مهارت های فنی

چگونه یک ماژیک خشک شده را بازیابی کنیم؟

قطعاً برای شما هم پیش آمده است که بعد از گذشت مدت زمان کوتاهی از تهیه ماژیک، با خشک شدن و غیر قابل استفاده شدنِ آن مواجه شده اید؛ یا در حین نوشتن قطع شده و کارایی لازم را برای شما نداشته است. آیا می دانستید چاره ای برای ترمیم اصولی ماژیک های خشک شده وجود دارد تا بتوانید در طولانی مدت از آن استفاده کنید؟ راه حل های گفته شده در این مقاله برای همه ماژیک ها قابل استفاده است و بستگی به نوع و مارک آن ندارد.

تعمیر و احیای ماژیک های نقاشی کودکان که بر پایه ی آب ساخته شده اند.

1- ظرفی را با آب گرم یا داغ پر کنید.

آب باید داغ بوده تا نفوذ پذیری آن به ماژیک راحت تر باشد و با پخش کردن جوهر باعث سرازیر شدن جوهر به سمت پایین شود.

2- نوک و سر ماژیک را درون آب بگذارید.

نوک ماژیک را به مدت 5 دقیقه بدون حرکت درون آب قرار دهید. این کار را تا زمانی ادامه دهید که قطره هایی از جوهر را درون آب مشاهده کنید.

1 بازیابی ماژیک

3- ماژیک را از آب در آورده و روی حوله ای کهنه بگذارید تا آب اضافی آن گرفته شود.

هدف از انجام این مرحله گرفتن آب اضافی ماژیک است که آب روی کاغذ چکه نکند. به همین دلیل نباید اجازه دهید که این مرحله طولانی گردد تا از خشک شدن دوباره ماژیک جلوگیری شود. زمان در ماژیک ها متفاوت است، اما معمولاً نباید بیش از 24 ساعت طول بکشد. هر ساعت ماژیک را تست کرده و عملکرد آن را ببینید. هر زمانی که مناسب بود ماژیک را برداشته و درب آن را بگذارید.

2 بازیابی ماژیک

4- از سرکه استفاده کنید.

یکی دیگر از روش های خانگی برای ترمیم ماژیک های خشک شده استفاده از سرکه می باشد. در این روش ماژیک را به صورت عمودی نگه داشته و نوک ماژیک را در یک تا دو قطره سرکه ی سفید قرار دهید. مانند روش قبلی ماژیک را چند دقیقه ای بدون حرکت نگه دارید تا سرکه به آن نفوذ کند. می توانید داخل سرپوش ماژیک چند قطره سرکه ریخته و آن را به صورت عمودی برای چند دقیقه کنار بگذارید.

3 بازیابی ماژیک

5- آب را در ماژیک تزریق کنید.

سرنگ را با مقدار کمی آب پر کنید و آن را خیلی آرام به نوک ماژیک تزریق کنید و اجازه دهید هوای اضافی از نوک آن خارج شود. بعد از اتمام این مرحله آن را مانند مرحله 3 خشک کنید.

4 بازیابی ماژیک

تعمیر ماژیک های وایت برد

1- نخی را به ماژیک ببندید.

تعمیر ماژیک های وایت برد مانند ماژیک های نقاشی نمی باشد و راه حل احیای این ماژیک ها مرطوب کردن آن ها نیست. به جای آن باید سعی کرد از تمام جوهر درون آن نهایت استفاده را کرد. برای این کار نخی را به ماژیک گره زده و از روش سانتریفیوژ استفاده کنید. سانتریفیوژ روشی است که در آن ذرات با سرعت بسیار بالایی به شکل دایره ای تاب می خورند و یک نیروی مرکز گرا آن ها را به سمت خارج از مرکز دایره هدایت می کند. این کار باعث می شود تمامی جوهر ها در ماژیک پخش شده و از ماژیک خارج شوند.

5 بازیابی ماژیک

2- به کمک نخ متصل شده به ماژیک، آن را بچرخانید.

ابتدا از محکم بودن درپوش ماژیک مطمئن شده، نخ ماژیک را روی انگشت خود بپیچید و آن را به صورت دایره ای برای یک تا دو دقیقه سریع بچرخانید. (مانند چرخاندن تسبیح در روی انگشت) سانتریفیوژ باعث می شود جوهر ماژیک خارج شده و به سمت نوک ماژیک سرازیر شود.

6 بازیابی ماژیک

3- نوک ماژیک را سر و ته کنید.

با یک انبردستی نوک ماژیک را گرفته و به سمت خود بکشید تا خارج شود. سپس آن را سر و ته کرده و داخل ماژیک بگذارید. طرف دیگر آن حتماً جوهر داشته و خواهد نوشت.

7 بازیابی ماژیک

ماژیک های غیر وایت برد

1- سر ماژیک را در الکل بخیسانید.

تعمیر و احیای این نوع از ماژیک ها مانند تعمیر ماژیک های نقاشی کودکان است، با این تفاوت که به جای استفاده از آب از مقدار کمی الکل استفاده می کنیم و سر ماژیک را در الکل قرار می دهیم.

8 بازیابی ماژیک

2- اجازه دهید ماژیک به صورت سر بسته خشک شود.

بعد از اینکه ماژیک برای چند دقیقه ای در الکل خیس خورد و متوجه شدید که مقداری جوهر در الکل پخش شده است، ماژیک را برداشته و سریعاً درپوش آن را بگذارید. زیرا الکل سریع تبخیر شده و ماژیک مجدداً خشک می شود. ماژیک را برای 24 تا 48 ساعت درون لیوانی به صورت سر و ته کنار بگذارید.

3- الکل یا استون را درون ماژیک تزریق کنید.

تزریق الکل یا استون به ماژِیک های غیر وایت برد نیز مانند همان روشی است که آب را به درون ماژیک های نقاشی تزریق کردیم. برای احیای ماژیک های غیر وایت برد نیز باید چند میلی لیتر الکل یا استون تزریق شود.

9 بازیابی ماژیک

فن تریکس مطالعه مقالات “بازیابی و احیای ماشین های کار نکرده” و “بازیابی و مرطوب کردن توتون و تنباکو خشک شده” را به شما پیشنهاد می دهد.

🌟5-4-3-2-1🌟 به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟
[تعداد: 51   میانگین: 4/5]

hashie-fantricks

فقط با آموزش و یادگیری می تونیم آینده رو بسازیم.

پس اگه مطلب مفیدی در رابطه با این مقاله دارید، حتما در قسمت نظرات با دوستان خودتون در میون بذارید.

hashie-fantricks-2
منبع
wikihow
برچسب ها

دیدگاه 41

 1. خیلی مفید بود و دقیقا همون چیزی بود که دنبالش بودم ممنون از سایت خوبتون

 2. اخه خرید یه ماژیک نو خیلی راحت تر از استفاده از الکل و تزریق و خراب کردن یه ظرف و یه و حوله س
  هرتعمیری باید با توجه به هزینه هاش و صرف وقتش بیارزه

  1. من موندم کسانی که نمیخوان این کارا رو بکنن اصلا چرا اومدن این مطالبو میخونن

  2. خب آخه الان بخوای یه ماژیک خوب بخری که زود خشک نشه به صرفه نیست. پس بهتره خودت ماژیک رو تعمیر کنی. می تونید از حوله و و ظرف کهنه استفاده کنید…

   1. برای کسی که یه ماژیک داره که خشک شده شاید نصرفه ولی برا کسی مثل من که دخترم تا الان حدود ۳۰تا ماژیک خشک کرده خیلی عالی بود واقعا ممنون

  3. تو که آدم گوشت تلخی هستی تو برو ماژیک تو بخر برای من که خیلی خیلی خیلی خیلی مفید بود لطف کن انقدر انرژی منفی نده آدم باید هرکاری رو یاد بگیره تو اصلاً وارد این سایت نشو �‌مال یادگیری نیستی تو رو چه به تکنیک

  4. شما وقتی یک ست ماژیک رو‌۲۰۰,۰۰۰ پول بدی تعمیرش بهتره تا خرید دوباره . بعدشم همه مثل شما مایه دار نیستن که تا یک چیزی خراب شد برن دوباره بخرن . این موضوع مصرف گرا بودن آدم‌ رو‌نشون میده .

   1. یکی از ماژیک های نو من ‌اتفاقی درش باز مونده بود و خشک شده بود. ۳۰ ثانیه توی آب جوش گذاشتمش به جای ۵ دقیقه و جوهرش بیرون زد. به جای حوله هم از دستمال کاغذی استفاده کردم. برای من که جواب داد. ممنون. 🙏🏻

  5. خوب می دونی بعدبخوای دوباره بخری هم گرونه هم برای بعد رنگش می ره

 3. با تشکر وقدر دانی از زحمات ارزنده شما.مطلب گویا وارزنده بود .کاربردی وبه درد بخور.ممنون

 4. عالی ……من برای ماژیک های خشک شده ام از روش گذاشتن ماژیک در الکل استفاده کردم . حالا هم یه ماژیکم خشکیده دارم ازهمین روش استفاده میکنم

 5. من روش اول رو برای ماژیک هایلایتم استفاده کردم و جواب داد. خیلی مرسی 😃

  1. یک ماهِ ماژیک راندو خریدم و خشک شده
   شب عاااالی کار میداد
   صبح ک بیدار شدم دیگه جواب نمیداد😔

 6. من برای ماژیک های وایت برد درب پشت رو باز کردم و الکل کمی داخلش تزریق کردم نه با اندازه ای که بیرون بریزه

 7. راه کاری که گفته بود نخ را به ماژیک بچیسبانید و دور دهید خیلی موثر در جوهر ماژیکم بود من این کار رو کردم و ماژیکم مثل اول رنگ داد،ممنون از سایت خوبتون.

 8. سلام عالی بود من شیمی خواندم دقیقا فرمول ساخت رو نوشتید اما برای همیشه نمی توان از جوهر باقی مانده بهره برد بهتر است فرمول عددی ساخت جوهر ماژیک را هم برای عزیزان مصرف کنند شرح می دادید که البته اسان و عملی است بهر صورت مجموع ترکیبان برای ساخت جوهر وایت برد بویزه همان سالونت ایزوپروبانل رنگ پارچه از نوع آزو صابون مول و گلسیرین و آب یونیزه است . است

 9. من هنوز امتحان نکردم دوتا ماژیک وایت برد خشک شده دارم و یه ماژیک هایلایت امیدوارم جواب بده

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن

لطفا Adblock را غیر فعال کنید.

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید