خانه و کاشانه

چگونه رنگ و لکه زردچوبه را از دستانمان پاک کنیم؟

پاک کردن لکه زردچوبه

زرد چوبه از جمله ادویه هایی است که اگر بتوان آن را به صورت تازه خریداری کرده و به جای استفاده از نوع پودر، ریشه ی آن را مصرف کرد، بسیار بهتر بوده و خواص آن نیز بیشتر است؛ دقیقا مانند زنجبیل. اما زردچوبه ی تازه در کنار خواص بسیار زیاد، رنگ دهی بالایی نیز دارد. اگر ریشه ی زردچوبه را تهیه کرده و در غذاها از آن استفاده کنید، رنگ زردی و گاهی نارنجی آن تا چندین روز روی دستان و زیر ناخن هایتان باقی می ماند. البته قطعاً این مسئله را هنگام استفاده از پودر زردچوبه هم تجربه کرده اید. خصوصاً در غذاهایی مانند ماهی که لازم است زردچوبه را با دست روی ماده ی غذایی زد.

از آن جایی که این مشکل کمی ناخوشایند بوده و با شستشو هم برطرف نمی شود و چندین روز رنگ زرد آن روی دست ها و زیر ناخن ها باقی می ماند، چند راه حل خانگی را برای رفع این مشکل پیشنهاد می کنیم.

سه روش بیان شده در این مقاله یعنی ساخت یک خمیر با استفاده از جوش شیرین و لیمو، تهیه ی یک اسکراب سرکه و شکر و یا مخلوط چند قطره آب لیمو با آب و ماده ی تمیز و ضد عفونی کننده ی میوه و سبزیجات، توسط برنستن یکی از آشپزهای مطرح دنیا پیشنهاد شده است.

بی دردسر ترین و راحت ترین روشی که فن تریکس پیشنهاد می کند تهیه ی یک جفت دستکش آشپزخانه و استفاده از آن هنگام آشپزی با زرد چوبه است. همیشه پیشگیری بهتر از درمان است!

اما اگر دستانتان قربانی زردی زردچوبه شده است در ادامه با ما همراه باشید.

1 پاک کردن لکه زردچوبه

جوش شیرین به اضافه ی لیمو

حتماً پی برده اید که جوش شیرین واقعاً نقش یک آچار فرانسه را در آشپزخانه بازی می کند. در واقع هر جایی که با بو یا لکه ای روبه رو شدید و یا شوینده ای ارگانیک خواستید، جوش شیرین به کارتان آمده است. برای پاک کردن دستان زرد چوبه ای خود، مقداری جوش شیرین را با آب و کمی صابون مایع مخلوط کرده و خمیری را تهیه کنید. سپس خمیر را روی دستانتان بکشید تا رنگ زردی از روی دست ها به همراه خمیر از بین برود.

همچنین می توانید به جای آب و صابون مقداری آب لیمو هم به جوش شیرین اضافه کرده و خمیر حاصله را با همان روش قبلی بر روی دست های خود اسکراب کنید. فقط به یاد داشته باشید که مقدار آب لیمو زیاد نباشد. زیرا استفاده ی زیاد از آب لیمو باعث زخم شدن و سوزاندن دست ها می شود. با رعایت کردن این نکته دست های نرم و لطیفی خواهید داشت.

سرکه و شکر

اسکراب سرکه و شکر تأثیر کمتری داشته و مناسب مواقعی است که رنگ کمتری روی دستانتان باقی مانده است. از این اسکراب باید در سه مرحله استفاده کنید. فقط دقت داشته باشید که هنگام استفاده از این اسکراب ها، خصوصاً اسکراب شکر و سرکه، بریدگی و خراش یا زخمی روی دستتان نباشد. زیرا با برخورد اسکراب به آن، فوق العاده سوخته و درد می گیرد.

در صورتی که از این سه پاک کننده استفاده کرده و نتیجه ای دریافت نکردید، باید به فکر ساخت پاک کننده ی قوی تری باشید. پس:

ترکیب آبلیمو، آب و ماده ی شوینده ی میوه و سیزیجات را تهیه کنید.

ترکیب این مواد و استفاده از آن، صد در صد برای شستن دست ها عمل کرده و مؤثر خواهد بود. بعد از استفاده از آن دست ها را با آب و صابون بشویید و از دست های تمیز و بی رنگتان لذت ببرید.

2 پاک کردن لکه زردچوبه

🌟5-4-3-2-1🌟 به این مطلب چه امتیازی می‌دهید؟
[تعداد: 1    میانگین: 3/5]

hashie-fantricks

فقط با آموزش و یادگیری می تونیم آینده رو بسازیم.

پس اگه مطلب مفیدی در رابطه با این مقاله دارید، حتما در قسمت نظرات با دوستان خودتون در میون بذارید.

hashie-fantricks-2
منبع
thekitchn
برچسب ها

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن

Adblock را غیر فعال کنید.

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود، لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید.