خانه و کاشانه

تاثیر اسید بوریک در از بین بردن پشه میوه و سبزیجات

از بین بردن پشه میوه و سبزیجات با اسید بوریک

اگر چه پشه ها و حشراتی که اطراف میوه و سبزیجات پرواز می کنند، در اواخر تابستان و اوایل پاییز بسیار رایج هستند، اما اگر مواد خوراکی فاسد شدنی به خصوص میوه و سبزیجات را در محیط آشپزخانه به حال خود رها کنید، در تمام طول سال میزبان این موجودات مزاحم خواهید بود. در واقع این حشرات جذب میوه و سبزیجاتی می شوند که بسیار رسیده بوده و رو به خرابی می روند. عمر آن ها نیز از زمان تخم گذاری تا به پرواز درآمدن یک هفته است. اما در همین مدت کوتاه یک پشه ماده می تواند تا 500 تخم روی مواد خوراکی بریزد. اگر چه پیشگیری از به وجود آمدن این پشه ها بهترین راه برای خلاص شدن از آن هاست، اما راه های دیگری مانند استفاده از اسید بوریک برای از بین بردن این حشرات وجود دارد.

1 از بین بردن پشه میوه با اسید بوریک

همان طور که گفته شد این پشه ها جذب میوه های بسیار رسیده می شوند و به همین دلیل است که وقتی یک کاسه انگور یا موز رسیده را روی کانتر رها می کنید به سرعت پشه ها را می بینید. سینک ظرفشویی، لوله فاضلاب و سیفون زیر آن، سطل زباله، محل های دارای رطوبت، مواد طبیعی فاسد شدنی و ظروف مواد غذایی نشسته محل های مورد علاقه ی پشه هاست که در آن تخم گذاری می کنند.

اسیدبوریک

اسید بوریک ترکیبی طبیعی با درصد سم بسیار پایین است که از بورون (boron) به دست می آید. این ماده به عنوان یک آفت کش، قارچ کش و علف کش عمل می کند. در واقع پودر اسید بوریک معده ی حشرات را سمی می کند و با جذب چربی سطح بیرونی بدن آن ها باعث خشک شدن و از بین رفتنشان می شود. به همین دلیل است که عمدتاً برای از بین بردن انواع سوسک، کک، مورچه، موریانه و پشه میوه استفاده می شود. اگر چه عملکرد آن نسبت به انواع حشره کش های شیمیایی و صنعتی بسیار کندتر است اما در طولانی مدت بسیار موثر می باشد و زمانی که به درستی از آن استفاده شود، پودر آن تبخیر نشده و در هوا پخش نمی شود و به همین دلیل نسبت به انواع دیگر حشره کش ها و روش های از بین بردن پشه های میوه بسیار ایمن تر است.

به دلیل اینکه تعدادی از حشرات، مقاومتی نسبت به اسید بوریک برای خود ایجاد می کنند، اسید بوریکی که برای از بین بردن پشه ها است اغلب حاوی جذب کننده های خوراکی است تا به صورت طعمه ای برای حشرات عمل کند. این پودر زمانی که در اطراف پشه ها، گوشه کنار ها، کابینت و هر جای خانه ریخته شود ایمن است. به شرطی که با رفت و آمد به اطراف پخش نشود، مرطوب نگردد و در غذای انسان و حیوان وارد نشود. به همین دلیل از جمله بهترین روش ها برای از بین بردن پشه میوه و سبزیجات شناخته شده است. اما به دلیل اینکه عملکرد آن در از بین بردن حشرات بسیار طولانی است و فوری پشه ها را نابود نمی کند، روشی پر طرفدار و رایج در از بین بردن پشه ها نمی باشد.

توجه داشته باشید در صورتی که اسید بوریک مرطوب باشد، برای از بین بردن پشه‌ها عملکردی مانند قبل را نخواهد داشت.

در پایان می توانید با مطالعه مقاله زیر در وب سایت فن تریکس، از ورود حشرات به سطل زباله جلوگیری کنید.

>>> جلوگیری از ورود حشرات به سطل زباله <<<

🌟5-4-3-2-1🌟 به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

hashie-fantricks

فقط با آموزش و یادگیری می تونیم آینده رو بسازیم.

پس اگه مطلب مفیدی در رابطه با این مقاله دارید، حتما در قسمت نظرات با دوستان خودتون در میون بذارید.

hashie-fantricks-2
منبع
ehow
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن

لطفا Adblock را غیر فعال کنید.

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید