خانه و کاشانه

روش های از بین بردن لکه و بوی استفراغ از روی مبل

می توان گفت یکی از بدترین اتفاقاتی که ممکن است برای مبلمان منزلمان بیفتد، استفراغ کردن روی آن باشد. به خصوص اگر فرد بزرگسال این کار را انجام دهد؛ زیرا استفراغ بزرگسالان نسبت به خردسالان، بوی بسیار بدتری داشته و تا مدت ها نیز روی مبل باقی می ماند. افرادی که این اتفاق را تجربه کرده اند، قطعاً می دانند که این بوی نامطبوع حتی با وجود تمیز کردن کامل مبل و از بین رفتن کامل لکه به راحتی از بین نمی رود. به همین دلیل برای خلاص شدن از آن، باید به دنبال راه حلی اساسی بود. فن تریکس راهکارهای مختلفی را برای این کار در اختیارتان می گذارد.

روش های رفع بوی استفراغ از روی مبل

1- یک بطری پاک کننده ی آنزیمی تهیه کنید.

این پاک کننده ها که معمولاً برای تمیز کردن و رفع لکه و بوی ادرار و مدفوع حیوانات خانگی یا تمیز کردن فرش و موکت استفاده می شود را از فروشگاه خریده و یا آن ها را در منزل و به صورت شوینده های ارگانیک تهیه کنید. این شوینده ها به راحتی می توانند لکه و بوی های تند و نامطبوعی مثل استفراغ را از بین ببرند.

2- با استفاده از آب پاش، آب را روی محل استفراغ اسپری کنید. سپس جوش شیرین را روی محل بریزید، به طوری که جوش شیرین به طور کامل محل استفراغ را پوشش دهد.

اجازه دهید به مدت یک شب جوش شیرین روی مبل بماند تا کاملاً خشک شود. سپس با جاروبرقی آن را جمع کنید.

3- با اسپری یا شوینده های فرش و موکت هم می توانید محل را شسته و بو را از بین ببرید.

اما اگر با وجود انجام مراحل گفته شده همچنان بو از بین نرفت، به احتمال زیاد باکتری و جرم هایی روی مبل وجود داشته که باعث تولید بو می شود. بنابراین با استفاده از یک اسپری ضدعفونی کننده، این عوامل را از بین برده و باکتری ها را بکشید. فقط قبل از استفاده اسپری، از خشک بودن محل کاملاً مطمئن شوید.

استفراغ شیر یکی از بدترین استفراغ هایی است که اگر روی مبل ریخته شود، بوی آن نه تنها بسیار بد، ناخوشایند و آزار دهنده بوده، بلکه به سختی نیز از بین می رود.

برای از بین بردن بوی‌استفراغ شیر:

1- پودر پاک کننده و از بین برنده بوی حیوانات خانگی از روی فرش و موکت را از فروشگاه هایی که وسایل مربوط به حیوانات خانگی می فروشند، تهیه کنید.

ممکن است قیمت آن کمی بالا باشد، اما زمانی که بو شما را به ستوه آورده باشد، ارزش خریدش را دارد. زیرا به طور موثری بو را از بین می برد. برای استفاده، مقداری از پودر را روی محل ریخته و اجازه دهید چند دقیقه ای روی آن بماند، سپس آن را با جارو برقی جارو کنید. برای بار دوم نیز این کار را تکرار کرده و این بار اجازه دهید پودر به مدت بیشتری روی محل بماند. سپس دستمالی مرطوب روی آن بمالید. اجازه دهید خشک شود و با جاروبرقی آن را جمع کنید. این روش به طور موثری بو را از بین می برد. به جای این پودر، می توانید به همین روش از جوش شیرین استفاده کنید. اما قدرت و تاثیر جوش شیرین به اندازه ی پودر گفته شده نیست.

2- اگر امکانش را دارید، مبل را چند روزی در زیر آفتاب بگذارید، آفتاب ضدعفونی کننده ای طبیعی بوده که می تواند بو را از بین ببرد.

اگر با هیچ روشی از شر بو خلاص نشدید، به احتمال زیاد استفراغ عمیقاً در بافت مبل نفوذ کرده و یا مدت زمان زیادی از آن می گذرد. در این مواقع تنها راهکار سپردن مبل به مراکز شستشوی مبل است.

در پایان با مطالعه مقالات زیر از وب سایت فن تریکس با نحوه جلوگیری از استفراغ هنگام حالت تهوع آشنا شوید.

>>> چگونه هنگام حالت تهوع از استفراغ جلوگیری کنیم؟ | قسمت اول <<<

>>> چگونه هنگام حالت تهوع از استفراغ جلوگیری کنیم؟ | قسمت دوم <<<

🌟5-4-3-2-1🌟 به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

hashie-fantricks

فقط با آموزش و یادگیری می تونیم آینده رو بسازیم.

پس اگه مطلب مفیدی در رابطه با این مقاله دارید، حتما در قسمت نظرات با دوستان خودتون در میون بذارید.

hashie-fantricks-2
منبع
thriftyfun
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن

لطفا Adblock را غیر فعال کنید.

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید