پوشاکسرگرمی و اوقات فراغت

نحوه ساخت لیبل یا اتیکت آویز برای لباس و کیف

طرز ساخت لیبل و اتیکت آویز برای لباس

اتیکت لباس و کیف، کارت ها و آویزهایی هستند که برای اهداف زیادی از آن ها استفاده می شود. تبلیغات، یکی از مهم ترین کاربردهای این لیبل ها است. پس اگر شما هم هنر دوخت لباس یا ساخت کیف را دارید، می توانید برای تبلیغ کارتان اتیکت های مقوایی یا پارچه ای زیبایی تهیه کنید، هر چه دوست دارید را روی آن ثبت کرده و روی کارهایتان از آن ها استفاده کنید.

از کاربردهای دیگر این اتیکت ها می توان به قابل شناسایی کردن چمدان بعد از یک پرواز طولانی اشاره کرد. کاربردی جذاب که با چشمک زدن مارک چمدان از دور، زحمت یافتن آن را از شما می گیرد. به علاوه برای کودکانی که لازم است اسمشان روی کیف یا لباس هایشان ثبت شود، بهترین روش، استفاده از همین اتیکت های مقوایی یا پارچه ای است. با ما همراه باشید تا طریقه ساخت آن را که بسیار هم آسان است فرا گیرید.

1 روش تهیه لیبل آویز کیف

ابزار و وسایل لازم:

– دو تکه پارچه نخی به ابعاد 6 در 11 سانتی متر
– دو تکه پارچه لایی چسب به ابعاد 6 در 11 سانتی متر
– دو تکه برچسب یا اتیکت حرارتی لباس به ابعاد 6 در 11 سانتی متر
– وینیل شفاف (کاور مبل) به ابعاد 6 در 9
– گیره
– روبان

2 روش تهیه لیبل آویز کیف

مراحل زیر را برای ساخت اتیکت لباس دنبال کنید:

1- کاغذ روی برچسب حرارتی را بکنید. قسمت چسبی آن را بر رویه ی پارچه بگذارید. حال کاغذ کنده شده را به گونه ای روی آن بگذارید که قسمت نقطه چین و خط کشی کاغذ به سمت خودتان باشد. مطمئن شوید که کاغذ دقیقاً پارچه و برچسب را پوشش داده و پارچه و برچسب اصلاً مشخص نباشند. حال از اتوی بدون بخار با دمای متوسط استفاده کنید تا برچسب روی پارچه بچسبد. سپس کاغذ را بردارید و همین فرآیند را برای تکه ی دیگر پارچه نیز تکرار کنید.

2- پارچه را برگردانده تا قسمت پشت پارچه رو به شما باشد. لایی چسب را برداشته و از سمتی که چسب داشته و براق است، روی قسمت پشت پارچه بگذارید. روی لایی چسب اتو کشیده تا به پارچه بچسبد. همین روند را برای تکه ی دیگر پارچه نیز تکرار کنید.

3- دو تکه پارچه اتیکت را روی هم گذاشته و تگ را به هر شکلی که دوست دارید برش بزنید.

8 طرز ساخت اتیکت لباس

4- مانند تصویر زیر، وینیل شفاف را روی دو تکه ی دیگری که آماده کرده اید، بگذارید. سپس با گیره، تکه ها را روی هم نگه دارید.

5- دور تا دور اتیکت را با درشت ترین بخیه های چرخ خیاطی بدوزید.

11 طرز ساخت اتیکت لباس

6- با استفاده از یک دستگاه پانچ کاغذ، بالای اتیکت را سوراخ کنید.

12 طرز ساخت اتیکت لباس

7- یک روبان 35 سانتی متری با هر رنگ و جنسی که دوست دارید را انتخاب کرده و از وسط تا بزنید. سپس محل تا شدگی را از سوراخ اتیکت عبور داده و بکشید تا اتیکت روی روبان قرار گیرد.

8- هر چیزی که دوست دارید مانند نام فرزندتان یا هر اطلاعات دیگری را روی کاغذی نوشته و داخل وینیل شفاف روی اتیکت بگذارید. سپس اتیکت را با روبان متصل به آن، به کیف، لباس یا هر چیز دیگری که دوست دارید وصل کنید. اگر می خواهید کاغذ داخل وینیل برای همیشه ثابت باشد، در مرحله دوخت وینیل ابتدا کاغذ و سپس وینیل را روی کار گذاشته و دور تا دور آن را بدوزید.

🌟5-4-3-2-1🌟 به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

hashie-fantricks

فقط با آموزش و یادگیری می تونیم آینده رو بسازیم.

پس اگه مطلب مفیدی در رابطه با این مقاله دارید، حتما در قسمت نظرات با دوستان خودتون در میون بذارید.

hashie-fantricks-2
منبع
ehow
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن

لطفا Adblock را غیر فعال کنید.

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید