گردشگری

چگونه سفری آسان و بدون استرس داشته باشیم؟


فن تریکس در شبکه های اجتماعی

fantricks-soroush-50 fantricks-instagram-50 fantricks-telegram-50 fantricks-aparat-50-png
🌟5-4-3-2-1🌟 به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟
[تعداد: 1    میانگین: 4/5]

مسافرت تجربه ای شیرین و مثبت جهت ایجاد تنوع در زندگی و تغییر آب و هوا و حالت روحی و روانی در انسان است، که می تواند با تفریح، خوش گذرانی، ماجراجویی و آرامش همراه باشد. اما همین مسافرت اگر به درستی برنامه ریزی نشده و اصولی صورت نگیرد نه تنها آرامش را به انسان نمی دهد، بلکه باعث استرس و نگرانی شده و هیچ لذتی را به همراه نخواهد داشت. بنابراین حتما رعایت اصولی در مسافرت لازم است، تا سفر با لذت هر چه بیشتر صورت گیرد.

قبل از سفر کردن و زمانی که تصمیم به مسافرت می گیرید:

1- هدف از مسافرت را مشخص کنید.

شاید این موضوع بسیار ساده و ابتدایی به نظر برسد، اما اولین قدم در لذت بردن از سفر، مشخص بودن هدف سفر است. زیرا هدف است که گام های بعدی را مشخص می کند. مثلا اگر هدف از سفر رسیدن به آرامش است، باید مکانی نه چندان شلوغ و آرام بخش مثل کنار دریا یا در دل طبیعت انتخاب شود. اگر می خواهید در سفر ماجراجویی کنید، باید مکان های هیجانی مثل کویر و کوه را انتخاب کنید. لذت از سفر زمانی محقق می شود که هدف از سفر نیز مشخص شود.

1 سفری آسان و بدون استرس

2- گام دوم بعد از انتخاب متناسب هدف از سفر و مقصد آن، مشخص کردن بودجه ی سفر است.

اگر واقعا می خواهید سفری بدون دردسر و بدون استرس داشته باشید، باید هزینه ی سفر را برآورد کرده و از بابت بودجه ای که برای آن کنار گذاشته اید کاملا مطمئن باشید. کمبود پول در سفر پر استرس ترین اتفاق ممکن می باشد. مخصوصا اگر سفر خارجی باشد. پس تا زمانی که هزینه ی کامل سفر را فراهم نکرده اید، مسافرت نکنید. زیرا نه تنها لذت و آرامشی برایتان به ارمغان نخواهد آورد، بلکه تبدیل به تجربه ای تلخ و پر استرس می شود.

3- مسیرها و مقصد ها، مدت زمان اقامت در مقصد های مختلف، نوع اقامت و حتی نوع تغذیه را مشخص کنید.

اکنون میزان بودجه ی سفرتان مشخص است. پس با توجه به بودجه می توانید مقصدهایی که در طول سفر قصد اقامت در آن را دارید و کیفیت سفر و حتی وسیله ی نقلیه را مشخص کنید. هر چه برنامه ریزی سفر از قبل مشخص باشد، سفر آسان تر بوده و استرس آن کمتر است. در نتیجه لذت سفر نیز بیشتر خواهد بود. اگر بتوانید تمام لحظات سفر را از قبل برنامه ریزی کنید، مطمئنا از تمام لحظه های آن لذت خواهید برد.

2 سفری آسان و بدون استرس

4- از چند روز قبل از سفر، اقدام به آماده کردن اسباب سفر کنید.

تا اگر در برخی وسایل مورد نیاز سفر مثل مدارک و اسناد لازم مشکلی وجود داشت، وقت کافی برای رسیدگی به آن را داشته باشید. یا اگر سفرتان نیازمند برخی وسایلی است که در دسترستان نیست، بتوانید آن ها را تهیه کنید، تا دچار استرس نشده و سفرتان با مشکل مواجه نشود.

– همیشه برای دسترسی به مقداری پول به غیر از بودجه ی اختصاصی سفر، برنامه ریزی کنید.

5- با ذهنی باز سفر کنید.

در انتظار چیزهای غیر منتظره باشید. ممکن است فرهنگ های مختلف، سبک زندگی متفاوت انسان ها و غذاهای گوناگون و حتی در سفرهای خارجی زبان های متفاوت را ببینید. سفر یعنی همین! تجربه چیزهای مختلف از منظری متفاوت. پس اصلا لازم نیست به خود استرس وارد کنید. اگر قبل از سفر در مورد مقصدتان مطالعه کرده و اطلاعاتی را به دست آورده و تدابیری را در مواجهه با این تفاوت ها اندیشیده باشید، نه تنها استرس نگرفته بلکه بسیار هم شاد خواهید شد و از سفر لذت می برید. ماهیت سفر لذت و آرامش است. پس با استرس آن را خراب نکنید.

3 سفری آسان و بدون استرس

6- سفر را خاطره ساز کنید.

در لحظه زندگی کرده و از روتین و روال زندگی دور شوید. از سفر لذت برده و تجربه های جدید را با عکاسی ثبت کنید تا بعدها هم با یادآوری لذت های سفرتان به آرامش برسید.

4 سفری آسان و بدون استرس

hashie-fantricks

فقط با آموزش و یادگیری می تونیم آینده رو بسازیم.

پس اگه مطلب مفیدی در رابطه با این مقاله دارید، حتما در قسمت نظرات با دوستان خودتون در میون بذارید.

hashie-fantricks-2
برچسب هادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock را غیر فعال کنید.

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود، لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید.