خانه و کاشانهسرگرمی و اوقات فراغت

چگونه با ساکولنت طبیعی حلقه تزئینی درب بسازیم؟

طرز ساخت حلقه تزئینی درب

ساخت یک حلقه ی تزئینی درب با گل های طبیعی که همیشه زنده و با طراوت بوده و هنگام ورود به منزل انرژی مثبت را به انسان منتقل می کند، بسیار جذاب و البته آسان است. بیش از 60 نوع گیاه ساکولنت وجود دارد که می توانید بنا بر ترجیح شخصی، سلیقه، شکل و بافت های مورد علاقه آنها را انتخاب کنید. ما در اینجا و در مثالی که مشاهده می کنید، ساکولنت هایی را انتخاب کرده ایم که هم از نظر رنگ و هم از نظر شکل ظاهری برگ ها با هم متفاوت بوده تا ظاهری زیبا و چشم نوازی را به وجود آورند. بهتر است در سایز گل ها و چیدمانشان در کنار یکدیگر نیز دقت کرده و گل های ریز و درشتی را انتخاب کنید. این کار باعث می شده که وقتی کنار هم قرار می گیرند تضادشان بیشتر به چشم آیند. گاستریا گیاهی شبیه به آلوورا و پورتولاکاریاافرا گیاهی سبز، جمع و جور و درختچه ای مانند، پاکیفیتوم با برگ های گوشتی که گویی با پودر سفید رنگی پوشش یافته و اچوریا گلی با برگ های هندسی، از جمله ساکولنت هایی است که ما برای ساخت حلقه ی زیبا استفاده کرده ایم.

1 ساخت حلقه تزئینی درب با ساکولنت

برای ساخت این حلقه به مقداری خزه ی پوده دار یا همان پیت ماس نیاز دارید که می توانید به راحتی در فروشگاه های گل و گیاه تهیه کنید. در فروشگاه ها پیت ماس به شکل حلقه هایی (مانند تصویر) به فروش می رسد که برای راحتی کار بهتر است حلقه ای با قطر 38 تا 40 سانتی متری یافته و تهیه کنید. در غیر اینصورت یک حلقه ای با ابعاد گفته شده تهیه کرده و آن را با پیت ماس پر کنید.

برای ساخت این کار زیبا به سیم گلسازی، چند عدد گیره ی شینیون، قیچی، پیچ گوشتی و روزنامه برای پهن کردن در زیر کار، نیاز دارید.

1- مواد را آماده کنید.

2 ساخت حلقه تزئینی درب با ساکولنت

از آنجایی که انجام این کار با کمی شلختگی و کثیف کاری همراه است توصیه می کنیم حتماً زیر سطح کار روزنامه پهن کنید. حلقه ی پیت ماس را به مدت 30 دقیقه در آب غوطه ور ساخته و بخیسانید. سپس آن را از آب درآورده و اجازه دهید 10 دقیقه آب آضافی آن تخلیه شود.

اگر می خواهید حلقه را روی در یا هر جای دیگری آویزان کنید، باید زمانی که آب اضافی آن تخلیه شد، پشت حلقه قلاب یا گیره ای نصب کرده تا بتوان حلقه ی گل را به کمک آن آویزان کرد.

تهیه ی این قلاب بسیار آسان است. می توانید به راحتی سیمی را به شکل حلقه در آورده و در بافت توری محکم کنید.

تمامی ساکولنت هایی که تهیه کردید را از گلدان هایشان در آورده و خاک های اضافی روی ریشه ها را بتکانید. حال طرح اولیه و نحوه ی آرایش گل ها و کنار هم قرار گرفتنشان را روی سطح کار تنظیم کرده و طرح اولیه را روی میز بچینید. تا بعد بتوانید طبق همان آرایش گل ها را در حلقه ی پیت ماس جاسازی کنید.

2- گل ها را بکارید.

3 ساخت حلقه تزئینی درب با ساکولنت

با استفاده از یک پیچ گوشتی سوراخی را در حلقه ایجاد کرده و پیچ گوشتی را در آن بچرخانید تا فضایی برای قرار گرفتن ریشه های گل در آن ایجاد شود. این کار را با دقت انجام دهید به طوری که بیش از حد پاره نشده و پیت ماس بیرون نریزد.

یکی از ساکولنت ها را برداشته و داخل سوراخ گذاشتسد، با تکان دادن پیت ماس سعی کنید ریشه های گل را در آن پنهان کنید. در پایان با دست پیت ماس را فشار داده تا گیاه در آن ثابت بماند و با موفقیت کاشته شود.

3- گل را درون توری و حلقه ی پیت ماس محکم کنید.

4 ساخت حلقه تزئینی درب با ساکولنت

با استفاده از یک گیره ی شینیون گل را درون توری محکم کنید. این کار باعث می شود زمانی که گل را آویزان کردید، سرجای خودش محکم و ثابت بماند. زیرا تقریباً 6 تا 8 هفته طول می کشد تا ریشه های گیاه درون پیت ماس رشد کرده و گیاه، خودش را با ریشه هایش درون حلقه محکم نگه دارد.

کار را ادامه داده و تمامی گل های دیگر را نیز به همین روش گفته شده درون حلقه بکارید و حلقه را پر کنید.

4- فضای بین گل ها را پر کنید.

5 ساخت حلقه تزئینی درب با ساکولنت

بعد از کاشتن گل ها در صورتی که فضای خالی و بین آنها باعث رونمایی حلقه ی پیت ماس شد، می توانید برای پر کردن این فضا از هر نوع گیاه مصنوعی یا طبیعی و حتی علف های خشک کمک بگیرید.

5- ساکولنت ها را همیشه آبیاری کنید.

هفته ای یک بار یا هر زمان که احساس می کنید گیاه خشک شده و به آب احتیاج دارد باید حلقه ی ساکولنت را به مدت 15 دقیقه درون تشتی پر از آب قرار دهید. حلقه ی ساکولنت را روی درب یا هر نقطه ی دیگری که آفتاب گیر باشد آویزان کنید. زیرا این گیاهان به آفتاب احتیاج دارند.

🌟5-4-3-2-1🌟 به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

hashie-fantricks دیدگاه نامه فن تریکس (کلیک کنید)

* وارد بحث شوید و دیدگاه هایتان را به اشتراک بگذارید.
* پس از تایید دیدگاه، ارسال پاسخ توسط دیگران، و یا ثبت دیدگاه جدید توسط سایر کاربران در مطالب مورد علاقه خود، ایمیل اطلاع رسانی دریافت کنید.
* با دریافت لایک از سایر کاربران دیدگاه خود را به جایگاه های بالاتر برسانید.
* با ثبت دیدگاه سازنده و مفید، نظر نویسنده مطلب را جهت پین کردن دیدگاهتان جلب کنید.
* تنها با آموزش و یادگیری می توان آینده را ساخت. پس اگر مطلب یا دیدگاه مفیدی در رابطه با این مقاله دارید، حتما در قسمت دیدگاه ها با دوستان خود در میان بگذارید.

hashie-fantricks-2 سلب مسئولیت! مقالات مربوط به بخش سلامتی، پزشکی، زیبایی، روانشناسی، تناسب اندام و ... تنها برای آموزش و افزایش اطلاعات کاربران فارسی زبان گرد آوری شده و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند و مسئولیت صحت توصیه های نقل شده در مطالب بر عهده تیم فن تریکس نمی باشد. اطلاعات بیشتر hashie-fantricks-2
منبع
goodhousekeeping
دیدگاه ها

اشتراک در اطلاعیه دیدگاه ها (کلیک کنید)
اطلاع از
guest
آدرس ایمیل شما نزد ما محفوظ بوده و منتشر نخواهد شد.
زنگوله را بزنید تا از تایید دیدگاه خود مطلع شوید.
0 دیدگاه
بازخوردهای درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا