مراقب باشید...


برای پیشگیری از ابتلا به ویروس کرونا تنها کافی است بهداشت فردی را رعایت کنید.


در خانه بمانید. مسافرت نکنید. به روش صحیح ماسک بزنید. با دیگران دست ندهید و روبوسی نکنید. به دفعات دست و روی خود را بخوبی بشویید.


تنها باید زنجیره انتقال را قطع کنیم.


بیشتر بدانید

چرا انسان ها علف را به عنوان وعده غذایی خود انتخاب نمی کنند؟

هیچ بویی نشاط بخش تر از علف های تازه در طول تابستان نیست. زمانی که هوا این بو را همه جا پخش می کند، با استشمام این رایحه خوش، وجود انسان پر از حس آرامش خواهد شد. علف ها با رایحه ی خوبی که دارند، یک نوع سبزی مانند کاهو، کلم بروکلی و… به شمار می آیند. اما ما می توانیم این علف ها را مانند سبزی های خوردنی میل کنیم؟ فن تریکس در ادامه به این سوال پاسخ می دهد. با ما همراه باشید.

همانطور که می دانید انسان ها علف ها را به عنوان وعده ی غذایی خود انتخاب نمی کنند. علف گیاهی طبیعی و غیر سمی است. بنابراین بدون شک می توانید علف بخورید و کسی هم جلوی شما را نمی گیرد. اما بحث ما در این مقاله این است که چه عاملی باعث شده علف یکی از وعده های غذایی انسان ها نباشد؟

چرا انسان ها علف را به عنوان وعده غذایی انتخاب نمی کنند؟

1 دلیل نخوردن علف توسط انسان

انسان ها مثل سایر پستانداران مانند گاو، گوسفند و بز قابلیت هضم علف را ندارند.

خب در اول باید گفت که ما هیچ دلیلی برای خوردن علف نداریم و خوردن این گیاه می تواند ما را بیمار کند. برای ثابت کردن این موضوع کافیست نگاهی به اعضای کلیسای آفریقا بیندازید. در سال 2014 رهبر روحانی اعضای کلیسا را مجبور به خوردن علف کرد. زیرا باور داشت این کار آن ها را به خدا نزدیک تر می کند! با وجود این، یکی از اعضای کلیسا ادعا داشت سوزش گلویش برطرف شده است. در حالی که عکس ها نشان می دهند، مقدار بیماری ها و معایب جویدن علف خیلی بیشتر از مزایای آن بوده است.

علاوه بر این علف هیچ ماده مغذی و مفیدی برای بدن انسان ندارد. حیواناتی مثل گاو، گوسفند و سایر نشخوارکنندگان سیستم گوارش متفاوتی نسبت به انسان ها و سایر پستانداران دارند. یکی از این تفاوت ها معده چهار قسمتی است که به آن ها اجازه می دهد تا با گوارش و متابولیزه کردن مخصوص، از مواد مغذی علف بهره مند شوند.

انسان ها چنین سیستم گوارشی ندارند. یعنی علف در معده و روده انسان تجزیه نمی شود. بنابراین در صورتی که این گیاه را بخوریم احتمالاً بالا می آوریم یا اسهال می گیریم و در بهترین حالت آن را به صورت هضم نشده دفع می کنیم. علاوه بر این ها خوردن علف برای سلامت دندان انسان ها نیز مفید نیست. علف مقدار زیادی سیلیکا (سیلیسیم دی اکسید) دارد. سیلیکا ماده اصلی برخی سنگ ها مثل کوارتز و ماسه سنگ است. خوردن علف مینای دندان را از بین می برد. نشخوارکنندگان با این مشکل رو به رو نیستند، آن ها علف را با حرکات چپ و راست دندان های خود می جوند؛ دندان های آسیا علف را ریز کرده و آن را برای هضم آماده می کنند. نشخوارکنندگان دندان هایی هم دارند که همیشه در حال رشد هستند. یعنی آن ها می توانند سطوح قدیمی و فرسوده را خیلی سریع با یک لایه جدید بپوشانند.

یک چیز جالب! در بازه ای از زمان انسان ها قابلیت هضم علف را داشتند. این دوره مربوط به 3.5 میلیون سال قبل می باشد! زمانی که جد کوچک تر و پرموتر ما “جنوبی‌ کپی بحرالغزالی” دندان هایی داشته که علف را کاملاً ریز و آن را به راحتی هضم می کرد.

جالب است بدانید که سال 1840 در دوره قحطی بزرگ ایرلند که به نام قحطی سیب زمینی هم معروف است، مردم به دلیل کمبود غذا علف می خوردند.

در آخر فن تریکس مطالعه خواص و کاربرد روغنی گیاه سرده یا علف لیمو را در لینک زیر، به شما پیشنهاد می دهد.

>>> خواص اسانس روغنی علف لیمو <<<

hashie-fantricks

فقط با آموزش و یادگیری می تونیم آینده رو بسازیم.

پس اگه مطلب مفیدی در رابطه با این مقاله دارید، حتما در قسمت نظرات با دوستان خودتون در میون بذارید.

hashie-fantricks-2
منبع
howstuffworks
برچسب ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
بستن

لطفا Adblock را غیر فعال کنید.

بخشی از درآمد سایت با تبلیغات تامین می شود لطفا با غیر فعال کردن ad blocker از ما حمایت کنید