سرگرمی و اوقات فراغت

نحوه ساخت خلال دندان با طعم دارچین

استفاده از دارچین پیشینه ی دور و درازی داشته و به تاریخ باستان برمی گردد. فرهنگ ها در دوره های مختلف دارچین را به عنوان خوراکی مفید برای سلامتی، ادویه و طعم دهنده شناخته اند. اما یکی از کاربرد های بسیار جذاب دارچین، استفاده از آن برای ساخت خلال دندان طعم دار است که برای بوی بد دهان به خصوص بوی سیگار بسیار مفید می باشد.


برای اطلاع از نحوه تهیه شکر طعم دار مقاله زیر را در وب سایت فن تریکس مطالعه کنید.

>>> نحه تهیه شکر طعم دار <<<


ساخت خلال دندان طعم دار

1- ظرف شیشه ای در داری را انتخاب کرده و در آن نیم میلی لیتر روغن دارچین بریزید؛ به طوری که روغن، کف ظرف را به طور کامل پوشش دهد.

برای ساخت خلال دندان ، حتما از ظروف شیشه ای استفاده کنید. استفاده از ظروف پلاستیکی، تاثیری منفی بر روند جذب روغن دارچین توسط خلال دندان، خواهد داشت. همچنین دقت داشته باشید که ظرف باید 3 تا 4 میلی لیتر گنجایش داشته باشد.

2- همه ی خلال دندان هایی که می خواهید طعم دار شوند را در ظرف بگذارید.

یعنی سعی کنید هر مقدار خلال دندانی که در ظرف جا می شود، 100 عدد یا بیشتر را در ظرف قرار دهید. دقت داشته باشید که اندازه ی ظرف باید متناسب با اندازه ی خلال دندان ها باشد و خلال دندان ها کاملاً در روغن غوطه ور شوند.

3- درب ظرف را بگذارید.

برای جلوگیری از ورود هوا و تازه ماندن روغن، درب ظرف را محکم کنید. این کار باعث می شود تا روغن به چوب نفوذ کرده و خلال دندان ها به طور کامل خیس بخورند.

1 ساخت خلال دندان طعم دار با دارچین

4- ظرف را به مدت یک شب کنار بگذارید.

هر چه خلال دندان ها بیشتر در ظرف بمانند، طعم دارچین در آن ها بیشتر شده و تند تر می شوند؛ چرا که روغن بیشتری توسط چوب جذب می شود. اما یادتان باشد که نباید اجازه دهید خلال دندان ها یک روز کامل در روغن بمانند زیرا آنقدر تند می شوند که به جای لذت بردن از طعمشان، دهانتان را می سوزانند.

5- قبل از اتمام مرحله ی خیس خوردن در روغن، مکانی را برای خشک کردن خلال دندان ها آماده کنید.

– مکان خشک شدن خلال دندان ها نباید در معرض نور مستقیم خورشید باشد.

– اگر برای پهن کردن خلال دندان ها از حوله یا پارچه ای استفاده می کنید، از جاذب نبودن آن مطمئن شوید تا روغن خلال دندان ها را به خود جذب نکند. بهتر است برای این کار از دستمال کاغذی، پلاستیک، دستمال سفره یا کاغذ روغنی استفاده کنید.

6- خلال دندان ها را از روغن درآورده و روی سطح پهن کنید، به گونه ای که با هم در تماس نباشند تا هم سریع تر و هم به صورت یکنواخت خشک شوند.

– بعد از اینکه خلال ها را از ظرف درآوردید، درب ظرف را گذاشته تا روغن تازه بماند.

2 ساخت خلال دندان طعم دار با دارچین

7- بعد از چند ساعت خلال دندان ها را چک کنید، زمانی که خشک شدند آماده ی استفاده اند.

خلال ها معمولاً بعد از چند ساعت خشک می شوند، اما اگر این مدت زمان طولانی شد، آن ها را به صورت دستی خشک کنید.

8- بعد از خشک شدن کامل خلال ها، آن ها را در ظرف مخصوص خلال دندان ریخته و از آن ها استفاده کنید.

3 ساخت خلال دندان طعم دار با دارچین

9- مجدداً می توانید از روغن دارچین استفاده کنید.

آن را در جایی خنک و تاریک به دور از گرما و نور مستقیم خورشید نگهداری کنید و برای موارد دیگری مثل از بین بردن باکتری ها (به ویژه در مواد غذایی)، کنترل پشه ها، استفاده به عنوان روغن ماساژ، درمان مشکلات گوارشی و کمپرس های گرم استفاده کنید.

🌟5-4-3-2-1🌟 به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟

hashie-fantricks دیدگاه نامه فن تریکس (کلیک کنید)

* وارد بحث شوید و دیدگاه هایتان را به اشتراک بگذارید.
* پس از تایید دیدگاه، ارسال پاسخ توسط دیگران، و یا ثبت دیدگاه جدید توسط سایر کاربران در مطالب مورد علاقه خود، ایمیل اطلاع رسانی دریافت کنید.
* با دریافت لایک از سایر کاربران دیدگاه خود را به جایگاه های بالاتر برسانید.
* با ثبت دیدگاه سازنده و مفید، نظر نویسنده مطلب را جهت پین کردن دیدگاهتان جلب کنید.
* تنها با آموزش و یادگیری می توان آینده را ساخت. پس اگر مطلب یا دیدگاه مفیدی در رابطه با این مقاله دارید، حتما در قسمت دیدگاه ها با دوستان خود در میان بگذارید.

hashie-fantricks-2 سلب مسئولیت! مقالات مربوط به بخش سلامتی، پزشکی، زیبایی، روانشناسی، تناسب اندام و ... تنها برای آموزش و افزایش اطلاعات کاربران فارسی زبان گرد آوری شده و صرفا جنبه اطلاع رسانی دارند و مسئولیت صحت توصیه های نقل شده در مطالب بر عهده تیم فن تریکس نمی باشد. اطلاعات بیشتر hashie-fantricks-2
منبع
wikihow
دیدگاه ها

اشتراک در اطلاعیه دیدگاه ها (کلیک کنید)
اطلاع از
guest
آدرس ایمیل شما نزد ما محفوظ بوده و منتشر نخواهد شد.
زنگوله را بزنید تا از تایید دیدگاه خود مطلع شوید.
0 دیدگاه
بازخوردهای درون خطی
مشاهده همه دیدگاه ها
دکمه بازگشت به بالا