زیبایی

چگونه محل مناسب تتو را انتخاب کنیم؟

تتو از هنرهایی است که با وجود زیبایی خاص و جذاب، درصد ریسک بالایی هم دارد. زیرا تقریبا می توان گفت جوهری که به زیر پوست وارد می شود، همیشگی خواهد بود. زمانی که نزد فردی برای انجام خالکوبی یا همان تتو می روید، اولین سؤالی که از شما پرسیده می شود این است که ” در کجای بدن قصد تتو کردن دارید؟ ” چگونه می توانید جایی را انتخاب کنید که هم جذاب بوده و هم مطمئن باشید که در طول زمان و مخصوصا روی پوست که دائما در حال رشد است، همیشه همان قدر زیبا بوده و جذابیتش حفظ می شود؟ با فن تریکس همراه باشید تا نگاهی به این موضوع بیندازیم.

طرح تتو

1- طرح را در نظر بگیرید.

برای انتخاب طرح سؤالاتی مانند: از چه طرحی و چه نوع تتویی می خواهید استفاده کنید؟ بزرگ است یا کوچک؟ آیا جزئیاتی مانند سایه، گوشه و لبه دارد که اگر به دلیل نبود جا حذف شوند طرح به کلی به هم بریزد یا خیر؟ در این مرحله باید بدانید اولین گزینه هایی که باید در انتخاب مکان تتو مورد بررسی قرار گیرد، سایز طرح، جزئیات و میزان پیچیدگیِ آن می باشد. پس ابتدا این موارد را در نظر بگیرید.

1 محل و طرح مناسب تتو

2- برای طرح هایی مانند یک شخصیت یا عکس پرتره، مکان هایی را انتخاب کنید که بزرگ بوده و لازم نباشد با آن درگیر باشید.

زیرا باعث می شود فردی که این کار را انجام می دهد، به زحمت افتاده و کیفیت کار کاهش یابد. برای این نوع طرح ها، پشت بدن به دلیل اینکه هم وسیع بوده و هم منحنی هایی دارد که می تواند با طرح ادغام شود و جذابیت خاصی به آن بدهد، مناسب بوده و پرطرفدار هم می باشد. همچنین اگر طرح مورد نظرتان کمی کوچک تر باشد، باسن، ران و بازو نیز برای طرح های شخصیتی مناسب است.

2 محل و طرح مناسب تتو

3- برای طرح های کوچک و بدون جزئیات، هر جایی از بدن را می توان انتخاب کرد. مثلا اگر یک استیکر یا طرح لبخند روی محلی از پوست قرار گیرد که وسیع تر بوده و فضای خالی زیادی در اطراف خود دارد، تأثیرگذارتر خواهد بود. اما طرح های خاصی مانند یک جمله، نام خاص و چیزهایی از این قبیل، باید در جاهایی خاص قرار گیرد. معمولا این طرح ها اغلب پشت گوش، دور انگشت (مخصوصا اگر نام خاص باشد) و یا روی قوزک پا پیاده می شوند. برخی به دلیل خاص بودن طرح یا کلمه، آن را روی گوش تتو کرده و به جای زیبایی گوشواره از تتو استفاده می کنند. قسمت داخلی لب و زبان نیز برای این نوع طرح ها پرطرفدار است.

3 محل و طرح مناسب تتو

4- بعضی طرح ها فقط در صورتی زیبا به نظر می رسند، که روی عضو خاصی از بدن قرار بگیرند. برخی طرح ها مانند طرح های زنجیره ای (tribal band) یا زنجیرهای سلیب (rosary bead) مکان های خاصی دارند و نمی توان در هر جایی آن ها را خالکوبی یا تتو کرد. زیرا زیبا و جذاب به نظر نمی رسند. یعنی باید جایی را انتخاب کنید که فضای مناسب برای این کار وجود داشته باشد و فرد تتو کننده بتواند طرح را تکمیل کند. برای مثال مکان های مناسب بدن برای طرح های زنجیره ای، روی ساعد، دور تا دور بازو یا بالای قوزک پا می باشند و بهترین شکل را خواهند داشت.

4 محل و طرح مناسب تتو

تتو های عمومی و خصوصی

1- تتوی عمومی

آیا تتوی بدنتان باید همیشه در معرض عموم باشد یا خیر. گردن و گلو مکان هایی هستند که همیشه در معرض دید هستند. بسیاری از مردم دوست دارند با طرح تتوی خود عقاید و اعتقاداتشان را به نمایش بگذارند. بعضی نیز قصد دارند با این کار حرفی را به دیگران منتقل کنند. این افراد محلی را انتخاب می کنند که تتو همیشه و در هر شرایطی دیده شود. اما باید در نظر داشت که این کار رابطه ی مستقیمی با دید و نوع قضاوت مردم نسبت به فرد خواهد داشت و گاهی دیده می شود مردمی که در مقابل این افراد قرار می گیرند آن ها را کوته فکر پنداشته و کار تتو را دور از عقل می دانند. پس در انتخاب محل تتو بسیار دقت کنید و معیارهای اجتماعی زیادی مانند محل زندگی و انسان های اطراف را در نظر بگیرید.

5 محل و طرح مناسب تتو

2- تتوی نیمه خصوصی

برخی طرح ها عمومی نبوده و حالت نیمه خصوصی دارند. یعنی گاهی می توان آن ها را به نمایش گذاشت و گاهی خیر. برای این طرح ها باید مکانی هایی را انتخاب کنید که هم بتوان آن را پوشاند و هم در معرض دید قرار داد. پس در انتخاب محل تتو این نکته را نیز در نظر بگیرید که آیا می خواهید تتو را همیشه در معرض نمایش بگذارید یا فقط گاهی. مکان هایی مانند عضله ی ذوزنقه، بازو، ساق پاها و روی پا (محل مسح)، شکم و قفسه ی سینه، از جمله مکان هایی است برای این نوع از تتو می توان به کار گرفت.

6 محل و طرح مناسب تتو

3- تتوی خصوصی

اگر دوست ندارید تتو چندان دیده شود و این کار را فقط برای دل خودتان انجام می دهید مکان هایی از بدن را انتخاب کنید که فقط برای خودتان قابل دید باشد. از این نوع تتو برای مکان هایی مانند داخل لب، برای خانم ها پشت گوش، روی زبان، باسن، کشاله ی ران و زیر سینه می توان استفاده کرد.

7 محل و طرح مناسب تتو

تحمل درد تتو

1- درد تتو

هیچ راهی برای مقابله با درد تتو وجود ندارد. زیرا دستگاه تتو از مجموعه ای از سوزن ها استفاده می کند که پی در پی سوراخ هایی ایجاد کرده و کانالی را به وجود می آورد تا در آن رنگ ریخته شود. پس ایجاد درد، ورم، خونریزی و داغ شدن محل مانند هر جراحی دیگری کاملا طبیعی است. اما میزان درد می تواند به فرد تتو کننده و بزرگی تتو متفاوت باشد. پس سعی کنید فردی بسیار با سابقه را برای این کار انتخاب کنید.

2- اگر آستانه ی تحمل دردتان پایین است و یا برای اولین بار است که تتو می کنید، طرح کوچکی انتخاب کنید و در مکانی بزنید که پایانه های عصبی کمتری وجود دارد و جوهر هم بهتر و سریع تر در آن جا قرار می گیرد.

بازوها، پشت بدن و شانه ها، مکان های مناسبی برای این کاراند. همچنین این مکان ها دائما لمس نمی شوند و دوره ی بهبود زخم 5 تا 10 روز است. همچنین شستن و پماد زدن به این مکان ها راحت تر و بدون هیچ گونه فشار خواهد بود.

3- اگر قدرت تحمل درد را دارید و هدف شما از تتو مهم تر از میزان درد آن است. باید بدانید که دنده ها و قفسه ی سینه دردناک ترین محل در بدن هستند.

چرا که پوست دنده ها بسیار نازک بوده و مستقیما روی استخوان و عصب قرار دارد. هر قسمت دیگری از بدن نیز که مستقیما پوست بر روی استخوان کشیده باشد، به همین میزان دردناک است. قسمت هایی مانند: قوزک پا، روی پا (محل مسح)، زانوها، آرنج، ترقوه، استخوان لگن، پلک، ستون فقرات، قسمت های دیگری از بدن مثل دست ها و به خصوص قسمت داخلی بازو و زیر بغل، سینه و نوک پستان، اطراف صورت، پشت زانوها، پوست سر و جمجمه، گودی کف پا، کف دست و انگشتان و کل منطقه ی لگن به خصوص اندام جنسی به دلیل وجود پایانه های عصبی، بسیار درناک هستند. پس قبل از انتخاب این مکان ها و مراجعه برای تتو، فکر کنید که آیا می توانید در طول انجام تتو نشسته و درد را تحمل کنید یا نه؟! و آیا خالکوبی ارزش تحمل این همه درد را دارد؟!

🌟5-4-3-2-1🌟 به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

hashie-fantricks

فقط با آموزش و یادگیری می تونیم آینده رو بسازیم.

پس اگه مطلب مفیدی در رابطه با این مقاله دارید، حتما در قسمت نظرات با دوستان خودتون در میون بذارید.

hashie-fantricks-2
منبع
wikihow
برچسب ها

دیدگاه 19

 1. با سلام من میخواستم تاتوی لب بکنم آیا الان که تحریم هستیم آیا باز رنگ تاتو وارد میشود آیا شما کسی را معرفی بکنید کارش خیلی خوب باشد و رنگ هایش فاسد نباشد ممنون میشوم اگر در تهران باشد
  سپاسگزارم

   1. بگین از بی حس کننده استفاده کنه تو دارو خونه ها هم فروخته میشه

   2. سلام . دوست عزیز تتو حرومه . اصلا به نظر خودت یه نقش بی ارزش ارزش داره که این همه درد رو تحمل کنی و کار حروم رو انجام بدی

    1. حروم چیه کی اینو حروم کرده من خودم دوتا تتو رو بدنم دارم
     برو زندگیتو بکن

    2. حرام نیست اینو کسی حروم نکرده هر بنده ای رو داخل قبر خودش میزارن مگ شما میخای شب اول قبر جای ایشون جواب پس بدی ک نگرانی

   3. اقا من میخوام روی پنجه وانگشتای دستم بزنم امکان بیماری داره

 2. منم میخوام بزنم و تاحالا تجربه نکردم
  یه تتو جالب کوچولو میخوام برای پام و یدونه برا استخون وسط ترقوم
  پیشنهادی چیزی ندارین اینجا؟

  1. سلام تتو حرو مه امیدوارم عقل داشته باشید و دنبال این چیز ها نروید . باعث تاسف برخی دنبال این چیزان ………..

   1. شما عقل داری تتو نکن ، اینکه کسی تتو میکنه یا نه به خودش بستگی داره

   2. هیچ مرجع تقلیدی نگفته تتو حرومه و یا واسه نماز مشکل هست.
    بعضیا خودشون از خداشونه تتو بزنن اما شرایطش واسشون جور نیست میگن تتو حرومه،تتو حرومه

   3. دادا اگه حرومه اینجا چی کار می کنی؟!
    نکنه گشت ارشادی؟!؟!

 3. من میخوام اسم رو بالای سینم بزنم ولی اگه بعدا بخوام کاورش کنم طرح چی بزنم یا اصلا جایه دیگه ای هم هست ؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن

لطفا Adblock را غیر فعال کنید.

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید