خانه و کاشانه

چگونه سطوح و صفحه کابینت از جنس اپوکسی را تمیز کنیم؟

ترفند های تمیز کردن سطوح اپوکسی

سطوح اپوکسی ، به خصوص صفحه کابینت هایی از این جنس، ضد باکتری بوده و برای استفاده منظم و روزانه، به صورت مقاوم ساخته شده اند. تا زمانی که مواد و روش های مناسبی برای مراقبت از این سطوح داشته باشید، تمیز کردن اپوکسی بسیارساده و موثر است. با مراقبت، نگهداری و نظافت روتین و روزانه، سطوح اپوکسی تا سال ها عمر خواهند کرد.

1 اصول تمیز کردن سطوح اپوکسی

1- همیشه هر چیزی که روی سطح اپوکسی ریخته می شود را بلافاصله و بدون فوت وقت تمیز کنید.

همیشه روی صفحه ی کابینت حوله ی کاغذی داشته باشید تا مواد غذایی یا هر چیزی مانند آن را بلافاصله پس از ریخته شدن پاک کنید. برای جلوگیری از باقی ماندن لکه ی مواد غذایی روی سطح، مقداری جوش شیرین یا پاک کننده ی ملایم را روی صفحه کابینت زده و سپس آن را تمیز کنید.

– اگر از جوش شیرین استفاده می کنید، 2 قاشق غذاخوری آب را در ½ فنجان جوش شیرین مخلوط کرده تا خمیری به دست آید. خمیر را روی لکه زده، 5 دقیقه صبر کنید و سپس آن را پاک کنید.

– صفحات اپوکسی به راحتی لک برمی دارند. به همین دلیل پاک کردن مواد بلافاصله پس از ریخته شدن، از این امر جلوگیری کرده و عمر آن ها را افزایش می دهد.

2- برای تمیز کردن و مراقبت معمول و روزانه، از شیشه پاک کن یا مایع ظرفشویی استفاده کنید.

فقط دقت داشته باشید که اگر از شیشه پاک کن استفاده می کنید، حتماً Streak-Free باشد. (فرمولاسیونی که اثر، خط یا لکه باقی نمی گذارد) و مایع ظرفشویی نیز دارای pH متعادلی باشد.

چند قطره شوینده را روی دستمال ریخته و سپس سطح را برای حفظ درخشندگی طبیعی خود با دستمال پاک کنید.

3- برای درخشش و براقی صفحه اپوکسی، از روغن مینرال استفاده کنید.

به اندازه ی یک سکه، روغن روی دستمال بزنید. سپس دستمال را با حرکات دورانی روی تمام سطح اپوکسی کشیده تا کل سطح را پوشش داده و درخشندگی آن افزایش یابد.

– روی دستمال روغن زیادی نریزید، زیرا باعث کدر شدن صفحه کابینت شده و مجبور خواهید بود روغن اضافه را با دستمال دیگری پاک کنید.

– حداکثر یکبار در هفته از روغن استفاده کنید. زیرا باعث کدر شدن صفحه می شود.

4- برای از بین بردن لکه های سخت از استون لاک پاک کن استفاده کنید.

استون لاک پاک کن می تواند لکه های سخت و سمج مثل قهوه، زردچوبه و مانند آن ها که به سادگی از بین نمی روند را از بین ببرد. برای این کار دستمالی را در استون خیسانده و به صورت حرکات دورانی روی لکه بکشید. اگر لکه همچنان باقی بود و به راحتی از بین نمی رفت، سعی کنید فشار بیشتری اعمال کنید.

– اگر از پدهای لاک پاک کن استفاده می کنید، حتماً برچسب محصول را چک کرده که حاوی استون باشد.

– لاک پاک کن باعث می شود که رنگ دستمالی که استفاده می کنید برود. بنابراین برای جلوگیری از انتقال رنگ پارچه به صفحه ی کابینت حتماً از دستمال سفید و بدون رنگ استفاده کنید.

– هرگز از وایتکس برای از بین بردن لکه های روی سطح اپوکسی استفاده نکنید. خود وایتکس باعث ایجاد لک روی سطوح اپوکسی می شود.

5- مواد چسبیده و لکه های برجسته را با استون یا مایع ظرفشویی از بین ببرید.

مقداری مایع ظرفشویی را روی دستمال ریخته و با حرکات دایره ای روی محل مورد نظر بکشید. اگر همچنان کثیفی مقاومت می کرد، روی اسفنجی استون بریزید و با فشاری ملایم روی محل بکشید.

– برای از بین بردن این لکه ها هرگز از اسکاج، سیم ظرفشویی و پدهای خشنی مانند آن استفاده نکنید. زیرا صفحه اپوکسی تیره و مات می شود.

در پایان با مطالعه مقالات “نحوه تمیز و براق کردن وسایل مشکی خانه” و “تمیز و براق کردن سطوح نیکلی” در وب سایت فن تریکس ترفند های خانه داری بیشتری را فراگیرید.

🌟5-4-3-2-1🌟 به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

hashie-fantricks

فقط با آموزش و یادگیری می تونیم آینده رو بسازیم.

پس اگه مطلب مفیدی در رابطه با این مقاله دارید، حتما در قسمت نظرات با دوستان خودتون در میون بذارید.

hashie-fantricks-2
منبع
wikihow
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن

لطفا Adblock را غیر فعال کنید.

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید