زیبایی

چگونه خودمان موهایمان را در منزل کوتاه کنیم؟

سبک‌های مختلف کوتاهی مو معمولا به دلایل مختلفی صورت می‌گیرد. مثلا برای تبدیل مو از بافتی ضعیف به بافتی قوی، تقویت ریشه مو و یا زیبایی. اگر ابزار مناسبی داشته، روش و تکنیک کار را بدانید می‌توانید موهایتان را درخانه کوتاه کنید. برای این کار در ابتدا باید موهایتان را به سه قسمت تقسیم کنید: قسمت بالایی، میانی و پایینی.کار را از قسمت پایینی شروع کنید.

شانه‏ ی مخصوص را در زاویه‏ ی ۴۵ درجه نسبت به موهای خود قرار داده سپس موزر را از وسط مو به سمت انتهای مو حرکت داده و عمل کوتاهی را انجام دهید. با ما همراه شوید تا به تفصیل این کار بپردازیم.

تقسیم موها

 ۱- شانه و موزری تهیه کنید: شانه‌ی این کار معمولا به سه قسمت تقسیم می‌شود. انتهای شانه که دارای یک دسته‌ی معمولی است، ابتدای شانه که از دو طرف دندانه دارد: دندانه‌های درشت و دندانه‌های ریز. که از طرف دندانه‌های درشت می‌توان برای ایجاد لایه‌ها و از طرف دندانه‌های ریز برای کوتاهی مو و ایجاد ظاهری ظریف‌تراستفاده کرد.اگر مبتدی هستید ابتدا ازطرف دندانه‌ی ریزشانه ، این کار را شروع کنید و زمانی که در استفاده از آن ماهر شدید به سراغ طرف دیگر بروید.پس به یاد داشته باشید برای این کار یک شانه و یک موزر لازم دارید.

۲- موهایتان را شانه کرده تا کاملا صاف و بدون گره شوند این عمل کیفیت کار را بالا می‌برد. افراد مبتدی بهتر است کار را با موهای خشک شروع کنند که کاملا شانه شده و صاف هستند.برای اطمینان بیشتر از صاف و یک دست بودن موها می‌توانید از اتوی مو استفاده کنید. با این کار دقیق متوجه می‌شوید که چند درصد از موهایتان حذف می‌شود که آیا میزان آن کافی است یا نه.

۳- موها را به سه بخش تقسیم کنید: از کلیپس یا کش مو برای این کار استفاده کنید و به سه قسمت جلوی، وسطی و پایینی تقسیم کنید بخش جلوی (top)، باید ترکیبی از موهای تاج و دیواره‌های سر یعنی تقریبا ۲ یا ۳ سانت بالای گوش باشد قسمت وسطی باید ترکیبی از موهای شقیقه و موهای پس سر باشد. و قسمت پایینی باید ترکیبی از موهای پشت و پس گردن باشد.

1 کوتاهی مو در منزل

کوتاه کردن موهای بخش های میانی و پایینی

۱- قسمت پایینی موها را از وسط نصف کنید و هر بخش را روی یک شانه‌ی قرار دهید تا بتوانید آنها را ببینید.

2 کوتاهی مو در منزل

۲- یک دسته از مو را جدا کنید. از سمت راست یا چپ شروع کنید دسته‌ای که حدودا به قطر ۱۰ تا  ۱۲ میلی متر را در دست بگیرید. مطمئن شوید که آن را محکم گرفته اید و به سمت بیرون بکشید.

3 کوتاهی مو در منزل

۳- شانه را با زاویه‌ی ۴۵ درجه در انتهای آن دسته از مو که در دست دارید قرار داده موزر را با فشاری ملایم از وسط طره‌ی مو به سمت پایین به صورت ناموزون و ناهموار حرکت دهید.مطمئن شوید که موزر در زاویه ی ۹۰ درجه (عمود) یا ۱۸۰ درجه (مسطح) نسبت به مویتان قرار نداشته باشد.

4 کوتاهی مو در منزل

۴- با استفاده از شانه موهایی که روی مورز انباشته شده‌اند را پایین بریزید. پس از شانه کردن موها عملکردتان را مشاهده کنید.مراحل ۲ تا ۴ را برای نصف دیگر مو نیز تکرار کنید.

5 کوتاهی مو در منزل

۵- پس از این که کوتاه کردن قسمت پایینی به اتمام رسید از یک گیره برای جدا کردن آن قسمت استفاده کرده و به سراغ قسمت وسطی بروید کلیپس یا کشی که با آن، موها را بسته اید باز کنید و مراحل یک تا چهار را اینبار برای این قسمت تکرار کنیدزمانی که در حال استفاده از موزر برای موهای این قسمت هستید سعی کنید موهای ریزی که در گیجگاه وجود دارند را کنار بزنید که موزر به آنها برخورد نکند.بعد از اتمام این قسمت فراموش نکنید که با گیره‌ای آن را جدا کرده و سپس به سراغ قسمت بعدی یعنی قسمت جلو سر بروید.

6 کوتاهی مو در منزل

کوتاه کردن موهای جلوی سر

۱- موهای این قسمت را باز کرده و به سه قسمت تقسیم کنید. کار کوتاهی را از قسمت پشتی شروع کنید و یک طره‌ی مو را که تقریبا ضخامت قطر آن ۹ میلیمتر است محکم در دست گرفته و بکشید.

7 کوتاهی مو در منزل

۲- تیغه‌ی موزر را چهار یا پنج سانت دورتر از ریشه‌ی مو با زاویه‌ای ۴۵ درجه روی مو قرار دهید.

8 کوتاهی مو در منزل

۳- برای قسمت جلویی موزر را با فشاری بسیار ملایم از وسط به سمت پایین بکشید. به دلیل اینکه موهای جلوی سر بسیار حساس بوده و بیشتر در معرض دید هستند پس سعی کنید این کار را با دقت بیشتر و با فشار ملایم موزر و آهسته انجام دهید. به یاد داشته باشید که دوباره می‌توانید به عقب رفته و با همین روش موها را کوتاه‌تر کنید البته اگر فکر می‌کنید این مقدار کوتاهی کافی نیست.حتما موهای تلمبار شده روی موزر را با شانه تمیز کنید.

9 کوتاهی مو در منزل

۴- مراحل گفته شده را برای قسمت باقی مانده تکرار کنید تا تمامی قسمت‌های موهای جلوی سر کوتاه شده و کار به اتمام برسد. بعد از اتمام کار موها را شانه کرده تا موهای اضافی جدا شوند و موها زیباتر و درخشان‌تر به نظر برسند.

🌟5-4-3-2-1🌟 به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

hashie-fantricks دیدگاه نامه فن تریکس (کلیک کنید)

* وارد بحث شوید و دیدگاه هایتان را به اشتراک بگذارید.
* پس از تایید دیدگاه، ارسال پاسخ توسط دیگران، و یا ثبت دیدگاه جدید توسط سایر کاربران در مطالب مورد علاقه خود، ایمیل اطلاع رسانی دریافت کنید.
* با دریافت لایک از سایر کاربران دیدگاه خود را به جایگاه های بالاتر برسانید.
* با ثبت دیدگاه سازنده و مفید، نظر نویسنده مطلب را جهت پین کردن دیدگاهتان جلب کنید.
* تنها با آموزش و یادگیری می توان آینده را ساخت. پس اگر مطلب یا دیدگاه مفیدی در رابطه با این مقاله دارید، حتما در قسمت دیدگاه ها با دوستان خود در میان بگذارید.

hashie-fantricks-2 سلب مسئولیت! مقالات مربوط به بخش سلامتی، پزشکی، زیبایی، روانشناسی، تناسب اندام و ... تنها برای آموزش و افزایش اطلاعات کاربران فارسی زبان گرد آوری شده و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند و مسئولیت صحت توصیه های نقل شده در مطالب بر عهده تیم فن تریکس نمی باشد. اطلاعات بیشتر hashie-fantricks-2
منبع
wikihow
دیدگاه ها

اشتراک در اطلاعیه دیدگاه ها (کلیک کنید)
اطلاع از
guest
آدرس ایمیل شما نزد ما محفوظ بوده و منتشر نخواهد شد.
زنگوله را بزنید تا از تایید دیدگاه خود مطلع شوید.
2 دیدگاه
محبوب ترین ها
تازه‌ترین ها قدیمی ترین ها
بازخوردهای درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
گلابی

خوب بود.فکر کنم بتونم موهای پسرما خودم کوتاه کنم

مریم باقری

جالب بود فقط اون قسمت تقسیم بندی رو درست متوجه نشدم کاش واضحتر میگفتید…

دکمه بازگشت به بالا