تغذیه

روش های کاربردی تازه نگهداشتن فلفل دلمه ای


فن تریکس در شبکه های اجتماعی

fantricks-soroush-50 fantricks-instagram-50 fantricks-telegram-50 fantricks-aparat-50-png
فلفل دلمه ای از خانواده ی سبزیجات بوده که سرشار از آنتی اکسیدان و ویتامین می باشد. جدای از تمام خواص و ویتامین های این نوع سبزی، از طعم خوش آن نمی توان گذشت؛ چرا که فلفل دلمه ای های تازه و رنگارنگ یک چاشنی بسیار خوشمزه برای بیشتر غذاها می باشند. اما این نکته هم حائز اهمیت است که اگر از این چاشنی خوشمزه به درستی در منزل نگهداری نشود، خراب شده و طعم و بوی بدی می گیرد که قابل استفاده نخواهد بود. پس مهم است که بدانیم چگونه باید از آن ها نگهداری کرده تا به بهترین شکل در غذاهایمان استفاده کنیم. اگر می خواهید فلفل دلمه ای های موجود در منزل را برای مدتی طولانی تازه نگه دارید، آن ها را فریز کنید. فقط یادتان باشد زمانی که فلفل ها کپک می زنند قسمت کپک زده را جدا نکرده و باقی مانده را استفاده نکنید. زیرا باید آن ها را دور بریزید.

نگهداری فلفل دلمه ای بدون برش و به صورت کامل

1- فلفل را نشویید.

شستشوی فلفل را تنها زمانی انجام دهید که می خواهید در غذا پختن از آن استفاده کنید. زیرا هرگونه رطوبتی روی فلفل باعث پوسیدگی و کپک زدن فلفل در فریزر می شود. اما اگر به هر دلیلی قبل از فریز کردن، فلفل ها را شستید، حتما اطمینان یابید که آن ها را کاملا خشک کرده و بعد در فریزر می گذارید.

2- فلفل ها را در توری پیاز بگذارید.

بافت توری های پیاز به گونه ای است که باعث می شود فلفل ها با جریان هوا در تماس باشند. پس می توانید فلفل ها را درون این توری ها گذاشته و بعد در فریزر قرار دهید. اگر این توری ها در دسترستان نبود می توانید یک کیسه ی پلاستیکی برداشته و مانند این توری ها سوراخ هایی را بر روی آن ایجاد کنید. فقط یادتان باشد که سر کیسه ها را گره نزنید زیرا هوا باید درون کیسه در جریان باشد. پس این نکته را فراموش نکنید که فلفل ها را در کیسه ای سر بسته نگهداری نکنید.

1 روش نگهداری فلفل دلمه ای

3- فلفل ها را در کشو مخصوص سبزیجات فریزرتان بگذارید.

کشوهایی در فریزرها وجود دارند که مختص سبزیجات بوده و آنها را به گونه ای منجمد می کند که تازه باقی می مانند. از نگهداری سبزیجات و فلفل دلمه ای در کنار میوه ها خودداری کنید. زیرا میوه ها گازی به نام اتیلن آزاد می کنند که باعث خرابی و فاسد شدن سبزیجات می شود. همچنین تا جایی که امکان دارد، سبزیجات مختلفی که در کشو نگهداری می کنید را از یک دیگر جدا کنید و هیچ گاه دو نوع سبزیجات را در یک کیسه قرار ندهید.

4- حتما فلفل ها را بعد از خراب شدن دور بریزید.

فلفل را برداشته و با انگشت خود آن را فشار دهید. اگر بافت داخلی فلفل محکم بوده و دارای پوستی نرم و لطیف است، این فلفل کاملا سالم و قابل استفاده می باشد. اما اگر پوست آن چروک شده و بافت آن نرم و گویی پلاسیده شده است، فقط می توان در طبخ غذا از آن استفاده کرد و به صورت خام قابل خوردن نمی باشد.

حال اگر فلفل بسیار نرم شده و شکل خود را از دست داده است، باید دور انداخته شود. فراموش نکنید که اگر کپکی روی فلفل دیده شد، حتما آن را دور بریزید حتی اگر به تازگی آن را خریداری کرده باشید.

به طور کلی فلفل دلمه ای را تا دو هفته می توان در فریزر نگهداری کرد.

نگهداری فلفل دلمه ای خرد شده

1- فلفل های خرد شده را روی دستمال کاغذی مخصوص آشپزخانه بریزید.

دستمال کاغذی باعث می شود فلفل ها مزه ی آب به خود نگیرند. همچنین از مرطوب شدن و لیزی آن جلوگیری کرده و کیفیت مزه فلفل را باقی نگه می دارند.

2 روش نگهداری فلفل دلمه ای

2- دستمالی که حاوی فلفل دلمه ای های خرد شده است را درون یک ظرف پلاستیکی درب دار گذاشته و درب آن را محکم ببندید.

فلفل های خرد شده باید در عرض دو ساعت بسته بندی شوند. اگر فلفل خرد شده را بیشتر از دو ساعت در دستمال مخصوص قرار دهید کپک زده و خراب می شوند.

3 روش نگهداری فلفل دلمه ای

3- ظرف را در بالاترین کشو یا قفسه ی فریزر قرار دهید.

به دلیل این که فلفل ها در چند مرحله بسته بندی شده اند بهتر است آنها را در بالاترین قفسه ی فریزر نگهداری کنید.

4 روش نگهداری فلفل دلمه ای

4- اگر از فلفل دلمه ای های خرد شده در عرض سه روز استفاده نکردید، دیگر قابل استفاده نبوده و باید آن ها را دور بریزید.

زیرا فلفل خرد شده را نمی توان به مدت طولانی نگهداری کرد و نرم و آبکی و کپک زده می شوند. به محض اینکه این ویژگی ها را مشاهده کردید آنها را دور بریزید حتی اگر کمتر از سه روز باشد.

روشی دیگر برای فریز کردن فلفل خرد شده

1- قبل از فریز کردن، فلفل ها را خرد کنید.

فلفل را از وسط نصف کرده و درون آن را خالی کنید و برش بزنید. توجه داشته باشید که در این روش نباید فلفل ها خیلی ریز شوند و باید برش های درشت تری به آنها داده شود.

5 روش نگهداری فلفل دلمه ای

2- برش های فلفل را به صورت کاملا جدا از هم روی یک سینی بگذارید.

دقت داشته باشید که هیچ دو برشی نباید روی هم قرار گیرند.

6 روش نگهداری فلفل دلمه ای

3- سینی را برای یک ساعت درون فریزر بگذارید.

در فریزر هم هیچ چیزی نباید با برش های فلفل برخورد کند. پس به گونه ای بگذارید که روی آن ها چیزی قرار نگیرد و همچنان برش ها جدا از هم باشد.

4- فلفل ها را بعد از یک ساعت از فریزر درآورده و درون کسیه ی فریزر یا ظرف درب دار بگذارید.

بعد از اینکه فلفل ها درون کیسه ریخته شد، هوای آن را کاملا خالی کنید. اگر فلفل ها را درون ظرف ریخته اید، مطمئن شوید که درب آن محکم بسته شده است. سپس ظرف یا کیسه را مجددا در فریزر بگذارید. می توانید روی بسته بندی خود تاریخ را بنویسید تا بتوانید زمان استفاده از آن را مدیریت کنید.

7 روش نگهداری فلفل دلمه ای

5- اگر بعد از خارج کردن فلفل های ریز شده قصد خوردن آنها را دارید، باید اجازه دهید تا یخ فلفل ها کاملا آب شود و آنها را میل کنید.

8 روش نگهداری فلفل دلمه ای

6- اما اگر می خواهید از آنها برای طبخ غذا استفاده کنید؛ لازم نیست اجازه دهید یخ آن باز شود. پس آن ها را از فریزر درآورده و مستقیما درون قابلمه بریزید.

hashie-fantricks

فقط با آموزش و یادگیری می تونیم آینده رو بسازیم.

پس اگه مطلب مفیدی در رابطه با این مقاله دارید، حتما در قسمت نظرات با دوستان خودتون در میون بذارید.

hashie-fantricks-2
برچسب هادیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock را غیر فعال کنید.

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود، لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید.