بیشتر بدانید

وظیفه و عملکرد مژه در بدن چیست و چرا انسان به آن احتیاج دارد؟


فن تریکس در شبکه های اجتماعی

fantricks-soroush-50 fantricks-instagram-50 fantricks-telegram-50 fantricks-aparat-50-png
🌟5-4-3-2-1🌟 به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

وظیفه و عملکرد مژه

این یک واقعیت است که چشم ها یکی از مهمترین اعضای بدن انسان می باشند. در واقع چشم ها اولین چیزی بوده که در هر فردی دیده می شود و نقطه ی جلب توجه اوست. می توان گفت حتی زمانی که با دیگران ارتباط چشمی نیز برقرار می کنیم چشم هایمان به روشی با یکدیگر صحبت می کنند که کلمات قادر به بیان آنها نیستند.

1 دلیل وجود مژه چیست

حال همین چشم ها که چنین نقش مهمی را ایفا می کنند با موهای کوچکی که در امتداد پلک قرار گرفته اند برجسته تر شده و ماهیت و ارزششان هر چه پررنگ تر نمایش داده می شود. موهای کوچکی که ما آنها را به اسم مژه می شناسیم.

اما چه اتفاقی می افتد اگر چشم ها بدون مژه بودند؟ چه اتفاقی می افتد اگر همه ی مژه های انسان از بین برود؟ آیا غیر از این که از زیبایی انسان می کاهد ضرر دیگری نیز دارد؟

آیا مژه هایی که بد فرم و بد قواره شده اند را بدون توجه به عملکردشان به راحتی کنده و از بین می برید؟ یا از مژه های طبیعی خودتان ناامید شده و به اکستنشن و مژه مصنوعی و کاشت روی آورده اید و برای انجام این کارها مژه های خود را کوتاه کرده یا از بین می برید؟

بسیاری از افراد سعی می کنند با آرایش و استفاده از ابزارهای مختلف به کلفت تر شدن و هرچه زیباتر جلوه دادن مژه هایشان بپردازند. مسلماً هرچه مژه ضخیم و ضخیم تر باشد زیباتر است. اما این موجودات زیبا در کنار اینکه ابزاری برای هرچه زیباتر کردن چشم می باشند وظایف و ماهیتی فراتر نیز دارند. ساده ترین وظیفه ای که ایفا می کنند کمک به محافظت از چشم هاست. شاید باورتان نشود اما مژه ها تمامی ذرات گرد و غبار و هرگونه مواد و آلودگی موجود در هوا را که به سمت چشمانتان روانه می شوند را به خود جذب کرده و از ورود آنها به چشم جلوگیری می کنند. هر چه مژه ها بلندتر باشد عملکرد آنها نیز بهتر خواهد بود. مانند مژه های بلند شتر که از چشمان او در گرد و خاک شدید صحرا کاملاً محافظت می کند.

مژه از ورود رطوبت به داخل چشم ها نیز محافظت می کند. همچنین اجازه نمی دهد که عرق یا آب باران و یا هرگونه رطوبت خارجی دیگری مستقیماً وارد چشم شود. جالب است بدانید که شکل منحنی مژه ها و نحوه ی قرار گیری آنها روی پلک که باعث زیبایی هرچه بیشترشان می شود و همه ی ما گمان می کنیم که این آرایش زیبا فقط به خاطر زیبایی چشم است، در واقع از ورود رطوبت به چشم جلوگیری می کند.

مژه ها همچنین عملکردی مشابه عملکرد سبیل های گربه دارند. یعنی زمانی که جسمی به صورت و چشم ها بسیار نزدیک شود، مژه های حساس آن را حس کرده و خطر احتمالی مثلاً وجود ذراتی در هوا یا حشرات را گزارش می دهند و به پلک ها اعلام می دارند که برای محافظت از چشم باید بسته شوند.

به علاوه مژه ها نیز در کنار ابروها و پیشانی از ورود بیش از اندازه ی نور به چشم محافظت می کنند. مژه ها جایگزین عینک آفتابی نیستند اما به فیلتر کردن نور خورشیدی که وارد چشم می شود کمک می کنند.

همه ی ما می دانیم که مژه ها از جنس مو می باشند و مانند موهای سر روزانه برخی از آن ها ریخته و برخی دیگر رشد کرده و جایگزین می شوند. با این حال مراقبت از آنها بسیار اهمیت دارد به طوری هرگز نباید اجازه داد کنده شده و از بین بروند. زیرا زمانی که مژه ای از بین می رود یک ماه تا شش هفته زمان می برد مجدداً مژه ای به جای آن رشد کند.

در پایان برای اطلاع از “نحوه شستن و تمیز کردن اکستنشن مژه” به لینک زیر از وب سایت فن تریکس مراجعه کنید.

>>> نحوه شستن و تمیز کردن اکستنشن مژه <<<

hashie-fantricks

فقط با آموزش و یادگیری می تونیم آینده رو بسازیم.

پس اگه مطلب مفیدی در رابطه با این مقاله دارید، حتما در قسمت نظرات با دوستان خودتون در میون بذارید.

hashie-fantricks-2
برچسب هادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock را غیر فعال کنید.

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود، لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید.