن رزین روی کار کمک کنید. همانطور که در حال پخش کردن رزین هستید آن را به کناره های کار نیز هدایت کنید تا کناره ها و دیواره های سینی نیز آغشته به رزین شوند.

همچنین می توانید دسته های سینی را گرفته و سینی را به چپ و راست خم کنید تا رزین روی سطح کار پخش شده و به کناره های سینی نیز برسد.

11 ساخت ظروف اشتها آور کودکان

با استفاده از یک کاردک از جنس فوم، رزین را روی دیواره های سینی پخش و مسطح کنید. تا کناره های سینی نیز کاملاً به صورت هم سطح و مساوی آغشته به رزین شوند. سپس اجازه دهید سینی به همان حالت به مدت 24 ساعت باقی بماند تا رزین کاملاً خشک شود. در طول این مدت هرگز با دست میزان خشک شدگی را چک نکنید زیرا اثر انگشتتان روی رزین باقی می ماند.

12 ساخت ظروف اشتها آور کودکان

در مرحله ی ششم که مرحله ی آخر است…

بعد از این که رزین کاملاً خشک شد، سینی را برگردانده و چسب هایی که پشت سینی زده بودید را بکنید. چکه ها و قطره های رزین که به پشت کار رسیده بود کاملاً با چسب برداشته شده و از بین می روند.

13 ساخت ظروف اشتها آور کودکان

سینی شما آماده است. به خودتان افتخار کنید که سینی مسطح و براقی تهیه کرده اید که رنگ ها در زیر آن برجسته به نظر آمده و خود نمایی می کنند. از آن می توانید هم برای پذیرایی استفاده کرده و هم غذای دلبندتان را روی آن گذاشته تا با ذوق و اشتها آن را بخورد.

14 ساخت ظروف اشتها آور کودکان

🌟5-4-3-2-1🌟 به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟
[تعداد: 1    میانگین: 5/5]

hashie-fantricks

فقط با آموزش و یادگیری می تونیم آینده رو بسازیم.

پس اگه مطلب مفیدی در رابطه با این مقاله دارید، حتما در قسمت نظرات با دوستان خودتون در میون بذارید.

hashie-fantricks-2
منبع
ehow
برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock را غیر فعال کنید.

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود، لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید.