خانه و کاشانه

چگونه سینک های مشکی را شسته و تمیز کنیم؟

سینک های مشکی، ظرافت خاصی به آشپزخانه و حمام شما خواهند داد. مواد تشکیل دهنده ی این سینک ها ترکیبی از گرانیت، کوارتز، اسلیت و دیگر سنگ های معدنی بوده تا آن ها را در مقابل خراش مقاوم سازند. از طرفی، مشکی بودن این سینک ها، آن ها را مستعد جذب لکه های سفید مثل صابون و آهک می کند. خوشبختانه نکاتی درباره ی تمیز کردن روزانه ی این سینک ها وجود دارد که با رعایت آن ها می توان از ایجاد لکه های سفید روی سینک های مشکی جلوگیری کرد.


همچنین می توانید با مراجعه به لینک زیر از وب سایت فن تریکس نحوه تمیز کردن سینک های مسی را نیز مطالعه کنید.

>>> نحوه تمیز کردن سینک های مسی <<<


شستشوی روزانه سینک

1- از یک محلول آب و سرکه استفاده کنید.

نسبت های مساوی از آب و سرکه ی سفید را داخل یک بطری ریخته و ترکیب کنید. محلول را روی لکه های باقی مانده از صابون و یا غذاها اسپری کنید. از یک پارچه ی نرم و تمیز برای پاک کردن سینک استفاده کرده و پارچه را با حرکات چرخشی روی سینک بکشید. اگر ذرات سخت و درشتی درون سینک وجود داشت، آن ها را جمع کرده تا باعث خراشیدگی سینک نشوند.

1 اصول تمیز کردن ظرفشویی سیاه رنگ

2- سینک را آبکشی نمایید.

برای این کار از آب سرد یا ولرم استفاده کنید. محلول سرکه و آب را در دست داشته باشید و روی هرگونه لکه ی باقی مانده اسپری کنید. سینک را آنقدر آب بکشید تا همه ی لکه ها شسته شوند.

3- سینک را خشک کنید.

یک دستمال خشک و تمیز دیگر بردارید که کاملاً نرم باشد تا به سطح سینک آسیبی نرساند. سپس دستمال را با حرکات چرخشی روی سینک کشیده تا تمام نقاط آن خشک شود و قطره ی آبی روی آن باقی نماند.

پاک کردن اثرات باقی مانده ی صابون

1- یک دستمال یا حوله ی تمیز بردارید.

مطمئن شوید که بافت پارچه به اندازه ی کافی نرم بوده تا آسیبی به سطح سینک نزند. دستمال را با آب گرم یا ولرم خیس کرده و آب های اضافی آن را با فشردن آن خالی کنید.

2- یک یا دو قطره مایع ظرفشویی روی دستمال ریخته و دستمال را با حرکات چرخشی و دایره ای روی سینک بکشید، تا کم کم لکه های صابون از روی سطح سینک پاک شوند.

2 اصول تمیز کردن سینک مشکی

3- سینک را آبکشی نمایید.

آب سرد را به کمک اسپری و یا یک لیوان روی تمام سطح سینک ریخته و سینک را آبکشی کنید تا همه ی کف ها و لکه ها کاملاً از بین بروند.

3 اصول تمیز کردن سینک مشکی

4- سینک را خشک کنید.

از یک دستمال نرم و خشک دیگر برای خشک کردن سینک استفاده کنید. دستمال را به شکل چرخشی و در جهت بافت سینک روی آن بکشید تا خشک شود.

از بین بردن رسوبات آهکی

1- کمی جوش شیرین روی رسوبات بپاشید.

رسوبات را با لایه ی نازکی از جوش شیرین بپوشانید. مقدار جوش شیرین مصرفی بستگی به ضخامت و گستردگی رسوبات دارد. پس از ریختن جوش شیرین، حدود 30 ثانیه صبر کنید.

4 اصول تمیز کردن سینک مشکی

2- رسوبات را پاک کنید.

یک پارچه ی نرم و تمیز برداشته و روی رسوبات و لکه ها بکشید تا زمانی که پاک شوند.

به عنوان یک روش دیگر می توانید چند قطره آب به جوش شیرین اضافه کرده تا یک خمیر به دست آید. سپس خمیر را روی لکه ها و رسوبات بکشید.

5 اصول تمیز کردن ظرفشویی سیاه رنگ

3- سینک را آبکشی نمایید.

شیر آب را باز کرده و سینک را آبکشی نمایید. اگر اسپری دارید، می توانید سینک را به کمک اسپری آبکشی کنید. در غیر اینصورت آب خروجی از شیر را با دست یا با یک لیوان روی قسمت های مختلف سینک ریخته تا هر گونه اثری از آهک و جوش شیرین از روی آن پاک شوند.

4- سینک را خشک کنید.

در نهایت سینک را به وسیله ی یک پارچه ی خشک و نرم، خشک کنید. اگر سینک را خشک نکنید قطره های آب باقی مانده روی سینک که حاوی آهک و یا جوش شیرین نیز هستند، باعث باقی ماندن لکه روی سینک می شوند.

در آخر اشاره می کنیم که سینک های مشکی نمونه ای از سینک های توکار و زیر صفحه ای می باشند. برای اطلاع از نحوه نصب و چگونگی مراقبت از آنها به لینک زیر از وب سایت فن تریکس مراجعه کنید.

>>> نحوه نصب و مراقبت از سینک های زیر صفحه ای <<<

🌟5-4-3-2-1🌟 به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

hashie-fantricks دیدگاه نامه فن تریکس (کلیک کنید)

* وارد بحث شوید و دیدگاه هایتان را به اشتراک بگذارید.
* پس از تایید دیدگاه، ارسال پاسخ توسط دیگران، و یا ثبت دیدگاه جدید توسط سایر کاربران در مطالب مورد علاقه خود، ایمیل اطلاع رسانی دریافت کنید.
* با دریافت لایک از سایر کاربران دیدگاه خود را به جایگاه های بالاتر برسانید.
* با ثبت دیدگاه سازنده و مفید، نظر نویسنده مطلب را جهت پین کردن دیدگاهتان جلب کنید.
* تنها با آموزش و یادگیری می توان آینده را ساخت. پس اگر مطلب یا دیدگاه مفیدی در رابطه با این مقاله دارید، حتما در قسمت دیدگاه ها با دوستان خود در میان بگذارید.

hashie-fantricks-2 سلب مسئولیت! مقالات مربوط به بخش سلامتی، پزشکی، زیبایی، روانشناسی، تناسب اندام و ... تنها برای آموزش و افزایش اطلاعات کاربران فارسی زبان گرد آوری شده و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند و مسئولیت صحت توصیه های نقل شده در مطالب بر عهده تیم فن تریکس نمی باشد. اطلاعات بیشتر hashie-fantricks-2
منبع
wikihow
دیدگاه ها

اشتراک در اطلاعیه دیدگاه ها (کلیک کنید)
اطلاع از
guest
آدرس ایمیل شما نزد ما محفوظ بوده و منتشر نخواهد شد.
زنگوله را بزنید تا از تایید دیدگاه خود مطلع شوید.
0 دیدگاه
بازخوردهای درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا