مراقب باشید...


برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا تنها کافی است بهداشت فردی را رعایت کنید.


در خانه بمانید. مسافرت نکنید. به روش صحیح ماسک بزنید. با دیگران دست ندهید و روبوسی نکنید. به دفعات دست و روی خود را بخوبی بشویید.


تنها باید زنجیره انتقال را قطع کنیم.


سلامتکودک

چگونه پودر بچه را در خانه به صورت طبیعی و ارگانیک تهیه کنیم؟

تهیه پودر بچه به صورت طبیعی و ارگانیک

زمانی که برای اولین بار حدود ده سال پیش مادر شدم، در مورد همه ی چیزهایی که برای کودک ناز و بامزه ام استفاده می کردم، بسیار تحقیق و بررسی انجام می دادم و نسبت به نوزادم بسیار حساس بودم. آن زمان برای بسیاری از سوالاتم نتوانستم پاسخ کامل و قانع کننده ای پیدا کنم و بسیاری از تحقیقاتم بی نتیجه ماند. اما تا به امروز تحقیقات را ادامه دادم و برای بسیاری از مسائل چاره ای یافتم و از آنجایی که به نظرم بسیار حیاتی است؛ آن را با شما به اشتراک می گذارم.

یکی از محصولات مورد استفاده برای کودک که ذهن من را بسیار درگیر کرده و همیشه به دنبال دانستن هر چه بیشتر در مورد آن بودم، پودر بچه بود. همیشه در مورد شیمیایی بودن آن و ضرر داشتن برای بچه نگران بودم و به همین دلیل بسیار در مورد آن تحقیق می کردم تا هم طرز ساخت و مواد تشکیل دهنده ی آن را کشف کنم و هم راهی برای ساخت این ماده ی به نسبت کارآمد را در منزل به صورت ارگانیک پیدا کنم.

1 تهیه پودر بچه ارگانیک

در طی تحقیقاتم متوجه شدم که برخی از مواد تشکیل دهنده ی پودرهای بچه، برخلاف چیزی که به نظر می رسد و علی رغم تصوراتم، کاملاً مخفی بوده و اغلب از آن ها حرفی زده نمی شود. یعنی درصد بسیار زیادی از پودرهای معمولی بچه، حاوی تالک است. تالک ماده ای معدنی و نوعی کانی است، که رابطه ی بسیار مستقیمی با آزبست و انواع مختلفی از سرطان ها دارد. پس می توان گفت استفاده از پودرهای بچه بسیار خطرناک است.

به همین دلیل عاجزانه خواهشمندم این پودرهای بچه را برای کودکان دلبندتان استفاده نکنید و یک پودر بچه ی دست ساز که کاملاً ارگانیک بوده و هیچ گونه ضرری نداشته و البته تهیه ی آن هم بسیار آسان است را در منزل تهیه کرده و استفاده کنید. مخصوصاً اینکه از نظر اقتصادی هم بسیار مقرون به صرفه تر است.

برخلاف بسیاری از دیگر محصولات آرایشی و بهداشتی که برای تهیه ی آن ها به صورت ارگانیک در منزل باید وقت زیادی صرف کرده و دستورالعمل ها و مواد گوناگون را امتحان کرد، این یکی به نسبت ساده و آسان بوده و فقط به مقداری پودر طبیعی برخی از گیاهان یا برخی اسانس ها (به دلخواه) نیاز است.

برای تهیه ی یک پودر بچه ی دست ساز و ارگانیک

از پودر ذرت به عنوان بیس کار استفاده کنید. البته پودر اوروت هم بسیار عالی است. اوروت یک نوع گیاه نشاسته ای است که از آن در مواد آرایشی و بهداشتی استفاده می کنند. اگر به آن دسترسی داشتید آن را تهیه کرده و بیس کار قرار دهید. در غیر این صورت پودر ذرت را پایه ی کار قرار دهید. سپس به یک دوم پیمانه پودر نشاسته ی ذرت، یک قاشق چایخوری از گیاهان پودر شده مثل بابونه و گل همیشه بهار را برای تسکین نقاط سوخته و زخم شده ی پای بچه اضافه کنید. من چند قطره اسانس یا همان عصاره ی بابونه را نیز به مواد اضافه کردم که انصافاً نتیجه ی بسیار خوبی داشت، و پودر بچه ی من به همین سادگی آماده شد.

پس:

اگر در مورد چیزهایی که با پوست حساس و لطیف کودک خود در تماس است، حساس می باشید و سلامتی فرزندتان برایتان اهمیت دارد، این پودر بسیار ساده را با هزینه ای نصفِ هزینه پودر بچه ی موجود در بازار و با مزایایی دو برابر و بدون خطر تهیه کرده و در ظرف پودر بچه یا یک نمکدان بریزید و از آن هنگام سوزش ادراری پای کودک استفاده کنید.

hashie-fantricks

فقط با آموزش و یادگیری می تونیم آینده رو بسازیم.

پس اگه مطلب مفیدی در رابطه با این مقاله دارید، حتما در قسمت نظرات با دوستان خودتون در میون بذارید.

hashie-fantricks-2
منبع
wellnessmama
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن

لطفا Adblock را غیر فعال کنید.

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید