گردشگری

چگونه سفری آسان و بدون استرس داشته باشیم؟

مسافرت تجربه ای شیرین و مثبت جهت ایجاد تنوع در زندگی و تغییر آب و هوا و حالت روحی و روانی در انسان بوده که می تواند با تفریح، خوش گذرانی، ماجراجویی و آرامش همراه باشد. اما همین مسافرت اگر به درستی برنامه ریزی نشده و اصولی صورت نگیرد نه تنها آرامش را به انسان نمی دهد، بلکه باعث استرس و نگرانی شده و هیچ لذتی را به همراه نخواهد داشت. بنابراین حتما نکاتی که فن تریکس به شما در این مقاله توصیه خواهد کرد را رعایت کرده تا سفری آرام و لذت بخش داشته باشید.

نکات قبل از سفر

1- هدف از مسافرت را مشخص کنید.

شاید این موضوع بسیار ساده و ابتدایی به نظر برسد، اما اولین قدم در لذت بردن از سفر، مشخص بودن هدف سفر است. زیرا هدف گام های بعدی را مشخص می کند. برای مثال اگر برای آرامش خود به مسافرت می روید، مکان های خلوت و آرام بخش مثل کنار دریا یا دل طبیعت می تواند بهترین انتخاب شما باشد. مکان هایی مثل کویر و کوه برای ماجراجویی بسیار لذت بخش هستند.

1 سفری آسان و بدون استرس

2- بودجه سفر را مشخص کنید.

اگر واقعا می خواهید سفری بدون دردسر و بدون استرس داشته باشید، باید هزینه ی سفر را برآورد کرده و از بابت بودجه ای که برای آن کنار گذاشته اید کاملا مطمئن شوید. کمبود پول در سفر پر استرس ترین اتفاق ممکن می باشد. پس تا زمانی که هزینه ی کامل سفر را فراهم نکرده اید، مسافرت نکنید. زیرا نه تنها لذت و آرامشی برایتان به ارمغان نخواهد آورد، بلکه تبدیل به تجربه ای تلخ و پر استرس می شود.

3- مسیرها و مقصد ها، مدت زمان اقامت در مقصد های مختلف، نوع اقامت و حتی نوع تغذیه را مشخص کنید.

اکنون میزان بودجه ی سفرتان مشخص است. پس با توجه به بودجه می توانید مقصدهایی که در طول سفر قصد اقامت در آن را دارید و کیفیت سفر و حتی وسیله ی نقلیه را مشخص کنید. هر چه برنامه ریزی سفر از قبل مشخص باشد، سفر آسان تر و استرس آن نیز کمتر بوده و در نتیجه لذت سفر نیز بیشتر خواهد بود. اگر بتوانید تمام لحظات سفر را از قبل برنامه ریزی کنید، مطمئنا از تمام لحظه های آن لذت خواهید برد.

2 سفری آسان و بدون استرس

4- از چند روز قبل از سفر، اقدام به آماده کردن اسباب سفر کنید.

این کار باعث می شود تا اگر در برخی وسایل مورد نیاز سفر، مثل مدارک و اسناد لازم مشکلی وجود داشت، وقت کافی برای رسیدگی به آن را داشته باشید. بنابراین تمام وسایل مورد نیاز خود را فراهم کنید.

– همیشه برای دسترسی به مقداری پول به غیر از بودجه ی اختصاصی سفر، برنامه ریزی کنید.

5- با ذهنی باز سفر کنید.

در انتظار چیزهای غیر منتظره باشید. ممکن است فرهنگ های مختلف، سبک زندگی متفاوت انسان ها و غذاهای گوناگون و حتی در سفرهای خارجی زبان های متفاوت را ببینید. سفر یعنی همین! تجربه چیزهای مختلف از منظری متفاوت. پس اصلا لازم نیست به خود استرس وارد کنید. قبل از سفر در مورد مقصدتان مطالعه کرده و تدابیری را در مواجهه با این تفاوت ها بیاندیشید. این کار استرس را کم کرده و لذت سفر را بیشتر می کند. ماهیت سفر لذت و آرامش است. پس با استرس آن را خراب نکنید.

3 سفری آسان و بدون استرس

6- سفر را خاطره ساز کنید.

در لحظه زندگی کرده و از روتین و روال زندگی دور شوید. از سفر لذت ببرید و تجربه های جدید را با عکاسی ثبت کنید. بعدها با یادآوری لذت های سفر به آرامش خواهید رسید.

4 سفری آسان و بدون استرس

hashie-fantricks

فقط با آموزش و یادگیری می تونیم آینده رو بسازیم.

پس اگه مطلب مفیدی در رابطه با این مقاله دارید، حتما در قسمت نظرات با دوستان خودتون در میون بذارید.

hashie-fantricks-2
منبع
wikihow
برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن

لطفا Adblock را غیر فعال کنید.

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید