بیشتر بدانید

راهنمای بازیابی و مرطوب کردن مجدد تنباکو و توتون خشک شده

بازیابی تنباکو و توتون خشک شده

اگر جزو افرادی هستید که پیپ می کشید حتماً با توتون و تنباکو آشنایی کامل را دارید و به احتمال زیاد اغلب توتون هایی می خرید که به دلیل بی دقتی فروشنده در مهر و موم یا نگهداری طولانی مدت آن در فروشگاه خشک شده اند. اگر چه بیشتر افرادی که پیپ می کشند ترجیح می دهند که توتون خشک و شکننده باشد، اما برای استفاده ی هر چه بهتر و دود بیشتر، توتون باید مرطوب باشد. بنابراین لازم است رطوبت از دست رفته بازگردانده شود. با ما همراه باشید تا بتوانید با روش های مختلفی که برای این کار وجود دارد، تنباکو و توتون خشک شده را مجدداً مرطوب کنید.

1- از یک قابلمه، قوری یا کتری کوچک استفاده کنید.

درون قابلمه،قوری یا کتری آب جوش ریخته و صافی را روی آن بگذارید به طوری که صافی با آب برخورد نکند. توتون خشک را داخل صافی ریخته و به مدت 30 دقیقه درب ظرف را بگذارید. بعد از 30 دقیقه آن را چک کنید اگر رطوبت کافی بود، توتون را بردارید. اگر نه فرآیند را مجدداً تکرار کنید.

1 ترفند بازیابی تنباکو و توتون خشک شده

2- از اتو بخار استفاده کنید.

یک روزنامه را روی سطح مقاوم در برابر حرارت قرار داده و توتون خشک را روی روزنامه بریزید. اتو را روی داغ ترین درجه ی حرارت تنظیم کنید و با دکمه ی بخار اتو، بخار را به مدت 10 ثانیه روی توتون ها اعمال کنید.

2 ترفند بازیابی تنباکو و توتون خشک شده

3- با استفاده از ظرف شیشه ای

توتون خشک را داخل ظرف شیشه ای بریزید. سپس با استفاده از اسپری، آب را 3 تا 4 بار روی توتون ها اسپری کرده تا خوب خیس شوند. سپس آن را با قاشقی خوب هم بزنید. سپس توتون ها را در شیشه ای که درب آن به خوبی مهر و موم می شود ریخته و درِ شیشه را محکم ببندید. شیشه را در فر 200 درجه ی فارنهایت (تقریباً 100 درجه سانتی گراد) به مدت 20 دقیقه بگذارید. بعد از این که شیشه را درآوردید، به مدت یک شب آن را در مکانی خشک و خنک گذاشته و تا صبح روز بعد درب آن را باز نکنید. فقط توجه داشته باشید که درب ظرف باید محکم باشد.

4- از پوست پرتقال نیز می توانید استفاده کنید.

به گونه ای که تمام توتون خشک را در یک ظرف شیشه ای یا کیسه ی پلاستیکی ریخته اید، ¼ پوست پرتقال را به آن اضافه کنید. درب کیسه را محکم بسته و اجازه دهید یک شب بماند. پوست پرتقال، آن را تا صبح مرطوب خواهد کرد.

3 ترفند بازیابی تنباکو و توتون خشک شده

5- سیب زمینی یا یک تکه نان نیز برای این کار مفید است.

مانند آنچه در بالا گفته شده یک برش از سیب زمینی یا یک تکه نان را در کیسه ی پلاستیک یا ظرف حاوی توتون خشک گذاشته و درِ آن را محکم ببندید. هر یک ساعت به یک ساعت آن را چک کنید و زمانی که رطوبت توتون کافی بود سیب زمینی را در آورید. دقت داشته باشید که اگر یک شب به آن فرصت دهید توتون بسیار مرطوب می شود.

6- ساده ترین روش این است که نصف توتون خشک را روی یک کاغذ حوله ای ریخته و به آرامی آن ها را با یک اسپری خیس کنید. سپس با انگشتتان آن ها را زیر و رو کنید؛ تا توتون ها کاملاً خیس شوند.

سپس توتون های خیس شده را با بقیه ی توتون خشک در کیسه ی پلاستیکی زیپ دار مخلوط کنید. تقریباً نیم ساعت و یا کمی بیشتر به آن فرصت دهید تا تمامی توتون ها مرطوب شوند.

همچنین در پایان می توانید برای اطلاع از “جلوگیری از خشک شدن سیگار برگ و بازیابی سیگار خشک شده” به لینک زیر از وب سایت فن تریکس مراجعه کنید.

>>> ترفند بازیابی سیگار خشک شده <<<

🌟5-4-3-2-1🌟 به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

hashie-fantricks دیدگاه نامه فن تریکس (کلیک کنید)

* وارد بحث شوید و دیدگاه هایتان را به اشتراک بگذارید.
* پس از تایید دیدگاه، ارسال پاسخ توسط دیگران، و یا ثبت دیدگاه جدید توسط سایر کاربران در مطالب مورد علاقه خود، ایمیل اطلاع رسانی دریافت کنید.
* با دریافت لایک از سایر کاربران دیدگاه خود را به جایگاه های بالاتر برسانید.
* با ثبت دیدگاه سازنده و مفید، نظر نویسنده مطلب را جهت پین کردن دیدگاهتان جلب کنید.
* تنها با آموزش و یادگیری می توان آینده را ساخت. پس اگر مطلب یا دیدگاه مفیدی در رابطه با این مقاله دارید، حتما در قسمت دیدگاه ها با دوستان خود در میان بگذارید.

hashie-fantricks-2 سلب مسئولیت! مقالات مربوط به بخش سلامتی، پزشکی، زیبایی، روانشناسی، تناسب اندام و ... تنها برای آموزش و افزایش اطلاعات کاربران فارسی زبان گرد آوری شده و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند و مسئولیت صحت توصیه های نقل شده در مطالب بر عهده تیم فن تریکس نمی باشد. اطلاعات بیشتر hashie-fantricks-2
منبع
wikihow
دیدگاه ها

اشتراک در اطلاعیه دیدگاه ها (کلیک کنید)
اطلاع از
guest
آدرس ایمیل شما نزد ما محفوظ بوده و منتشر نخواهد شد.
زنگوله را بزنید تا از تایید دیدگاه خود مطلع شوید.
1 دیدگاه
محبوب ترین ها
تازه‌ترین ها قدیمی ترین ها
بازخوردهای درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
سیما

عالی بود

دکمه بازگشت به بالا