آموزش های ویدئوییخانه و کاشانه

چگونه کاشی و سرامیک را از دیوار جدا کنیم؟

چه تجربه کرده باشید چه نه، باید بگوییم که جدا کردن کاشی و سرامیک از روی دیوار حتی از جدا کردن سرامیک از روی کف ساختمان هم سخت تر است. زیرا کاشی و سرامیک های روی دیوار با کم ترین فاصله در نزدیکی هم قرار می گیرند که بلند کردن آن ها احتیاج به صبر، دقت و البته رعایت اصولی دارد که فن تریکس به شما آموزش خواهد داد.


گاهی نیز ممکن است برای زیبایی بیشتر به فضا، به جای استفاده از کاشی یا سرامیک روی دیوار از کاغذ دیواری یا بوردر استفاده کنیم ولی با این حال نیز امکان دارد به هر دلیلی بخواهیم که کاغذ دیواری را از دیوار جدا کنیم.

برای اطلاع از روش های جداسازی کاغذ دیواری و بوردر از دیوار به لینک زیر از وب سایت فن تریکس مراجعه فرمایید.

>>> جداسازی کاغذ دیواری و بوردر از دیوار <<<


از آنجایی که در حین کار ممکن است تکه های نوک تیزی از کاشی و سرامیک جدا شود و با شتاب به سمت بدن اصابت کند که بسیار خطرناک است، بسیار اهمیت دارد که قبل از اقدام به هر کاری وسایل ایمنی را تهیه کنید.

آماده سازی برای جدا کردن کاشی

1- خودتان را از هر خطری ایمن نگه دارید.

استفاده از عینک در حین کار بسیار اهمیت دارد. زیرا احتمال پرش تکه ها به سمت چشم بسیار بالاست. در کنار استفاده از عینک، دستکش و پیراهن آستین بلند نیز بپوشید.

2- کاشی یا سرامیکی که باید جدا شود را گرم کنید.

گرما باعث از بین رفتن دوغاب اطراف کاشی و سرامیک می شود. سشواری برداشته و حدود 30 دقیقه اطراف دوغاب کاشی را گرم کنید.

3- دوغاب را با چاقویی از بین ببرید.

وسیله ای نوک تیز برداشته و با آن دوغاب چهار طرف کاشی را کاملاً کنده و از بین ببرید. ممکن است این مرحله کمی سخت و زمان بر باشد، اما به کاشی های اطراف آسیبی وارد نمی شود. در زمان هایی که فقط قصد جدا کردن یک کاشی از بین چند کاشی را دارید، این مرحله را حتماً در نظر بگیرید.


برای مطالعه متن کامل پاک کردن لکه های دوغاب به لینک زیر از وب سایت فن تریکس مراجعه کنید.

>>> پاک کردن لکه های دوغاب <<<


4- از فرز استفاده کنید.

به جای انجام مرحله ی بالا و سرعت بخشیدن به کار می توان از فرز هم استفاده کرده و دوغاب اطراف کاشی را کاملاً از بین برد. اما این روش نسبت به روش قبلی ریسک بیشتری داشته و به کاشی های اطراف آسیب می زند. فرز را روی کم ترین سرعت تنظیم کنید و آن را بسیار آرام در خطوط اطراف کاشی بکشید.

مراحل جدا کردن کاشی

1- ابتدا از کاشی های لق شروع کنید.

اگر قصد جدا کردن تمام کاشی های دیوار را دارید، ابتدا روش های ذکر شده قبلی را بکار ببرید و همه ی کاشی ها را آماده کنید. سپس به دنبال لق ترین کاشی بگردید و آن را بیابید. همیشه یک یا چند کاشی خصوصاً بعد از انجام مراحل بالا لق می شوند. از آنجایی که جدا کردن اولین کاشی بسیار سخت است، سعی کنید با ضربه زدن روی همه ی کاشی ها، لق ترین کاشی را یافته و آن را جدا کنید.

2- کاشی را از دیوار بکنید.

ابزاری مانند قلم را برداشته و در شیاری که در اطراف کاشی با از بین بردن دوغاب ایجاد کردید، بگذارید. سپس با چکش روی آن ضربه بزنید تا کاشی جدا شده و بیفتد. این کار را در قسمت های مختلف کاشی انجام دهید. زیرا اگر فقط در یک قسمت بکوبید، کاشیِ آن قسمت شکسته و به طور کامل جدا نمی شود. این یکی از بهترین روش هایی است که می توان کاشی را به صورت سالم جدا کرده و دوباره استفاده کرد. بیشترین وقت خود را برای جدا کردن اولین کاشی صرف کنید. زیرا سخت ترین و مهم ترین قسمت، همان کاشی است؛ که اگر به درستی جدا شود مراحل بعدی آسان تر خواهد بود. در صورت شکسته شدن کاشی و جدا نشدن کامل آن باید از یک پیکور دستی کمک بگیرید.

3- کاشی را بشکنید.

گاهی کاشی ها با ملات و بتون سنگینی روی دیوار نصب و محکم شده اند که کار جدا کردن را بسیار سخت می کنند. در چنین شرایطی کاشی را شکسته، به چند قسمت تقسیم کنید و آن ها را به صورت تکه تکه جدا کنید. ابتدا با پیکور دستی یا هر وسیله ای که بتوان سوراخ و شکافی در وسط کاشی ایجاد کرد، شکاف را ایجاد کرده و کاشی را به صورت تکه تکه جدا کنید.

• در این قسمت محافظت از چشم و دست ها بسیار مهم است. تکه های کاشی مانند شیشه تیز بوده و به دلیل پرت شدن به طور ناگهانی، مستقیم وارد بدن می شوند.

4- بعد از جدا شدن کاشی ها ممکن است تکه هایی باقی مانده باشند که با دقت هر چه بیشتر آن ها را نیز جدا کرده و دیوار را به طور کامل پاکسازی کنید.

توجه داشته باشید که ملات زیر کاشی که روی دیوار وجود داشته را نمی توانید از بین ببرید. ولی برای ایجاد یک لایه ی جدید روی دیوار باید دیوار را مسطح کرده و تکه های اضافی کاشی را از بین ببرید.

همچنین می توانید روش های جدا کردن چسب کاشی، سرامیک و موزاییک را در مقاله زیر از وب سایت فن تریکس مطالعه کنید.

>>> روش های جدا کردن چسب کاشی، سرامیک و موزاییک <<<

🌟5-4-3-2-1🌟 به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

hashie-fantricks دیدگاه نامه فن تریکس (کلیک کنید)

* وارد بحث شوید و دیدگاه هایتان را به اشتراک بگذارید.
* پس از تایید دیدگاه، ارسال پاسخ توسط دیگران، و یا ثبت دیدگاه جدید توسط سایر کاربران در مطالب مورد علاقه خود، ایمیل اطلاع رسانی دریافت کنید.
* با دریافت لایک از سایر کاربران دیدگاه خود را به جایگاه های بالاتر برسانید.
* با ثبت دیدگاه سازنده و مفید، نظر نویسنده مطلب را جهت پین کردن دیدگاهتان جلب کنید.
* تنها با آموزش و یادگیری می توان آینده را ساخت. پس اگر مطلب یا دیدگاه مفیدی در رابطه با این مقاله دارید، حتما در قسمت دیدگاه ها با دوستان خود در میان بگذارید.

hashie-fantricks-2 سلب مسئولیت! مقالات مربوط به بخش سلامتی، پزشکی، زیبایی، روانشناسی، تناسب اندام و ... تنها برای آموزش و افزایش اطلاعات کاربران فارسی زبان گرد آوری شده و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند و مسئولیت صحت توصیه های نقل شده در مطالب بر عهده تیم فن تریکس نمی باشد. اطلاعات بیشتر hashie-fantricks-2
منبع
wikihow
دیدگاه ها

اشتراک در اطلاعیه دیدگاه ها (کلیک کنید)
اطلاع از
guest
آدرس ایمیل شما نزد ما محفوظ بوده و منتشر نخواهد شد.
زنگوله را بزنید تا از تایید دیدگاه خود مطلع شوید.
2 دیدگاه
محبوب ترین ها
تازه‌ترین ها قدیمی ترین ها
بازخوردهای درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
پیام

سلام برای گرم کردن سرامیک که فرمودین از سشوار استفاده کنیم بهتر نیست چند دقیقه روش اب جوش بریزیم

فایزه

هیچ راهی وجود نداره ک کاشی دیوار نشکنه؟مصلا میشه روش کاغذ دیواری یا گچ کشید؟بمونه زیر اون

دکمه بازگشت به بالا