پوشاک

چگونه از لباس و پالتو های خزدار نگهداری و از آسیب آنها جلوگیری کنیم؟


فن تریکس در شبکه های اجتماعی

fantricks-soroush-50 fantricks-instagram-50 fantricks-telegram-50 fantricks-aparat-50-png
🌟5-4-3-2-1🌟 به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

کت ها، پالتو ها و لباس های خزدار بسیار گران قیمت بوده و در صورت خراب شدن خزشان هیچ راه تعمیر و یا جایگزین کردن برای آنها وجود ندارد. به دلیل حساس بودن و آسیب پذیری بالای این خزها، به مرور زمان خراب شده و از بین می روند. اما می توان با نگهداری و مراقبت صحیح، از آسیب آن کاسته و تا مدت ها آن را مانند روز اول شیک و نو نگه داشت. انتخاب کمدی تاریک با رطوبت بسیار کم، اجتناب از پر کردن کمد با دیگر لباس ها و پوشاندن کت با کاور، اولین اقدام برای نگهداری این نوع از لباس ها می باشد.

در ادامه مطالب نگهداری از این نوع لباس ها به صورت حرفه ای را آموزش داده ایم. پس تا پایان مقاله ما را همراهی کنید.

انتخاب مکان مناسب برای نگهداری کت یا پالتو

1- مکانی تاریک انتخاب کنید.

خز اگر در مقابل نور و تابش مستقیم آفتاب قرار گیرد، خراب شده و از عمرش کاسته می شود. بنابراین بهترین مکان نگهداری از کت های خز دار داخل کمدی است که درب آن کمتر باز و بسته شود. البته این کمد باید از کنار پنجره نیز به دور باشد تا در صورت باز شدن درب کمد، آفتاب وارد آن نشود.

2- مکانی خنک را انتخاب کنید.

خز هر چقدر در مکان های سرد باشد، عمر بیشتری کرده و سالم تر می ماند. پس سردترین مکان منزل خود مثلاً در کنار کولر را برای نگهداری از آن انتخاب کرده و حدالامکان کمد را به آن جا منتقل کنید. در فصل تابستان به این نکته بسیار اهمیت دهید، زیرا گرما سریعاً به خز آسیب می زند.

1 مراقبت صحیح از لباس خزدار

3- از نگهداری کت های خزدار در مکان مرطوب جداً خودداری کنید.

رطوبت زیاد موجب آسیب رساندن به خز می شود. بسیاری افراد سعی می کنند، کت را در مکان هایی مانند زیرزمین یا سرداب خانه که دارای رطوبت هوای سرد هستند، نگهداری کنند که بسیار اشتباه است. گر چه که ممکن است این مکان ها هوای سردی داشته باشند، اما شدیداً رطوبتشان به کت آسیب می زند. در صورتی که در مناطقی مانند شمال کشور با رطوبت طبیعی هوا زندگی می کنید، سعی کنید در مکان و کمدی که لباس خزدار را نگهداری می کنید، از نم گیر استفاده کنید تا رطوبت مکان را کاهش دهد و به لباستان آسیب نرسد.

2 مراقبت صحیح از لباس خزدار

4- از خوشبو کننده ی کمد استفاده نکنید.

اگر برای کمد خود از خوشبو کننده و بوگیرها استفاده می کنید، زمانی که کت یا لباس خز دار را در آن کمد قرار می دهید، خوشبو کننده ها را از کمد خارج کنید. این مواد با انتشار بو از طریق رطوبت در فضای کمد، کمد یا لباس ها را خوشبو می کنند. خز نیز این رطوبت ها را جذب می کند. رطوبت هم برای خز و عمر آن بسیار مضر است و هم از بین بردن بوی خوشبو کننده از خز تقریباً غیر ممکن است.

3 مراقبت صحیح از لباس خزدار

قرار دادن صحیح لباس در مکان

1- از چوب لباس مخصوص پالتو و کت استفاده کنید.

نحوه ی آویزان کردن و قرارگیری کت در کمد بسیار مهم است. زیرا در صورتی که کت خزدار به طرز صحیحی آویزان نشود به شدت آسیب می بیند. برای این که کت حالت طبیعی خود را از دست ندهد و بد فرم نشود، باید چوب لباسی مخصوصی برای آویزان کردن کت از روی آن انتخاب کنید که بتواند وزن آن را تحمل کرده و کت در حالتی صحیح روی چوب لباسی قرار گیرد تا بد فرم نشود.

2- از کاور پارچه ای استفاده کنید.

کاورهای پلاستیکی به هیچ وجه برای این نوع لباس ها مناسب نیستند. زیرا ایجاد رطوبت می کنند و اجازه جریان هوا به کت را نمی دهند که نتیجه ی آن آسیب رسیدن به آن می شود. بهترین کاور برای لباس های خزی کاورهای پارچه ای است که کاملاً هم اندازه لباس باشد و لباس را بدون تا خوردگی و بد فرم کردن در خود پوشش دهد. سعی کنید در زمان خرید کت، کاور مربوط به آن را نیز خریداری کنید.

4 مراقبت صحیح از لباس خزدار

3- از پرکردن کمد اجتناب کنید.

کمد نباید شلوغ باشد. همچنین کت نباید با لباس های دیگر پوشیده شود و راه تنفسی آن بسته شود. تقریباً تمام کت ها برای سالم ماندن و نگهداری صحیح به فضای زیادی احتیاج دارند. پس در صورتی که کمدتان خلوت نبوده و فضای کافی برای نگهداری کت خزی در آن ندارید، کت را درون کمد نگذارید و مکانی مناسب برای آن انتخاب کنید.

5 مراقبت صحیح از لباس خزدار

4- آب و هوای منطقه خود را در نظر بگیرید.

اگر در مکانی با آب و هوای گرم و تابستان های مرطوب زندگی می کنید، برای نگهداری کت خود باید تمهیدات ویژه ای بیاندیشید. پیدا کردن مکانی مناسب از نظر رطوبت و گرما برای لباستان بسیار سخت است. در چنین شرایطی بهتر است با فروشنده مشورت کرده و نحوه ی نگهداری لباس را از او بخواهید، و یا کت و لباس خز دار را برای تابستان به آن ها بسپارید. زیرا آن ها حجم وسیعی از این نوع لباس ها را در اختیار داشته و با روش های نگهداری حرفه ای آن آشنا می باشند.

6 مراقبت صحیح از لباس خزدار

hashie-fantricks

فقط با آموزش و یادگیری می تونیم آینده رو بسازیم.

پس اگه مطلب مفیدی در رابطه با این مقاله دارید، حتما در قسمت نظرات با دوستان خودتون در میون بذارید.

hashie-fantricks-2
برچسب هادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock را غیر فعال کنید.

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود، لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید.