خانه و کاشانهسرگرمی و اوقات فراغت

چگونه با ساکولنت طبیعی حلقه تزئینی درب بسازیم؟


فن تریکس در شبکه های اجتماعی

fantricks-soroush-50 fantricks-instagram-50 fantricks-telegram-50 fantricks-aparat-50-png
🌟5-4-3-2-1🌟 به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟
[تعداد: 1    میانگین: 4/5]

طرز ساخت حلقه تزئینی درب

ساخت یک حلقه ی تزئینی درب با گل های طبیعی که همیشه زنده و با طراوت بوده و هنگام ورود به منزل انرژی مثبت را به انسان منتقل می کند، بسیار جذاب و البته آسان است. بیش از 60 نوع گیاه ساکولنت وجود دارد که می توانید بنا بر ترجیح شخصی، سلیقه، شکل و بافت های مورد علاقه آنها را انتخاب کنید. ما در اینجا و در مثالی که مشاهده می کنید، ساکولنت هایی را انتخاب کرده ایم که هم از نظر رنگ و هم از نظر شکل ظاهری برگ ها با هم متفاوت باشند تا ظاهری زیبا و چشم نوازی را به وجود آورند. بهتر است در سایز گل ها و چیدمانشان در کنار یکدیگر نیز دقت کرده و گل های ریز و درشتی را انتخاب کنید. که وقتی کنار هم قرار می گیرند تضادشان باعث شود هرچه بیشتر به چشم آیند. گاستریا گیاهی شبیه به آلوورا، پورتولاکاریاافرا گیاهی سبز، جمع و جور و درختچه ای مانند، پاکیفیتوم با برگ های گوشتی که گویی با پودر سفید رنگی پوشش یافته و اچوریا گلی با برگ های هندسی، از جمله ساکولنت هایی است که ما برای ساخت حلقه ی زیبا استفاده کرده ایم.

1 ساخت حلقه تزئینی درب با ساکولنت

برای ساخت این حلقه به مقداری خزه ی پوده دار یا همان پیت ماس نیاز دارید. که می توانید به راحتی در فروشگاه های گل و گیاه تهیه کنید. در فروشگاه ها پیت ماس به شکل حلقه هایی (مانند تصویر) به فروش می رسد که برای راحتی کار بهتر است آنها را یافته و حلقه ای با قطر 38 تا 40 سانتی متری تهیه کنید. در غیر اینصورت یک حلقه ای با ابعاد گفته شده تهیه کرده و آن را با پیت ماس پر کنید.

مقداری سیم گلسازی، چند عدد گیره ی شینیون، قیچی، پیچ گوشتی و روزنامه برای پهن کردن در زیر کار نیز تهیه کنید.

1- آماده کردن مواد

2 ساخت حلقه تزئینی درب با ساکولنت

از آنجایی که انجام این کار با کمی شلختگی و کثیف کاری همراه است توصیه می کنیم حتماً روی سطح کار روزنامه پهن کنید. حلقه ی پیت ماس را به مدت 30 دقیقه در آب غوطه ور ساخته و بخیسانید. سپس آن را از آب درآورده و اجازه دهید 10 دقیقه آب آضافی آن تخلیه شود.

اگر می خواهید حلقه را روی در یا هر جای دیگری آویزان کنید باید هم اکنون پشت حلقه قلاب یا گیره ای نصب کرده تا بتوان حلقه ی گل را به کمک آن آویزان کرد.

تهیه ی این قلاب بسیار آسان است. می توانید به راحتی سیمی را به شکل حلقه در آورده و در بافت توری محکم کنید.

تمامی ساکولنت هایی که تهیه کردید را از گلدان هایشان در آورده و خاک های اضافی روی ریشه ها را بتکانید. حال طرح اولیه و نحوه ی آرایش گل ها و کنار هم قرار گرفتنشان را روی سطح کار تنظیم کرده و طرح اولیه را روی میز بچینید. تا بعد بتوانید طبق همان آرایش گل ها را در حلقه ی پیت ماس جاسازی کنید.

2- گل ها را بکارید.

3 ساخت حلقه تزئینی درب با ساکولنت

با استفاده از یک پیچ گوشتی سوراخی را در حلقه ایجاد کرده و پیچ گوشتی را در آن بچرخانید تا فضایی برای قرار گرفتن ریشه های گل در آن ایجاد شود. این کار را با دقت انجام دهید به طوری که بیش از حد پاره نشده و پیت ماس بیرون نریزد.

یکی از ساکولنت ها را برداشته و داخل سوراخ گذاشته و با تکان دادن پیت ماس سعی کنید ریشه های گل را در آن پنهان کنید. در پایان با دست پیت ماس را فشار داده تا گیاه در آن ثابت بماند و با موفقیت کاشته شود.

3- گل را درون توری و حلقه ی پیت ماس محکم کنید.

4 ساخت حلقه تزئینی درب با ساکولنت

با استفاده از یک گیره ی شینیون باید گل را درون توری محکم کنید. این کار باعث می شود که گل سرجای خودش محکم و ثابت بماند. به خصوص زمانی که می خواهید آن را آویزان کنید. زیرا تقریباً 6 تا 8 هفته طول می کشد تا ریشه های گیاه درون پیت ماس رشد کرده و گیاه، خودش را با ریشه هایش درون حلقه محکم نگه دارد.

کار را ادامه داده و تمامی گل های دیگر را نیز به همین روش گفته شده درون حلقه بکارید و حلقه را پر کنید.

4- فضای بین گل ها را پر کنید.

5 ساخت حلقه تزئینی درب با ساکولنت

وقتی تمامی گل ها را کاشتید بین آنها فضای خالی و فاصله هایی ایجاد می شود که موجب می شود حلقه ی پیت ماس نمایان شود. برای از بین بردن این نما می توانید از هر نوع گیاه مصنوعی یا طبیعی و حتی علف های خشک کمک گرفته و فضاهای خالی را کاملاً پر کنید.

5- ساکولنت ها را همیشه آبیاری کنید.

هفته ای یک بار یا هر زمان که احساس می کنید گیاه خشک شده و به آب احتیاج دارد باید حلقه ی ساکولنت را به مدت 15 دقیقه درون تشتی پر از آب قرار دهید. حلقه ی ساکولنت را روی درب یا هر نقطه ی دیگری که آفتاب گیر باشد آویزان کنید. زیرا این گیاهان به آفتاب احتیاج دارند.

hashie-fantricks

فقط با آموزش و یادگیری می تونیم آینده رو بسازیم.

پس اگه مطلب مفیدی در رابطه با این مقاله دارید، حتما در قسمت نظرات با دوستان خودتون در میون بذارید.

hashie-fantricks-2
برچسب هادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock را غیر فعال کنید.

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود، لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید.