سرگرمی و اوقات فراغت

چگونه خودمان در خانه توپ پینت بال بسازیم؟

توپ پینت بال، توپ یا بادکنکی است که با رنگ پر شده و قابلیت شکستن را دارد. در واقع زمانی که با تفنگ مخصوص، شلیک یا پرتاب می شود، رنگ تا شعاع چند متری پاشیده می شود. از این توپ در بازی پینت بال با اسلحه یا بدون اسلحه استفاده می شود. بازی با این وسیله بسیار هیجان انگیز است، خودتان می توانید آن را تهیه کرده و از بازی با آن لذت ببرید.


همچنین می توانید برای اطلاع از نحوه خرید توپ گلف مناسب، به لینک زیر از وب سایت فن تریکس مراجعه کنید.

>>> راهنمای خرید توپ گلف مناسب <<<


برای ساخت توپ پینت بال:

1- برای ساخت توپ پینت بال شما به لوله یا شیلنگ پلاستیکی لاتکس احتیاج دارید. این لوله یا شلنگ بدنه ی اصلی توپ شما بوده و با رنگ و مواد پر می شود.

لوله یا شیلنگ لاتکس را تهیه کرده و سپس آن را با قیچی یا چاقو، به اندازه های حداقل 15 سانتی متری برش بزنید. هر توپ به یک لوله 15 سانتی متری نیاز دارد. البته اگر بخواهید توپ پینت بال بزرگ تر باشد، می توانید اندازه لوله را افزایش دهید.

– بعد از برش لوله ها، یک سر آن را گره بزنید.

2- با استفاده از پیمانه اندازه گیری، ¼ پیمانه آرد و ¼ پیمانه نشاسته ی ذرت را اندازه گیری کرده و کنار بگذارید.

از این مواد برای ساخت رنگ استفاده خواهیم کرد. رنگ غذا (خوراکی) را نیز تهیه کرده و کنار بگذارید. احتیاجی به اندازه گیری رنگ نیست، زیرا مستقیماً به مواد اضافه شده و میزان آن مشخص است.

– برای ساخت توپ پینت بال ، از رنگ های قابل شستشوی کودکان هم می توانید استفاده کنید.

3- همچنین به یک قابلمه متوسط برای ساخت مواد پر کننده، یک سرنگ برای پر کردن لوله، پیچ اشپیل، نگهدارنده یا کلمپ و چند عدد واشر نیاز دارید.

مواد را ساخته و لوله ها را پر کنید.

1- قابلمه را تا نصفه با آب پر کرده و اجازه دهید به نقطه جوش برسد.

زمانی که آب به جوش آمد، آرام آرام مقداری از مخلوط آرد و نشاسته ی ذرت را به آن اضافه کنید. حواستان باشد که مخلوط را خیلی غلیظ نکنید، غلظت آن باید مانند خمیر کیک شود. بعد از به دست آمدن خمیر، تقریباً 4 قطره رنگ نیز به آن اضافه کرده و مواد را خوب مخلوط کنید. البته میزان رنگ سلیقه ای است و برای روشن تر شدن، می توانید رنگ بیشتری به آن اضافه کنید. اکنون باید به مخلوط اجازه دهید که در دمای محیط خنک شود.

2- بعد از خنک شدن خمیر توپ پینت بال ، سرنگ را با مواد پر کنید.

سپس سر گره نخورده ی لوله را روی سر سرنگ کشیده و با کش یا بند آن را محکم کنید، یا می توانید با دستتان لوله را محکم نگه داشته و با فشار دادن سرنگ، لوله را از مواد پر کنید.

1 آموزش ساخت توپ پینت بال

3- بعد از اینکه 7 تا 10 سانتی متر از لوله پر شد، مانند تصویر با استفاده از کلمپ سر لوله را نگه داشته و سرنگ را درآورید.

2 آموزش ساخت توپ پینت بال

4- سر لوله را تا کرده و روی آن واشر بکشید. سپس روی واشر پیچ اشپیل گذاشته تا سر لوله بسته شده و توپ پینت بال شما آماده شود.

3 آموزش ساخت توپ پینت بال

توپ پینت بال شما اکنون شبیه به یک نارنجک است. برای استفاده از آن باید دقیقاً مانند نارنجک که ضامن را جدا کرده و پرت می کنند، پیچ اشپیل را درآورید (واشر را جدا نکنید) و آن را روی سطحی سفت پرتاپ کنید.

🌟5-4-3-2-1🌟 به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

hashie-fantricks دیدگاه نامه فن تریکس (کلیک کنید)

* وارد بحث شوید و دیدگاه هایتان را به اشتراک بگذارید.
* پس از تایید دیدگاه، ارسال پاسخ توسط دیگران، و یا ثبت دیدگاه جدید توسط سایر کاربران در مطالب مورد علاقه خود، ایمیل اطلاع رسانی دریافت کنید.
* با دریافت لایک از سایر کاربران دیدگاه خود را به جایگاه های بالاتر برسانید.
* با ثبت دیدگاه سازنده و مفید، نظر نویسنده مطلب را جهت پین کردن دیدگاهتان جلب کنید.
* تنها با آموزش و یادگیری می توان آینده را ساخت. پس اگر مطلب یا دیدگاه مفیدی در رابطه با این مقاله دارید، حتما در قسمت دیدگاه ها با دوستان خود در میان بگذارید.

hashie-fantricks-2 سلب مسئولیت! مقالات مربوط به بخش سلامتی، پزشکی، زیبایی، روانشناسی، تناسب اندام و ... تنها برای آموزش و افزایش اطلاعات کاربران فارسی زبان گرد آوری شده و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند و مسئولیت صحت توصیه های نقل شده در مطالب بر عهده تیم فن تریکس نمی باشد. اطلاعات بیشتر hashie-fantricks-2
منبع
wikihow
دیدگاه ها

اشتراک در اطلاعیه دیدگاه ها (کلیک کنید)
اطلاع از
guest
آدرس ایمیل شما نزد ما محفوظ بوده و منتشر نخواهد شد.
زنگوله را بزنید تا از تایید دیدگاه خود مطلع شوید.
0 دیدگاه
بازخوردهای درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا