آموزش های ویدئوییخودرو و وسایل نقلیه

چگونه جا لیوانی کنسول خودرو را تمیز کنیم؟

جا لیوانی خودرو یکی از وسایل بسیار کارآمد و به درد بخور در ماشین می باشد. اما حتماً تجربه کرده اید که همیشه کثیف ترین نقطه ی ماشین نیز می باشد. به گونه ای که تمیز کردن آن در زیبایی فضای داخلی خودرو نقش به سزایی دارد. اگر کنسول ماشینتان سریع کثیف می شود و تمیز کردن دائمی آن برایتان مشکل و دردسرساز است، با ما در فن تریکس همراه باشید تا راه حلی سریع و آسان و البته بسیار کارا را در اختیارتان بگذاریم که بتوانید روزانه آن را تمیز کرده و از تمیزی خودروتان لذت ببرید.

نحوه تمیز کردن جا لیوانی خودرو

1- ابتدا هر جسم بزرگ و هرگونه آشغالی را که حدالامکان می توان با دست از داخل جا لیوانی بیرون آورد را درآورید و آن را کاملاً خالی کنید.

این کار ادامه ی کار را راحت تر خواهد کرد.

2- دستمالی نرم و جاذب یا تکه ای اسفنج را با آب و صابون مرطوب کنید.

از آب داغ و صابونی ملایم استفاده کنید. دستمال را داخل جا لیوانی چرخانده و تا جای ممکن جرم ها و کثیفی ها را پاک کنید.

– به جای آب و صابون می توانید با نسبت مساوی محلول آب و سرکه تهیه کرده و آن را روی دستمال بزنید تا علاوه بر تمیز شدن ضدعفونی هم شود.

3- اگر همچنان میزان جرم و کثیفی های جا لیوان بالا بوده و از بین نرفت، آن را تا نصفه با محلول آب گرم و صابون پر کنید.

اجازه دهید محلول چند دقیقه ای در آن بماند تا جا لیوانی خوب خیس بخورد. این کار به شل و نرم شدن جرم ها کمک می کند و باعث می شود آن ها راحت تر از بین بروند.

– در اینجا نیز به جای آب و صابون می توانید به نسبت مساوی آب و سرکه را مخلوط کرده و آن را در جا لیوانی بریزید. به خصوص اگر جرم ها سخت و سمج هستند.

4- بعد از گذشت چند دقیقه و خیس خوردن کامل جا لیوانی محلول را با پارچه ای جاذب، قاشق یا لیوانی کوچک از داخل جا لیوانی خالی کنید.

5- برای تمیز کردن آثار جرم باقی مانده و همچنین گوشه و کناره ها از فرچه ای که در داخل محلول آب و صابون یا آب و سرکه (اگر جرم ها سفت و سخت است) خیسانده اید استفاده کنید.

به جای فرچه از مسواک کهنه و گوش پاک کن هم می توانید استفاده کنید. فقط دقت داشته باشید که فرچه کشیدن را بسیار با ملایمت انجام دهید؛ زیرا سخت کشیدن آن می تواند باعث آسیب شود.

6- در پایان با دستمالی خشک و تمیز جا لیوانی را خشک کنید و قبل از استفاده اجازه دهید 24 ساعت در هوای آزاد خشک شده و رطوبت آن کاملاً از بین برود.

این کار باعث می شود جرم ها در محیط مرطوب جا لیوانی مجدداً ایجاد نشود.

– اگر فرصت کافی برای خشک شدن کامل جا لیوانی ندارید با سشوار آن را کاملاً خشک کنید.

جلوگیری از کثیف شدن عمیق

1- جا لیوانی های پلاستیکی و قابل شستشو مانند آنچه در تصویر می بینید را خریداری کرده و داخل جا لیوانی کنسول بگذارید تا هر زمان کثیف شد به راحتی آن را در آورده و بشویید.

2- از زیر لیوانی های سرامیکی استفاده کنید. این وسیله به عنوان پوششی در کف جا لیوانی مانع از کثیف شدن بیش از حد کف جا لیوانی می شود. به راحتی نیز قابل شستشو می باشند.

در پایان فن تریکس مطالعه مقاله “نحوه تمیز کردن کمربند ایمنی” و “معرفی انواع اسانس روغنی مناسب خودرو” را به شما پیشنهاد می دهد.

🌟5-4-3-2-1🌟 به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

hashie-fantricks فقط با آموزش و یادگیری می تونیم آینده رو بسازیم.
پس اگه مطلب مفیدی در رابطه با این مقاله دارید، حتما در قسمت نظرات با دوستان خودتون در میون بذارید. hashie-fantricks-2 سلب مسئولیت! مقالات مربوط به بخش سلامتی، پزشکی، زیبایی، روانشناسی، تناسب اندام و ... تنها برای آموزش و افزایش اطلاعات کاربران فارسی زبان گرد آوری شده و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند و مسئولیت صحت توصیه های نقل شده در مطالب بر عهده تیم فن تریکس نمی باشد. اطلاعات بیشتر hashie-fantricks-2
منبع
wikihow

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا