خانه و کاشانه

چگونه آبسرد کن را تمیز کنیم؟


فن تریکس در شبکه های اجتماعی

fantricks-soroush-50 fantricks-instagram-50 fantricks-telegram-50 fantricks-aparat-50-png
🌟5-4-3-2-1🌟 به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟
[تعداد: 0    میانگین: 0/5]

اگر در منزل از آب سردکن استفاده می کنید، باید بدانید که لازم است مرتبا آن را تمیز کنید. متخصصین بهداشت اعلام کرده اند که آبسرد کن باید بعد از هر بار تخلیه و تعویض بطری و یا هر 6 هفته یک بار تمیز شود؛ حتی اگر آبسرد کن نو باشد و یا برای اولین بار بخواهید از آن استفاده کنید. یکی از فاکتورهای بسیار مهم در افزایش طول عمر و ماندگاری آب سرد کن، نظافت منظم آن است. خوشبختانه تمیز کردن آب سرد کن بسیار آسان است و فقط احتیاج به کمی حوصله، زمان و مواد شوینده ی بسیار ساده ای مانند آب، سرکه و مقداری وایتکس دارد. برای انجام این کار با فن تریکس همراه باشید.

محلول شوینده را آماده کنید.

1- یک گالن آب را درون سطلی بریزید.

چه بخواهید از سرکه استفاده کنید چه از وایتکس، این مرحله در هر دو مشابه است. پس در هر صورت سطلی دسته دار را آماده کرده و آن را با یک گالن آب پر کنید. بهتر است از سطل های عمیق استفاده کنید تا هم حمل و نقل آن آسان باشد و هم مطمئن شوید که وایتکس به لباس هایتان پاشیده نمی شود.

2- محلولی از آب و وایتکس درست کنید.

بعد از این که سطل را با یک گالن آب پرکردید، به اندازه ی یک قاشق غذا خوری وایتکس به آن اضافه کنید. بهتر است از وایتکس های مایع استفاده کنید و از نوع فومی آن خودداری کنید. زیرا مایع به راحتی با آب حل شده و از آب سرد کن خارج می شود.

• وایتکس را به آرامی با آب مخلوط کنید. بهتر است از دستکش های یک بار مصرف استفاده کرده و این کار را در محیطی انجام دهید که به راحتی بتوان دست کش ها را در آورده و از بین ببرید. همچنین به هیچ عنوان از وایتکس در فضایی بسیار بسته استفاده نکنید که بسیار خطرناک است.

3- محلول آب و سرکه بسازید.

برای مخلوط کردن آب و سرکه نیز همان طور که در بالا گفته شد به یک سطل و آب نیاز دارید. برای از بین بردن بوی تند سرکه می توانید از یک لیمو استفاده کرده و آب آن را در سطل آب بچکانید. نسبت مخلوط سرکه ی سفید با آب سه به یک می باشد. بنابراین با توجه به میزان آب و سطلی که استفاده می کنید میزان سرکه ی سفید را نیز مشخص کرده و آن را تهیه کنید. اگر مایلید از آب لیمو استفاده کنید، بعد از این که آب و سرکه کاملا مخلوط شد، آب لیمو را به محلول اضافه کنید.

• گفتنی است که محلول آب و سرکه نیز تا حدودی به اندازه ی محلول آب و وایتکس (80 تا 90 درصد) مؤثر است. به دلیل این که آب بطری هایی که برای آب سرد کن استفاده می شود دارای حجم کمی از باکتری هستند و لازم نیست دائما تمیز کاری شوند، بهتر است به طور مرتب از این روش استفاده کرده و همیشه آب سرد کن را تمیز نگه دارید.

تمیز کردن آب سرد کن

1- آب سرد کن را از برق در آورده و بطریِ روی آن را جدا کنید.

مطمئن شوید در اطراف محیطی که آبسرد کن را تمیز می کنید، هیچ گونه اتصال الکتریکی وجود ندارد. این کار خطر برخورد آب با برق را به صفر می رساند.

2- اسفنجی برداشته و آن را با محلولی که ساخته اید مرطوب و قسمت داخلی آب سرد کن را با آن تمیز کنید.

سپس محلول را درون آبسرد کن ریخته و اجازه دهید 2 تا 5 دقیقه در آن بماند سپس آن را از طریق یکی از شیرهای آب سرد کن خالی کرده و دور بریزید.

3- چهار بار آب سرد کن را با آب معمولی پر کرده و از طریق شیرِ آب گرم، آبسرد کن آن را خالی کنید تا مطمئن شوید که تمام آب و وایتکس یا آب و سرکه به طور کامل از آن خارج شده و مزه یا بویی در آبسرد کن باقی نمانده است.

4- سینی که محل چکه کردن شیر آب هایِ آبسرد کن است را جدا کرده و کاملا بشویید.

سپس آن را خشک کنید و در جای مخصوص خود قرار دهید. اگر کامل خشک نشود، آب در درزهای آن باقی مانده و می گندد.

5- دستمالی تمیز برداشته و بطری آبی که تهیه کرده اید را کاملا پاک کنید.

6- در پوش بطری را برداشته و آن را در آبسرد کن قرار دهید.

اطمینان حاصل کنید که بطری به درستی روی آبسرد کن قرار گرفته است. حباب های آبی که بالای بطری ایجاد می شود؛ نشان دهنده ی قرارگیری صحیح بطری روی آبسرد کن می باشد.

7- چک کنید که آبسرد کن به درستی کار کند.

خروجی آبِ آب سرد کن را از هر دو شیر آب تست کنید. آب را نیز مزه مزه کنید که هیچ گونه طعم غیر طبیعی و ناخوشایندی نداشته باشد، که اگر اینگونه باشد باید مجددا آبسردکن را با آب تمیز کنید.

hashie-fantricks

فقط با آموزش و یادگیری می تونیم آینده رو بسازیم.

پس اگه مطلب مفیدی در رابطه با این مقاله دارید، حتما در قسمت نظرات با دوستان خودتون در میون بذارید.

hashie-fantricks-2
برچسب هایک دیدگاه

  1. باسلام ، خیلی خیلی ممنون از آموزش هاتون ، به امید روزی که آموزش در تمامی زندگی ما ایرانیها اصل بشه ، واستون موفقیت آرزو میکنم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock را غیر فعال کنید.

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود، لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید.