خودرو و وسایل نقلیه

چگونه بوی بنزین درون اتاق خودرو را از بین ببریم؟

رفع بوی بنزین از اتاق خودرو

بنزین بوی تندی دارد که به سرعت در محیط پخش شده و موجب سردرد، سرگیجه و تهوع می شود. به علاوه پیچیدن بوی بنزین درون خودرو می تواند زنگ خطری برای شما باشد. اولین اقدام این است که باک خودرو را از نظر نشتی بررسی کنید که اگر نشتی داشت به مکانیک مراجعه کنید. اما اگر باک مشکلی نداشته و هنوز بوی بنزین درون خودرو وجود دارد با فن تریکس همراه باشید تا راه خلاص شدن از آن را به شما آموزش دهیم.

بیشترین احتمال وجود بوی بنزین در اتاق خودرو به دلیل وجود مقداری بنزین ریخته شده در کف و یا صندلی هاست که احتمالا با کفش، دستان و لباسی آلوده به بنزین وارد شده است.

یادآور می شویم که اگر با راه حل گفته شده بوی بنزین از بین نرفت حتی اگر متوجه نشتی باک هم نشدید حتما خودرو را به تعمیرکار نشان دهید.

1- محل آغشته به بنزین را بیابید.

برای این کار بهتر است درون ماشین گرم باشد. بو در گرما بهتر نمود پیدا می کند. از بینی کمک گرفته و محل هایی که بیشترین بو را دارند، شناسایی کنید.

2- محل مورد نظر احتمالا دارای کمی لکه است که اگر دقت کنید آن را می یابید.

این لکه ها مخصوصا اگر تازه باشند راحت تر دیده می شوند. پس اگر لکه ای به نظرتان آمد، پارچه ای را خیس کرده و لکه را فشار دهید. چند بار این کار را انجام داده تا بنزین توسط پارچه جذب شده و از بین برود.

1 رفع بوی بنزین از خودرو

3- بعد از این که بنزین ریخته شده را با پارچه ای جمع کردید، درب ها و پنجره های خودرو را باز کرده و آن را برای 4 تا 5 ساعت در زیر نور مستقیم آفتاب قرار دهید. این کار باعث شده تا باقی مانده بنزین نیز توسط آفتاب بخار شود.

بعد از این مراحل باید بوی بنزین به طور کامل از بین برود.

اگر بو از بین نرفت و یا بو از بین رفته ولی لکه ی بنزین همچنان وجود داشت مراحل زیر را دنبال کنید.

1- یک محلول شستشو تهیه کنید.

شامپو فرش و آب را با هم مخلوط کنید. همچنین می توانید مقداری سرکه، جوش شیرین و آب را نیز برای ساخت مایع پاک کننده مخلوط کنید. اما اگر هیچ کدام از این موارد را در اختیار نداشتید می توانید از آب و مایع ظرفشویی نیز استفاده کنید.

2- پارچه ای را به محلول پاک کننده آغشته کرده و آنقدر روی لکه ی مورد نظر بکشید و این کار را تکرار کنید تا لکه محو شود.

2 رفع بوی بنزین از خودرو

3- پارچه ی تمیزی برداشته و روی لکه بگذارید و کف ها و محلول را به وسیله آن از روی لکه بردارید. و اجازه دهید لکه در هوای آزاد خشک شود.

3 رفع بوی بنزین از خودرو

در صورتی که در بعضی نقاط ماشین بوی بنزین را استشمام کرده اما لکه ای نیافتید مراحل زیر را دنبال کنید.

1- در محل های مشکوک قهوه بپاشید.

گفته می شود قهوه در از بین بردن بوی بنزین و گاز موثر است. مقداری قهوه را در نقاطی که بوی بنزین استشمام می شود ریخته و بعد از گذشت یک هفته یا بیشتر و زمانی که بوی بنزین کم شده و از بین رفت قهوه ها را جارو کنید.

4 رفع بوی بنزین از خودرو

2- به جای قهوه از جوش شیرین هم می توانید استفاده کنید.

جوش شیرین نه تنها در از بین بردن بوی بنزین موثر است، بلکه تمامی بوهای ناخوشایند درون خودرو را نیز از بین می برد. جوش شیرین را درون ماشین ریخته و جارو کنید. چند بار این کار را تکرار کرده تا بوها کاملا از بین بروند.

– به جای جوش شیرین از پودر بچه نیز می توانید استفاده کنید.

5 رفع بوی بنزین از خودرو

3- از اسپری هم می توانید استفاده کنید.

اسپری ها تا حد زیادی در از بین بردن بوی بنزین موثر می باشند. البته به شرطی که مقدار زیادی از آن را استفاده کرده و اجازه دهید هوای آزاد بوهای داخل اتاق خودرو را از بین ببرد.

6 رفع بوی بنزین از خودرو

همچنین برای رفع بوی بد بنزین از روی دست ها می توانید به لینک زیر از وب سایت فن تریکس مراجعه کنید.

>>> چگونگی رفع بوی بنزین از روی دست ها <<<

🌟5-4-3-2-1🌟 به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

hashie-fantricks دیدگاه نامه فن تریکس (کلیک کنید)

* وارد بحث شوید و دیدگاه هایتان را به اشتراک بگذارید.
* پس از تایید دیدگاه، ارسال پاسخ توسط دیگران، و یا ثبت دیدگاه جدید توسط سایر کاربران در مطالب مورد علاقه خود، ایمیل اطلاع رسانی دریافت کنید.
* با دریافت لایک از سایر کاربران دیدگاه خود را به جایگاه های بالاتر برسانید.
* با ثبت دیدگاه سازنده و مفید، نظر نویسنده مطلب را جهت پین کردن دیدگاهتان جلب کنید.
* تنها با آموزش و یادگیری می توان آینده را ساخت. پس اگر مطلب یا دیدگاه مفیدی در رابطه با این مقاله دارید، حتما در قسمت دیدگاه ها با دوستان خود در میان بگذارید.

hashie-fantricks-2 سلب مسئولیت! مقالات مربوط به بخش سلامتی، پزشکی، زیبایی، روانشناسی، تناسب اندام و ... تنها برای آموزش و افزایش اطلاعات کاربران فارسی زبان گرد آوری شده و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند و مسئولیت صحت توصیه های نقل شده در مطالب بر عهده تیم فن تریکس نمی باشد. اطلاعات بیشتر hashie-fantricks-2
منبع
wikihow
دیدگاه ها

اشتراک در اطلاعیه دیدگاه ها (کلیک کنید)
اطلاع از
guest
آدرس ایمیل شما نزد ما محفوظ بوده و منتشر نخواهد شد.
زنگوله را بزنید تا از تایید دیدگاه خود مطلع شوید.
2 دیدگاه
محبوب ترین ها
تازه‌ترین ها قدیمی ترین ها
بازخوردهای درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
علی

بوی بنزین در اتاق ماشین ماله نشته شلنگ بنزین زیره صندلی عقبه ماشینه
برای سلامتین صلوات

کاربر ناشناس

کاملا درسته

دکمه بازگشت به بالا