آموزش های ویدئوییزیبایی

چگونه مجددا از یک مژه مصنوعی استفاده کنیم؟


فن تریکس در شبکه های اجتماعی

fantricks-soroush-50 fantricks-instagram-50 fantricks-telegram-50 fantricks-aparat-50-png
🌟5-4-3-2-1🌟 به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟
[تعداد: 1    میانگین: 4/5]

مژه های مصنوعی به دلیل اینکه بسیار در آرایش چشم موثر بوده و چهره را تا حد زیادی زیبا می کنند، امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. از طرفی به دلیل این که، گران قیمت نیستند، پرکاربرد بوده و طرفداران زیادی دارند. اما این دلیل نمی شود که ما هر روز به دنبال خرید مژه مصنوعی باشیم و دائما آن را خریداری کرده و فقط یک بار از آن استفاده کنیم. خوشبختانه این امکان وجود دارد که از یک مژه مصنوعی، بطور مجدد و چندین بار استفاده کرد. به این معنا که، اگر آن را اصولی از روی چشم برداشته و اصولی نگه داری کنید، می توانید از آن ها تا چندین بار استفاده کنید. با فن تریکس همراه باشید تا چگونگی این کار را فراگیرید.

همچنین می توانید با مراجعه به لینک زیر از وب سایت فن تریکس با نحوه تمیز کردن و شستن اکستنشن مژه آشنا شوید.

>>> نحوه تمیز کردن و شستن اکستنشن مژه <<<

برداشتن اصولی مژه از روی چشم

1- دستمالی مرطوب را در امتداد خط چشم بکشید.

بهتر است، یا از دستمال مرطوب استفاده کنید؛ یا دستمالی را آغشته به شیر پاک کن کرده و به آرامی در امتداد خط چشم بکشید تا چسب مژه مصنوعی نرم شده و اتصال آن به همراه آرایش چشم از بین برود و مژه بدون آسیب و به آرامی بلند شود.

• بهتر است، از پاک کننده هایی استفاده کنید که فاقد چربی باشند. زیرا چربی در محل اتصال مژه مصنوعی به چشم گیر کرده و در آن باقی می ماند و باعث می شود دیگر نشود از مژه، مجددا استفاده کرد.

2- مژه را از طرف گوشه ی خارجی چشم بلند کنید.

بعد از کشیدن دستمال و پاک کردن آرایش چشم، گوشه ی خارجی مژه، یعنی جایی که اتصال مژه به پلک ضعیف تر است را گرفته و به آرامی گوشه ی خارجی مژه را بلند کنید. حتما با انگشتانتان این کار را انجام داده و از ناخن و پنس استفاده نکنید چرا که مژه را پاره می کند. اگر گوشه ی خارجی به راحتی بلند شد یعنی چسب آن ضعیف شده و می توانید کل مژه را بلند کنید.

3- مژه را به آرامی به سمت بیرون کشیده و تمام آن را بلند کنید.

مراحل را بسیار آرام و با دقت انجام دهید زیرا امکان پارگی و خراب شدن مژه وجود دارد. در صورتی که گوشه ی خارجی مژه به راحتی بلند نشد و یا در حین بلند شدن در جایی اتصال محکم بود، سعی نکنید با فشار آن را کشیده و بلند کنید زیرا مژه پاره می شود. پس مجددا روی آن دستمال بکشید.

تمیز کردن مژه

1- دو عدد پد را برداشته آغشته به شیر پاک کن یا هر نوع پاک کننده ی آرایشی کنید و مژه ها را در بین دو پد گذاشته و چندباری فشار دهید تا هرگونه ماده ی آرایشی یا آلودگی که روی آن است از بین برود.

پد رویی را برداشته مژه را برگردانید و برای طرف دیگر مژه نیز همین کار را تکرار کنید تا هر دو طرف آن تمیز شود.

2- بعد از این که مواد آرایشی و آلودگی های مژه ها را پاک کردید باید چسب روی مژه را نیز از بین ببرید.

پنسی برداشته و تمامی چسب های موجود روی مژه را به آرامی و با دقت به گونه ای که آسیبی به آن نرسد جدا کنید.

3- بعد از اینکه چسب های روی مژه را برداشتید، برای اطمینان از تمیز بودن مژه از هرگونه باکتری و میکروبی گوش پاک کنی را آغشته به الکل کرده و روی مژه بکشید تا هم آن را ضد عفونی کرده باشید و هم اگر کوچکترین چسبی روی آن باقی مانده از بین برود.

زیرا اگر چسبی روی آن باقی بماند در دفعات بعدی که از مژه استفاده می کنید باعث خارش پلک می شود.

4- اجازه دهید مژه ها در هوای آزاد خشک شوند.

مژه ها را روی حوله ای گذاشته و اجازه دهید 15 تا 20 دقیقه خشک شوند. استفاده از هر روش دیگری برای خشک کردن مژه ها باعث آسیب رسیدن به آن ها می شود.

نگهداری از مژه های مصنوعی دست دوم

1- برای این که مژه ها را برای استفاده ی بعدی تمیز نگه دارید، جعبه ی آن را نباید دور بیاندازید و مژه ها را در همان جعبه خودشان نگه داری کنید.

چرا که نگه داری مژه در جعبه ی مخصوص خودش باعث می شود شکل هلالی آن از بین نرفته و خراب نشود و مجددا قابل استفاده باشد. اگر جعبه را نداشتید، باز هم سعی کنید مژه را در چیزی مشابه جعبه ی خودش نگه داری کنید تا مژه شکل هلال خود را حفظ کند.

2- مژه را دقیقا مانند زمانی که خریداری کردید و به همان حالتی که در جعبه بود. (یعنی به دور نیم دایره ی جعبه) درون جعبه بگذارید.

تا شکلشان حفظ شود. درب جعبه را سریع بگذارید تا مژه ها به همان شکل مانده و از دور نیم دایره جدا نشوند.

3- مادامی که مژه ها در جعبه هستند باید در جایی خنک و به دور از تابش مستقیم آفتاب نگه داری شوند زیرا گرما و نور خورشید به بافت مژه آسیب زده و آن را خراب می کند.

پس مژه ها را در مکانی خنک و تاریک مثل کشو لباس بگذارید.

hashie-fantricks

فقط با آموزش و یادگیری می تونیم آینده رو بسازیم.

پس اگه مطلب مفیدی در رابطه با این مقاله دارید، حتما در قسمت نظرات با دوستان خودتون در میون بذارید.

hashie-fantricks-2
برچسب هادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock را غیر فعال کنید.

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود، لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید.