خانه و کاشانهرپورتاژ آگهی

ترفندهایی برای نو کردن مبلمان کهنه

آیا مبل هایتان مثل قبل جلوه ی خوبی ندارند؟ آیا با وجود شستن و تمیز کردن مبل ها باز هم به فکر تعویض آن ها هستید؟ صبر کنید! وقتی به راحتی می توانید با انجام چند ترفند آنها را نو کرد، تعویض و متحمل شدن هزینه ی گزاف چرا؟! نو کردن مبلمان کهنه یکی از دغدغه های افراد بوده که به محض آسیب رسیدن و قیمت بالای آنها، با آن روبرو می شوند. اما ترفندهایی وجود دارد که خیال شما را از این نظر راحت می کند. و همچنین مطمئن باشید که بسیار کم هزینه هم هستند. شما می توانید با روش های زیر هزینه ی اضافی خرید مبل را پس انداز کنید! پس با فن تریکس همراه باشید.

اضافه کردن لایه ای از جنس چوب

از جمله دلایلی که ظاهر زشتی به مبلمان می دهد، تحلیل رفتن اسلکت آن است. که این مورد در اثر استفاده ی مداوم از آنها اتفاق می افتد. به همین دلیل نشیمنگاه حالت فرورفتگی پیدا می کند. اما نگران نباشید؛ این مشکلی حل شدنی است. به این صورت که لایه ای از جنس چوب محکم ( چندلایه) زیر نشیمنگاه قرار داده، آن را به اسکلت زیرین متصل کرده و سپس بالشت را سرجای خود قرار می دهند. بهتر است این کار را به افراد کاربلد و حرفه ای بسپارید. بهترین انتخاب برای این چنین تغییراتی سپردن کار به یک مرکز تخصصی تعمیرات مبل است. مبل آرا با چندین سال سابقه در این حوزه می تواند با مناسبترین هزینه کار تعمیرات مبل شما را انجام دهد.
اگر فرورفتگی نشیمنگاه در اثر از بین رفتن اسکلت مبل نبود، پس مربوط به بالشت است. که آن هم به دلیل استفاده ی زیاد از آنها ایجاد می شود. برای برگرداندن آن به شکل اولیه، زیپ بالشت را باز کنید، پارچه های پلی استری یا پنبه را در محل های فرورفتگی قرار داده و پارچه یا حوله ای روی ابزاری که به مبلتان آسیب نزند قرار دهید، آن را وارد بالشت کرده و پارچه ها را در اطراف آن یکدست کنید که ناصافی ها از بین برود.

2 ترفندهایی برای نو کردن مبلمان کهنه

روکش مبل را بررسی و به آن رسیدگی کنید

اگر روکش مبلمان مات، کدر، کثیف و بی رنگ شده است، می توانید خودتان آن ها را بشویید که کمی خسته کننده است. از طرفی می توانید به یک مرکز شستشوی مبل زنگ بزنید تا بیایند و آن ها را با کمترین هزینه با دستگاه های مخصوص در منزلتان بشویند. اگر با شست و شو تغییر زیادی ایجاد نشد یا باید روکش را تعویض کنید و یا آن ها را رنگ کنید. که باز هم هزینه ای بسیار کمتر از خرید آنها را متحمل خواهید شد!

رنگ کردن روکش پارچه ای مبل

شما می توانید روکش مبل خود را رنگ کنید. برای این کار به رنگ های گچی و چسب کاغذی نیاز دارید. در مرحله ی اول کمی رنگ را در آب مخلوط کرده، یک محلول رقیق بدست می آید. بعد قسمت هایی که نیازی به رنگ ندارند را با چسب کاغذی بپوشانید. سپس رنگ را بر قسمت های مورد نظر بزنید و بعد چسب های کاغذی را جدا و صبر کنید تا خشک شود. برای این کار شما باید حرارتی با درجه ی پایین به قسمت های رنگ شده بزنید که می توانید از حرارت ملایم سشوار استفاده کنید. این کار زیبایی خاصی به مبلمان شما می دهد. حتما این روش کم هزینه را امتحان کنید.

رنگ کردن روکش چرم

برای رنگ کردن روکش های چرمی از رنگ اکلریک استفاده می کنند. رنگ مورد نظر را در 3 لایه به وسیله ی برس مخصوص که سر زبری دارد به روکش چرمی مبل بزنید. به این صورت که هر لایه ای را که زدید به مدت 40 تا 45 دقیقه صبر کنید و بعد لایه ی بعدی را بزنید این کار را فقط 3 بار تکرار کنید. بعد از اتمام کار 24 ساعت لازم است تا کاملا خشک شوند. در این زمان به هیچ عنوان از آن ها استفاده نکنید.

3 ترفندهایی برای نو کردن مبلمان کهنه

تعویض روکش مبل ها

ممکن است شرایط رنگ کردن مبلمان را نداشته باشید یا اینکه نگران باشید آنها آسیب ببینند. پس به این منظور می توانید روکش ها را کاملا تعویض کنید. اگر به کار خیاطی تسلط دارید می توانید خودتان تعویض روکش مبل را انجام دهید. اما در غیر این صورت بهتر است کار را به کاردان بسپارید! که با دقت و ابزار مخصوص، روکش ها را برای شما تعویض کنند، تا ناصافی و ایرادی در ظاهر آنها به وجود نیاید و خیالتان راحت باشد.

تعویض پایه های مبل

اگر پایه ها فرسوده شده، می توانید آن ها را تعویض کنید. شاید راهکار بسیار ارزان و ساده ای به نظر برسد، اما جلوه ی مبلمان را دوچندان می کند. پایه ها در مدل ها و رنگ های مختلف به بازار عرضه می شوند که می توانید برای مبلمانتان آن ها را تهیه کنید.
بهتر است از پایه هایی با ارتفاع کم استفاده کنید تا ظاهری زیبا به مبلمان شما بدهد.
ممکن است پایه ها قابل تعویض نباشد. چاره ای نیست جز اینکه آن ها را رنگ بزنید تا دردسر بتونه کاری را نداشته باشید. برای این کار از رنگ های گچی استفاده کنید. رنگ را به پایه ها بزنید. بگذارید تا کاملا خشک شود و بعد واکس مخصوص رنگ های گچی را روی آن بزنید. حالا منتظر بمانید تا خوب بچسبد. به همین راحتی یک پایه ی تمیز و نو خواهید داشت که به مبل شما جلوه ای زیبا می بخشد.

خش های مبل را برطرف کنید

خش افتادگی روی قسمت های چوبی مثل کناره ها و دسته ی مبل، از جمله مشکلاتی است که ظاهر زیبای آن را زننده می کند. برای برطرف کردن این خش ها می توانید از واکس های مخصوص استفاده کنید که بسیار عالی و مقرون به صرفه هستند. از دیگر روش ها که خانگی محسوب می شود. ترکیب سرکه و روغن زیتون به یک اندازه و زدن بر روی خش افتادگی ها است.

کوسن جدید بخرید!

بله! درست متوجه شدید. برای نو کردن مبلمان کهنه راه های کم هزینه ی زیادی وجود دارد، یکی از آن ها شستن کوسن و خرید کوسن های جدید با ظاهری متفاوت است. که حال و هوای تازه ای می دهد. برای این کار یا خودتان با خلاقیتی که دارید کوسن ها را بدوزید یا اینکه آن ها از بیرون سفارش دهید. زیرا دارای تنوع های بی نظیر و زیادی است.

کوسن ها را تزئین کنید

ممکن است کوسن هایتان نو باشند اما چنگی به دل نزنند! بهترین ایده برای جذاب کردن آن ها و دادن نمایی شیک به مبلمان، تزئین آنهاست. برای عملی کردن این ایده ی فوق العاده کافی ست کمی خلاقیت به خرج بدهید. تزئینات مختلفی مثل دوختن دکمه روی کوسن ها یا گلدوزی روی پارچه ی رویی آن ها، زدن نوار های تزئینی دورتا دورشان و ایده های خلاقانه ی دیگر، نمای آن ها را منحصر به فرد می کند. برای زدن نوارها می توانید با چسب حرارتی یا فوری دورتا دور کوسن ها نوار بچسبانید. برای زدن دکمه نیز بهتر است از سوزن مخصوص استفاده کنید. پشت کوسن سوزن را وارد کرده تا از دکمه خارج شود و همین کار را به صورت برعکس انجام دهید. در نهایت وقتی دکمه محکم شد نخ را بریده و به تماشای نمای زیبای کوسن خود بنشینید!

4 ترفندهایی برای نو کردن مبلمان کهنه

تزئین روکش مبل

گاهی لبه ها مبل پرزپرزی شده یا جای دوخت روی آن معلوم است. حتی ممکن است ناصافی روی آن وجود داشته باشد. این مشکل هم راهکار خود را دارد. شما می توانید روکش ها را تزئین کنید. برای این کار بهتر است از نوارهای تزئینی استفاده کنید. شما به چسب حرارتی یا فوری نیاز دارید تا نوار را دور تا دور لبه ی بیرونی مبل بچسبانید. با این ایده جلوه ی زیبایی به مبل می دهید و از حالت تکراری بودن خارج می شود.

خرید کاور مبل

خریدن کاور، ایده ای عالی برای خلاصی از تعویض روکش است. با خرید کاور می توانید با توجه به مناسبت ها، فصل ها و … آن ها را در رنگ و نقش های مختلف تغییر دهید. می توانید از کاورهای سفارشی موجود در بازار استفاده کنید که از کیفیت و تنوع خوبی برخوردارند.

دوخت شکاف ها و درزهای روکش مبل

به مرور زمان و استفاده ی مداوم، مبلمان دچار آسیب و فرسودگی می شوند. این مشکل جلوه ی زیبای آنها را از بین می برد. برای اینکه درزها و پارگی ها را برطرف کنید؛ آنها را به مراکز تعمیرات تخصصی مبل که مطمئن و مسئولیت پذیر باشند تحویل داده تا با استفاده از ابزارهای تخصصی و با ظرافت، این کار را برای شما انجام بدهند. مبل آرا یکی از مرکز های تعمیر مبل در تهران است. به دلیل تجربه ی طولانی، تعهد و کیفیت بالایی که در این کار دارد، می توانید با خیالی آسوده و راحت مبلمان خود را به آن ها بسپارید.

کلام آخر

برای نو کردن مبلمان کهنه، می توانید با استفاده از روش های گفته شده و صرف هزینه ای به مراتب کمتر از خرید و تعویض مبلمان، جلوه ای زیبا به آن ها بدهید. در برخی موارد ممکن است با روش هایی که شرح دادیم، نتوانید ایراد مبل خود را در خانه برطرف کنید!

پس به شما پیشنهاد می دهیم حتما آنها را به افراد ماهر و کاربلد دراین زمینه بسپارید. آنها با استفاده از تخصص و ابزارهایی که دارند به بهترین شکل این کار را برایتان انجام می دهند. البته مهم است که به چه مرکزی مراجعه می کنید. حتما از سطح بالای کیفیت و مسئولیت پذیری در کارشان مطمئن شوید.

مبل آرا یکی از بهترین مراکز تعمیر مبل در تهران است که با بهره گیری از مواد اولیه با کیفیت، ابزار تخصصی، متد جدید، تجربه ی کافی در این زمینه و تعهد بالای کاری، تعمیرات تخصصی مبل شما را انجام می دهد. یکی از بهترین شرایط آن ها امکان پرداخت قسطی هزینه است تا دیگر دغدغه ی مالی برای تعمیرات مبل خود نداشته باشید.

“سلب‌ مسئولیت: فن تریکس در تهیه‌ این محتوای تبلیغاتی نقش نداشته و مسئولیتی در قبال صحت آن ندارد.”

🌟5-4-3-2-1🌟 به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

hashie-fantricks دیدگاه نامه فن تریکس (کلیک کنید)

* وارد بحث شوید و دیدگاه هایتان را به اشتراک بگذارید.
* پس از تایید دیدگاه، ارسال پاسخ توسط دیگران، و یا ثبت دیدگاه جدید توسط سایر کاربران در مطالب مورد علاقه خود، ایمیل اطلاع رسانی دریافت کنید.
* با دریافت لایک از سایر کاربران دیدگاه خود را به جایگاه های بالاتر برسانید.
* با ثبت دیدگاه سازنده و مفید، نظر نویسنده مطلب را جهت پین کردن دیدگاهتان جلب کنید.
* تنها با آموزش و یادگیری می توان آینده را ساخت. پس اگر مطلب یا دیدگاه مفیدی در رابطه با این مقاله دارید، حتما در قسمت دیدگاه ها با دوستان خود در میان بگذارید.

hashie-fantricks-2 سلب مسئولیت! مقالات مربوط به بخش سلامتی، پزشکی، زیبایی، روانشناسی، تناسب اندام و ... تنها برای آموزش و افزایش اطلاعات کاربران فارسی زبان گرد آوری شده و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند و مسئولیت صحت توصیه های نقل شده در مطالب بر عهده تیم فن تریکس نمی باشد. اطلاعات بیشتر hashie-fantricks-2
منبع
moblara.com
دیدگاه ها

اشتراک در اطلاعیه دیدگاه ها (کلیک کنید)
اطلاع از
guest
آدرس ایمیل شما نزد ما محفوظ بوده و منتشر نخواهد شد.
زنگوله را بزنید تا از تایید دیدگاه خود مطلع شوید.
0 دیدگاه
بازخوردهای درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا