کودک

چگونه قدرت جذب مارک های مختلف پوشک را تست کنیم؟

پوشک ها در تنوع شکل ها، سایزها و مارک های مختلفی ارائه می شوند. بنابراین شناخت بهترین پوشک برای فرزند دلبندتان کمی مشکل است. از جمله معیارهایی که در انتخاب بهترین پوشک بسیار اهمیت داشته و مورد توجه قرار می گیرد، قدرت جذب بالای پوشک است. زیرا از آنجایی که پوشک هایی با قدرت جذب بالا مرتباً و با فواصل زمانی کوتاه نباید تعویض شوند، در وقت و از همه مهمتر هزینه بسیار صرفه جویی می کند. اگر واقعاً نمی دانید بین چند برند و مارک پوشک، کدام را انتخاب کنید که مناسب بوده و قدرت جذب بالایی داشته باشد، تنها یک آزمایش ساده در محیط آشپزخانه می تواند کمکتان کند.

برای این کار:

پوشک را بخیسانید.

1- یک ظرف را با محلول آب نمک پر کنید.

پوشک های یکبار مصرف از ترکیبات شیمیایی قویی به نام پلیمرهای فوق جذب، برای جذب مایعات استفاده می کنند. به دلیل این که ادرار حاوی نمک است، سخت تر از آب جذب می شود. بنابراین مسلماً پوشک باید قدرت جذب بالایی داشته باشد.

9 گرم یا نصف قاشق چایخوری نمک را با یک لیتر آب مخلوط کرده و چیزی شبیه به ادرار کودک بسازید.

2- پوشک های نو و خشک برند های مختلف که می خواهید با هم مقایسه کنید را وزن کنید.

دانستن وزن پوشک قبل از استفاده، تشخیص قدرت جذب پوشک ها را راحت تر می کند.

3- پوشک را به صورت پشت و رو و حداقل به مدت 2 دقیقه درون محلول آب نمک بگذارید.

شما می خواهید قدرت جذب را امتحان کنید. پس از فشار دادن پوشک درون محلول و به زور نگه داشتن آن اجتناب کرده و فقط آن را 2 دقیقه در معرض محلول قرار دهید.

1 مقایسه قدرت جذب انواع پوشک بچه

4- 2 دقیقه پوشک را روی بند آویزان کنید.

مانند تصویر دو گوشه ی پوشک را با گیره ی لباسی از بند آویزان کنید. این کار باعث می شود آب های اضافی که جذب نشده اند از پوشک خارج شوند.

2 مقایسه قدرت جذب انواع پوشک بچه

5- بعد از گذشت دو دقیقه پوشک را از بند برداشته و آن را وزن کنید.

فقط مطمئن شوید که آب اضافی از پوشک خارج شده و فقط آب جذب شده در پوشک می باشد.

6- حال میزان آبی که پوشک جذب کرده است را اندازه گیری کنید.

وزن پوشک خیس را از وزن پوشک خشک (که قبلا به دست آورده بودید) کم کنید. عدد به دست آمده میزان آبی است که پوشک جذب کرده است. این مراحل را برای همه ی پوشک هایی که می خواهید مقایسه کنید، انجام داده و در پایان میزان آب جذب شده ی هر کدام از پوشک ها که بیشتر شد، یعنی قدرت جذب بالاتری دارد. فقط در انجام مراحل و اندازه گیری وزن و زمان ها نهایت دقت را داشته باشید تا نتایجی دقیق حاصل شود.

از روش مشابه دیگری هم می توانید استفاده کنید.

1- محلول شور را به همان روشی که گفته شد تهیه کرده و آن را درون چند پارچ کاملاً مشابه به انداره ی یکسانی بریزید.

برای هر پوشکی که قصد تست کردنش را دارید، باید یک پارچ حاوی محلول آماده کنید.

2- حال محلول را در مرکز پوشک بریزید.

این کار بهترین راه برای تشخیص میزان قدرت جذب پوشک بوده و به راحتی می توان دید که چه میزان آب در آن محو می شود. این روش از روش قبل بهتر و موثر تر می باشد و شبیه سازی نزدیک تری به حالت طبیعی و ادرار واقعی دارد.

3 مقایسه قدرت جذب انواع پوشک بچه

3- در هنگام ریختن آب روی پوشک، دقت داشته باشید که آب را بسیار آرام ریخته و اجازه دهید همه ی آب در پوشک جذب شود.

آب اضافه نباید از پوشک خارج شود. بنابراین زمانی که دیگر پوشک آب را جذب نکرد، ریختن آب را متوقف کنید. اگر چند دقیقه گذشته و آب جذب شد، باز هم آب را بریزید تا زمانی که دیگر هیچ آبی توسط پوشک جذب نشود و پوشک قدرت جذب نداشته باشد.

4- حال مقدار محلول جذب شده را مقایسه کنید.

در این مرحله مانند مرحله ی قبل نیاز به انجام محاسبات نیست. فقط کافی است پارچ ها را در کنار هم قرار دهید و مقایسه را انجام دهید. پوشک مربوط به پارچی که از بقیه خالی تر بوده قدرت جذب بالاتری دارد. و پوشک مربوط به پارچی که بیشترین محلول در آن است، کمترین قدرت جذب را دارد.

🌟5-4-3-2-1🌟 به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

hashie-fantricks دیدگاه نامه فن تریکس (کلیک کنید)

* وارد بحث شوید و دیدگاه هایتان را به اشتراک بگذارید.
* پس از تایید دیدگاه، ارسال پاسخ توسط دیگران، و یا ثبت دیدگاه جدید توسط سایر کاربران در مطالب مورد علاقه خود، ایمیل اطلاع رسانی دریافت کنید.
* با دریافت لایک از سایر کاربران دیدگاه خود را به جایگاه های بالاتر برسانید.
* با ثبت دیدگاه سازنده و مفید، نظر نویسنده مطلب را جهت پین کردن دیدگاهتان جلب کنید.
* تنها با آموزش و یادگیری می توان آینده را ساخت. پس اگر مطلب یا دیدگاه مفیدی در رابطه با این مقاله دارید، حتما در قسمت دیدگاه ها با دوستان خود در میان بگذارید.

hashie-fantricks-2 سلب مسئولیت! مقالات مربوط به بخش سلامتی، پزشکی، زیبایی، روانشناسی، تناسب اندام و ... تنها برای آموزش و افزایش اطلاعات کاربران فارسی زبان گرد آوری شده و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند و مسئولیت صحت توصیه های نقل شده در مطالب بر عهده تیم فن تریکس نمی باشد. اطلاعات بیشتر hashie-fantricks-2
منبع
wikihow
دیدگاه ها

اشتراک در اطلاعیه دیدگاه ها (کلیک کنید)
اطلاع از
guest
آدرس ایمیل شما نزد ما محفوظ بوده و منتشر نخواهد شد.
زنگوله را بزنید تا از تایید دیدگاه خود مطلع شوید.
0 دیدگاه
بازخوردهای درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا