پوشاکراهنمای خرید

چگونه بین کفش مشکی یا قهوه ای رنگ مناسب را انتخاب کنیم؟

در بین تمامی مردان و حتی زنان همیشه این چالش وجود داشته است که آیا کفش مشکی بپوشند یا قهوه ای. از آنجایی که هم کفش های مشکی و هم قهوه ای هر دو زیبایی خاصی داشته و در همه ی موارد و موقعیت ها می توان از آن ها استفاده کرد، تقریباً همیشه تصمیم گیری سخت بوده است. مطمئناً همه ی مردان حتی برای یک بار هم که شده این سردرگمی در انتخاب رنگ کفششان را تجربه کرده اند. اما واقعاً در هنگام خرید کفش به چه نکاتی باید توجه کرده و رنگ کفش را بر چه اساسی باید انتخاب کرد؟

کدام رنگ کفش مناسب شماست؟ مشکی یا قهوه ای …

اگر چه این سوال به تنهایی سوال بسیار آسانی است اما پاسخ دادن به آن دشوار می باشد. هزاران فاکتور و معیار وجود دارد که در هنگام و یا حتی قبل از خرید یک جفت کفش باید مد نظرتان باشد. مثلاً قصد دارید کفش را در چه مواردی استفاده کنید و چقدر از کفش انتظار کارایی رسمی و اداری دارید؟ اگر کفشی که می خواهید بخرید را با کت و شلواری رسمی می پوشید و احیاناً از کراوات یا کمربند مشکی استفاده می کنید، تنها یک گزینه برایتان وجود دارد و آن هم کفش مشکی است.

1 راهنمای انتخاب کفش قهوه ای یا مشکی

کفش های قهوه ای و روشن تر از قهوه ای از رسمیت کمتری برخوردار بوده و کمتر می توان از آن ها در جلسات، ادارات و جاهایی که نیاز به پوشیدن لباس رسمی مثل کت و شلوار استفاده کرد. حتی اگر رنگ لباس کاملاً روشن و یا مثلاً قهوه ای است باز هم برای موارد رسمی باید کفش مشکی انتخاب شود.

از طرفی اغلب کفش های مشکیِ پاشنه دار و شبروی مردانه را به گونه ای طراحی می کنند که همیشه کمی رسمیت با آن عجین شده است و بعضی از انواع این کفش ها را واقعاً نمی توان در موارد و موقعیت های غیررسمی و معمولی پوشید.

البته موارد دیگری نیز قبل از خرید کفش وجود دارد که باید آن ها را نیز مد نظر داشته باشید. در انتخاب رنگ کفش فقط رسمی و غیر رسمی بودن آن شرط نیست. مثلاً میزان عمر و ماندگاری کفش، تعداد کفش های رنگ مشکی یا قهوه ای موجود در جا کفشیتان و یا مدل و طرح کفشی که متناسب سلیقه تان بوده و ترجیح می دهید انتخاب کنید. ممکن است این معیارها رنگ انتخابی را از مشکی به قهوه ای و یا از قهوه ای به مشکی تغییر دهد.

موارد زیر را در هنگام انتخاب و قبل از خرید کفش حتماً مد نظر داشته باشید:

– موقعیت هایی که در آن با کفش مورد نظر قرار می گیرید تا چه حد رسمی می باشند.

– تعداد کفش همرنگ موجود در جاکفشیتان با کفش مورد نظر

– تطبیق پذیری و قابلیت ست شدن با لباس هایتان

– ماندگاری و میزان عمر مفید کفش

نکات زیر را نیز حتماً رعایت کنید:

– اگر قصد رفتن به مجلسی با کمربند و کراوات مشکی دارید، حتماً کفش مشکی انتخاب کنید.

– رسمیت کفش قهوه ای هرگز به کفش مشکی نمی رسد.

– هر چه رنگ کفش روشن تر باشد، درصد رسمیت آن پایین می آید.

– اگر در لباس ها و لوازم جانبیتان مثل ساعت از رنگ های سرد استفاده می کنید، حتماً کفش مشکی انتخاب کنید. و اگر از تن رنگ گرم استفاده می کنید، کفش قهوه ای خریداری کنید.

– کفش های قهوه ای با شلوارهای جین ست شده و زیبا به نظر می آیند.

– بسیاری از طرح ها و مدل های کفش رسمی نبوده و کاملاً معمولی ساخته می شوند. بنابراین در هنگام خرید به مدل کفش توجه داشته باشید.

– یافتن واکس مناسب و کاملاً هم رنگ با کفش قهوه ای بسیار سخت تر از کفش های مشکی است.

– طول عمر و ماندگاری کفش های مشکی بیشتر است.

🌟5-4-3-2-1🌟 به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

hashie-fantricks

فقط با آموزش و یادگیری می تونیم آینده رو بسازیم.

پس اگه مطلب مفیدی در رابطه با این مقاله دارید، حتما در قسمت نظرات با دوستان خودتون در میون بذارید.

hashie-fantricks-2
منبع
realmenrealstyle
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن

لطفا Adblock را غیر فعال کنید.

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید