سلامت

چگونه از قرص های دیسکلوزینگ یا تشخیص پلاک و جرم دندان استفاده کنیم؟

قرص های دیسکلوزینگ (Disclosing) یا همان آشکار ساز، قرص هایی هستند که برای نمایان شدن پلاک دندان مورد استفاده قرار گرفته و کمک می کنند که مسواک زدن به صورت موثرتری صورت گیرد. این قرص ها بهترین انتخاب برای زمان هایی بوده که از نحوه ی صحیح مسواک زدن مطمئن نیستید، یا پزشکتان در مورد تشکیل پلاک روی دندان هایتان نگران است. این قرص هایِ افشایِ پلاک، می توانند در بهبود روش های مسواک زدن و جلوگیری از مشکلات آینده به شما کمک کنند.

تهیه ی قرص های دیسکلوزینگ:

1- خودتان تشخیص دهید آیا به این قرص ها احتیاج دارید یا نه

اگر چه هر کسی برای بهبود عادات مسواک زدن می تواند از قرص های دیسکلوزینگ استفاده کند، اما استفاده از آن ها برای کسانی که دارای شرایط خاص دندانی هستند ضرورت بیشتری دارد.

– سیم کشی دندان و انواع دیگر ارتودنسی، می تواند مسواک زدن و از بین بردن پلاک در اطراف سیم ها را با مشکل مواجه کند. بنابراین قرص های دیسکلوزینگ به این افراد کمک کرده تا پلاک ها را تشخیص داده و به تمیز کردن آن بپردازند.

– در صورت وجود هر گونه بیماری لثه، مانند پیرا دندان‌ آماس یا التهاب لثه، برای مشخص شدن میزان پلاک اطراف خط لثه ها، این قرص ها انتخابی عالی هستند. زیرا حتی اگر مقدار بسیار کمی پلاک باقی مانده باشد، می تواند وضعیت را بسیار بدتر کند.

– همچنین اگر فرد در معرض خطر پوسیدگی دندان باشد، دندانپزشک ممکن است وی را به استفاده از این قرص ها راهنمایی کرده تا مطمئن شود که در ناحیه های رنگی به درستی مسواک زده شود.

– ایمپلنت ها، پل ها و پروتزها نیز می توانند از بین بردن پلاک را بسیار سخت کنند. اگر پلاک ها به طور صحیح پاک نشده و از بین نروند، موجب ایجاد مشکلات دهانی جدی می شوند. این قرص ها بهترین راه حل برای یافتن نقاط مشکل دار هستند.

– کودکان بهترین گزینه برای استفاده از این قرص ها هستند، زیرا می توانند عادت مسواک زدن را بهتر کرده و تصحیح کنند. رنگ این قرص ها از کنسانتره گیاهی ساخته شده و برای کودکان در تمامی سنین کاملاً ایمن است.

1 طرز استفاده از قرص دیسکلوزینگ

2- قرص ها را از داروخانه تهیه کنید.

اگر چه بسیاری از افراد این قرص ها را با توصیه و تجویز پزشک استفاده می کنند، اما در صورت نیاز این قرص ها را بدون نسخه هم می توان خرید.

برای استفاده از دیسکلوزینگ:

1- روزهایی که در خانه هستید از این قرص ها استفاده کنید.

زیرا رنگ قرص ها به زودی از دندان ها از بین نخواهد رفت. حتی بعد از مسواک زدن و شستشوی مرتب نیز ممکن است چندین ساعت باقی بماند.

– مراقب رنگ گرفتن لباس ها، حوله و وسایل این چنینی باشید. زیرا در صورت برخورد با قرص، رنگ برداشته که باید سریعاً آن ها را بشویید.

2- قبل از استفاده قرص و طبق معمول همیشه، دندان های خود را مسواک زده و از نخ دندان استفاده کنید.

3- یک قرص را در دهان گذاشته و بجوید تا کاملاً در دهان پخش شود.

می توانید با انگشتتان نیز آن را روی دندان هایتان بمالید.

– اگر با یک قرص همه ی دندان ها رنگی نشدند، قرص دیگری را با دندان هایی بجوید که رنگی نیستند.

4- حال به بررسی دندان ها و نقاطی که به طور منظم تمیز نشده و دچار مشکل هستند بپردازید. نقاطی را بیابید که قرص دیسکلوزینگ جرم و پلاکشان را نمایان ساخته است.

– برای این کار از یک آینه ی دندانپزشکی استفاده کنید.

5- دندان ها را مسواک زده و روی نقاط رنگی دارای مشکل جرم و پلاک بیشتر تمرکز کنید؛ تا بتوانید با مسواک، بیشترین رنگ و پلاک را از بین ببرید.

واترپیک بهتر می تواند نقاط دارای مشکل را تمیز کند.

2 طرز استفاده از قرص دیسکلوزینگ

6- مسواک را شسته و برای سومین بار دندان ها را مسواک بزنید.

این کار بیشترین رنگ های باقی مانده روی دندان ها را حذف می کند. سپس دندان هایتان را با آب یا دهانشویه بشویید. سعی کنید غرغره کردن آب در دهان و شستن آن را چندین بار انجام دهید. اما همان طور که گفته شد نمی توانید با شستشو رنگ را به طور کامل از بین ببرید؛ پس صبور باشید. رنگ قرص دیسکلوزینگ پس از چند ساعت خود به خود از بین خواهد رفت.

در پایان با مراجعه به لینک زیر از وب سایت فن تریکس با نحوه استفاده از نوار سفید کننده دندان آشنا شوید.

>>> نحوه استفاده از نوار سفید کننده دندان <<<

🌟5-4-3-2-1🌟 به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

hashie-fantricks دیدگاه نامه فن تریکس (کلیک کنید)

* وارد بحث شوید و دیدگاه هایتان را به اشتراک بگذارید.
* پس از تایید دیدگاه، ارسال پاسخ توسط دیگران، و یا ثبت دیدگاه جدید توسط سایر کاربران در مطالب مورد علاقه خود، ایمیل اطلاع رسانی دریافت کنید.
* با دریافت لایک از سایر کاربران دیدگاه خود را به جایگاه های بالاتر برسانید.
* با ثبت دیدگاه سازنده و مفید، نظر نویسنده مطلب را جهت پین کردن دیدگاهتان جلب کنید.
* تنها با آموزش و یادگیری می توان آینده را ساخت. پس اگر مطلب یا دیدگاه مفیدی در رابطه با این مقاله دارید، حتما در قسمت دیدگاه ها با دوستان خود در میان بگذارید.

hashie-fantricks-2 سلب مسئولیت! مقالات مربوط به بخش سلامتی، پزشکی، زیبایی، روانشناسی، تناسب اندام و ... تنها برای آموزش و افزایش اطلاعات کاربران فارسی زبان گرد آوری شده و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند و مسئولیت صحت توصیه های نقل شده در مطالب بر عهده تیم فن تریکس نمی باشد. اطلاعات بیشتر hashie-fantricks-2
منبع
wikihow
دیدگاه ها

اشتراک در اطلاعیه دیدگاه ها (کلیک کنید)
اطلاع از
guest
آدرس ایمیل شما نزد ما محفوظ بوده و منتشر نخواهد شد.
زنگوله را بزنید تا از تایید دیدگاه خود مطلع شوید.
0 دیدگاه
بازخوردهای درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا