زیباییکودک

چگونه موی بچه ها را برای اولین بار بصورت اصولی کوتاه کنیم؟
کوتاه کردن موهای بچه برای اولین بار

اغلب ما این صحنه را دیده ایم که مادران بعد از اولین اصلاح موهای فرزندشان مخصوصاً بچه ی اول، گریه می کنند یا حال بسیار بدی به آن ها دست می دهد. این اتفاق کاملاً معمول و طبیعی بوده و شاید اغلب ما هم با آن مواجه شده باشیم. بدون شک بیشتر مادران آن را تجربه کرده اند.

اگر چه اولین اصلاح موی کودک اصلاً جای گریه ندارد و موهای کودک آنقدر بهم ریخته و شلخته شده است که اصلاً بدون اصلاح نمی توان با آن ها سر کرد، اما گریه ی مادر کاملاً از روی احساسات است.

از طرفی خود بچه نیز به دلیل اینکه تاکنون تجربه ای در این باب نداشته و حس وحشت و ترسی نسبت به اصلاح موهایش در او ایجاد می شود و چهره ی گریان مادر خود را نیز تماشا می کند، اصلاح مو برایش بسیار دردناک و وحشتناک بوده و گریه می کند. باید بگوییم که تا جایی که ممکن است باید از بروز این اتفاق جلوگیری کرد. زیرا اصلاح مو در ذهن کودک به عنوان چیزی ترسناک نهادینه می شود و تا سال ها از آن وحشت خواهد داشت. پس قبل از انجام اولین اصلاح موی کودک نکات زیر را در نظر داشته باشید تا این کار را هر چه راحت تر انجام دهید. به جای گریه نیز بهتر است مقداری از اولین موی دلبندتان را به یادگار برداشته و نگه دارید.

1 اصلاح اصولی موی کودکان

1- سالن آرایشی مناسب را برای این کار انتخاب کنید.

2 اصلاح اصولی موی کودکان

قبل از هر چیزی مهم است که اصلاح موی بچه ها را در سالنی انجام دهید که مطمئن هستید در زمینه ی اصلاح موی کودک کار کرده و تجربه ای در این باب دارند. معمولاً چنین سالن ها از ابزار و اسباب بازی هایی برای بچه ها استفاده می کنند و محیط را به گونه ای ساخته اند که کودک حس خوب و آرامی داشته و احساس ترس نکند. به علاوه آرایشگر نیز به دلیل این که در این زمینه تجربه دارد اصول ایجاد ارتباط با کودک و کنار آمدن با بی قراری ها و شیطنت های بچه ها را می داند و موهای کودک را به بهترین شکل ممکن کوتاه می کند.

بسیاری از آرایشگرها شاید به دلیل پر دردسر بودن این کار، رغبتی به کوتاه کردن موهای بچه ها ندارند. بنابراین نمی توانند آن گونه که باید و شاید این کار را انجام دهند. پس، از سپردن موهای کودکتان به این آرایشگرها خودداری کنید.

نکته ی دیگری که لازم است بدانید این که هرگز موهای کودک را زمانی که خواب است اصلاح نکنید. یعنی او را در حالت خواب روی صندلی آرایشگاه نگذارید. ممکن است بیدار شده و بسیار شوکه شود که تاثیر بسیار بدی روی ذهنیت او خواهد گذاشت. توصیه می کنیم قبل از اقدام به اصلاح موی کودکتان، چند باری او را به سالن برده و او را با محیط آشنا کنید.

2- قبل از اصلاح حتماً کودک را حمام ببرید تا موهایش تمیز باشد.

موهای چرب و به هم چسبیده آرایشگر را مجبور می کند که بیش از چند بار موها را خیس کرده و شانه کند. این کار ممکن است کودک را خسته کند و یا باز کردن گره ها و موهای چسبیده برایش دردناک و ناخوشایند باشد و او را به گریه و بی قراری وا دارد. به علاوه هنگامی که موها کثیف و چسبناک باشد موهای ریزی که حتماً باید اصلاح شوند به گردن، پشت گوش ها و … چسبیده و پنهان می مانند و در نهایت موها زیبا اصلاح نمی شوند.

3 اصلاح اصولی موی کودکان

3- آماده وارد سالن شوید.

4 اصلاح اصولی موی کودکان

همان طور که گفته شد بهتر است کودکتان را با آرایشگر از قبل آشنا کرده باشید تا نسبت به فردی غریبه که دست در موهایش کرده و به آن ها ور می رود، احساس بدی نداشته باشد. توصیه می کنیم حتماً چند عدد از اسباب بازی هایی که کودک بیشترین علاقه را به آن ها دارد، همراه داشته باشید تا در حین انجام کار او را با آن ها سرگرم کنید.

4- آرامش بچه را حفظ کنید.

اگر بچه ی شما نسبت به پیش بند آرایشگری مقاومت می کند و نسبت به آن حس بدی داشته و بی قراری می کند، پیشبند را کنار بگذارید و اجازه دهید کار بدون پیشبند صورت گیرد. آرامش او را برهم نزنید. شستن لباس فرزندتان به بی قراری و گریه نکردنش می ارزد. همچنین می توانید یکی از لباس های کهنه ی کودک را به همراه داشته باشید تا اگر نسبت به پیشبند مقاومت کرد، لباس او را عوض کنید.

5- اگر کودک استرس دارد او را در آغوش بگیرید.

گاهی حتی اسباب بازی هم نمی تواند کودکتان را سرگرم کرده و حس استرس و ترس همچنان همراه اوست ممکن است گریه نکند اما عصبی و نگران است. در یک چنین مواقعی بهتر است از آرایشگر درخواست کنید اگر امکانش هست بچه را در آغوش بگیرید تا در کنار شما احساس آرامش کند. گاهی این کار برای آرایشگر هم بهتر است زیرا وقتی کودک آرامش دارد، کنترل بیشتری روی او داشته و کار را بهتر انجام می دهد.

5 اصلاح اصولی موی کودکان

بعد از اتمام کار بچه ی شما حتماً به حمام نیاز دارد. موهای کودکتان اکنون کوتاه شده و پوست سر بیشتر در معرض مواد شوینده قرار دارد. پس در مراقبت از سر کودک و انتخاب شامپو بسیار باید دقت کرده و محصولاتی را برگزینید که بدون پارابن و سولفات باشد.

🌟5-4-3-2-1🌟 به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟
[تعداد: 2    میانگین: 4.5/5]

hashie-fantricks

فقط با آموزش و یادگیری می تونیم آینده رو بسازیم.

پس اگه مطلب مفیدی در رابطه با این مقاله دارید، حتما در قسمت نظرات با دوستان خودتون در میون بذارید.

hashie-fantricks-2
منبع
goodhousekeeping
برچسب هادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock را غیر فعال کنید.

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود، لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید.