پوشاک

چگونه برای دامن یا پیراهن زنانه جیب بدوزیم؟

Digikala

فن تریکس در شبکه های اجتماعی

fantricks-soroush-50 fantricks-instagram-50 fantricks-telegram-50 fantricks-aparat-50-png
🌟5-4-3-2-1🌟 به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

دوخت جیب دامن

دامن ها هر چقدر هم که لوکس، لاکچری و با کلاس باشند گاهی وجود یک جیب روی آن ها ضروری است. معمولاً دامن لباسی است که کمتر دیده می شود جیبی روی آن دوخته شده باشد. مخصوصاً انواع مجلسی و شیک آن ها. اما امروزه همه ی خانم ها در خانه و در حین کار نیز برای گذاشتن موبایل، لوازم آرایشی، پول، وسایل کوچک و… نیز به جیب نیاز پیدا می کنند. حتی گاهی گذاشتن دست ها در آن و قدم زدن بعد از انجام کارهای خسته کننده ی روزانه نیز خستگی را از تنمان به در می کند. خوشبختانه برای همه ی دامن و پیراهن هایی که در منزل می پوشید راه حلی وجود دارد تا به راحتی جیبی زیبا با هر اندازه ای به آن اضافه کنید. فقط کافیست اراده کرده و مقداری پارچه، نخ و سوزن آماده کنید.

1 دوخت جیب روی دامن و پیراهن زنانه

چیزهایی که نیاز دارید:

– دامن یا پیراهن بدون جیب
– مقداری پارچه برای دوخت جیب
– کاغذ و خودکار
– قیچی
– سوزن ته گرد
– ماژیک قابل شستشو
– بشکاف

2 دوخت جیب روی دامن و پیراهن زنانه

گام اول:

دستتان را دقیقاً به همان شکلی که داخل جیب قرار می گیرد روی کاغذ گذاشته و الگویی را دور آن رسم کنید. خط را دو تا سه سانت بزرگتر و با فاصله از دستتان بکشید تا در واقع جا دوختی برای جیب باقی گذاشته باشید. سپس الگو را روی خط برش بزنید.

گام دوم:

پارچه را تا زده و الگو را روی آن بگذارید. سپس آن را با سوزن ته گرد محکم کنید. یادتان باشد که خط صاف الگو باید روی دولای باز پارچه قرار گیرد. دور تا دور الگو را برش زده و همین مرحله را مجدداً روی قسمت دیگری از پارچه تکرار کنید تا دو عدد جیب به دست آید. در پایان کار چهار عدد تصویر الگو کاغذی روی پارچه خواهید داشت. مانند شکل زیر.

گام سوم:

دامن یا پیراهنتان را روی سطح میز پهن کرده و مشخص کنید که دقیقاً کجای لباس می خواهید جیب قرار داشته باشد. نقطه ی شروع جیب را با ماژیک علامت بزنید.

7 دوخت جیب روی دامن و پیراهن زنانه

جیب را دقیقاً در کنار جایی که با ماژیک علامت زده بودید گذاشته و انتهای جیب را نیز روی لباس مشخص کنید.

8 دوخت جیب روی دامن و پیراهن زنانه

گام چهارم:

یک سانتی متر بالاتر از نقطه ی اول که با ماژیک علامت زده بودید را با بشکاف باز کرده و دوخت ها را بشکافید. این کار را تا به یک سانتی متر پایین تر از نقطه ی دوم ادامه دهید. یعنی دوختی که شکافته شده و باز می شود باید از هر یک از علامت ها یک سانتی متر بیشتر باشد.

گام پنجم:

لباس یا دامن را در حالت پشت و رو پهن کرده و الگوهای جیبی که برش زده بودید را به صورت پشت و رو (مانند تصویر) روی درز لباس با سوزن ته گرد نصب کنید. دقت کنید که ابتدا و انتهای جیب را دقیقاً روی همان نقطه هایی که علامت زده بودید وصل کنید.

12 دوخت جیب روی دامن و پیراهن زنانه

گام ششم:

دوختی دقیقاً در امتداد دوخت لباس روی جیب بزنید و سوزن ها را جدا کنید. سپس جیب را از روی لباس دور کرده و مانند تصویر دوخت های جیب را اتو کنید.

گام هفتم:

حال باید دو تکه جیب دوخته شده را دقیقاً روی هم گذاشته و با سوزن ته گرد محکم کنید تا بتوانید قسمت منحنی جیب را نیز بدوزید.

15 دوخت جیب روی دامن و پیراهن زنانه

گام هشتم:

دور تا دور منحنی جیب به همراه یک سانت بالا و پایین جیب که شکافته بودید را بدوزید. بهتر است ابتدا و انتهای جیب را چند بار دوخت بزنید تا از اتصال محکم جیب به لباس مطمئن باشید.

گام نهم:

لباس را برگردانید و جیب را به سمت داخل هدایت کنید. لبه های دوخت جیب را اتو زده تا حالتی زیبا بگیرد.

لباس را پرو کرده و از هنر دست خود لذت ببرید.

20 دوخت جیب روی دامن و پیراهن زنانه

hashie-fantricks

فقط با آموزش و یادگیری می تونیم آینده رو بسازیم.

پس اگه مطلب مفیدی در رابطه با این مقاله دارید، حتما در قسمت نظرات با دوستان خودتون در میون بذارید.

hashie-fantricks-2
برچسب هادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock را غیر فعال کنید.

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود، لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید.